هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
هاستینگ برتر ایران در سال 1401

هاستینگ برتر ایران در سال 1401 (راهنمای جامع خرید)

دسته بندی : سئو - ساخت سایت
1401/03/28

امروز قصد داریم به یک مقاله کاربردی درباره ی معرفی بهترین هاستینگ های ایران بپردازیم و در ابتدا بررسی کنیم که چه انتظاراتی باید از یک هاستینگ داشته باشید. یکی از سوالات پر تکرار هر طراح سایت و یا هر کسب و کار نوپا که تجربه کافی ندارد این است که برای سایت خود از کدام شرکت سرور تهیه نماید. خوب طبیعتا وقتی اول راه باشید دوست دارید که بهترین سرویس را برای سایت خود انتخاب نمایید تا بیشترین کیفیت را تجربه نمایید ، اما متاسفانه چون تجربه کافی استفاده از شرکت های ارائه دهنده هاست را ندارید و یا حتی بخشی زیادی از این شرکت ها را نمی شناسید سردرگم می شوید. با مطالعه این مقاله تا انتها شما تخصص این موضوع را پیدا خواهید که درباره ی ویژگی هایی که از هاستینگ ها توقع دارید اطلاع پیدا کنید و با دید بازدید تری نسبت به تهیه هاست اقدام نمایید. همچنین چندین شرکت معروف و خوبی را در این زمنیه در کشور خودمان به شما معرفی می نماییم که دیگر بر حسب سلیقه و نتایجی که به دست آوردید می توانید از آنها استفاده نمایید. این نکته را فراموش نکنید که با تجربه کردن می توانید تمام این اطلاعات را به صورت ملموس لمس نمایید. پس در ادامه با مقاله معرفی هاستینگ برتر ایران در سال 1401  همراه برتر آموز باشید و لطفا در شبکه های اجتماعی ما را به اشتراک بگذارید.

خیلی از کارفرما ها هستند که هزینه های زیادی را صرف طراحی منحصر به فرد سایت با تمامی قوانین رابط کاربری آن میکنند اما وقتی که صحبت به انتخاب هاست مناسب می رسد و هزینه ها بیان می شود متاسفانه بیشترین خساست را دارند و حتی شنیده شده که برخی می گویند فعلا هاست رایگان استفاده نماییم!! عمق فاجعه این موضوع را با ذکر مثالی ساده بررسی می نماییم. تصور کنید که شما مهندس ساخت و ساز هستید و بهترین متریال مانند آجر ، سنگ های نما ، در و پنجره های شیک و… را برای ساختمان خود در نظر گرفته اید و بودجه خوبی را به آن اختصاص داده اید اما زمانی که می خواهید مصالح اصلی مانند سیمان ، تیر آهن و… را تهیه نمایید از بدترین و ارزان ترین متریال ها استفاده می کنید. زمانی زیادی نمی برد و متوجه می شوید که ساختمان در حال ریزش است و این بنا آنقدر ضعیف است که توانایی نگه داری از 2 واحد هم حتی ندارد. این سیمان و تیر آهن مانند سرور های شما هستند که اگر نا مرغوب تهیه بشوند نمی توانید سایت خود را روی این مواد نا مرغوب پایه ریزی کنید زیرا سایت دچار اختلال شده و کاربران زیادی را از دست می دهید و در نهایت پروژه با شکست مواجه خواهد شد.

پروژه های زیادی وجود داشتند که در آستانه شکست بودند اما پس از بررسی و مطالعه درباره ی مشکلات متوجه شدیم که این هاست آنقدر ضعیف است که کاربران همگی با ارور 500 مواجه هستند و نمی توانند اصلا سایت را باز کنند و همین مورد موجب آن می شود که ترافیک زیادی را از دست بدهید ، خزنده های گوگل نتوانند به شما سر بزنند و از لحاظ سئو هم امتیاز مناسب جذب نمایید و با تمام این موارد پس از عوض کردن شرکت هاست متوجه رشد خوب این سایت شدیم و یک پروژه از برشکستگی نجات پیدا کرد. پس از این موضوع تصمیم گرفتیم که یک راهنمای جامع و کامل درباره ی هاستینگ برتر ایران در سال 1401 داشته باشیم تا با دید بهتری بتوانید فعالیت خود را آغاز نمایید.

