آموزش افترافکت | دوره After Effects مقدماتی تا حرفه ای

 • آموزش کار با افترافکت و استایل لایه ها
 • آموزش Mask و کار کردن با آن
 • آموزش Responsive Design
 •  انیمیت کردن صحنه و ساخت انیمیشن
 • ساخت انیمیشن پولساز
 • آموزش انواع Solid Layer ها و کار با آنها
40 ساعت آموزش
24 سرفصل
3 ماه پشتیبانی
12جلسه

همه چیز در رابطه با دوره

آموزش افترافکت، افترافکت یکی از مهمترین برنامه های ویرایش میباشد که میتوانید با آن جلوه های بصری ویژه ای درست کنید. اکثر فیلم ها و کلیپ های فوق العاده ای که مشاهده میکنید با برنامه افترافکت تدوین شده است. پس اگر قصد دارید یک تدوین گر حرفه ای ویدیو باشید حتما دوره آموزش افترافکت را باید بگذرانید.

 

آموزش افترافکت: نرم افزار ادوبی افتر افکت یکی دیگر از محصولات موفق شرکت ادوبی می باشد؛ از این نرم افزار برای پویا نمایی های دو بعدی و جلوه های ویژه استفاده می شود.

در مقاله ی امروز می خواهیم کاربرد ها و تاریخچه ی این نرم افزار را باهم بررسی کنیم.

افترافکت چیست؟

نرم افزار ادوبی افتر افکت و آموزش افترافکت نرم‌افزار ایجاد جلوه ‌های بصری دیجیتال، موشن گرافیک و برنامه کاربردیِ ترکیب عناصر بصری مختلف است که توسط شرکت ادوبی سیستم توسعه یافته و در فرایند پس از فیلم برداری یعنی در تدوین های انتهایی آن و تولیدات تلویزیونی مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

در میان دیگر نرم ‌افزارهای گرافیکی، افتر افکت را میتوان برای کروماکی، اصلاح حرکت، اندازه و جهت، ترکیب عناصر بصری و انیمیشن استفاده کرد. همچنین به عنوان یک نرم ‌افزار بسیار پایه برای ویرایشگر غیرخطی، ویرایشگر صوتی و واسطه تبدیل کدها از آن بهره می گیرند.

شاید برای شما هم سوال شده باشد که چرا به این نرم افزار، "افتر" افکت گفته می شود و باید آموزش افترافکت را دید؟ در پاسخ به این سوال بگویم که نرم افزار افترافکت کاربرد های بسیار زیادی برای ادیت یک فیلم دارد، اما با این حال این نرم افزار برای تدوین فیلم خام خیلی مناسب نخواهد بود و در جایی خود نمایی می کند که ادیت های اولیه ی فیلم انجام شده است. یعنی "بعد" از اینکه فیلم خام کمی پخته شده است مانند یک چاشنی به فیلم اضافه می شود، نقص هایش را برطرف می کند، و به آن طعم و جلوه ای منحصر به فرد هدیه مینماید!

قبل از ادامه دادن مطلب میخواهم یک اصطلاح را که ممکن است به کرات شنیده باشید و یا در طی این متن بشنوید را به صورت جداگانه توضیح دهم.

موشن گرافی یا موشن گرافیک چیست؟ و ساخت آن با دیدن آموزش افترافکت

آموزش افترافکت

موشن گرافیک یا موشن گرافی ویدیو هایی هستند که پیام و محتوا را به صورت متحرک منتقل می‌ کنند؛ این عبارت از دو کلمه موشن که در فارسی آن را پویا ترجمه می‌کنند و گرافیک که آن را نوشتن ترجمه می‌کنند تشکیل شده است.

پس به زبان ساده موشن گرافیک، گرافیکی است که دارای حرکت می باشد و پیامی را به مخاطبان منتقل میکند؛ برای انتقال پیام به این روش از قابلیت های هر دو استفاده می شود. در موشن گرافیک از تصاویر واقعی استفاده نمی شود و فعالان این حوزه برای طراحی بخش گرافیکی آن، از نرم‌ افزار های مخصوص مانند فتوشاپ یا ایلاستریتور بهره می گیرند و برای قسمت موشن یعنی پویانمایی آن گرافیک، از نرم افزارهای دیگری مانند نرم افزار افترافکت بهره گیری می شود. اگر شما نیز می خواهید در این حوزه مشغول به کار شوید نیاز به آموزش فتوشاپ  یا نرم افزار های مشابه نیز خواهید داشت.

تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن

آموزش افترافکت

دو مفهومی که ممکن است اشتباها به جای هم استفاده شود، موشن گرافی و انیمیشن می باشد؛ اما باید بدانیم که در کنار شباهت های بسیاری که این دو مفوم باهم دارند، در یک پارامتر مهم باهم متفاوت هستند که همین تفاوت باعث می شود که نتوانیم موشن گرافی و انیمیشن را در یک جایگاه قرار دهیم؛ و از آنجایی که ما در مقاله آموزش افترافکت دائم در مورد موشن گرافی صحبت می کنیم نیاز است که حتما به طور کامل شما را با آن آشنا کنیم، و یکی از توضیحاتی که می تواند مفهوم موشن گرافی را روشن تر کند، بررسی تفاوت میان آن و انیمیشن می باشد.
تفاوت این دو در این است که در انیمیشن، انیمیشن ساز، به یک یا چند شخصیت جان می بخشد و مکالمات، رفتار ها و حرکات این شخصیت ها را بر اساس یک داستان مشخص به تصویر می کشد، پس در انیمیشن ما به اشیا و افرادی جان می بخشیم و اشیائی را حرکت می دهیم که در دنیای واقعی نیز آن ها حرکت دارند، مانند یک خرس، حرکت درخت در باد و ....
اما در موشن گرافی ما حرکت را برای اجرامی تعریف می کنیم که در حالت عادی هیچ حرکتی ندارند، مانند حرکت دادن حروف یا اشکال هندسی، در واقع می توان گفت حرکت در موشن گرافی نوعی حرکت واهی می باشد، یعنی طوری اشیا را در کنار هم طراحی می کنیم که انگار حرکت می کنند. علاوه بر این موشن گرافی برای انتقال پیام عموما نیاز به یک روند داستانی، دیالوگ، طراحی شخصیت و ... ندارد و تنها با حرکت دادن اجسام و اجرام مختلف پیام را منتقل می کند.

تاریخچه افترافکت

در این بخش از مقاله ی آموزش افترافکت قبل از پرداختن به امکانات و کاربرد های این نرم افزار می خواهم تاریخچه مختصری از را از مسیر به وجود آمدن افترافکت برای شما تعریف کنم. و چرا باید آموزش افترافکت برتر آموز را مشاهده کرد.

همانطور که می دانید نرم افزار افترافکت هم اکنون متعلق به شرکت ادوبی می باشد اما قبل از سال ۱۹۹۴ میلادی این نرم‌ افزار متعلق به این شرکت نبود؛ اولین بار شرکت علم و هنر (cosa) اولین ورژن یعنی ورژن ۱.۰ و بعد از آن ورژن ۱.۱ این نرم ‌افزار را روانه بازار کرد؛ اما در اواخر همان سال که این نرم افزار برای اولین بار تولید شد (یعنی در سال ۱۹۹۳ میلادی) افترافکت به شرکت الداس (aldus) واگذار شد. پس از آن این شرکت در طی یک سال ورژن ۲.۰ و ورژن ۲.۰.۱ این نرم افزار را ارائه نمود.

سرانجام در حالیکه هنوز نرم افزار افترافکت یک نرم افزار نو پا بود در سال ۱۹۹۴ الداس آن را به همراه نرم ‌افزار پیج میکر به شرکت ادوبی واگذار نمود و شرکت ادوبی اولین نسخه افتر افکت خود را یعنی ورژن ۳.۰ را تولید کرد.
پس از آن شرکت ادوبی هر سال به این نرم افزار امکانات بی شماری اضافه نمود، نقص هایش را برطرف کرد و با تداوم در به روز رسانی، افتر افکت را به یک نرم افزار قدرتمند و آنچه امروز مورد استفاده است تبدیل نمود.
در کنار آن نرم افزار های مرتبط و هم نیاز با افترافکت را تولید کرد و یا ارتقا داد؛ در نهایت امروزه یادگیری مجموعه ای از سه نرم افزار به نام های ایلاستریتور، فتوشاپ و افترافکت که هر سه متعلق به ادوبی می باشند، برای هر طراح و علاقه مندی به موشن گرافی نیاز است.

امکانات، خصوصیات و مزیت های افترافکت

شعار ادوبی برای نرم افزار افترافکت این است: هیچ چیزی نیست که نتوانید با افترافکت آن را انجام دهید.

از  امکانات افترافکت میتوان به موارد زیر اشاره کرد که در آموزش افترافکت نیاز دارید بدانید :

 • حرکت دادن حروف و کلمات در جهات و شکل های مختلف
 • تولید انیمیشن
 • حرکت دادن اشیا و اجسام ثابت در تصویر
 • اضافه کردن یا حذف کردن اجسام و اشیا از عکس ها یا فیلم ها
 •  Pick Whip (تنظیم روابط parenting لایه ها و الحاق آن ها به همدیگر با رعایت این روابط)
 • هماهنگی و ارتباط بالا با نرم افزار های دیگر ادوبی مانند: ایلاستریتور، پریمیر، فتوشاپ و...
 • طراحی فضای سه بعدی و طراحی عمق
 • دوربین‌ها Cameras  (از این لایه ها برای ایجاد و طراحی پرسپکتیو ها استفاده می شود.)
 • لایه‌های تنظیم Adjustment Layers
 • ویرایشگر گراف Graph Editor (تنظیم منحنی‌ های حرکتی کیفریم‌ (keyframe) های پروژه)
 • پردازش های موازی برای افزایش سرعت کارکرد نرم افزار
 • روتوسکوپی (کپی حرکت فیلم زنده به صورت فریم فریم)
 • پیش‌تدوین Pre-composing (تقسیم کردن پروژه به بخش های کوچک جهت بررسی)
 • شبیه سازی آب و هوا در جلوه های ویژه
 • مدیریت نویزها در تصاویر
 • ترکیب تصاویر در دو ویدیو (به طور مثال قرار دادن درختان یک ویدیو روی ویدیوی دیگر)
 • تنظیم سرعت انیمیشن ها و حرکات حروف
 • کیفیت بالای ذخیره سازی در مقایسه با نرم افزار های مشابهش
 • لایه های شکل (اشیاء دوبعدی و مسطحی که به صورت دستی توسط کاربر با ابزار قلم یا با شکل از پیش تعیین شده‌ای که After Effects ارائه می‌دهد، ایجاد شده ‌اند.)
 • پیگیری حاشیه ‌ها Track Mattes
 • قالب های آماده افترافکت
 • حالت‌های ترکیبی Blending Modes
 • و...

