آموزش زبان ترکی از پایه تا پیشرفته

 • الفبا و اعداد زبان ترکی
 • جمله های ساده به دو صورت مثبت و منفی
 • سوالی کردن جملات
 • پسوند ضمایر شخصی
 • آموزش نحوه صحیح پیدا کردن لغات
 • مالکیت ها و اضافه شدن حروف
40 ساعت آموزش
24 سرفصل
3 ماه پشتیبانی
12 جلسه

همه چیز در رابطه با دوره

زبان ترکی یکی از مهمترین زبان های خارجی میباشد که میتوانید بیاموزید. با توجه به محبوبیت کشور ترکیه نزد ایرانیان و مهاجرت افراد به این کشور مردم زیادی علاقمند به یادگیری زبان ترکی هستند در این پست شما میتوانید به صورت کامل آموزش زبان ترکی را از صفر تا صد بیاموزید.

راهنمای آموزش زبان ترکی

علاقه مندان به آموزش به آموزش زبان ترکی می توانند با بهره مندی از روش و متد های آموزشی مختلف می توانند به راحتی در یک بازه ی زمانی کوتاهی زبان ترکی استانبولی را فرا بگیرند. با فراگیری این زبان نه تنها در سفر خود به کشور ترکیه می توانید ارتباط خوبی برقرار کنید، بلکه در بسیاری از شرکت هایی که ارتباط تجاری با شرکت های این کشور دارند، فعالیت داشته و کسب درآمد کنید. زبان ترکی اگرچه دارای شباهت های با زبان ترکی آذری  است ولی تفاوت های بسیاری در بین آنها موجود است . در مجموعه برتر آموز شما میتوانید بهترین دوره های آموزشی را بیاموزید.

در حالت کلی افرادی که شناخت کافی با زبان ترکی آذری دارند به راحتی و در مقایسه با سایر افراد می توانند این زبان را فرا بگیرند. البته علاقه مندان به آموزش زبان ترکی استانبولی ناامید نباشند زیرا هر زبانی با در اولویت قرار دادن یادگیری مصم قابل فرا گرفتن است. شما باید اصول کار را بدانید. اساتید و افرادی که در زمینه ی آموزش و تعلیم فعالیت می کنند، تا حدود قابل ملاحظه ای اصول کار را می دانند و می توانند اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده  و بازه ی زمانی فراگیری شما را کوتاه کنند ولی افراد مختلف نیز هستند که به دنبال روش های خود آموز می باشند، روش های خودآموز برای آموزش زبان ترکی استانبولی  نیز می تواند گزینه ی خوبی باشد ولی مدت زمان لازم برای یادگیری می تواند بیشتر باشد و همچنین افراد در این نوع از مراحل ممکن است به دلیل عدم شناخت منابع مطلوب، مسیرهای اشتباهی را طی کند.

 

روش اصولی برای آموزش زبان ترکی

به منظور یادگیری زبان ترکی  شما می توانید همین اکنون از فرصت بی نظیر  دوره های آموزشی ارائه شده توسط کارشناسان ما بهره مند شوید و به راحتی در یک زمان مشخص پیشرفت قابل قبولی داشته باشید. اگر بتوانید خود را به یک حد مطلوب برسانیم بعد از آن حتی می توانید با پکیج های خودآموز و یا ترفندهای دیگر نیز تا مسیر پیشرفته صعود کنید. برای آموزش زبان ترکی و یا هر زبان دیگر در ابتدا لازم است انگیزه ی کافی داشته باشید زیرا در غیر این صورت ممکن است به دلایل مختلف در مسیر برگشته و از  دنبال کردن آموزش های خود منصرف شوند، یکی از مهمترین دلایلی که افراد یادگیری  زبان ترکی با اساتید ویژه آغاز می کنند این است که حضور در دوره های مختلف در هر مرتبه می تواند شرایط ویژه ای برای ادامه دادن پروسه ی یادگیری در پیش بگیرند. زبان ترکی هم همانند آموزش زبان آلمانی و آموزش زبان انگلیسی جزو مهمترین زبان ها در ایران میباشد که خواهان زیادی را دارد.