پیشنهاد می شود مقاله ناوبری سایت چیست؟ را مطالعه نمایید.

حالا می خواهیم بررسی نماییم که به عنوان یک طراح سایت کم تجربه که در ابتدای راه قرار گرفته است چه انتظاراتی را باید در انتخاب هاست داشته باشید و چه فاکتور هایی را درخواست کند. پس در ادامه همراه باشید.

آنچه که شما در این مقاله می آموزید:

 • ویژگی های مورد انتظار از یک سرویس هاست چیست؟
 • معرفی هاستینگ برتر ایران در سال 1401

ویژگی های مورد انتظار از یک سرویس هاست چیست؟

شما هنگام خرید هاست همانطور که مشاهده کرده اید هنگامی که وارد سایت ها می شوید با انبوهی از ویژگی ها و بخش بندی ها مواجه هستید و باید بین آنها بهترین را  طبق نیاز خود انتخاب نمایید. پس باید بلد باشید که چه نکاتی را درخواست نمایید.

آپتایم هاست

یکی از مواردی که در هاست تمامی شرکت ها مشاهده میکنیم موضوع آپتایم بودن هست که معمولا روبروی آن عددی از درصد نمایش داده می شود. آپتایم بودن هاست در لغت به معنای در دسترس بودن هاست است که یکی از موارد مهم هنگام خرید هاست به شمار می رود. سایت شما قرار است به یک فروشگاه شبانه روزی تبدیل شود و کاربران هر موقع از روز که نیاز داشتن به شما سر بزنند ، اما قطعی سایت و در دسترس نبودن این امکان را از کاربران سلب می کند. یکی از موضوعات مهم در انتخاب هاست این است که سایت شما باید همیشه در دسترس باشید زیرا وقتی در دسترس نباشید و ارور داشته باشید ممکن است خزش خزنده ها و الگوریتم های گوگل را هم از دست بدهید که این برای شما نکته منفی دارد. متاسفانه و یا خوشبختانه بیشتر شرکت های ارائه دهنده هاست ادعا می کنند که تا 99 درصد آپتایم هستند و قطعی سرور های آن ها به کمتر از یک درصد می رسد اما این نکته همیشه صادق نیست و در برخی از شرکت ها دیدم که این قطعی عددی بیش تر از 1 درصد وعده داده شده است. پس صحت این نکته را می توانید پس از بررسی و با استفاده از تجربه کاربران به دست آورید.

هاستینگ برتر ایران

پشتیبانی خوب!

یکی از مواردی که به شخصه من هم روی آن به شدت حساسیت دارم پشتیبانی خوب و به سرعت شرکت های ارائه دهنده است. شاید در ابتدا کمی این موضوع برای شما عجیب باشد اما هنگام راه اندازی سایت و در ادامه ممکن است برخی از مشکلات برای شما از طرف هاست به وجود بیاید که باید با پشتیبانان این مسائل را حل نمایید. اگر پشتیبانی سرور 24 ساعته نباشد و یا افراد از دانش فنی خوبی برای حل کردن مشکلات برخورددار نباشند این امکان به وجود می آید که حل کردن مسائل سایت شما ساعت های زیادی طول بکشد و حتی ممکن است که نیتجه بخش هم نباشد. البته این مورد هم جزو مواردی که با تجربه می توانید آن را بدست آورید و بیشتر شرکت های ارائه دهنده هاست ادعا می کنند که پشتیبانی 24 ساعته دارند.

فضای هاست!

