آموزش اتوکد 2020 بهترین دوره و پکیج کامل | AutoCAD

 • آشنایی با نقشه کشی و طراحی
 • دستورات ترسیمی اشیاء
 • دستورات نمایشی
 • مدل سازی سه بعدی
 • کار با لایه ها و استاندارد سازی
40 ساعت آموزش
24 سرفصل
3 ماه پشتیبانی
12 جلسه

همه چیز در رابطه با دوره

آموزش اتوکد، اگر قصد دارید در زمینه رشته مهندسی عمران و مهندسی معماری فعالیت نمایید باید آموزش اتوکد را بیاموزید. زیرا یکی از بخش های مهم این دو رشته مهندسی یادگیری اتوکد است. البته باید بدانید در زمینه استخدامی و بازار کار در رشته مهندسی عمران و معماری تسلط به برنامه اتوکد مزیت بسیار عالی محسوب میشود و امتیازی ویژه در روند استخدامی شما به حساب می آید.

این پکیج آموزشی شامل دو محصول آموزش اتوکد حرفه ای میباشد

 • آموزش کامل برنامه اتوکد 2020 به صورت ویدویی
 • آموزش نصب و راه اندازی برنامه از پایه تا حرفه ای
 • صفر تا صد اتوکد 2020
 • آموزش ویدویی تمامی بخش های اتوکد

اتوکد چیست؟ آموزش اتوکد چگونه است؟ طراحی فرآیند تبدیل ایده به یک شی، محصول یا سیستم است. این روند تکراری است. CAD (Computer Aided Design) ابزاری است که می تواند برای فعالیت های طراحی و پیش نویس مورد استفاده قرار گیرد. از آنجا که از قدرت محاسبه پردازنده استفاده می کند، نقاشی های CAD سریعتر، بهتر و دقیق تر از نمونه های طراحی شده دستی هستند.

اتوکد یک نرم افزار پیچیده CAD است که مترادف با پیش نویس مهندسی است. مفهوم اتوکد در دهه 1980 تکمیل شد، زمانی که مهندسان و معماران در تلاش بودند تا از قدرت رایانه های شخصی تازه وارد شده برای کاهش زمان پیش نویس استفاده کنند.  افراد با کنترل کننده های گرافیک داخلی شروع به آزمایش کردند که به آن ها اجازه می داد نقشه های مهندسی معماری را در قسمت جلو بکشند که در انتهای پشتی کامپیوتر به طور موثر تکرار می شدند.

آموزش اتوکد

یادگیری اتوکد

در رابطه با آموزش اتوکد برتر آموز باید بگوییم اتوکد به طور رسمی در دسامبر 1982 توسط Autodesk، پیشرو در نرم افزارهای طراحی، مهندسی و سرگرمی 3D، راه اندازی شد. به زبان ساده، اتوکد مهندسان، طراحان و معماران را قادر می سازد تا با استفاده از رایانه مدل های دو بعدی و سه بعدی تولید کنند.  اتوکد به عنوان یک ابزار طراحی برای مهندسان و معماران آغاز به کار کرد، اما اکنون توسط متخصصان دیگر نیز استفاده می شود. Autodesk، شرکت پشتیبان اتوکد، نسخه های سفارشی را توسعه داده است که می تواند توسط مهندسان طراحی، مهندسان عمران، مهندسان برق و الکترونیک و مهندسان مکانیک مورد استفاده قرار گیرد.

اتوکد بوم گسترده ای از مهندسی تا بخش صنعتی را پوشش می دهد، یک بسته اتوکد برای همه وجود دارد. از این نظر، اتوکد یک محصول افقی است. این توسط تیم های توسعه محصول، امکانات تولید، صنایع رسانه ای و سرگرمی، مهندسان، معماران استفاده می شود. مربیان و دانش آموزان کارآفرینان، افراد غیر انتفاعی، متخصصان پزشکی و از جمله مبتدیان. اتوکد بنابراین برای هر دامنه ای که به طراحی های دو بعدی و سه بعدی نیاز دارد، مفید است. همچنین شما میتوانید آموزش 3D MAX را هم مشاهده نمایید.