کاربرد های افترافکت

در این بخش از مقاله آموزش افترافکت، کاربرد های افترافکت را معرفی میکنم، و مشاغلی که در آن ها به افرادی با مهارت کار کردن با افترافکت نیاز دارند را نیز بررسی می کنیم.

نمی توان پاسخ دقیقی برای سوال "افترافکت چه کاربرد هایی دارد؟" ارائه نمود، دلیل آن هم بسیار ساده است، افترافکت آنقدر کار های زیادی انجام می دهد که نمی توان گفت که دقیقا برای چه کاری استفاده می شود؟! به هر حال تا پایان این بخش همراه برتر آموز باشید تا تعداد کمی از کاربرد های بسیار زیاد افترافکت را به شما بگوییم.

طراحی صفحه ی عنوان:

از امکاناتی که افترافکت برای طراحی و ایجاد حرکت در متون به کاربران ارائه می دهد، می توان برای طراحی صفحه ی عنوان استفاده نمود؛ تنوع در ابزارات این نرم افزار، تنوع در تولید صفحات عنوان را به دنبال خود دارد.

 

پرده سبز:

امکان ترکیب لایه ها و ابزارات موجود در افترافکت برای انجام این ترکیبات موجب می شود تا این نرم افزار دست فیلمبرداران را برای استفاده از پرده سبز باز کند. و به دنبال آن با استفاده از پرده سبز و نرم افزاری که می تواند جلوه های ویژه ی مورد نظر را روی فیلم ها پیاده کند، از هزینه و زمان فیلم برداری کاسته شده و در واقعی تر جلوه دادن اتفاقات، فیلمبرداران را یاری رسانی می کند.

 

ساخت کامپوزیشن:

ترکیب چند فیلم یا کلیپ ویدیوئی که در نهایت یک فیلم با موضوعی واحد را می سازند ترکیب بندی یا composition در افترا افکت گفته می شود. کامپوزیشن جزء تفکیک ناپذیر جلوه های ویژه و یکی از مهمترین کاربردهای نرم افزار افتر افکت است. شما در composition که جزء مراحل آخر یک پروژه می باشد، لایه های مختلف از فیلم را کنار هم قرار می دهید و اصلاحات رنگی و نوری را بر روی آن ها اعمال می کنید تا به یک ترکیب قابل قبول برسید .

 

مشاغل افترافکت

نرم افزار افترافکت در فیلم های عروسی 

یکی از مشاغلی که افترافکت تولید می کند، تدوین و افکت گذاری روی فیلم های عروسی می باشد؛ در این کار به علت مهارت، ظرافت و خلاقیتی که نیاز دارد درآمد مناسبی نیز وجود خواهد داشت، علاوه بر آن با توجه به این که عروسی و یا مراسم های مشابه ممکن است برای هرکسی اتفاق بیفتند، در این کار تقاضا و فرصت های شغلی بسیاری نیز وجود خواهد داشت اما به شرط آنکه شما در کارتان تمیز، با ظرافت و خلاقانه عمل کنید، و بتوانید خواسته های مشتری را به خوبی برآورده نمایید.

نرم افزار افترافکت در تبلیغات ها و اطلاع رسانی ها

از آنجایی که در اکثر پروژه های تبلیغاتی و اطلاع رسانی نیاز به وجود متن هست، یکی از بهترین راه ها برای تولید این محصولات این است که از نرم افزاری مانند نرم افزار ادوبی افتر افکتس برای به حرکت در آوردن متون یا اشیا و اضافه نمودن جلوه های ویژه به فیلم های کسل کننده ی این چنینی، استفاده شود.

نرم افزار افترافکت در تولید محتوا

اگر صاحب وبسایت، صفحه ی مجازی و یا موارد مشابهی هستید، می توانید با یادگیری افترافکت یا کمک گرفتن از شخصی که کار کردن با این نرم افزار را بلد است محتوای خود را به طرز چشم گیری جذاب تر و گیرا تر کنید و در کنار آن در جذب مخاطب چندین قدم جلو بیفتید.

نرم افزار افترافکت در تولید موزیک ویدیو یا نماهنگ

یکی دیگر از محصولاتی که می توان برای تولید آن ها از افترافکت استفاده نمود موزیک ویدیو ها و نماهنگ ها هستند، که با توجه به توضیحاتی که در بالا در مورد امکانات و کاربرد های این نرم افزار دادیم، کاملا واضح است که با استفاده از افترافکت قادر به خلق چه آثاری در این زمینه خواهید بود.