فضای هاست به مقدار فضایی گفته می شود که شرکت های ارائه دهنده هاست در اختیار شما به صورت اشتراکی یا اختصاصی قرار می دهند تا سایت خود را در این فضا آپلود و بارگذاری نمایید. معمولا شرکت ها چند بسته با تعداد مختلف فضای هاست برای مثال از 1 GB تا 10 GB در اختیار شما قرار می دهند که شما با توجه به حجم سایت و پیش بینی آینده می توانید فضای دلخواه خود را تهبه نمایید. توجه داشته باشید که اگر فضایی کمتر از حجم واقعی سایت خود تهیه نمایید با ارور مواجه خواهید شد. اگر در ابتدا نمی دانید که چه مقدار فضا تهیه نمایید می توانید این موضوع را با کارشناسان مطرح نمایید تا شما را راهنمایی نمایند.

پهنای باند هاست!

پهنای باند به مقدار ترافیک استفاده شده فضای سایت شما گفته می شود.  در واقع این عدد مقدار مجازی است که تعداد دفعات بازدید کاربران یا دریافت فایل توسط آنها را در طول ماه مشخص می‌ کند. قطعا بار ها و بار ها در وبسایت های مختلف دیده اید که به علت هجوم بیش از از حد تعداد کاربران سایت ارور می دهد که این به علت کمبود فضای پهنای باند صورت می گیرد. پس اگر سایت پر بازدیدی دازید سعی کنید که از هسات هایی با پهنای باند بالا استفاده نمایید تا مشکلی برای سایت شما به وجود نیاید.

پنل مدیریتی ادمین!

همانطور که می دانید شما یک پنل مدیرتی ادمین برای کنترل سایت دارید که معمولا سرویس های ارائه دهنده هاست ها یا سرویس سی پنل یا دایرکت ادمین را در اختیار شما قرار می دهند. قبل از خرید هاست در بخش اطلاعات به شما گفته می شود که کدام یک از این پنل مدیریتی در اختیار شما قرار می گیرد که اگر برای مثال فقط تاکید دارید که سی پنل داشته باشید ، از شرکت هایی خرید نمایید که این سرویس را پشتیبانی می کنند. اگر اطلاعات خاصی درباره ی این موضوع ندارید پیشنهاد می شوید حتما مقاله هاست سی پنل یا دایرکت ادمین؟ را مطالعه نمایید.

قابلیت Add Domain

بعضی از سرویس های هاست قابلیت این را دارند که شما چند دامنه ی دیگر روی سرور خود راه اندازی نمایید که به آن قابلیت اضافه کردن دامنه و یا add domain گفته می شود. این قابلیت دلبخواهی است اگر از این ویژگی می خواهید استفاده نمایید حتما هنگام خرید هاست به آن توجه نمایید. البته برخی از شرکت های ارائه دهنده هاست هستند که ادعا میکنند قابلیت Add Domain آنها بی نهایت است که البته این موضوع کمی شک برانگیز است!!

قابلیت Park Domain

قابلیت پارک دامنه به این معنا است که کاربران با سرچ عبارت nomber1.com وارد سایت شما و همچنین با سرچ عبارت nomber5.ir هم وارد سایت شما شوند. البته این موضوع برای گوگل اصلا خوشایند نیست زیرا در واقع دو سایت با اسم متفاوت و شکل یکسان ایندکس می شود که در واقع داپلیکت شده و شما امتیاز منفی خواهید گرفت.

پیشنهاد می شود مقاله ساخت بک لینک های رایگان را مطالعه نمایید.

قابلیت Subdomain

قابلیت ساب دامین به ویژگی ای گفته می شود که شما یک زیر دامنه از دامنه اصلی خود می توانید ایجاد نمایید. ابن قابلیت یکی از قابلیت های مفید است مخصوصا برای زمانی که کسب و کار شما گسترش پیدا کند و شما مجبور هستید که چندین زیر دامنه برای کارهای مختلف ایجاد نمایید. پس بهتر است هنگام خرید هاست به این نکات توجه داشته باشید!