آموزش اتوکد و ویژگی های آن

در رابطه با آموزش اتوکد باید بگوییم وقتی می گوییم ویژگی ها منظورمان دستوراتی نیست که توسط اتوکد ارائه می شود. در عوض، ما تفاوت بین اتوکد و سایر نرم افزارهای CAD را که اتوکد را به یک ابزار پیش نویس محبوب تبدیل می کنند، مطرح می کنیم.

 • پیش نویس قدرتمند: اتوکد که در درجه اول به عنوان یک ابزار پیش نویس ساخته شده است، قابلیت های بی نظیری در پیش نویس را ارائه می دهد.
 • تجزیه و تحلیل جزئیات شی: ویژگی های موجود در اتوکد امکان تجزیه و تحلیل عمیق و تجسم مدل های 2D و 3D را فراهم می کند.
 • افزونه ها: از آنجا که اتوکد بسیار محبوب است، تعداد زیادی پلاگین در دسترس است که باعث می شود نرم افزار مفیدتر و دوستانه تر باشد.
 • یکپارچه سازی: اتوکد اجازه می دهد تا API با صفحات گسترده، ویرایشگران اسناد و سایر برنامه های کاربردی ادغام شود. این در هنگام اشتراک خروجی نرم افزار بسیار مفید است.
 • گزینه های آموزش: از آنجا که اتوکد بسیار محبوب است، موسسات آموزشی وجود دارند که نرم افزار را از سطح مبتدی تا سطح پیشرفته آموزش می دهند.

آموزش اتوکد و تاثیر آن در صنعت

در رابطه با آموزش اتوکد باید بگوییم در حالی که امروزه سیستم های CAD دیگری (مانند CATIA، Ansys و غیره) در دسترس هستند، اتوکد جایگاه ویژه ای در بازار دارد. این اولین نرم افزار تجاری موفق CAD بود که در سال 1982 و مبتنی بر رایانه در بازار عرضه شد. امروزه این نرم افزار با داشتن میلیون ها مشتری در بیش از 150 کشور جهان، به عنوان رهبر صنعت در مجموعه نرم افزارهای CAD شناخته شده است. علیرغم رقابتی که توسط CATIA، Ansys و غیره ارائه شده، هنوز سهم شیر در بازار CAD را در اختیار دارد. اتوکد با نسخه های مختلف خود به غیر از زمینه های طراحی معماری و مهندسی استاندارد، در صنایع مختلفی مانند طراحی مد، 3D نیز کاربرد دارد. چاپ و به عنوان یک ابزار طراحی صنعتی.

نسخه ها و سیستم عامل

اتوکد دارای نسخه ها مختلف و در سیستم عامل های مختلف است. اولین نسخه (V 1.0) اتوکد در دسامبر 1982 منتشر شد. آخرین نسخه ویندوز (از آوریل 2018) اتوکد 2019 است که در مارس 2018 منتشر شد.

اتوکد برای مک اولین بار در ژوئن 1992 راه اندازی شد. آخرین نسخه (از آوریل 2018) اتوکد 2017 است (به نام Naboo).

علاوه بر این، اتوکد همچنین دارای نسخه های موبایل برای هر دو گوشی اندروید و اپل است. از نظر قیمت، اتوکد در دو بسته وجود دارد - اتوکد و اتوکد LT. اتوکد LT نسخه کمی از اتوکد است، که برجسته ترین آن توانایی دستکاری اشیا 3D سه بعدی است. اگر بیشتر اهل طراحی 2 بعدی هستید، به راحتی می توانید با اتوکد LT به جای نسخه کامل کار خود را انجام دهید.