 • من افترافکت را بلد هستم، اما نمیدانم در کجا دنبال کار بگردم یا چکاره شوم؟!!

در این بخش مکان ها و عنوان های شغلی ای را به افرادی که سوال بالا یا سوالات مشابهی دارند ارائه می کنم. در واقع مواردی که در زیر آورده ام جمع بندی ای برای تیتر مشاغل و کاربرد های افترافکت می باشد.

فراموش نکنید که افترافکت به تنهایی برای موفقیت در این مشاغل کافی نیست، یادگیری نرم افزار های فتوشاپ و ایلاستریتور در اکثر این مشاغل به عنوان نرم افزار های هم نیاز معرفی می شوند و در تمامی این مشاغل شما نیاز به داشتن صبر، سلیقه، خلاقیت و پشتکار دارید تا محصول نهایی شما بدرخشد و ارزشمند باشد. شما با یادگیری و آموزش افترافکت میتوایند آموزش فتوشاپ را هم جداگانه بیامورید که پکیج آموزشی شما تکمیل شود.

 • دفاتر و استودیو های فیلم‌ سازی
 • آتلیه ‌های عکاسی و فیلمبرداری
 • شرکت‌ های تبلیغاتی
 • شاغلین در صنعت ویرایش و بازی ‌سازی
 • انیماتورها
 • فیلمبرداران، تدوینگران، کارگردانان و سینماگران
 • دانشجویان و اساتید سینما و تلویزیون
 • میکس و تدوین فیلم

افترافکت از پس چه کار هایی بر نمی آید؟!

بالاتر به شعار ادوبی افترافکتس اشاره نمودیم که می گفت : "هیچ چیزی نیست که نتوانید با افترافکت آن را انجام دهید." پس با آموزش افترافکت میتوانیم هرکاری را انجام دهیم اما کار هایی هست که افترافکت نمی تواند انجام دهد! البته که منظور از این شعار این است که شما می توانید با افترافکت پرواز کنید، جادو کنید، یک قهرمان باشید، اشیا را به حرف در بیاورید، ناپدید شوید، در مکان های دست نیافتنی حضور داشته باشید و هزاران کار غیرممکن دیگر را ممکن کنید.

 

به هر حال همانطور که به آن اشاره کردیم یکی از کارهایی که افترافکت برای آن مناسب نیست انجام ویرایش های اولیه ی فیلم است، اما دومین کاری که از افترافکت بر نمی آید، مدل سازی سه بعدی و انیمیشن سازی می باشد.

با افزونه Element 3D می ‌توانید اشیاء سه بعدی را وارد افتر افکت کنید. اما وقتی می خواهید انیمیشن‌ شان کنید و آن ‌ها را به حرکت در آورید خیلی محدود هستید. بنابراین افترافکت هیچ‌ وقت جایگزین نرم ‌افزار های مدل سازی و انیمیشن سازی سه بعدی نمی ‌شود. پس اگر هدف شما از یادگیری آن، طراحی سه بعدی است، بهتر است به دنبال گزینه ‌های مناسب ‌تری باشید.

در واقع استفاده از فعل نتوانستن برای نرم افزار قدرتمندی مانند افترافکت اشتباه است؛ باید بجای لغت نتوانستن بگوییم افترافکت برای انجام کار ها بهترین گزینه نیست و یا برای انجام این کار ها کاربر را در حدی محدود می کند که کاربر به سختی می تواند این محصولات را ارائه دهد.

کاربردهای افترافکت چیست؟

ایجاد ویدئوهای هنری و خلاقانه با استفاده از افترافکت

استفاده از ویدئوهایی که دارای خلاقیت هستند و زیبایی خاص خودشان را دارند، تاثیر بسیار زیادی در جذاب شدن آثار هنری دارد. شما با استفاده از افترافکت می توانید ویدئوهایی بسیار زیبا و خلاقانه تهیه کنید و با استفاده از آن، زیبایی هرچه بیشتر به آثار تولید شده بدهید.

ایجاد جلوه های ویژه

اگر شما می خواهید مهارتی را یاد بگیرید که با استفاده از آن، جلوه های ویژه درون فیلم ها را آماده کنید، بهترین گزینه آموزش افترافکت است. شما با استفاده از افترافکت می توانید جلوه های ویژه برای خود بسازید و بر روی ویدئوهای خود، امکانات فوق العاده قرار دهید. همچنین با استفاده از افترافکت می توانید بر روی تصاویر ثابت حرکت بسازید و همینطور بر روی تصاویر متحرک، یک جلوه ثابت ایجاد کنید. این کار با استفاده از وهم در گرافیک امکان پذیر است.

ساخت لوگوی منحرک

در ابتدای تمامی ویدئوها، چند ثانیه اول معمولا یک معرفی کوتاه در حد چند ثانیه از سازنده فیلم به شما نمایش داده می شود. این دقیقا همان لوگوی متحرک است. قطعا قرار دادن یک لوگوی ساکن، خیلی چیزی نیست که زیبا به نظر برسد و مخاطب را جذب کند. به همین دلیل از لوگوی متحرک استفاده می شود. برای کسانی که دانش و مهارت کار با افترافکت را دارند، این یک فرصت بینیر برای کسب در آمد است.