دارا بودن گواهینامه امنیتی SSL

گواهینامه امنیتی SSL در واقع گواهینامه ای است که به سایت شما داده میشود تا از Http به Https تغییر پیدا کند و در واقع پروتکل امنتیی شما حفظ شود. اگر بخواهید این مورد را جدا تهیه نمایید باید یک هزینه جداگانه ای پرداخت نمایید اما برخی از شرکت های ارائه دهنده هاست هستند که با خرید هاست از آنها اشتراک رایگان دریافت SSL را دریافت می نمایید. پس حتما روی این گزینه دقت نمایید زیرا برای سئو هم بسیار مهم است و کاربرانی که سایت دارای گواهینامه SSL نباشد وارد نخواهند شد

برقرار بودن امنیت سرور

می دانیم که برقراری امنیت سایت یکی از موارد مهم و مورد توچه گوگل است. بخشی از امنیت سایت توسط وب مستر باید تامین بشود و بخش دیگر نیز مربوط به شرکت ارائه دهنده هاست می باشد. شرکت های ارائه دهنده هاست باید به خوبی از سرور های خود در برار نفوذ و حمله هکر ها مقابله نمایند زیرا اگر این امکان رخ بدهد سایت های زیادی مورد حمله قرار خواهند گرفت برای همین حتما تاکید می شود که از شرکت های معتبر هاست تهیه نمایید و به شرکت های رایگان و بعضا ارزان توجه نکنید.

بکاپ گرفتن از سایت!

وب مستر شما وظیفه دارد تا در دوره زمانی مشخصی از سایت شما بکاپ تهیه نماید و اگر مشکلی در سایت شما رخ داد بتوانید به برگشت به عقب آن را حل نمایید. جدا از این مورد شرکت های ارائه دهنده هاست هم از سایت شما بکاپ های روزانه تهیه می کنند. که هنگام خرید سرور حتما شما گفته می شود که روزانه و یا ماهانه این بکاپ برای شما گرفته می شود.

ضمانت استرداد وجه

شما ممکن است هاستی را تهیه نمایید و به هر علتی با آن مشکل داشته باشید و بخواهید آن را تعویض کرده و یا حتی سایت خود را از آن شرکت انتقال بدهید. معمولا برخی از سایت ها هستند که بخشی به نام ضمامنت استرداد وجه دارند که برای مثال شما در تایم 20 روزه به هر علتی اگر از سرویس خود راضی نبودید می توانید آن را پس داده و هزینه خود را دریافت نمایید.

خوب در موارد بالا سعی کردیم مهم ترین و کاربردی ترین مواردی که هر طراح سایتی برای تهیه هاست باید بلد باشد را بیان نماییم. بجز موارد ذکر شده موارد بیشتری مانند میزان RAM ، میزان CPU ، افزونه کش ، نوع هارد دیسک ، میزان EP ، میزان I/O و… وجود دارد که بحث کمی تخصصی تر می شود و بنابر تجربه و کارکرد میتوانید اطلاعات خوبی را هم از این موارد به دست آورید.

حالا رسیدیم به مهم ترین بخش این مقاله یعنی معرفی هاستینگ برتر ایران در سال 1401 . ما در این بخش تنها سرویس های ارائه دهنده هاست را با تمام ویژگی های خوب و بد آن شرح می دهیم و انتخاب آن را به عهده خود شما می گذاریم.

معرفی هاستینگ برتر ایران در سال 1401

بدون مقدمه به سراغ توضیح درباه ی شرکت های معتبر می رویم.