اتوکد را می توان بسته به دامنه ای که خدمت می کند نیز طبقه بندی کرد. در حال حاضر، نسخه های مختلف اتوکد از دامنه های زیر پشتیبانی می کنند:

 • معماری
 • طراحی برق
 • نقشه سه بعدی
 • طراحی مکانیکی
 • مکانیک، برق و لوله کشی
 • طراحی 3D، از جمله قابلیت P * ID
 • طراحی رستر

آموزش اتوکد از پایه تا پیشرفته

در رابطه با آموزش اتوکد باید بگوییم اتوکد یک نرم افزار گسترده است که چیزی را برای همه فراهم می کند. از سال 1982 به بعد، هر نسخه بعدی اتوکد ویژگی هایی را اضافه کرده است که آن را به یک نرم افزار همه کاره تبدیل می کند. افزایش نمایی قدرت پردازنده - چه برای رایانه های شخصی و چه دستگاه های تلفن همراه - به AutoDesk این امکان را داده است که به طور فزاینده ای از ویژگی های پیچیده تری برخوردار باشد.

نقش اتوکد در عمران و معماری

برای هر کسی که می خواهد CAD را یاد بگیرد، اتوکد پایه خوبی است زیرا بسیاری از مفاهیم و دستورات معرفی شده توسط اتوکد توسط سیستم های دیگر استفاده می شود. در واقع برخی از ویژگی های اتوکد به استاندارد صنعت تبدیل شده اند. به عنوان مثال، قالب .DXF که توسط Autodesk معرفی شده است، به عنوان استاندارد تبدیل فایل CAD بین سیستم ها به طور جهانی پذیرفته شده است.

آموزش در اتوکد مزایای زیادی را به دانشجویان و متخصصان ارائه می دهد. یکی، از آنجا که اتوکد پرکاربردترین نرم افزار CAD است، استفاده از آن احتمال زیادی را برای به اشتراک گذاشتن پرونده های CAD و داده ها و اطلاعات مربوط به آن با دیگران فراهم می کند. دو، اتوکد قابلیت های گسترده ای را در حوزه CAD برای شما فراهم می کند که انعطاف پذیری را در آزمایش و استفاده از آخرین پیشرفت های فناوری فراهم می کند. سه، اگر در اتوکد از یک موسسه معتبر آموزش می بینید، چشم انداز شما برای ایجاد شغل و بازار کار یادگیری اتوکد در صنعت CAD  و اتوکد در عمران و معماری بسیار زیاد است.

آیا می خواهید به آموزش اتوکد دوبعد حرفه ای دسترسی داشته باشید و به اتوکد تسلط پیدا کنید؟ چگونه، کی و از کجا شروع کنیم؟ ….. نگران نباش. پاسخ به همه این سوالات بسیار ساده است. بنابراین، فقط یک لحظه صبر کنید و برای دریافت پاسخ به خواندن این مقاله ادامه دهید.

چه شما یک تازه کار باشید یا متخصص، دانشجو یا حرفه ای، ما یک مسیر آموزش اتوکد برای شما داریم. گزینه های یادگیری و آموزش حرفه ای اتوکد شما، از نکات و ترفندهای رایگان، فیلم ها و دوره ای گرفته تا خدمات پولی از متخصصان، مربیان مجاز و شرکای مجاز متغیر است. انتخاب با شماست.

اتوکد را می توان به عنوان مهمترین و قدرتمندترین ابزار ساخته شده برای هر معماری توصیف کرد. بنابراین، به عنوان یک دانشجوی معماری یا به عنوان یک معمار حرفه ای، باید فرماندهی قدرتمندی بر آن داشته باشید. معمولاً آموزشگاه یا دانشگاه شما اصول استفاده از نرم افزار را به شما می آموزد اما کافی نیست. بنابراین، بهترین راه برای یادگیری آن، پیوستن به دوره های آموزش معماری اتوکد است.

من می دانم که ممکن است شما آن را به عنوان اتلاف پول تصور کنید، اما بگذارید به شما اطمینان دهم که این بهترین سرمایه گذاری است که شما تاکنون انجام داده اید (به عنوان یک معمار). ما در این مقاله شما را ترفندهای مهم اتوکد دوبعدی و  اتوکد صنعتی آشنا می کنیم.

