سبد خرید شما خالی است.

ورود | ثبت نام

آموزش وارد شدن به برنامه ها و سايت های فيلتر شده بدون فيلترشكن

دسته بندی : فناوری
1400/06/19

فيلترشكن چيست‌ ؟

فيلترشكن های روز دنيا بعلاوه آموزش آنها

فيلترشكن يكی از نرم افزار های‌محبوب ايرانيان است ، برای‌ همه ی ما افراد پيش آمده است كه وارد برنامه و يا سايتی شده ايم و آن سايت برای ‌ما باز نميشود و دليل آن هم فيلتر شدن آن توسط شركت های ايرانی است و ما در اين مقاله از سايت برتر آموز قصد بر اين داريم كه وارد شدن به سايت ها و يا برنامه هایی‌ بدون فيلتر شكن را به شما آموزش دهيم .

قبل از آنكه سراغ آموزش برويم بد نيست كه وظايف فيلترشكن و يا اصلا اين نرم افزار ها چه ميكنند را برای‌ شما عنوان كنيم ، برخی‌از افراد ناآگاه فكر ميكنند كه اين نرم افزار ها كار پيچيده را انجام ميدهند ولی اصلا اين گونه نيست تنها كار اين نوع از نرم افزار ها اين است كه مكان شما را تغيير دهيد و اما برای‌چه ؟ به اين دليل كه شايد آن برنامه كشور شما را پشتيبانی نميكند و يا اينكه كشور شما اجازه ورود به آن برنامه ها را صادر نكرده است و فيلتر شكن ها با تغيير آی پی شما بر روی دستگاه اجازه ورود را ميدهد . ( البته استفاده زياد از اين نوع نرم افزار ها هم برای‌ موبايل و سيستم عامل شما بسيار مضر است )

 

معايب استفاده كردن از فيلتر شكن ها چيست ؟

تا به امروز تمام افراد مزيت فيلتر شكن ها را تعريف ميكنند و ما بايد به معايب آنها هم رجوع بكنيم و اما مهمترين آنها اختلال در سيستم عامل است و اما چگونه ؟ برای‌ مثال شما وارد مرورگر خود شده ايد و فيلترشكن شما روشن ات و به همين ديليل مرورگر شما دائما درحال تغيير آی پی است و همين مورد باعث بسته شدن صفحات وب ميشود و برای برخی‌ از شبكه های اجتماعی‌ هم همينطور است . ( البته برخی از مواقع پيش آمده است كه افراد بعد از خاموش كردن فيلتر برای ورود دوباره به سايت با ارور مواجه ميشوند )

 

آموزش وارد شدن به برنامه های فيلتر شده و يا سايت ها بدون فيلتر شكن :

تا به اينجای مقاله برخی از جوانب ها برای ‌شما بررسی شده است و شما آشنایی‌ اوليه به آنها پيدا كرده ايد و پيشنهاد ما به شما اين است كه با دقت به شيوه هایی كه در ادامه خواهيم گفت نگاه كرده و آنها را يادداشت كنيد :

 • وارد شدن به سايت های فيلتر شده مخصوص ويندوز ( همانند يوتيوب و فيسبوك ) :

 

 • اگر شما هم از آن دسته از افراد هستيد كه ميخواهيد وارد سايت يوتيوب شويد و از استفاده كردن از فيلتر شكن ها پرهيز ميكنيد كافی است كه مراحلی كه عرض ميكنيم را اجرا كنيد ؛ ابتدا وارد مرورگر خود ( برای مثال ما در تصوير پايين مرورگر كروم را استفاده كرده ايم ) شده و بر روی سه نقطه كليك كرده و وارد تنظيمات شويد . ( در تصوير پايين برای‌ شما به نمايش در آورده ايم )
 • در قدم دوم شما بايد افزونه ایی‌ را وارد مرورگر خود كنيد ولی چرا ؟ به اين دليل كه اين افزونه ها همانند پروكسی های قوی كار ميكنند و بهتر از همه فيلتر شكن ها هستند و با اين كار كار شما بسيار ساده خواهد شد و از خريد اشتراك فيلتر ها راحت خواهيد شد و برای افزودن بر روی گزينه Extensions كليك كنيد . ( همانند تصوير پايين )
 • بعد از كليك برروی گزينه Extensions وارد صفحه ایی شده ايد و با وارد كردن عبارت CyberGhost در قسمت جست و جو افزونه ایی به نمايش در می آيد .

 

 • بعد از اتمام مرحله قبل سپس كليد جست جو را فشار دهيد و صفحه ایی‌جديد برای شما باز خواهد شد و در آنجا افزونه مورد نظر پديدار خواهد شد .

 

 • در اين مرحله كافی است كه بر روی گزينه های مورد نظر كه در تصوير بالا كه با علامت نشان داده ايم كليك كنيد و آن را فعال كنيد .

 

 • و در مرحله آخر كافی است كه به صفحه اصلی مرور گر خود رفته و با وارد شدن به افزونه جديد آن را فعال كنيد و وارد سايت ها مورد نظر خود شويد به همين راحتی .

 

( تمام مراحلی كه در ابتدا عرض شده در ويديو مورد نظر در اين مقاله برای شما به نمايش در آمده است و سعی كنيد تمام آن را مو به مو انجام دهيد و از صرف نظر كردن مراحل قطعا خودداری‌كنيد )

 

2- وارد شدن به برنامه تلگرام فقط با برنامه های پروكسی ( مخصوص اندرويد ):

در ابتدا مقاله قبلی برای شما وارد شدن به سايت ها بدون فيلتر شكن در ويندوز را عنوان كرده بوديم و اما در اين مورد برای سيستم عامل اندريد است و ما تمام مراحل را مو به مو برای‌ شما عنوان خواهيم كرد :

 • ابتدا وارد بخش گوگل پلی خود شده و نرم افزار deeproxy را در قسمت جست و جو وارد كنيد و برنامه ورد نظر برای شما به نمايش در می آيد و شما بايد آن را نصب كنيد . ( همانند تصوير پايين اما ما برای ‌آموزش شما در ويندوز سرچ كرده ايم و شما اينكار را اصلا نكنيد و در موبايل خود در گوگل پلی سرچ بكنيد )

 • در قدم دوم بايد وارد برنامه شويد برنامه در واقع ساختار بسيار ساده ایی‌ دارد و شما با ورود به آن سه بخش به نمايش در می آيد و شما بايد بخش سمت راست را انتخاب كنيد و با انتخاب سپس بر روی گزينه ایی‌كه عكس موشك دارد كليك كرده و به صورت خودكار تلگرام باز خواهد شد و شما پروكسی را بايد اعمال كنيد و كار شما ديگر تمام شده است .

 

3 – مشكل داشتن مرورگر شما :

برخی از مواقع ها سايت مرورگر های شما دچار اختلال ميشوند به آن صورت كه برخی از سايت را باز ميكنند و برخی از سايت ها را با ارور به نمايش ر می آورد و ابنكه افراد اين موضوع را نمی دانند و با نصب فيلتر شكن ميخواهند ورود پيدا كنند به آن سايت ها اما اين مورد امكان پذير نيست و شما بايد از چند مرحله عبور كنيد كه برای شما عنوان خواهيم كرد :

 • در ابتدا وارد تنظيمات موبايل خود شده و بعد به نمايش در آمدن منوی تنظيمات وارد بخش برنامه ها شويد . ( همانند تصوير پايين كه برای‌ شما به نمايش در آورده ايم )

 • بعد از نمايش منو جديد برنامه مرورگر های خود وارد شده و بر روی آنها كليك كنيد و بعد از نمايش اطلاعات برنامه ديتا ( data ) را پاك كنيد ؛ با اين كار تمام مواردی‌ كه قبلا وارد كرده ايد پاك خواهد شد و شما بايد دوباره تنظيمات آن را وارد كنيد همانند حساب كاربری و رمز و … .

 

مزايا و معايب های استفاده كردن از فيلتر شكن چيست ؟

در مقدمه ی اين مقاله برای شما برخی از دلايلی را آورده ايم و اما نكات اصلی را قرار است كه در اين بخش نام ببريم ، معايب استفاده كردن از فيلتر شكن ها بسيار است مهمترين آنها اختلال ها در مرورگر شما است ولی چگونه ؟ شما با وارد كردن حساب كاربری خود تمام اطلاعات نظير كشور را وارد كرده ايد و با روشن كردن فيلترشكن های خود هميشه مكان شما تغيير خواهد كرد و اينكار باعث به شك در آمدن گوگل خواهد شد و اينكه حساب شما را بلاك خواهد كرد ، برخی از مواقع هم كه در مدت زمان طولانی از فيلتر شكن استفاده ميكنيد و بعد از خاموش كردن آن سيستم عامل شما هنوز درگير است و ممكن است كه خطاهایی‌ صورت بگيرد .

مزايا های استفاده از اين نوع نرم افزار ها را ميتوان بسيار گفت اما ما مهمترين آنها را نام ميبريم ؛ برای مثال شما در ويندوز وقتی از پروكسی های نرم افزار ها استفاده ميكنيد مرورگر شما عادت خواهد كرد و به صورت خودكار ديگر سايت های فيلتر شده را بدون مشكل باز خواهد كرد ؛  برخی از مواقع شما نرم افزار هایی‌ را در موبايل خود نصب خواهيد كرد و در آن زمان هم فيلتر شما روشن است و اگر برنامه ويروسی باشد فيلتر شكن اجازه ورود اين نوع ويروس ها را به سيستم نخواهد داد . ( البته يكی از نكات مهم كه بايد عنوان كرد استفاده اين نوع پروكسی ها در زمان پرداخت اينترنتی است وقتی شما مبلغی را پرداخت خواهيد كرد ممكن است كه سرويس درگاه آن را بلاك بكند )

آيا با استفاده كردن از اين موارد ديگر نيازی به فيلتر شكن نخواهيم داشت؟

قطعا ديگر به استفاده كردن از اين موارد ديگر نيازی به فيلتر شكن نخواهيد داشت؛‌ولی چرا؟ توجه داشته باشيد شما در چند صورت از فيلترشكن ها استفاده خواهيد كرد يكی آن كه وارد سايت فيلتر شده بشويد و موردی ديگر در رابطه با آن است كه شما وارد برنامه ایی شويد كه فيلتر شده است، با توجه به آموزش های وارد شدن به سايت های فيلتر شده كه برای شما شرح داده ايم مشكلی برای شما پيش نخواهد آمد و شما از اين مورد اطمينان خاطر حاصل خواهيد كرد.( اگر البته توجه داشته باشيد كه در برخی از موارد ممكن است كه ديگر اين موارد به شما كمك نخواهد كرد ولی چرا؟ قطعا در زمانی كه شما اينترنت ضعيفی داشته باشيد اين موضوع برای شما اتفاق خواهد افتاد و البته كه می توانيد صبر كنيد تا اينترنت شما قدرتمند تر شود)

آموزش وارد شدن به سايت های فيلتر شده

 

چرا امروزه وارد شدن به سايت های فيلتر شده و وارد شدن به برنامه های فيلتر شده انقدر مهم شده است؟

در بسياری از شغل ها اين مشكل به وجود آمده است، البته كه برای برخی از مشاغل همانند سئوكار و البته ديجيتال ماركتر ها و… قطعا برای آناليز رقيبان و…بايد وارد سايت هایی شوند تا اينكه بتوانند رقيبان خود را بررسی كنند و البته كه برای اين موضوع برخی از سايت های مطرح ايران را تحريم كرده و البته برای استفاده بايد سايت ديگر را جايگزين يا از فيلترشكن استفاده كنيم. علاوه بر موضوعاتی كه عنوان شد،‌ برای ثبت نام در بسياری از سايت های ديگر دسترسی برای ايران داده نشده است و قطعا برای اين موضوع هم بايد از فيلتر شكن هایی استفاده كنيم.

 

چرا استفاده از فيلتر شكن در نرم افزار های شبكه اجتماعی اصلا توصيه نخواهد شد؟

موضوعی ایی كه كمتر كسانی به آن توجه كرده اند در رابطه با استفاده كردن از مداوم از فيلترشكن در نرم افزار شبكه های اجتماعی می باشد، قطعا در نرم افزار هایی همانند اينستاگرام ip شما بررسی خواهد شد و البته با توجه به آن در بخش اكسپلور ويديو های مربوطه ارسال خواهد شد، اگر شما مدام فيلتر شكن خود را روشن نگه داريد و وارد نرم افزار های شبكه اجتماعی شويد  قطعا اين موضوع هميشگی خواهد شد و منجر به تغيير آی پی نگهانی و در نتيجه لاگ اوت شدن حساب شما و مسدود شدن آن خواهد شد.( پيشنهاد می شود قبل از آن كه وارد هر نرم افزار شبكه اجتماعی به اين مورد بسيار توجه كنيد)

 

 

سخن پايانی : اميدوار هستيم كه از اين مقاله آموزشی سايت برترآموز نهايت بهره را برده باشيد و اما بايد دوباره تاكيد نماييم كه مراحل را مرتب و به ترتيب انجام دهيد و سعی كنيد كار اضافه ایی‌ را انجام ندهيد كه باعث اختلال در تنظيمات سيستم شما شود و توجه داشته باشيد كه در بخش هر آموزش سيستم عامل پيشنهادی را برای‌ شما عرض كرده ايم . در انتهای مطلب بهتر است كه چند نكته مهم را برای شما بازگو كنيم؛ اولين موردی كه بايد برای شما عنوان شود در رابطه با ويديو بارگزاری شده می باشد، بايد توجه داشته باشيد كه پروكسی معرفی شده در ويديو يكی از قدرتمند ترين ها خواهد بود و شما برای وارد شدن به هر سايتی و البته سايت های قدرتمند از آن استفاده كنيد و ما به شما تضمين خواهيم داد كه اصلا قطع و وصلی در آن اتفاق نخواهد افتاد و شما از اين موضوع می توانيد اطمينان حاصل كنيد( در سرعت پخش ويديو در يوتيوب و ديگر سايت ها برای آناليز تاخيری نخواهيد داشت و به سرعت نمايش داده خواهد شد).

دومين موضوعی كه بايد بسيار برای شما شرح داده نكته حائز اهميت در رابطه با نرم افزار های موبايل خواهد بود، توجه می شود كه از نسخه های رايگان آن ها استفاده كنيد، به اين دليل كه نسخه پرميوم برخی از نرم افزار ها با ديگر فيلترشكن ها اصلا فرق نخواهد كرد و فقط هزينه های اضافی شما گرفته می شود( همانطور كه هم در ابتدا عنوان شد بهتر است گوگل پلی و اپ استور ها اين نرم افزار ها را دانلود كنيد به يان دليل كه اگر از سايت ها اقدام كنيد ممكن است كد هایی نوشته شده باشد كه موبايل و حريم شخصی شما در معرض خطر قرار دهد)

 

 

نویسنده : سورنا بابایی

سورنا بابایی ( sorena babaie ) هستم ، علاقه مند به حوزه فناوری و سلامت (‌پزشكی ) و دانشجوی دوره تخصصی سئو و ديجتال ماركتينگ ، اميدوار هستم از تمامی مطالب منتشر شده از طرف بنده رضايت كامل و نهايت بهره را كسب كرده باشيد و بهتر است تمامی مطالب آموزنده را به دوستان عزيزمان منتقل كنيم .

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.