1.سون هاست

سون هاست یکی از شرکت های خوب و معتبر در زمینه ارائه هاست و دامنه است که جزو هاستینگ برتر ایران در سال 1401 می باشد. وب سایت های معروف زیادی وجود دارند که سایت خود را روی سرور های سون هاست قرار داده اند. این شرکت در سال 1386 فعالیت خود را به صورت حرفه ای آغاز کرده است و تا به الان توانسته به بیش از 21000 مشتری سرویس ارائه بدهد. سرور های خارجی این شرکت در شرکت آلمان پشتیبانی می شود که اگر قصد خرید سرویس های خارجی دارید ، سون هاست گزینه مناسبی برای شما است. پشتیبانی این شرکت 24 ساعته بوده و افراد پشتیبان با دانش فنی بالایی به صسوالات شما پاسخ می دهند.0 معمولا تیکت هایی که مشتریان ثبت میکنند در کمترین زمان ممکن پاسخ داده می شود و در اکثر پاسخ ها مشکل کاربر حل می شود. ضمانت استرداد وجه در شرکت سون هاست 30 روزه می باشد که اگر شما به هر علتی می خواستید قطع همکاری نمایید تا 30 روز می توانید وجه خود را دریافت نمایید. اگر از پلن های سالیانه شرکت استفاده نمایید یک دامنه ملی رایگان ir. برای شما لحاظ می شود. برای رضایت کاربران روی برخی از سرویس های خود گواهینامه امنیتی SSL رایگان قرار داده است. از اطلاعات سایت مشتری های خود به صورت روزانه با Jet backup بکاپ تهیه می نماید و در پنل قرار می دهد. پلتفرم میزبانی سرویس این شرکت ، پنل محبوب سی پنل می باشد. این شرکت کمترین میزان قطعی سرور را دارد و به ندرت مشاهده می شود که سرور ها دچار اختلال باشند. بخشی به نام تالار گفت و گو در سایت سون هاست وجود دارد که مشتریان می توانند نظرات و پرسش های خود را مطرح نمایند و دیگر کاربران به آنها پاسخ می دهند.

پیشنهاد می شود مقاله آموزش حرفه ای در گوگل را مطالعه نمایید.

نقاط ضعف :

 1. تراکم بالا در سرور ها

نقاط قوت : 

 1. قیمت مناسب و سطح بندی قیمت ها
 2. پشتبان گیری روزانه
 3. ضمامنت استرداد وجه 30 روزه
 4. ارائه گواهینامه SSL رایگان
 5. ارائه دامنه ir. روزانه
 6. تعداد نامحدود دیتابیس، ایمیل، ساب دامین، پارک دامین و پهنای باند
 7. داشتن سرور های داخلی و خارجی
 8. پاسخگویی و پشتیبانی سریع

سون هاست

2. ایران سرور

ایران سرور در سال 1381 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرده است که دفتر مرکزی این شرکت در شهر مشهد قرار دارد. این شرکت جزو هاستینگ برتر ایران در سال 1401 می باشد. ایران سرور تنوع بالایی در سرویس ها و هاست های خود دارد و تقریبا میتوان گفت که برای هر سلیقه ای یک پلن دارد. قیمت های نسبتا مناسب تا زیاد می باشد. این شکرن به بیش از 100000 مشتری خدمت رسانی انجام می دهد. شرکت های معتبری در سرایر کشور وجود دارند که سرویس ها خود را از ایران سرور تامین می نمایند. این شرکت های هاست های مخصوص سیستم دیریت محتوا ها مانند وردپرس ، جوملا ، اپن کارت و.. را داراست. این شرکت از پشتیبانی نسبتا خوبی برخورددار است و به صورت 24 ساعته در خدمت مشتریان می باشد. ضمانت استرداد وجه در این شرکت 14 روزه می باشد. به هر علتی اگر می خواستید سرویس خود را پس بدهید تنها 14 روز فرصت دارید. سرورهای خارجی ایران سرور در کشور های آلمان و فرانسه و فنلاند قرار دارند. این شرکت ها در اکثر مواقه آپ تایم است اما متاسفانه در برخی از هاست های آن از جمله وردپرسی مشاهده شده است که قطعی سرور زیاد بوده است که امیدواریم این مشکل برطرف شده باشد. این شرکت از سرویس های میزبانی پنل سی پنل و دایرکت ادمین پشتیبانی می کند.

پیشنهاد می شود مقاله امنیت سایت چیست؟ را مطالعه نمایید.