اهمیت اتوکد و آموزش اتوکد معماری

اتوکد یک ابزار پیش نویس اولیه است، اما با مهارت و تکنیک مناسب می توانید با کمک این نرم افزار طراحی معماری معجزه کنید. این نرم افزار تجاری توسط Autodesk توانایی تولید و ترسیم نقشه های دقیق و دقیق دوبعدیی و همچنین سه بعدی را دارد.

ابتدایی ترین کاربرد اتوکد ایجاد نقشه ها، مقاطع و ارتفاعات یک ساختار است. همچنین می توانید از آن برای تولید نقشه های تکمیل کننده دیگر مانند، طرح بندی دقیق، برنامه های تأمین آب، نقشه های زهکشی، طرح های الکتریکی و غیره استفاده کنید. همچنین می توانید برای درک بهتر، نقشه های سه بعدی نیز ایجاد کنید. بعلاوه کارهای انجام شده روی اتوکد می توانند به راحتی به هر نرم افزار دیگری صادر کنند.

بررسی بخش های ارائه شده آموزش اتوکد در این مقاله

این محتوای آموزشی اتوکد بر تولید متخصصان ماهر و مستقل اتوکد تمرکز دارد. هدف این است که مخاطب و کاربر را به یک حرفه ای تبدیل کند. (همه چیز در مورد کار هوشمند است، نه سخت کوشی)

برای آموزش اتوکد چه پیشنهادی دارید؟

 • آموزش خود را با یادگیری رسم و ویرایش نمودارهای هندسی اساسی شروع کنید
 • یاد بگیرید که با استفاده از میانبرها سریع و هوشمند کار کنید
 • استفاده از لایه ها، خصوصیات، ابزار دقیق، ابعاد و غیره را بفهمید
 • بیاموزید چگونه ورق های خود را در طرح بندی ترسیم کنید
 • این آموزش اصول استفاده از اتوکد را به شما آموزش می دهد

هرکسی که دانش اولیه ویندوز PC را داشته باشد می تواند استفاده از آموزش اتوکد را بیاموزد. این آموزش انتخاب خوبی برای مبتدیان بدون دانش اتوکد خواهد بود. این آموزش  به ویژه برای آموزش و ارتقا تجربه یادگیری مبتدیان اتوکد طراحی شده است.

ای آموزش  یک رویکرد سیستماتیک (هر بار یک قدم) را ارائه می دهد. آموزش مورد نظر تضمین می کند شما را در AutoCAD 2D متخصص می کند.

شروع کار و درک رابط کاربری آموزش اتوکد:

رابط کاربری اتوکد در ورژن های به روز و جدید تغییرات زیادی به خود دیده است و اکنون نسبت به قبل آسان تر است. در ابتدای آموزش اتوکد بیاموزید که چگونه می توانید به ابزارهای طراحی، اصلاح ابزارها و سایر ابزارها در دسترسی پیدا کرده و آنها را فعال کنید. اگر از قبل با برنامه Windows آشنایی دارید، این کار خیلی طول نمی کشد. اتوکد یک نرم افزار سازگار با ویندوز است، بنابراین باید همان طعم را داشته باشد.

صفحه اتوکد به شش قسمت مجزا تقسیم می شود:

 • Title bar
 • Menu bar
 • Toolbars
 • Command window
 • Document window or drawing area
 • Status bar

به فارسی عبارت هستند از:

 • نوار عنوان
 • نوار منو
 • نوار ابزار
 • پنجره سند یا منطقه نقاشی
 • پنجره فرمان
 • نوار وضعیت

نماد UCS در اتوکد؟

نماد UCS به شما کمک می کند نحوه طراحی خود را بفهمید. نماد متشکل از دو فلش، یكی به سمت راست و یكی به بالای منطقه نقاشی نشان می دهد.

توجه داشته باشید که یک پیکان دارای برچسب X و دیگری Y است. این برچسب ها جریان را نشان می دهند جهت محورهای X و Y ترسیم شده است. همچنین به درج مربع توجه کنید جایی که دو فلش با هم تلاقی می کنند. این نشان می دهد که UCS با جهان مطابقت دارد. توصیه می کنم در آموزش اتوکد دوبعدی بیشتر به سیستم مختصات توجه کنید.