ساخت جلوه های ویژه مناسب فیلم های تصویری

منظور از این فیلم ها، همان موزیک ویدئوها هستند. قطعا تابحال دیده اید که یک موزیک ویدئو چقدر دارای جلوه های ویژه است و تماما خود عنصرها در موزیک ویدئو نمایش داده نمی شوند. داشتن مهارت افتر افکت به شما کمک می کند تا پروژه افرادی که قضد ساختن این نوع ویدئوها دارند را در دست بگیرید. این سبک از پروژه ها به صورت کلی گران هستند چرا که باید از پرده کروماکی، پرده سبز و ... استفاده شود که هزینه زیادی برای کارفرمای اصلی و شخص سفارش دهنده در پی خواهد داشت. اما بدون در نظر گرفتن این موارد، با یک هزینه معقول امکان ساخت جلوه های ویژه در فیلم های تصویری و موزیک ویدئو وجود دارد.

کمک به آموزش آنلاین

شما وقتی یک آموزش را می بینید، قطعا دیدن تصویر خالی استاد پس از مدتی شما را خسته خواهد کرد. بنابراین کاری که مدرسین انجام می دهند، این است ک در حین آموزش، سعی می کنند با استفاده از افترافکت، مواردی را بر روی تصویر قرار دهند. برای مثال، زیرنویس، قراردادن بک گراند، پرده سبز و ... از کارهایی است که مدرسین برای بهتر کردن آموزش خود از آن استفاده می کنند.

تدوینگران یادگیری افترافکت را فراموش نکنند

بسیاری از تدوینگران هستند که هنوز با افترافکت آشنایی ندارند. این افراد باید هرچه زودتر آموزش افتر افکت خود را شروع کنند چرا که بسیاری از مواقع کار تدوینگری همراه با افترافکت است و بسیاری از دوستان تدوینگر به خاطر همین که با این نرم افزار آشنایی نداشتند کار خود را از دست دادند یا حتی پروژه های میلیونی و بزرگ را نیز نتوانستند بگیرند. بنابراین اولین کاری که یک تدوینگر باید انجام دهد، این است که با بیس نرم افزار افترافکت آشنا شود.

عمده کاری که یک تدوینگر با برنامه افترافکت دارد، حذف اضافات تصویر است. این اضافات شامل نور، قسمتی از آسمان، بک گراند و ... است که به راحتی در افترافکت امکان پذیر است. کاربرد دیگر در تدوین، انجام ترنزیشن های پیچیده است. البته که این کارها را با استفاده از نرم افزاری مانند ادوب پریمیر می توان انجام داد، اما ساخت ترنزیشن پیچیده به همراه لایه های سه بعدی و ز یاد، در افترافکت کار بسیار راحت تری است. چرا که علاوه بر ویژگی هایی که خود برنامه دارد، تعداد زیادی پروژه آماده ترنزیشن برای کار وجود دارد.

ساخت زیر نویس

این مورد نیز علاوه بر اینکه در پریمیر قابل انجام است، در افترافکت نیز می توانید آن را ایجاد کنید. یکی از ویژگی های جذابی که افترافکت دارد،این است که به صورت لایه ای کارها انجام می شود و همین امر سبب می شود تا کار بسیار راحت تر و حرفه ای تر انجام شود. غیر از آن، برای زیرنویس تعداد  زیادی پروژه آماده وجود دارد که کار شما را بسیار راحت تر می کند.

ساخت تیتراژ فیلم سینمایی یا تلویزیونی

تیتراژ فیلم های سینمایی یک کار کاملا هنری و مستقل است و می تواند به صورت جداگانه یک جایزه و تحسین دیگران را دربر داشته باشد. ساخت تیتراژ یک سریال یا فیلم با خلاقیت ارتباط مستقیم دارد. یعنی شما باید تمام عنصر خلاقیت خود را در آن بکار ببرید تا بهترین چیزی که می شود ساخت را تولید کنید. عمدتا تمامی قسمت های مربوط به تیتراژ یک سریال یا فیلم سینمایی را می توان با استفاده از افترافکت و بدون نیاز به برنامه دیگری تولید کرد. البته که به مراتب بابت ساخت یک تیتراژ هزینه زیادی نیز گرفته خواهد شد.

کسب در آمد از افترافکت چگونه است؟

همانطور که در اطراف خود نیز می بینید، کسب و کارها هر چه بیشتر به سمت تکنولوژی و اینترنتی شدن روی می آورند. کسب و کارهای اینترنتی و به روز هرچه بیشتر شوند، تقاضا برای مهارت هایی همچون افترافکت نیز بیشتر خواهد شد. بنابراین بازار کار برای شما همیشه هست و هر روز هم در حال افزایش می باشد. دوره ای که برای شما فراهم کرده ایم، کاملا مناسب برای فضای کار طراحی شده است و پروژه محور پیش رفته است به طوری که شما پس از اتمام دوره و یادگیری موارد آموزش داده شده در دوره، خیلی راحت می توانید وارد بازار کار شده و پروژه بگیرید.