نقاط ضعف:

 1. بالا بودن نسبتا قیمت ها
 2. عملکرد پایین در برخی از پاسخگویی ها

نقاط قوت : 

 1. ارائه هاست مخصوص وردپرس، جوملا، مجنتو و پرستاشاپ
 2. برخوردداری از سروی های قوی
 3. داشتن تنوع در سرور های خارجی
 4. ارائه گواهینامه SSL رایگان
 5. دارای تنوع زیاد در سرویس ها
 6. ارائه هاست دانلود تا حجم 3 ترابایت

3.هاست نگار

هاست نگار هم یکی از شرکت های خوب در زمینه ارائه دهنده هاست می باشد که از سال 1386 فعالیت خود را شروع کرده است . جزو هاستینگ برتر ایران در سال 1401 است. تا به الان به بیش از 48000 مشتری خدمت رسانی کرده است. این شرکت تنوع هاست بالایی از جمله هاست ابری ، هاست مخصوص وردپرس ، هاست مخصوص جوملا ،هاست دانلود ، هاست پشتیبان و… را دارد که بنا بر نیاز خود می توانید هاست مورد نظر خود را تهیه نمایید. این شرکت بکاپ گیری 12 ساعته را در اختیار شما قرار می دهد و روزانه دو بار از سایت شما به فاصله 12 ساعت بکاپ تهیه می نماید. این شرکت از پلتفرم سی پنل برای سرویس های خود پشتیبانی می نماید. این سایت هم از پشتیبانی خوبی برخورددار است اما کیفیت پشتیبانی آن نسبت به دو سرور بالایی ضعیف تر است. از لحاظ هزینه ای سرویس های هاست نگار نسبت به دو سایت قبلی هزینه کمتری دارد. این سرویس آپ تایم بالایی دارد و میزان قطعی سرور ها در آن کمتر دیده شده است. هاست نگار از کشورهای فرانسه، آلمان و ایران میزبانی وب‌سایت های مشتریان خود را انجام می دهد. مزیت برجسته‌ ی هاست نگار ارائه‌ ی پهنای باند نامحدودی است که بر روی تمام سرویس های خود با بهترین قیمت ارائه می‌ کند.

نقاط ضعف :

 1. پرداخت هاست به صورت ماهانه ندارد.
 2. پشتیبانی آن کمی ضعیف تر است.

هاست نگار

نقاط قوت :

ضمانت استرداد وجه 100 ساعته

ارائه هاست دانلود تا 500 گیگ

پهنای باند نامحدود

ارائه هاست های مناسب برای وردپرس

4. لیمو هاست

لیمو هاست هم یکی از سرویس های خوب ارائه دهنده هاست می باشد. که فعالیت خود را از سال 1389 آغاز کرده است. این شرکت با قرار دادن سرویس های اقتصادی توانسته است مشتری های زیادی را جذب نماید. پشتیبانی این سرویس به صورت  24 ساعته است. لایسنس اورجینال راهکار امنیتی Imunify360و نگهداری یک نسخه از وب‌سایت مشتریان روی هات سایت، سیستم آنتی دیداس لیمو، مانیتورینگ دائمی و… عواملی هستند که باعث می‌شود احتمال نفوذپذیری وب سایت‌ها در این میزبان، نزدیک به صفر باشد. بنابراین با لیمو هاست از امنیت سایت خیالتان راحت باشد. این شرکت هم یکی از چند هاستینگ برتر ایران در سال 1401 می باشد.