 آموزش اتوکد بهترین مرکز

Status Bar یا همان نوار وضعیت؟

نوار وضعیت در پایین صفحه اتوکد نشانگر فعلی را نشان می دهد، موقعیت و وضعیت حالت های مختلف اتوکد. موقعیت مکان نما یا به صورت مختصات X ، Y ، Z نمایش داده می شود یا در صورت فعال بودن برخی دستورات ترسیم، به عنوان فاصله و زاویه نسبت به آخرین نقطه انتخاب شده. همانطور که مکان نما را حرکت می دهید، مختصات را به طور خودکار به روز می کند می توانید نمایش مختصات خودکار را روشن کنید و با کلیک کردن در قسمت نمایش مختصات یا فشار دادن کلید عملکرد F6 خاموش شوید.

Toolbars یا همان نوار ابزار؟

وقتی آموزش اتوکد را برای اولین بار شروع می کنید، استاندارد، ویژگی های شی، رسم و نوارهای ابزار اصلاح شده نمایش داده می شود. منوی استاندارد اتوکد هر کدام ۲۶ نوار ابزار را در اختیار شما قرار می دهد که شامل یک گروه از دستورات مرتبط است. نوار ابزارها احتمالاً ساده ترین و سریعترین راه برای شروع دستورات اتوکد هستند.

Command Window همان پنجره فرمان؟

پنجره فرمان جایی است که شما دستورات اتوکد را تایپ می کنید و اعلان ها را مشاهده می کنید و پیام ها هنگامی که در ابتدا نمایش داده می شود، پنجره فرمان در پایین صفحه، بین ناحیه طراحی و نوار وضعیت. دستور پنجره در ابتدا سه خط اخیر را نمایش می دهد، اما می توانید تغییر دهید تعداد خطوط نمایش داده شده میله های پیمایش در سمت راست این پنجره به شما امکان می دهد برای دیدن درخواست های قبلی به عقب بروید. بهتر است هنگام آموزش اتوکد با این ابزار بیشتر آشنا شود.

یادگیری وارد کردن دستورات در اتوکد ؟

اولین کار شما برای یادگیری اتوکد، شناخت دستورات و نحوه وارد کردن آنها است، در پایین صفحه در اتوکد، پنجره فرمان را پیدا خواهید کرد، این جعبه کوچک مفید می تواند واسطه بین شما و سیستم اتوکد باشد.

در ابتدایی ترین اصطلاحات آموزش اتوکد دوبعدی، دستورات و میانبرها کلمات یا حروفی هستند که برای تولید یک عمل در پنجره دستور تایپ می کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید قوس بکشید، به جای اینکه در بین ابزارها به دنبال قوس باشید، می توانید از یک دستور استفاده کنید. در این حالت، ‘ARC‘ یا حتی ‘A‘ را در پنجره دستور تایپ کنید، Enter را فشار دهید و ابزار قوس ظاهر می شود.

بعضی از دستورات با میانبر (یک گزینه جایگزین برای یک حرف) ارائه می شوند، در حالی که عملکردهایی که کمی معمول تر هستند، به دستوراتی نیاز دارند که دارای ۳حرف یا بیشتر باشد. اتوکد صدها دستور را می شناسد و هنگامی که پیشرفت بیشتری کردید، می توانید حتی نوار ابزار را نیز سفارشی کنید - دستوراتی را که می دانید مفیدترین هستند اضافه یا اولویت بندی کنید.

ابزارهای طراحی ؟

بعد از اینکه با رابط کاربری اتوکد و ابزار های مهم آن آشنا شدید، اکنون وقت آن فرا رسیده است که نحوه استفاده از ابزارهای طراحی را بیاموزید.

استفاده از ابزارهای طراحی بسیار آسان است. بیشتر ابزارهای اساسی نام کارهایی است که آنها انجام می دهند. ابزار Line یک خط می کشد. مستطیل مستطیل رسم می کند. آسان است، درست است؟ آنچه شما باید درک کنید این است که، هر ابزاری ممکن است روش دیگری برای استفاده داشته باشد.

خط فرمان دقیقاً مانند یک تابلوی جاده است. این ابزار شما را راهنمایی می کند، تا گم نشوید. سعی کنید یک ابزار طراحی را مانند یک خط فعال کنید.

بعد از اینکه ابزار Line را فعال کردید، اتوکد به شما می گوید که چه کاری انجام دهید: اولین نقطه را مشخص کنید. نقطه خود را با کلیک کردن در قسمت نقاشی مشخص کنید. سپس دوباره از شما می پرسد: نقطه بعدی را مشخص کنید. فقط کافیست در هر نقطه از منطقه نقاشی خود کلیک کنید به همین راحتی شما اولین خط و یا شکل خود را در اتوکد ترسیم کردید.

آموزش اتوکد زیاد سخت و دشوار نیست و فقط نیاز به زمان و تمرین و تکرار دارد. شما مانند خط می توانید هزاران شکل دیگر مانند، دایره، بیضی، مستطیل، مربع،حجم های نامتقارن را تنها با یک کلیک ترسیم کنید.

حالا بیایید حلقه را امتحان کنیم:

کلید های میانبر در اتوکد؟

میانبرهای صفحه کلید دستورات ساده ای هستند که به جای پرش به جلو و عقب ماوس، انگشتان را روی صفحه کلید خود نگه می دارند و معمولا در ابتدای آموزش اتوکد بهتر است آنها را یاد بگیرید. شما احتمالاً از قبل میانبرهای رایج صفحه کلید مانند CTRL + C را برای کپی کردن و CTRL + V را برای جایگذاری می شناسید، اما تعداد زیادی میانبر دیگر برای انجام هر کاری در اتوکد یا در دیگر برنامه ها وجود دارد. یادگیری آن میانبرهای صفحه کلید می تواند بهره وری شما را در هنگام طراحی با اتوکد افزایش دهد. به گفته اندرو کوهن، کارشناس آموزش الکترونیکی،  یادگیری کلید های میانبر هر ساله ۸ روز کاری شما را صرفه جویی می کند.

آموزش اتوکد کامل

در حال حاضر در اتوکد بیش از صدها کلید میانبر وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید، به عنوان مثال:

 • L : جهت ترسیم خطوط ساده
 • C : جهت ترسیم دایره
 • PL : جهت ترسیم یک چند ضلعی
 • REC : جهت ترسیم مستطیل
 • POL : جهت ترسیم یک چند ضلعی
 • ARC : جهت ترسیم کمان
 • ELLIPSE : جهت ترسیم یک بیضی
 • REG: جهت ترسیم Region
 • CO : جهت کپی کردن آبجکت(ها)
 • SC : جهت تغییر مقیاس آبجکت ها
 • B : جهت ایجاد یک بلاک
 • ابزارهای طراحی

سخن پایانی در باره آموزش اتوکد صنعتی؟

اتوکد به اندازه ای پیشرفته است که صنایع مختلف مانند صنایع نظامی، صنایع تولید قطعات و دیگر صنعت های مهم به نوعی وابسته به این برنامه شده اند، به طوری که نبود چنین برنامه هایی باعث عقب افتادگی آنها می شود.

ترسیمات اتوکد به اندازه ای دقیق هستند که می توان قطعات پیشرفته صنعتی را  در آن ترسیم نمود. توجه داشته باشید که آموزش اتوکد صنعتی تفاوت چندانی با اتوکد معماری ندارد و اگر به خوبی با ابزار های آن آشنا شده باشید می توانید در زمینه صنعت نیز از آن استفاده کنید.

 

در آخر

در سخن آخر باید بگوییم با توجه به این که دوره و پکیج آموزش اتوکد در موسسات مختلفی ارائه می شود شما باید در موسسات معتبر  که آخرین نسخه آموزش اتوکد به عنوان مثال آموزش اتوکد 2020 را ارائه می دهند برای یادگیری اقدام کنید.