شما باید سعی کنید پروژه های مختلفی انجام دهید حتی در اولای کار خود می توانید به رایگان و یا با هزینه کم پروژه ها را انجام دهید. چرا که یکی از مهمترین فاکتورهایی که باعث می شود شما پروژه های بیشتری بگیرید، داشتن نمونه کار و رزومه قوی است.

درآمد از افترافکت چقدر است؟

درآمد از افترافکت و در کنار آن موشن گرافیک، بستگی به خیلی پارامترها دارد و خیلی دقیق نمی توان گفت وقتی شما وارد این حوزه شوید، فلان قدر به صورت قطعی درآمد دارید. اما بگذارید یک مثال از بازار کار این رشته در خارج از ایران بزنم. طبق آخرین آماری که در سال 2015 در آمریکا منشتر شده است، درآمد یک موشن گرافیک در سال چیزی حدود 65 هزار دلار بوده است. این یک رقم متوسط است و کسانی که تجربه و مهارت پایین تری داشتند قطعا درآمد کمتر و در کنار آن، کسانی که در سطج خیلی حرفه ای بودند، درآمدهای بیشتر از این و حدود 115 هزار دلار در سال را تجربه کرده اند. بنابراین خیلی مهم است که چه مقدار توانایی برای انجام یک کار داشته باشید.

اما در ایران اگر بخواهیم یک درآمد متوسط را برای شما در نظر بگیریم، چیزی حدود 5 میلیون ماهیانه، رقم خوبی است. البته این 5 میلیون برای کسی است که حد متوسطی از توانایی را دارد و اگر شما هرچه بیشتر بر روی مهارت و تجربه های کاری خود کار کنید، این رقم بسیار بیشتر نیز خواهد شد. البته این رقم متوسط چیزی است که بخواهید در شرکت استخدام شوید و اگر به صورت پروژه ای کار کنید، قطعا درآمد بسیار بیشتر از این را تجربه خواهید کرد.

پروژه های افترافکت را چجوری بگیرم؟

" پروژه افترافکت را از کجا پیدا کنم؟، از چه طریقی پروژه افتر افکت بگیرم، پروژه موشن گرافی را از کجا بگیرم؟ " این ها تماما سوال هایی هستند که بسیار پرسیده می شوند و برای کسانی که می خواهند وارد بازار کار شوند، همیشه این سوال ها مهم ترین دغدغه های ذهنی است.

وقتی شما یک مهارت را یاد می گیرید، از دو طریق می توانید کسب در آمد کنید. یکی از ساده ترین روش ها و بدون دردسرترین آن ها این است که در سایت های فریلنسری مانند پونیشا و انجام میدم و ... ثبت نام کنید و مهارت ها و نمونه کارهای خود را در آن سایت قرار دهید. اینگونه افراد وقتی به دنبال کسی با مهارت های شما می گردند، بهتون پیام می دهند و کار آن ها را قبول می کنید و از این طریق کسب درآمد می کنید. البته که حتما نیاز نیست منتظر باشید تا کسی به شما پیام بدهد و بخواهد کار را برایش انجام دهید. بلکه شما می توانید روی پروژه های تعریف شده بر روی سایت، پیام بگذارید و قیمت پیشنهادی خود را به کارفرما گفته و با وی مذاکره کنید.

اگر کمی با زبان انگلیسی آشنایی دارید، می توانید علاوه بر سایت های فریلسنری ایرانی، در سایت های فریلنسری خارجی نیز ثبت نام کنید و پروژه های کشورهای دیگر را دریافت کرده و درآمد دلاری نیز داشته باشید. خوبی هایی که تکنولوژی فراهم کرده است این است که در هرگوشه ای از دنیا با مهارت های خود می توانید کسب درآمد کنید.

روش دیگری که می توانید پروژه های مختلف را دریافت کنید این است که وب سایت شخصی خودتان یا پیج اینستاگرام را بالا بیاورید. در پیج یا سایت خود باید نمونه کارهایی که توسط شما ایجاد شده است را قرار دهید تا افراد با مهارت های شما آشنا شوند و از این طریق پروژه های مختلف را دریافت می کنید. کسی که به صورت پروژه ای از این طریق کار می کند، درآمد بسیار بیشتری می تواند نسبت به کسی که در یک شرکت استخدام شده است داشته باشد. البته که فریلنسری و فضای آن نیز سختی های مربوط به خودش را دارد.

روش های کسب درآمد دیگری از افترافکت وجود دارد؟

روش های دیگر درآمدی از افترافکت قرار دادن فیلم در یوتیوب و آپارت است. برای کسب درآمد از این دو روش باید سعی کنید محتوای باکیفیت از روش انجام کار هنگام پروژه یا آموزش نکات کاربردی را قرار دهید تا هرچه بیشتر ویدئوی شما بازدید بخورد. هرچه میزان بازدید ویدئوی شما بیشتر باشد، درآمد شما نیز بیشتر خواهد شد. این روش درآمدی مستلزم صبر و تلاش زیادی است که باید برای آن بگذارید و توقع نتیجه بسیار کوتاه مدت از آن نداشته باشید.