نقاط ضعف :

 1. طراحی پنل ساده
 2. پشتیبانی ضعیف تر

نقاط قوت : 

 1. ارائه گواهینامه SSL رایگان
 2. بکاپ گیری روزانه به صورت خودکار
 3. امنیت بالای سرویس
 4. آپ تایم مناسب

5. برتینا هاست

برتینا در سال 1384 یعنی 16 سال گذشته فعالیت خود را در زمینه ارائه سرویس های مختلف اینترنتی آغاز کرده است و تا به الان به بیش از 70000 مشتری سرویس رسانی کرده است. این شرکت برای سرور های خوب امنیت خوبی را برقرار کرده و ادعا دارد تا بیشترین مقدار از حملات DDOS به سرور ها جلوگیری می کند. برتینا پهنای باند نا محدود را به شما ارائه م یدهد که همین نکته مهمی به شمار می رود. این شرکت پشتیبانی خوبی برای مشتری ها دارد و به صورت 24 ساعته پاسخگو شما می باشد. ضمانت استرداد وجه در در این شرکت به صورت 7 روزه می باشد که اگر به هر علتی راضی نبودید تا 7 روز می توانید وجه پرداختی خود را دریافت کنید. برتینا هاست اولین هاستینگ ایرانی است که در مایکروسافت معرفی شده است. سرور های این شرکت در ایران و در کشور فرانسه و آلمان قرار دارد. این شرکت میزبانی سی پنل را خدمت شما ارائه می دهد.

پیشنهاد می شود مقاله تشخیص لینک خوب از لینک بد چگونه است؟ را مطالعه نمایید.

نقاط ضعف :

 1. قیمت بالای سرویس ها
 2. نداشتن گواهی SSL رایگان برای سرویس ها

نقاط قوت : 

 1. دارای هاست با پهنای باند بالا
 2. پشتیبانی عالی و سریع
 3. ارائه هاست به صورت اختصاصی
 4. دارای وب اپلیکیشن فایروال
 5. دارای اکانت  FTP
 6. داشتن دیتا سنتر در مجموعه

6. میزبان فا

این شرکت از سال 1385 فعالیت خود را آغاز کرده است که بیش از 165 سرور فعال دارند. یکی از ویژگی های خوب این سرویس این است که سرور های خود را شلوغ نمی کنند و معمولا تعداد مشخصی سایت در سرور ها قرار می دهند که این کیفیت سرور را بالا می برد. ضمانت استرداد وجه 7 روزه در این شرکت وجود دارد که اگر به هر دلیلی از سرویس راضی نبودید می توانید پس از 7 روز وجه پرداختی خود را پس بگیرید. میزبان فا علاوه بر به کار‌گیری تجهیزات سخت‌افزاری و امنیتی به روز، روزانه موارد مشکوک و حفره‌های امنیتی را از طریق ارسال تیکت و پیام کوتاه به اطلاع مشتریان می‌رساند. هاست لینوکس ، هاست وردپرس ، هاست ووکامرس ، هاست ابری و… همگی هاست هایی هستند که میزبان فا به شما ارائه می دهد. در میزبان فا انواع سرویس ها با توجه به نیاز شما قرار گرفته است که می توانید به صورت ماهانه ، سالانه و… آن را خریداری نمایید. کنترل مدیریتی در میزبان فا همگی به صورت سی پنل می باشد پس اگر به دایرکت ادمین نیاز دارید باید از شرکت دیگری خریداری نمایید. در پرداخت دوره های سالینه این شرکت دامنه های رایگان ir ،. com، . net. دیده می شود. معمولا قیمت پلن های ویژه و کاربردی این سرویس کمی بالاتر است.

پیشنهاد می شود مقاله بهترین ابزار های رایگان سئو را مطالعه نمایید.

میزبان فا

نقاط ضعف :

 1. نداشتن پلن های متنوع برای انتخاب
 2. پشتیبان گیری هفته ای
 3. استفاده از سرور های داخلی
 4. پشتیبان گیری هفته ای

نقاط قوت :

 1. ارائه گواهینامه SSL رایگان
 2. دارای فضا و پهنای باند مناسب و بالا
 3. ارائه دامنه‌های ir، com و net رایگان و تخفیف‌ها
 4. اطلاع رسانی از طریق پیام کوتاه و سیستم تیکتینگ

7. گنجه هاست

گنجه هاست هم در سال 1390 فعالیت خود را آغاز کرده است و سرویس های خوبی را به کاربران خود ارائه داده است. گنجه هاست طیف گسترده ای از خدمات میزبانی وب شامل ؛ هاست مخصوص وردپرس ، هاست ووکامرس ، هاست دانلود ، سرور مجازی و اختصاصی را از ایران و اروپا ارائه می کنند. این سرویس تقزیبا پشتیبانی مناسبی دارد و هزینه سرویس ها هم نسبت به دایگر سایت ها مناسب است. ضمانت استرداد وجه در این شرکت 7 روزه است و اگر شما به هر دلیلی از سرویس خود راضی نبودید می توانید تا 7 روز وجه پرداختی خود را پس بگیرید.