مشاهده بیشتر

فصل های دوره

1

فصل اول

توضیحات جلسه اول
2 جلسه
 • جلسه اول 1 ساعت و 20 دقیقه
2

فصل دوم

توضیحات جلسه دوم
2 جلسه
 • جلسه اول 1 ساعت و 20 دقیقه

مدرس دوره آموزشی

محسن حبیبی راد
(مدیر و موسس وب سایت برتر آموز )

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

سوالات متداول

 • سوال اول

  این موضوع کاملا بستگی به علاقه شما دارد. اگر به حل مسئله و الگوریتم و معماری نرم افزار و الگوهای طراحی و ... علاقه دارید. می‌توانید بک اند را انتخاب کنید. در غیر این صورت می‌توانید فرانت اند را انتخاب کنید. که هر دو حوزه بازار کار خوبی دارد. البته شما می‌توانید هر دو مهارت را یاد بگیرید که در این صورت شما اصطلاحا یک برنامه نویس فول استک (full stack developer) هستید و قطعا فرصت های شغلی بهتری برای شما هست.

 • سوال دوم

  این موضوع کاملا بستگی به علاقه شما دارد. اگر به حل مسئله و الگوریتم و معماری نرم افزار و الگوهای طراحی و ... علاقه دارید. می‌توانید بک اند را انتخاب کنید. در غیر این صورت می‌توانید فرانت اند را انتخاب کنید. که هر دو حوزه بازار کار خوبی دارد. البته شما می‌توانید هر دو مهارت را یاد بگیرید که در این صورت شما اصطلاحا یک برنامه نویس فول استک (full stack developer) هستید و قطعا فرصت های شغلی بهتری برای شما هست.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟

این دوره برای چه کسانی مناسب نست؟

 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟

نظرات دانشجویان

نظرات دانشجویان سابق در رابطه با این دوره آموزشی
محمد جواد

تمامی دوره های موجود در وب سایت برترآموز به گونه ای تهیه و تولید شده که ضمانت قطعی در کیفیت را برای شما عزیزان به همراه دارد

دانشجوی دوره
محمد جواد

تمامی دوره های موجود در وب سایت برترآموز به گونه ای تهیه و تولید شده که ضمانت قطعی در کیفیت را برای شما عزیزان به همراه دارد

دانشجوی دوره
محمد جواد

تمامی دوره های موجود در وب سایت برترآموز به گونه ای تهیه و تولید شده که ضمانت قطعی در کیفیت را برای شما عزیزان به همراه دارد

دانشجوی دوره
3.7/5 (11 نظر)

ويژگی های دوره

ضمانت محصول

تمامی دوره های موجود در وب سایت برترآموز به گونه ای تهیه و تولید شده که ضمانت قطعی در کیفیت را برای شما عزیزان به همراه دارد

آموزش مهارت محور

پس از تهیه دوره آموزشی و با مشاهده آن ، انجام تکالیف و تمرین های مربوط به دوره ، به طور کامل به تمامی مباحث مسلط خواهید شد

پشتیبانی تمام وقت

بلافاصله پس از تهیه دوره ، تیم پشتیبانی وب سایت برتر آموز به صورت تمام وقت پاسخگو به تمامی سوالات و مشکلات شما هستند

دسترسی کامل

پس از تهیه دوره آموزشی ، میتوانید به تمامی محتوای آن از طریق پنل کاربری خودتان دسترسی داشته باشید

همین حالا ثبت نام کنید

آموزش اتوکد 2020 بهترین دوره و پکیج کامل | AutoCAD

 • آشنایی با نقشه کشی و طراحی
 • دستورات ترسیمی اشیاء
 • دستورات نمایشی
 • مدل سازی سه بعدی
 • کار با لایه ها و استاندارد سازی

390,000تومان

ثبت نام

نیاز به مشاوره تخصصی دارید؟

واتس آپ پیام دهید 09368371221

آموزش اتوکد 2020 بهترین دوره و پکیج کامل | AutoCAD

390,000تومان

ثبت نام در دوره