روش دیگر که می توانید از افترافکت کسب درآمد کنید، فروش ویدئوهای آموزشی است. شما اگر به حدی از مهارت رسیدید که خود را برای آموزش آماده دیدید، می توانید دوره آموزشی خود را به فروش رسانده و از این طریق نیز کسب در آمد کنید.

برای حرفه ای شدن در افترافکت چقدر زمان نیاز است؟

این سوال نیز از همان سوال هایی است که جواب دقیق و قطعی برای آن نمی شود گفت. چرا که ممکن است شخصی که بسیار علاقمند است، روزی 8 ساعت برای آموزش افترافکت زمان بگذارد ولی در طرف مقابل، یک شخص دیگر روزی 2 ساعت زمان بگذارد. مطمئنا میزان حرفه ای شدن این دو در یک بازه زمانی یکسان اتفاق نمی افتد.

اما به صورت کلی، برای یادگیری مفاهیم اولیه چیزی حدود 2 تا 3 ماه زمان نیاز است که به صورت کامل بر روی تمامی مفاهیم مسلط شوید. در ادامه برای رسیدن به یک سطح متوسط از دانش و مهارت، باید حداقل 6 ماه زمان گذاشته و برای رسیدن به حرفه ای ترین حالت ممکن حداقل یک سال زمان بگذارید. البته اینجوری نیست که کل یک سال قرار باشد پروژه نگیرید و صرفا مهارت کسب کنید. خیر، قطعا پس از یه مدت، پروژه های آسان را به راحتی می توانید انجام دهید تا هم درآمد داشته باشید و هم بتوانید روزمه خود را هرچه بیشتر تقویت کنید.

اما موضوعی که بسیار مهم است، این است که یادگیری مهارت ها زمان زیادی را از شما نخواهد گرفت. اما تمرین، تمرین و تمرین. حتما تمرین کردن زیاد را در برنامه خود قرار دهید چرا که این مهرات، غیر از یادگیری به تمرین بسیار زیاد نیاز دارد. پس آن را حتما در نظر داشته باشید. هرچه بیشتر تمرین کنید، زودتر به یک شخص حرفه ای تبدیل خواهید شد.

نسخه های افترافکت

از این نرم افزار به دو صورت CC و CS موجود است. نسخه هایی که جدیدا وارد بازار شده است، تماما از نوع CC بوده است که فضای رایانش ابری یا همان Creative Cloud داخل آن قرار دارد. این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا پروژه خود را در هر کجا که بودید خروجی گرفته و آن را در یک سیسنم دیگر ران کنید. همانند قابلیتی که در آموزش فتوشاپ به آن اشاره کردیم. اما از آنجایی که نرم افزار افتر افکت به صورت کرک شده در ایران استفاده می شود، چنین قابلیتی در ایران برای آن وجود ندارد. اما نگران فایل خروجی خود نباشید. تاثیری بر روی فایل خروجی نخواهد داشت.

حداقل سیستم مورد نیاز برای افترافکت چیست؟

اول از همه این را بدانید که افترافکت در بین برنامه های دیگر برای ویرایش و تدوین، بیشترین پردازنده را نیاز دارد. یعنی اگر سیستم شما بدون مشکل این برنامه را اجرا کرد، یعنی در اجرای برنامه های مانند فتوشاپ و پریمیر مشکلی وجود نخواهد داشت. اگر می توانید یک هزینه کنید، سعی کنید یک سیستم با قدرت پردازنده بالا تهیه کنید چرا که یکی از بدترین چیزهایی که در کار ممکن است باعث آزار و اعصاب خوردی برای شما باشد، هنگ کردن برنامه و سیستم در وسط کار است.

مهمترین چیزی که در ران کردن برنامه افتر افکت نیاز است، RAM و CPU مناسب است. طبق گفته خود شرکت ادوبی، برای داشتن این برنامه بر روی سیستم خود، باید از یک پردازنده (CPU) 64 بیتی و یک رم 32 گیگابایتی استفاده کنید. البته در بعضیمواقع رم 16 گیگابایت نیز پاسخگوی این نرم افزار خواهد بود.

آیا دوره آموزش افترافکت برای من مفید است؟

اگر به دنبال کار می گردید یا می خواهید برای خود یک کسب و کار دومی داشته باشید، جای درستی آمده اید چرا که این دوره به گونه ای طراحی و آماده شده است که شما با گذراندن آن، به یک شخص کاملا آماده برای ورود به بازار کار تبدیل خواهید شد. البته که برای رسیدن به این حد از توانایی باید زمان بگذارید اما داشتن این دوره کاملا حرفه ای، به شما کمک خواهد کرد تا مسیر خود را هرچه بهتر پیش ببرید. اما احتمالا برای شما سوال شده است که این دوره چه مزیت هایی دارد که اینگونه مطمئن درباره آن صحبت می کنیم.

 • ساده و قابل فهم

این دوره به گونه ای طراحی شده است که رهکسی با هر سطح از اطلاعات بتواند آن راببیند و مراحل کار و انجام پروژه با افترافکت را به خوبی فرا بگیرد. تمامی مطالب از پایه به صورت کامل گفته می شود و سعی شده است تا هر آنچه که شما برای انجام یک پروژه به آن نیاز دارید را مورد بررسی قرار دهد.

 • هزینه کم نسبت به محتوا و ارزش دوره

شما با گذراندن این دوره و سعی در جهت بهتر کردن مهارت های خود، می توانید درآمدهای میلیونی به دست آورید و هزینه این دوره نسبت به چیزی که بعدها خودتان به دست خواهید آورد و محتوای دوره، چیز زیادی نیست. از طرفی سایت برتر آموز همیشه سعی در راحتی شما کاربران عزیز دارد و سعی کرده است قیمت را در پایین ترین قیمت ممکن ارائه کند و در کنار آن، به مناسبت های مختلف در صورت امکان تخفیف هایی را نیز بر روی این دوره آموزشی اعمال کند.

 • آموزش از صفر تا 100

این دوره به صورت کاملا پیشرفته آماده شده است و جوری است که شما با انجام تمرینات آن و کسب مهارت، می توانید سنگین ترین و پیشرفته ترین پروژه ها را گرفته و آن را انجام دهید. پس بابت سطح دوره نگرانی داشته باشید.

 

مشاهده بیشتر

فصل های دوره

1

فصل اول

توضیحات جلسه اول
2 جلسه
 • جلسه اول 1 ساعت و 10 دقیقه
2

فصل دوم

توضیحات جلسه دوم
2 جلسه
 • جلسه اول 1 ساعت و 20 دقیقه

مدرس دوره آموزشی

محسن حبیبی راد
(مدیر و موسس وب سایت برتر آموز )

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

سوالات متداول

 • سوال اول

  این موضوع کاملا بستگی به علاقه شما دارد. اگر به حل مسئله و الگوریتم و معماری نرم افزار و الگوهای طراحی و ... علاقه دارید. می‌توانید بک اند را انتخاب کنید. در غیر این صورت می‌توانید فرانت اند را انتخاب کنید. که هر دو حوزه بازار کار خوبی دارد. البته شما می‌توانید هر دو مهارت را یاد بگیرید که در این صورت شما اصطلاحا یک برنامه نویس فول استک (full stack developer) هستید و قطعا فرصت های شغلی بهتری برای شما هست.

 • سوال دوم

  این موضوع کاملا بستگی به علاقه شما دارد. اگر به حل مسئله و الگوریتم و معماری نرم افزار و الگوهای طراحی و ... علاقه دارید. می‌توانید بک اند را انتخاب کنید. در غیر این صورت می‌توانید فرانت اند را انتخاب کنید. که هر دو حوزه بازار کار خوبی دارد. البته شما می‌توانید هر دو مهارت را یاد بگیرید که در این صورت شما اصطلاحا یک برنامه نویس فول استک (full stack developer) هستید و قطعا فرصت های شغلی بهتری برای شما هست.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟

این دوره برای چه کسانی مناسب نست؟

 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟

نظرات دانشجویان

نظرات دانشجویان سابق در رابطه با این دوره آموزشی
علی

تمامی دوره های موجود در وب سایت برترآموز به گونه ای تهیه و تولید شده که ضمانت قطعی در کیفیت را برای شما عزیزان به همراه دارد

دانشجوی دوره
علی

تمامی دوره های موجود در وب سایت برترآموز به گونه ای تهیه و تولید شده که ضمانت قطعی در کیفیت را برای شما عزیزان به همراه دارد

دانشجوی دوره
علی

تمامی دوره های موجود در وب سایت برترآموز به گونه ای تهیه و تولید شده که ضمانت قطعی در کیفیت را برای شما عزیزان به همراه دارد

دانشجوی دوره
3.7/5 (3 نظر)

ويژگی های دوره

ضمانت محصول

تمامی دوره های موجود در وب سایت برترآموز به گونه ای تهیه و تولید شده که ضمانت قطعی در کیفیت را برای شما عزیزان به همراه دارد

آموزش مهارت محور

پس از تهیه دوره آموزشی و با مشاهده آن ، انجام تکالیف و تمرین های مربوط به دوره ، به طور کامل به تمامی مباحث مسلط خواهید شد

پشتیبانی تمام وقت

بلافاصله پس از تهیه دوره ، تیم پشتیبانی وب سایت برتر آموز به صورت تمام وقت پاسخگو به تمامی سوالات و مشکلات شما هستند

دسترسی کامل

پس از تهیه دوره آموزشی ، میتوانید به تمامی محتوای آن از طریق پنل کاربری خودتان دسترسی داشته باشید

همین حالا ثبت نام کنید

آموزش افترافکت | دوره After Effects مقدماتی تا حرفه ای

 • آموزش کار با افترافکت و استایل لایه ها
 • آموزش Mask و کار کردن با آن
 • آموزش Responsive Design
 •  انیمیت کردن صحنه و ساخت انیمیشن
 • ساخت انیمیشن پولساز
 • آموزش انواع Solid Layer ها و کار با آنها

595,000تومان

ثبت نام

نیاز به مشاوره تخصصی دارید؟

واتس آپ پیام دهید 09368371221

آموزش افترافکت | دوره After Effects مقدماتی تا حرفه ای

595,000تومان

ثبت نام در دوره