نقاط ضعف :

 1. پشتیبانی ضعیف تر نسبت به سایر سرویس ها

نقاط قوت :

 1. بهترین ارائه دهنده هاست دانلود تا حجم 10 ترابایت
 2. ارائه گواهینامه SSL رایگان
 3. دارای سرویس بکاپ گیری روزانه و هفتگی
 4. کمترین میزان Down بودن سرور ها
 5. دارای بهترین هاست ها سایت های وردپرسی

8. میهن وب هاست

یکی دیگر از سرویس های ارائه دهنده هاست ، میهن وب هاست می باشد. این شرکت از قیمت ه9ای خود و به صرفه نسبت به سایر شرکت ها بهره مند است. معمولا سرویس های این شرکت کمترین میزان Down بودن را تجربه خواهند کرد. شرکت میهن وب هاست که در استان گیلان قرار دارد و توانسته مجوز‌های لازم را کسب کند و دیتاسنتر‌ های اختصاصی خود را با 200 متر مربع فضا و ظرفیت 2000 سرور ، در همان استان راه اندازی نماید. شرکت های بزرگ دولتی وجود دارند که برای میزبانی سایت خود از میهن وب هاست استفاده می نمایند. این شرکت شامل سرویس های هاست لینوکس سی پنل آلمان ، هاست لینوکس سی پنل ایران ، هاست دایرکت ادمین ایران ، هاست ویندوز ایران ، هاست ویندوز آلمان ، هاست دانلود ، هاست پشتیبان و… می باشد.

پیشنهاد می شود مقاله ارتباط سئو با تجربه کاربری را مطالعه نمایید.

نقاط ضعف :

 1. بکاپ گیری هفتگی

نقاط قوت :

 1. قیمت مناسب سروس ها
 2. کمترین میزان Down شدن سایت
 3. پشتیبانی مناسب
 4. دارای سرور های داخلی و خارجی
 5. ارائه دهنده گواهینامه SSL رایگان

سخن آخر:

سعی کرده ایم به طور کامل درباره ی هاستینگ برتر ایران در سال 1401 صحبت نماییم و نکات کاربردی ای را در این زمینه بیان کنیم. پیشنهاد می شود قبل از خرید هاست تمامی موارد را به خوبی بررسی نماید تا بتوانید بهترین سرویس مورد نظر خود را خریداری نمایید. حتما در انتخاب هاست مناسب بیشترین دقت را داشته باشید زیرا اگر نتوانید هاست مناسبی را انتخاب نمایید نمی توانید تمامی ویژگی های سایت خود را به کاربران نشان دهید و کاربران زیادی را از دست می دهید. اگر سرویس های ارائه دهنده هاست بیشتر و بهتری را می شناسید لطفا به لیست هاستینگ برتر ایران در سال 1401 اضافه نمایید.  همچنین شما میتوانید بهترین دوره های آموزشی در ایران همانند آموزش دیجیتال مارکتینگ ، آموزش سئو و… را در برتر آموز مطالعه نمایید. ممنون از توجه شما.

نویسنده : تارا محمدزاده

تارا محمدزاده هستم دانشجوی کارشناسی ارشد هوش مصنوعی. در زمینه سئو ، تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ فعالیت میکنم. سابقه کاری در زمینه تولید محتوا و سئو موضوعات فناوری ، دیجیتال و... دارم. خوشحالم که از نوشته های من استفاده می کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *