هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام

مشاوره کنکور

مشاوره کنکور و انتخابی سرنوشت‌ساز

قبل از اینکه بخواهیم به نقش و اهمیت مشاوره کنکور بپردازیم، نیاز است که در خصوص مشاور و اهمیت مشاوره اندکی بنویسیم و بر روی آن تأمل کنیم. معنای واقعی مشاوره را تنها کسانی می‌دانند که در برهه‌ای از زمان به مشاور نیاز پیدا کرده‌اند و توانسته‌اند بر سر این دوراهی تصمیمی عاقلانه بگیرند که بر اساس آن تصمیم، سعادت را از شقاوت جدا نموده‌اند.

حتماً در زندگی خود با انسان‌هایی روبرو شده‌اید که بارها می‌گویند ای کاش به عقب برمی‌گشتیم و در آن زمان، فلان انتخاب را می‌کردیم. ای کاش در خصوص ازدواج این کار را می‌کردم یا این انتخاب را می‌کردم و یا این موضوع را بیشتر مدنظر خود قرار می‌دادم. ای کاش این اخلاقیات یا این کد‌ها را با کسی که تخصص آن را داشت مطرح می‌کردم. در خصوص خرید ماشین، خرید زمین، خرید مسکن و در هر مسئله‌ای مشاور می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند.

بارها و بارها دیده‌ایم که در بین دو انسان با ویژگی‌های مساوی شخصی موفق‌تر بوده است که از مشاوری امین و درست و با تجربه بهره برده است. خیلی‌ها نیز که با آن‌ها صحبت می‌کنید می‌گویند ای کاش در زمان انتخاب رشته، فلان رشته یا فلان گرایش را انتخاب می‌کردم و یا در زمان انتخاب دانشگاه، فلان دانشگاه را انتخاب می‌کردم و اگر آن کار را می‌کردم امروز به مراتب از جایی که هستم موفق‌تر می‌بودم.

می‌خواهم با مثالی شما را با نقش و ارزش مشاور بیشتر آشنا کنم؛ آیا تاکنون در اتوبان‌های پر‌ترافیک اسیر ترافیک شده اید که مجبور باشید ساعت‌ها بوق ماشین‌ها و این تزاحم را تحمل کنید؟ قطعاً برای شما اتفاق افتاده است. در این زمان هنگامی که افسر پلیس که برسر مسیر ویژه تردد اتوبوس‌های شهری ایستاده است مسیری را باز می‌کند تا برخی از ماشین‌ها بتوانند در این مسیر حرکت کرده و از بار ترافیکی کاسته شود.

مشاوره کنکور

کسانی که در این محل و در این زمان به فرمان پلیس گوش می‌دهند و این مسیر را انتخاب می‌کنند قطعاً زمان کمتری را در ترافیک می‌گذراند و زودتر و سالم‌تر و با هزینه‌ کمتر به مقصد خود خواهند رسید. این شخص را به یک مشاور تشبیه کنید وقتی عده ای زیاد مانند دانش‌آموزان پشت کنکور در یک ترافیک سنگین قرار دارند این یک مشاور زبردست و متخصص است که می‌تواند مسیری سهل و مناسب با روحیات شخص جلوی پای او بگذارد.

در واقع مشاور تمام اسباب و لوازم مورد نیاز جهت تحقق اهداف عالیه را بر سر راه مراجع خود می‌گذارد و اگر بخواهیم این موضوع را بشکافیم و مثال بزنیم به مراتب در این خصوص مثال وجود خواهد داشت که بتواند جایگاه او را به ما نشان دهد.

در زمانی که امکانات و تسهیلات و منابع برای همگان تقریباً به یک اندازه وجود دارد این‌جا است که نقش یک متفکر یعنی نقش یک مشاور می‌تواند بسیار حیاتی باشد و کمک خواهد کرد از بین عده‌ای در شرایط یکسان، زمان رسیدن به هدف یکسان نباشد.

مشاوره کنکور در واقع در حکم نقشه‌خوانی است که نقشه‌ای را بر روی زمین پهن کرده و از بالا و با کلیه اطلاعات و شناخت علائم نقشه، آن نقشه را مطالعه می‌کند و می‌تواند به راحتی انتهای هر مسیر را تشخیص دهد، چرا که این یک نقشه‌خوان است و سال‌ها در این زمینه تخصص پیدا کرده است. وقتی به ما می‌گوید اگر از این مسیر بروید انتهای مسیر بن بست است باید به حرف او گوش دهیم چرا که او در بالا ناظر بر این نقشه است و راه‌ها را بهتر می‌بیند و کامل‌تر و جامع‌تر نظر می‌دهد.

با پیچیده شدن زندگی و تحول جامعه از حالت ساده به وضعیت صنعتی برای انسان‌ها مشکلات متعددی به وجود آمده است و تصمیم‌گیری در زمینه‌های گوناگون زندگی مثل گذشته ساده نیست و به اطلاعات پیچیده و دقیق نیاز دارد، انسان در این دنیای پیچیده و متنوع و پر از ابهام بدون کمک موثر افراد آگاه و دلسوز نمی‌تواند خود را به خوبی بشناسد و هویت موفقی را شکل دهد و بر مشکلات غلبه کنند، فعالیت‌های راهنمایی و مشاوره فردرا در شناخت خود و تصمیم‌گیری مناسب و حل مشکلات یاری می‌دهد.

 

نقش مشاور در شناخت استعدادهای دانش آموزان

مشاوره ایجاد رابطه حسنه بین دو نفر است که از طریق این رابطه مشاور به مراجع یاری می‌دهد تا نحوه ارتباط را فرا گیرد، نیازهایش را به طور معقول برآورده سازد، احساساتش را بشناسد، اطلاعاتی درباره نکات قوت و ضعف خویش به دست آورد و با تعیین و شناخت اهداف آینده شیوه حصول به آن‌ها را تعیین کند. می‌توان گفت مشاوره به تغییر ادراکات، اعتقادات، نگرش و نهایتاً تغییر شیوه زندگی منجر می‌شود

کنکور سراسری و مشاوره کنکور و مسائلی در ارتباط با آن در چند سال اخیر مورد توجه دانش‌آموزان و خانواده‌ها قرار گرفته است و به همین منظور دانش‌آموزان دنبال راه‌های میانبر برای رسیدن به هدف های خود هستند.

قدم بزرگ در این راه ابتدا اعتماد به توانایی‌های خود و یا به نوعی اعتماد به نفس و گام بعدی برای موفقیت داشتن یک هدف مشخص و واقع‌بینانه است. رسیدن به موفقیت در کنکور و رسیدن به هدف شاید به نظر خیلی‌ها دشوار به نظر برسد ولی مشاوره کنکور و مشاوره کنکور برنامه‌ریزی راه را برای شما آسان کرده است. برنامه‌ریزی صحیح و هدفمند یکی از مهم‌ترین راه‌های رسیدن به مقصد است.

یکی از بهترین پیشنهادات مشاوره کنکور این مطلب است که تا می‌توانید از کلاس‌های مدرسه استفاده کنید یعنی در سر کلاس درس حواس خود را شش‌دانگ جمع کنید، مهم نیست مطلبی که تدریس می‌شود با برنامه آزمون شما هماهنگ نیست شما یاد بگیرید اگر درس مدرسه جلو بود که پیش خوانی کرده‌اید و اگر عقب بود که مرور می‌کنید، در هر دو صورت شما چیزی را از دست نمی‌دهید.

همه شما با رشته‌های دانشگاهی و رشته‌های کنکور آشنایی دارید و مسلماً در هر کدام از رشته‌ها برنامه‌ریزی متفاوتی برای آن‌ها وجود دارد، با توجه به گروه‌های آموزشی متنوع مثل ریاضی، تجربی، علوم انسانی و هنر، دانش آموز وظیفه دارد که با برنامه‌ریزی مختص رشته خود تلاش کند. دروسی مثل آموزش زیست نیازمند برنامه ریزی دقیقی میباشد که بتوانید به خوبی این درس را مطالعه نمایید.

مشاوره درسی کنکور

مشاوره کنکور تهران و آشنایی با رشته‌های دانشگاهی

مشاوره کنکور با آگاهی دادن از رتبه، درصد، تست و ساعت مطالعه می‌تواند به شما کمک کند که برنامه حساب شده و دقیقی را داشته باشید، مشاوره کنکور به شما نحوه صحیح مطالعه را آموزش می‌دهند، دانش آموزان کنکوری باید تمام نکات، مطالب ریز و درشت پاورقی و ….را بخوانند و از هیچ مطلبی غافل نشوند. یکی از راه‌های مشاوره‌کنکور این است که به دانش‌آموزان تفهیم شود ابتدا به مطالعه کتب درسی بپردازند و بعد در صورت لزوم از کتاب‌های کمک درسی بهره‌مند شوند.

شرط لازم برای موفق شدن در تست، مسلط شدن به مباحث کتب درسی است، زمان‌های مناسبی را برای مطالعه انتخاب کنید، از مطالب سخت شروع کنید زیرا در شروع مطالعه انرژی بیشتری دارد و ذهنتان فعال‌تر است،این دروس را به آخر وقت منتقل نکنید و حتما در طول روز تنوع درسی داشته باشید. مشاوره کنکور به شما آموزش می‌دهد برای دروس تخصصی بلافاصله بعد از آن‌ها تست بزنید ولی برای دروس عمومی ۲۴ ساعت بعد از مطالعه این کار را انجام دهید.

به طور مثال مشاوره کنکور تجربی در این دهه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این روزها تمایل به رشته تجربی در بین دانش‌آموزان زیاد شده است اما به دلیل وجهه اجتماعی و همچنین به خاطر بازار کاری که در جامعه ما وجود دارد و بهایی که به رشته‌های پزشکی داده می‎شود، این تمایل دانش‌آموزان و به تبع آن خانواده‌ها و چشم و هم‌چشمی سبب شده دانش‌آموزان بدون توجه به استعدادها و توانایی خود این رشته را انتخاب کنند ولی در میانه راه خسته می‌شوند، مشاوره کنکور آنها را در انتخاب بهتر و عاقلانه‌تر یاری می‌دهد.

این رشته همان‌طور که می‌دانید شامل شاخه‌های دانشگاهی، پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی،علوم آزمایشگاهی، گفتار درمانی و … است. مشاوره کنکور در این رشته باعث می‌شود دانش‌آموزان بیشتر با علایق و استعدادهای خود آشنا شوند و از آینده این رشته و اینکه ممکن است بعد از اتمام تحصیل، این رشته همچنان مورد توجه باشد، اطلاعاتی ارائه می‎دهند، همچنین با برنامه‌ریزی صحیح آن‌ها را به سمت هدف خود راهنمایی می‌کنند تا بتوانند موفق شوند و آسان‌تر به دانشگاه و رشته مورد علاقه خود سرازیر شوند.

در مدارس، ادارات آموزش و پرورش و برخی پایگاه‌های اینترنتی مشاوره کنکور رایگان داده می‌شود حتماً از خدمات آن‌ها بهره ببرید.

مشاوره کنکور ریاضی هم مشاوره کنکور دیگری است که متقاضیان خاص خودش را دارد، رشته ریاضی و زیر شاخه‌های رشته مهندسی شامل: مهندسی برق، صنایع، معدن، کامپیوتر، نساجی، عمران، معماری و…است. دانش‌آموزانی که تحلیل و استدلال بالایی دارند و علاقه زیادی به ریاضی و حل تمرین دارند به این رشته روی می‌آورند مشاوره کنکور می‌تواند این افراد را به سمت رشته مورد علاقه‌شان سوق دهد.

کسانی که سختی‌های این دوران را تحمل می‌کنند و مقاومت بالایی دارند و خسته نمی‌شوند، در عمل نتیجه بهتری می‌گیرند، یکی از راهکارهای مشاوره کنکور این است که به شما می‌گویند کنکور آزمون سرعت و تسلط است،  مهارت تست زدن را یاد بگیرید و به آن تسلط پیدا کنید.

مشاوره کنکور انسانی و مشاوره کنکور هنر هم رونق زیادی دارد، این دو رشته هم علاقمندان زیادی دارد در رشته انسانی، معمولاً دانش‌آموزانی وارد می‌شوند که قدرت حفظ کردن و به خاطر سپردن قوی دارند و دوست دارند در رشته‌های حقوق، روانشناسی، مشاوره، مدیریت، علوم ارتباطات، جامعه شناسی و… تحصیل کنند، مشاوره کنکور می‌تواند به این دانش‌آموزان کمک ویژه‌ای کنند و آن‌ها را در راستای اهدافشان هدایت کنند و آن‌ها را نسبت به توانایی‌هایشان آگاه کنند.

رشته هنر هم امروزه طرفداران زیادی دارد و شامل رشته‌هایی چون، طراحی لباس، معماری، نقاشی، موسیقی، تئاتر و … است و معمولاً دانش‌آموزان که در این سطح توانمندی دارند وارد این شاخه می‌شوند، بسیاری از والدین هنوز با تفکر این‌که رشته‌های هنر متعلق به دانش‌آموزان ضعیف است و هزینه‌های زیادی دارد دست و پنجه نرم می‌کنند، مشاوران در این زمینه آن‌ها را هدایت می‌کنند و تمامی مسائل را روشن‌سازی می‌کنند و برای آن‌ها رفع ابهام می‌کنند.

مشاوره کنکور به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد که درست مطالعه کنید، خواب کافی داشته باشید، از مواد غذایی سالم و مقوی استفاده کنید، هر گونه شرایط استرس‌زا را از خود دور کنید، خود را ریلکس کنید و در مواقع استراحت نرمش کنید تا شاداب شوید و انرژی بیشتری برای ادامه کار داشته باشید و به ازای هر یک ساعت درس خواندن ۱۵ دقیقه استراحت کنید، یادداشت‌برداری و نکته برداری و مرور دروس از بهترین راه‌های یادگیری مفید است.

این روزها به خاطر شرایط بیماری کرونا بازار مشاوره‌های غیر‌حضوری داغ شده‌ است. مشاوره کنکور تلفنی بسیار مورد توجه است و افراد با صرفه‌جویی در هزینه و وقت  و قیمت مشاوره کنکور مناسب می‌توانند بهترین مشاوره را دریافت کنند.

پایگاه مشاوره کنکور حضوری و غیرحضوری نیز در همه جا فعالیت دارند، مشاوره کنکور تهران یکی از پایگاه‌هایی است که در آن انواع مشاوره کنکور انجام می‌شود و شما می‌توانید بهره کافی را ببرید و به مسیر درست هدایت شوید و می‌توانید با آگاهی کامل وارد دانشگاهی معتبر شوید همچنین در رشته‌ای که آینده درخشانی دارد تحصیل کنید و فرد موفق و مفیدی برای خود و جامعه شوید، همچنین دغدغه مالی و در آمد نداشته باشید.

در سال های گذشته کنکور برای دانش آموزان، تبدیل به یک کابوس و رویا شده. اگر شما فردی با سطح مالی مناسب باشید و در کلاس های کنکور متفاوت شرکت کنید، مشاوران حرفه ای کنکور شما را کوچ کنند، کتاب های کمک آموزشی زیادی را مطالعه کنید و تست های تالیفی و تشریحی آن را بزنید، مشاوران کنکور شما به آنالیز شما بپردازند؛ به طور خلاصه تمامی شرایط بر وفق مراد شما باشد. قطعا لحظه شماری می کنید برای این که در آزمون برزگ شروع به خود نمایی کنید؛ اما اگر دانش اموزی با سطح مالی معمولی باشید، قطعا نمی توانید همه ی این گزینه ها را با هم داشته باشید. شما باید بین یک یا چند مورد از انتخاب های موجود خود انتخابی کنید. اولین و مهم ترین انتخاب شما استفاده از منابع مطالعاتی رایگان است که به لطف اینترنت این منابع در حال حاضر در اختیار همه می باشد، انتخاب بعدی شما قطعا یک مشاور آگاه است کسی که بتنواند برای شما یک برنامه ریزی مناسب داشته باشد.

مشاور مناسب برای شما کسی نیست که،  صرفا بر اساس   رتبه تک رقمی کنکور خود انتخاب شود. چرا که روش درس خواندن مناسب او با روش درس خواندن مناسب شما با هم تفاوت دارد؛ شما و او ممکن است دو فرد با استعداد و طبیعت متفاوت باشید. در نتیجه  برنامه  ریزی مطالعه و تست زنی کنکور هرکس باید به صورت جداگانه  تعیین شود.

یکی از بازار هایی که همشه داغ است، بازار کنکور است و همه در این بازار متخصص هایی هستند که اگر شما نتیجه گرفتید حاصل زحمات ان ها است و اگر شما نتیجه  نگرفتید، حاصل کم کاری و سهل انگار خود شما  است. ما در این مقاله تمام سعی خود را می کنیم که به شما کلید هایی بدهیم برای شناسایی مشاورانی که ارزشمند هستند و شما را در مسیر کنکور به بهترین نحو راهنمایی می کنند. با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

مشاوره درسی

ویژگی های یک مشاور کنکور  مناسب

قبل از شروع به بررسی ویژگی های یک مشاور کنکور خوب، بار دیگر به شما یاد اوری می کنم که مشاور کنکور برای شما همه چیز نیست او نسبت به شما وظایفی دارد، اما وظیفه اصلی به عهده خود شما است. و این پشتکار و تلاش شما است که به شما کمک می کند تا بهترین نتایج را بگیردید. قبل از انتخاب مشاور کنکور شما باید خودتان پایبندی به برنامه ریزی مطالعاتی را در خود تقویت کنید و او صرفا به شما مسیر را نشان میدهد.

  1. مانند یک روانشناس خبره شما را بشناسد

یکی از مهم ترین ویژگی های یک مشاور کنکور حرفه ای داشتن دید روانشناسی است، شما در مسیر آموزش قطعا چالش های زیادی خواهید داشت. این چالش ها ممکن است شما را از مسیر اصلی دور کند و به نوعی شما را مجدد به مسیر برگرداند. قطعا شما هم داوطلبانی را دیده اید که تمام انرژی و زمان خود را روی مطالعه می گذارند و به نوعی فراموش می کنند که حتی زندگی دارند! بله زندگی کردن را فراموش می کنند. این روش مطالعه ممکن است در ماه های پایانی روش مناسبی باشد اما اگر ادامه دار باشد، شخص به طور کلی از مطالعه و آموزش خسته می کند و این موضوع باعث اسیب جدی به او می شود.

اما این همه ی ماجرا نیست، یک مشاور کنکور عالی باید بتواند سبک یادگیری شما را تحلیل کند و به شما مشاوره ای درست بدهد. هر شخصی مناسب یک سبک یادگیری است و این موضوع با توجه به تیپ های شخصیتی او تعیین میشود، ممکن است فردی تیپ شخصیتی دیداری داشته باشد. اشتباه ترین کار ممکن این است که او را مجبور کنید برای یادگیری لغات زبان شروع به گوش دادن اموزش های صوتی در سکوت کند. قطعا در حال حاضر سوال شما این است که چگونه می توان این فرد را پیدا کرد؟ در اولین گام زمانی که شما به دنبال پیدا کردن یک مشاور کنکور مناسب هستید، سعی کنید از کسانی که با او کار کرده اند کسب اطلاع کنید، روش کار او به چه صورت است؟ آیا در مورد مباحث روانشناسی اطلاعی دارد؟ حال اگر شما نتوانستید شخصی را پیدا کنید که قبلا با او کار کرده باشد بهترین کار این است که با او جلسه معارفه داشته باشید و در مورد کار و برنامه ریزی های او اندکی صحبت کنید و به برررسی  موضوعات ذکر شده بپردازید.

  1. مانند یک استاد دانشگاه تخصصی کار کند

شاید در این لحظه برای شما سوال باشد که تخصصص او چه ارتباطی به من دارد. یک مشاور کنکور حرفه ای ممکن است برای دانشجوی رشته انسانی عالی عمل کند چون رشته خود او نیز انسانی بوده و در مورد چالش های این رشته و بودجه بندی این رشته نیز اطلاعاتی دارد. اما همین مشاور برای رشته ریاضی به بدترین نحو ممکن شما را کوچ می کند، چون تخصص او این رشته نیست و با عمق این رشته آشنایی ندارد.

به این دلیل بود که یک مشاور کنکور مناسب را به اساتید دانشگاه تشبیه کردیم، در دانشگاه هر استاد یک مبحث را آموزش میدهد و سراغ مباحث  دیگر نمیرود. برای مثال یک استاد رشته ریاضی انتگرال اموزش می دهد اما دانش خانواد خیر. در دوران مدرسه به سبب سادگی امور هر یک از معملم ها هر چیزی را اموزش میدادند و حتی مشاور مدرسه نیز برای هر چیزی راه حلی داشت در صورتی که این موضوع شدیدا اشتباه است.

یکی دیگر از مواری که مشاوران عالی کنکور باید روی ان تسلط داشته باشند، تسلط بر نکات بهینه کردن مطالعه و اموزش است. یک مشاور کنکور عالی باید بتواند به شما بهترین روش های تند خوانی و بهترین روش های به روز تثبیت اطلاعات را آموزش بدهد. یکی در دیگر از چالش های همیشگی داوطلبان هنگام مطالعه کنکور، تمرکز است. یک مشاور کنکور کار آمد باید بتواند برای شما راهکار هایی داشته باشد که تمر کز خود را بالا ببرید و حتی ممکن است به شما داروهایی بدهد ( زیر نظر پزشک متخصص ) که به  افزایش بهره وری شما هنگام مطالعه و اموزش کمک جدی می کند.

  1. رابطه خوبی با والدین شما داشته باشد

امروزه برخی از مشاوران بی تجربه به این موضوع اهمیتی نمی دهند و تمام تمرکز خود را بر روی خود فرد می گذارند اما این موضوع به شدت اشتباه است. شاید برای شما سوال باشد که درس خواندن من چه ارتباطی به پدر و مادر من دارد؟ آیا مشاور شما همیشه در منزل شما حضور دارد؟ او می داند شما چه تغذیه ای دارید؟ ایا او می داند که بستگان شما کی به منزل شما می ایند؟ ایا او از سفر های خانوادگی شما اگاه است؟ ایا او راجب مشکلات خانوادگی شما اطلاعی دارد؟

اگر پاسخ شما به تمامی سوالات بالا خیر است. قطعا مشاورکنکور مناسبی را انتخاب نکرده اید! زیرا شما برای استفاده از بالاترین ظریفیت خود نیاز به همه ی توجه و تمرکز خود دارید و  در این هنگام وظیفه ی یک مشاور کنکور خبره این است که با خانواده شما هم جلساتی داشته باشد و به ان ها نکاتی را اموزش دهد که در بهتر کردن محیط خانه و خانواده شما موثر است. زمانی که شما کنکور دارید باید خانواده شما بدادنند که نمی توانند هر روز به دید و بازدید های فامیلی مشغول باشند و از شما هم انتظار داشته باشند که ان ها را همراهی کنید. شاید برخی از این موضوعات به نظر شما بدیهی باشد اما متاسفانه رعایت نمی شوند. یک مشاور کنکور مناسب باید به تمامی جوانب اگاه باشد و صرفا انی که بداند شما چند در نسبت به دیروز تست ها را سریع تر می زنید کافی نیست.

  1. یک نسخه واحد برای آموزش و یادگیری ندارد

یک مشاور کنکور حرفه ای به این موضوع اگاه است که هرکسی یک توانایی منحصر به فرد دارد و نمی شود برای همه یک برنامه اموزشی داد. برخی از دانش اموزان بالاترین بازدهی خود را در شب دارند. این که شما ان ها را مجبور کنید که از ساعت 9 صبح به کتابخانه بروند کاملا اشباه است.

یک موضوع دیگر که به شدت مهم است، این است که مشاور شما بتواند به درستی سطح دانش شما را بررسی کند و برای شما برنامه ریزی داشته باشد. اگر شما در مسائل ریاضی عالی عمل می کنید، دیگر نباید همان اندازه ای که شیمی میخوانید به اموزش ریاضی هم بپردازید. صد البته که مشاور شما باید در مورد بودجه بندی رشته کنکور شما هم اطلاعات داشته باشد و بتواند با ساعت های مطالعاتی شما بهترین بازی را انجام دهد. یک فردی که رشته ریاضی است باید به یک میزان به عربی اهمیت بدهد و یک فرد در رشته انسانی یک میزان دیگر.

  1. هزینه معقول دریافت کنند و به هزینه های فرد هم توجه داشته باشد.

اگر شما در شهر های بزرگ زندگی می کنید، این جمله را به خوبی درک می کنید در شهر های برزگ و متاسفانه در برخی شهر های کوچک مشاوران کنکور برای جلسات خود هزینه های دریافت می کنند که هیچ گونه توجیح منطقی و اقتصادی ندارد. و صرفا به دلیل شهرت خود و یا به دلیل تبلیغاتی که برای کار خود کرده اند از شما می خواهند هزینه های سنگین و زیادی را پرداخت کنید در صورتی که این موضوع درست نیست.

یک مشاور کنکور مناسب از شما تقاضای دریافت وجه معقول دارد و این نکته را هم به یاد داشته باشید برخی از مشاوران مطرح کنکور به افراد زیادی مشاوره میدهند پس نمی توانند انگونه که باید برای شما و دیگران وقت بگذارند و ممکن از عناوینی مانند مشاور کمکی استفاده کنند و مسئولیت شما را به فردی دیگر واگذار کنند. اما به شما می گونید که روی کار ان ها نظارت کافی صورت می گیرد اما با توجه به مشغله کاری که دارند نمی توانند به این وعده عمل کنند.

یک مشاور کنکور مناسب همیشه میزان سطح مالی داوطلب خود را بررسی می کند و بر اساس ان برای فرد برنامه ریزی می کند. ما در بررسی هایی که داشتیم متوجه شدیم برخی از این مشاوران برنامه های تغذیه ای به مراجعان خود می دهند که بیشتر مناسب ورزشکاران است تا دواطلبان کنکور و این موضوع به این دلیل است که این افراد درک درستی از داوطلب و شرایط او ندارند و صرفا بر اساس مقاله هایی که خوانده می خواهد ان ها را بدون توجه به شرایط موجود داوطلب ، استفاده کند.

برخی از مشاوران بی تجربه گاها دانش اموزان را تحت فشار قرار می دهند که حتما از کتاب های به روز و اخرین چاپ استفاده کنند که ممکن است برای دانش اموز مشکلاتی را ایجاد کند در صورتی که می توانند به ان ها توصیه کنند که از کتاب های دست دوم استفاده کنند و تست های سال اخر را نیز از اینترنت تهیه کنند.

  1. مشاور کنکور مناسب معمولا کاریزماتیک و تاثیر گذار است

یک مشاور کنکور حرفه ای به خوبی می داند که به چه صورت روی شما تاثیر بگذارد و شما را به کاری که برای شما لازم است وادار کند. مشاور کنکور مناسب همیشه سعی می کند که روحیه مخاطب خود را بالا نگه دارد. امروزه به سبب چالش های زیادی که  وجود دارد ممکن است دانش اموزان از درس خواندن و یاد گیری سرد شوند و یا حتی به سبب مشکل خانوادگی فرد نتواند به درستی روی درس خواند خود تمرکز کند.

در اینجا یک مشاور کنکور مناسب باید بتواند با انگیزه بخشی واقعی او را از این وضعیت جدا کند. صرفا این که چند جمله انگیزشی به او بگوید و یا چند ویدیو انگیزشی به او نشان بدهد قطعا نمی تواند روی دانش اموز تاثیر گذار باشد.

کاریزماتیک بودن مشاور اینجا کاربرد دارد. او باید بتواند با نفوذ به روح داوطلب او را از مسائلی که در حال حاضر برای او چالش شده، جدا کند. در این جا هنر مشاور است که چگونه شما را مصمم تر می کند برای رسیدن به اهدافی که برای شما لازم و ضروری است.

  1. یک مشاور کنکور مناسب براساس تجربه انتخاب می شود نه مدرک

این آخرین موردی است که اگر شما به ان توجه کنید قطعا انتخابی عالی خواهید داشت. امروزه برخی از مشاوران کنکور نامناسب به سبب مدرک مشاوره ای که دارند ممکن است با اعتماد به نفس بالایی که به سبب مدرک خود دارند به شما اسیب بزنند. و اگر در مسیر اموزش شما چالشی به وجود امد این موضوع را فقط به شما نسبت بدهند و خود را بی تقصیر بدانند. در نتیجه سعی کنید زمانی که به فکر انتخاب یک مشاور کنکور مناسب هستید.

در نتیجه اولین موضوعی که در انتخاب مشاور  بررسی می کنید این باشد که مشاور شما چه میزان تجربه دارد و این تجربه را از چه طریق بدست اورده است؟ ممکن مشاور کنکور شما به سبب همکاران و اساتیدی که دارد تجربه های زیادی کسب کرده باشد و یا به سبب دانشجویانی که داشته. این دو نوع تجربه اندکی تفاوت دارند و اعتبار تجربه دوم بیشتر است. زیرا این مشاور از اول تمامی چالش های فرد اشنا بوده.

سخن پایانی

شما با خواندن این مقاله راهکار های مناسبی برای شناخت یک مشاور کنکور خوب اموزش  دیدید، اما به یاد داشته باشید یک مشاور خوب برای شما همه چیز نیست. کنکور شما از مدت ها قبل آغاز می شود. از زمان دبیرستان، شما باید در طول این زمان به فکر مطالعه، اموزش و تست زنی خود باشید و هرچه که به کنکور نزدیک تر می شوید فشردگی کار خود را افزایش دهید و تمرکز بیشتری روی مسیر رسیدن به دانشگاهی خوب و رشته ای خوب داشته باشید.

این مسیر را یک مشاور کنکور خوب می تواند برای شما به شدت آسان و جذاب کند و شما را برای چالش های این مسیر اماده کند. به یاد داشته باشید یک مشاور خوب در وهله اول باید دلسوز شما باشد تا به فکر منافع شخصی خودش باشد. یک مشاور کنکور دلسوز می تواند شما را امید وار و پر انرژی نسبت به آینده نگه دارد و به شما یاد اوری کند که در این مسیر تنها نیستید و او بیشتر به عنوان یک دوست در کنار شما حضور دارد تا یک مشاور.