اگر تلاش  کافی داشته باشید به راحتی می توانید با در پیش گرفتن یاد گیری زبان ترکی در مدت زمان مشخص آن را فرا بگیرید. توجه کنید که آموزش زبان نیازمند صرف زمان است و هیچ فردی نمی تواند در مدت چند روزه یک زبان را به شما آموزش دهد به همین دلیل به تبلیغات فریب دهنده ای که ارائه می شوند، هرگز اعتماد نکنید زیرا سودجویان بسیاری هستند که با ارائه ی چنین شعارهایی به دنبال فریب افراد هستند. اصلا عادلانه نیست که یک فردی بتواند در مدت زمان یک هفته و 20 روز یک زبان را فرا بگیرد. آموزش زبان ترکی نیازمند آن است که تمرین و تکرار کافی داشته باشید.  کلاهبردار بسیاری هستند که به دنبال فریب افراد بوده و سعی دارند با ارائه ی راهکار های مختلف فقط سودهای کلان به جیب بزنند. به همین دلیل تاکید می شود که موسسات معتبر را  انتخاب کنید. موسسات معتبر در زمینه ی آموزش زبان ترکی اساتید معتبر و کاردان را دارند به همین دلیل می توانند کیفیت آموزش را افزایش دهند.

آموزش زبان ترکی

مزیت آموزش زبان ترکی

آموختن زبان ترکی دارای مزایای بسیاری است به همین دلیل افراد بسیاری هستند که در تلاش فراگیری این آزمون هستند . جالب است بدانید که بسیاری از ترک زبانان کشورمان در شمال غرب کشور به مقدار بسیار زیادی به زبان ترکی استانبولی تسلط دارند. زیرا ترکی آذری تا حدود قابل ملاحظه ای به زبان ترکی استانبولی نزدیک است  و از سوی دیگر این شهروندان با مشاهده ی فیلم های ترکی استانبولی می توانند در یک مدت زمان مطلوب این زبان را فرا گیرند. البته اگر به دنبال افزایش کیفیت یادگیری و کاهش مدت زمان آموزش زبان ترکی هستید به شدت تاکید می شود که دوره های ارائه شده را در پیش بگیرید. اگر چه آموزش زبان از طریق دیدن فیلم و سریال گزینه ی بسیار ایده آلی است ولی توجه کنید که آموزش یک زبان فقط به لیسنینگ محدود نمی شود بلکه شما به منظور بهره مندی مطلوب از یک زبان به یادگیری مهارت های دیگری نیز نیازمند هستید. از جمله مهمترین مزیت به کارگیری آموزش زبان ترکی می توان موارد زیر را نام برد:

 • زبان ترکی استانبولی به عنوان 15 امین زبان زنده ی دنیا
 • امکان یادگیری زبان های مرتبط با آن
 • نقش ترکیه در ارتباط با سایر کشورها
 • ترکیه مهد تمدن
 • دستیابی به فرصت های شغلی جدید
 • یک زبان منحصر به فرد و با کلاس
 • استفاده در امور تجاری بسیار
 • سفر آسان به کشور ترکیه
 • امکان زندگی بهتر در کشور ترکیه
 • تقویت حافظه از طریق یادگیری زبان دیگر

با توجه به ر یک از مزیت های یاد شده متوجه میشیم که آموزش زبان ترکی می تواند به نفع ما باشد. اگر شما نیز علاقه مند به یادگیری زبان ترکی استانبولی هستید میتوانید به راحتی از مزایای یاد شده بهره مند شوید.  کشور ترکیه شرایط مطلوبی را برای مهاجرت افراد در نظر دارد ، شما می توانید با آموزش زبان ترکی به راحتی به این کشور سفر کنید و از گزینه های مهاجرت بهره مند شوید.

 

هزینه ی آموزش زبان ترکی

هزینه ی آموزش زبان ترکی به پارامترهای مختلفی وابسته است، در دوره های مختلف با توجه به سطح دوره و مباحثی که برای آموزش در نظر گرفته می شود هزینه های متفاوتی پیشنهاد می شود. ما به منظور ارائه ی خدمات بی نظیر و کاربر پسند در تلاش آن هستیم که بهترین خدمات را در آموزش زبان ترکی ارائه دهیم. شما می توانید به راحتی با بهره مندی از اساتید کاملا نیتیو و حرفه ای در دوره های موجود شرکت کرده و در مدت زمان مشخص به سطح دانش قابل قبولی دست یابید.

کیفیت آموزش را جدی بگیرید. اساتیدی که شما را در طول دوره ی یادگیری یاری خواهند کرد نقش بسیار مهمی در فراگیری آموزش زبان ترکی دارند ولی علاوه بر آن لازم است خودتان به قدر کافی تلاش کنید زیرا در غیر این صورت نتیجه ی مطلوبی به دست نخواهد آمد. سعی کنید شنیدن موزیک و فیلم های ترکیه ای را در اولویت قرار دهید، این موارد می تواند در تقویت لیسنینگ شما بسیار کارساز باشد. فیلم ها را بدون زیر نویس فارسی فرا بگیرید، پس از مدتی اگر مایل به افزودن زیر نویس هستید، حتما از زیرنویس ترکی استانبولی استفاده کنید. آموزش زبان ترکی با زیرنویس فارسی تاثیر مطلوبی در یادگیری شما نخواهد داشت. ممکن است در روزهای اول در تماشای چنین فیلم هایی که با بان آن آشنا نیستید، سختی بکشید ولی باور کنید فقط یک ماه اول این احساس را خواهید داشت، بعد از آن دیگر همه  چیز طبیعی به نظر خواهد رسید. یکی از مهمترین نکاتی که در آموزش زبان ترکی باید در نظر بگیرید این است که بین دوره و آموزش های خود وقفه نیندازید زیرا این امر پروسه ی یادگیری شما را افزایش می دهد. حتی اگر نیم ساعت نیز شده سعی کنید از آموزش های موجود بهره مند شوید. حتی یک یا چند آهنگ ترکی استانبولی گوش کنید.

 

آموزش زبان ترکی از پایه تا پیشرفته

ما دوره های مختلفی برای آموزش زبان ترکی  از پایه تا پیشرفته در نظر داریم، شما پس از شرکت در یک آزمون تعیین سطح می توانید از دوره های موجود برخوردار باشید. اطلاعات کامل توسط کارشناسان ما در اختیار شما قرار داده می شود. برای آموزش ما در نظر داریم منابع معتبری را در دوره های خود ارائه دهیم. تلاش و انگیزه ی شما برای رسیدن به سطح پیشرفته می تواند بسیار کارساز باشد. به همین دلیل تنها به کلاس اکتفا نکنید. سعی کنید به مقدار لازم تمرین و تکرار داشت باشید.

کافی است برای یک مدت زمان خاص دوره های آموزشی را در اولویت قرار دهید به مراتب با افزایش میزان یادگیری خود، می توانید از یاد گرفتن زبان ترکی لذت ببرید. آهنگ های استانبولی بسیار زیبا و جذاب هستند، حتما با افزودن اپلیکیشن های خاص در  طول روز سعی کنید به موزیک استانبولی گوش دهید. یک نکته ی بسیار مهمی که در دوره های آموزش در نظر گرفته می شود این است که ما در نظر داریم که دوره های مد نظر در زمینه های مختلف کارساز باشد مثلا شما پس از آموزش کافی می توانید به راحتی نامه های رسمی بنویسید، ایمیل های رسمی را پاسخ دهید. همه ی این موارد در حین آموزش با تماشای فقط فیلم به وجود نخواهد آمد. برای اینکه بتوانید از یک زبان به صورت مطلوب برخوردار باشید لازم است سواد زبانی را فرا بگیرید که برای این امر نیازمند بهره مندی از تخصص و تجربه ی اساتید کاردان در این زمینه هستید. با شرکت در دوره های ویژه آموزش  از پایه تا پیشرفته به صورت فشرده می توانید در یک مدت زمان مناسب به مقدار قابل توجه میزان دانش زبانی خود را گسترش دهید.

 

یادگیری زبان ترکی با ما

با ما میتوانید آموزش زبان ترکی را با شرایط ایده آل فرا بگیرد. سال ها تجربه در زمینه ی آموزش زبان های مختلف به ما تجربه و تخصص کافی ارائه داده است که بتوانیم به راحتی مطالب ارزشمندی در یادگیری زبان های مختلف در اختیار کاربران قرار دهیم. همین اکنون می توانید به منظور اطلاع از دوره های گوناگون برای یادگیری زبان با ما با راه های ارتباطی موجود در تماس باشید و اطلاعات کامل به دست آورید. کارشناسان ما راهنمایی کاملی ارائه خواهند داد. دوره های مختلفی برای آموزش زبان ترکی در نظر گرفته ایم، شما می توانید با توجه به سطح دانش زبانی خود در این دوره ها که به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه می شود، برخوردار باشید.

با ما بهترین و با کیفیت ترین دوره های آموزش زبان ترکی را دریافت کنید. بدون تردید پس از گذراندن آموزش های لازم مشاهده خواهید کرد که به سطح مطلوبی رسیده اید. اگر مبتدی هستید ، در حضور در دوره و پکیج های مختلف ارائه شده برای یادگیری زبان ترکی استانبولی را در اولویت قرار دهید زیرا در این راستا می توانید با تنوع وسیعی از منابع معتبر موجود آشنا شوید و به راحتی پیشرفت مطلوبی داشته باشید.

یادگیری زبان ترکی

تاثیر دیدن فیلم در آموزش زبان ترکی

مشاهده ی فیلم، سریال و کارتون در یادگیری زبان ترکی بسیار موثر است و هیچ فردی نمی تواند به نهایی از طریق تماشای فیلم و کارتون به دانش و سواد یادگیری یک زبان دست یابد. شما از این طریق می توانید فقط قدرت لیسنینگ و اسپیکینگ خود را تقویت کنید ولی اگر از شما درخواست شود که یک متنی بنویسید و یا یک متنی را بخوانید بدون تردد مشکل خواهید داشت. به همین دلیل سعی کنید در کنار مشاهده ی منابع شنیداری، حتما وره های آموزش زبان ترکی را نیز در پیش بگیرید تا بتوانید بعد از گذر یک بازه ی زمانی خاص از کارایی آن زبان بهره مند باشید.

ما به شدت مشاهده ی فیلم و گوش دادن آهنگ را به شما توصیه می کنیم ، سعی کنید در بازه های زمانی خاص در طول روز برای تماشای یک سریال ترکیه ای زمان بگذارید. یک مورد دیگر در تماشای فیلم برای آموزش زبان ترکی آن است که تماشای چنین فیلم هایی با توجه به اختلاف فرهنگ می تواند اثرات بسیاری در رفتار و تفکرات فردی داشته باشد. به همین دلیل باید اصول کار در نظر گرفته شود، منابع معتبر را در پیش بگیرید، در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در این زمینه می توانید با اساتید ما در تماس باشید و راهنمایی لازم به دست آورید. با فراگیری زبان ترکی استانبولی می توانید به راحتی می توانید از فرصت های شغلی مختلف استفاده کنید و کسب درآمد مطلوبی داشته باشید. افراد زیادی هستند که که با آموزش زبان ترکی توانسته اند، از فرصت های شغلی موجود در سایت های خارجی که به زبان استانبولی ارائه می شوند، برخوردار باشند. شما نیز می توانید به راحتی  از این طریق شغل دلخواه خود را پیدا کنید.

تاریخ زبان ترکیه ای به چه زمانی برمی گردد؟

اگر بخواهیم به صورت دقیق و طی ادوار مختلف زبان ترکی را مورد بررسی قرار دهیم، باید آن را به سه قسمت از تاریخ تقسیم کنیم. اولین بازه تاریخی برای زبان ترکی که به آن ترکی قدیم نیز گفته می شود، از قرن 7 تا قرن 13 است. به زبان ترکی از قرن 13 تا قرن 20 ترکی میانی گفته می شود و زبانی که امروزه در ترکبه مردم از آن استفاده می کنند و به آن صحبت می کنند، ترکی جدید است که از قرن 20 در ترکیه رواج دارد.

شاید برایتان جالب باشد که زبان ترکی تا حدود 85 درصد ترکیبی از زبان فارسی و عربی است و این اتفاق در زبان امپراطوری عثمانی افتاده است که این دو زبان وارد ترکیه شده اند. این زبان که درباریان و سطح بالای جامعه از آن استفاده می کردند، زبان ترکی عثمانی نامیده می شد. زبان ترکی عثمانی در آن زمان به رسم الخط فارسی نوشته می شد و در کنار آن زبان ترکی اصیل در کوچه و بازار از آن استفاده می شد و مردم عادی به این زبان صحبت می کنند.

این نوع زبان تا سال 1928 ادامه داشت تا اینکه در این زمان به وسیله کمال آتاتورک جنبش زبان رخ داد و طی آن رسم الخط فارسی کم کم برچیده شد و رسم الخط لاتین جایگزین آن شد.

ساختار زبان ترکی به چه صورت است؟

برای اینکه بهتر بتوانیم ساختار زبان ترکی را درک کنیم، بهتر است بدانیم ساختار آن چگونه است. در ادامه ساختارهای کلی زبان ترکی را با یکدیگر مورد بررسی قرار می دهیم تا هر چه بیشتر بتوانید با این زبان ارتباط بگیرید.

 • جنسیت

یکی از موارد جالبی که در دستور زبان ترکی وجود دارد این است که مذکر و مونث در این زبان وجود دارد و یکی از تفاوت های اصلی آن با زبان فارسی است. در کنار آن به عنوان شباهت همانند فارسی، ضمیر سوم شخص مفرد برای مذکر و مونث یکسان به کار می رود.

 • حرف تعریف

یکی دیگر از شباهت های زبان فارسی و ترکی این است که حرف تعریف معین وجود ندارد و حتی عدد یک در این زبان به عنوان یک حرف تعیین نامعین بکار می رود.

 • ساختار جمله

ساختار جمله در زبان ترکی همانند فارسی است و به این صورت است که فاعل، مفعول و فعل است اما به دلیل وجود حالت های دستوری مختلف، جایگاه واژه ها تا حدی قابل تغییر است.

 • حالت منفی و سوالی در زبان ترکی

برای منفی کردن جمله در این زبان به دو صورت می توانید عمل کنید. برای جملات اسنادی با استفاده از değil که یک فعل کمکی است، انجام می شود. این جمله بعد از مسند قرار می گیرد و مانند سایر افعال صرف می شود. برای جملاتی که دارای فعل اصلی هستند به انتهای آن –me اضافه می شود و فعل منفی می شود. عبارت –me برای جواب بله و خیر نیز کاربرد دارد.

عوامل موثر در پیشرفت و یادگیری زبان ترکی

عوامل مختلفی در یادگیری و پیشرفت در آموزش زبان ترکی موثر است. زبان ترکی نیز همانند زبان های خارجی دیگر نظیر زبان انگلیسی و زبان آلمانی هستند و مدت یادگیری آن به عواملی که در ادامه با یکدیگر بررسی می کنیم، دارد.

1.دلیل یادگیری زبان خارجی

برای شروع یادگیری و آموزش زبان ترکی، اولین کاری که باید انجام دهید این است که دلیل و هدف اصلی خود از یادگیری این زبان را مشخص کنید. وقتی این مورد را در ابتدا مشخص کنید، هدف و مسیر شما برای آموزش مشخص خواهد شد و خواهید دانست چه مدت باید زمان بگذارید تا زبان ترکی خود را در حد قابل قبولی برسانید. برای مثال ممکن است به دنبال تجارت یا رفتن به کشور ترکیه برای اقامت باشید. یا بخواهید مقاله هایی را به زبان ترکی بنویسید. تمامی این موارد سطح دانش و تلاش مخصوص به خود را دارند.

2. زبان مادری شما

زبان مادری که شما دارید، ارتباط مستقیمی با پیشرفت و یادگیری شما در آموزش زبان ترکی دارد و عواملی مانند واژگان، رسم الخط فارسی، واج شناسی و دستور زبان چیزهایی هستند که باعث تفاوت در یادگیری زبان دوم خواهد شد.

3. محیط یادگیری زبان ترکی

احتمالا بسیار دیده اید که افراد برای یادگیری یک زبان دیگر سعی می کنند خود را در آن محیط قرار دهند و با افرادی در ارتباط باشند که به آن زبان صحبت می کند. این عامل یکی از عوامل مهمی است که در آموزش و یادگیری زبان ترکی از صفر تا 100 کاربرد دارد. برای مثال شما از دوره آموزشی برای زبان ترکی استفاده می کنید؟ به کلاس آموزش زبان ترکی می روید یا خیر؟ معلم خصوصی برای این زبان دارید یا نه؟

محیطی که بعد از آموزش در آن قرار میگیرید چگونه است و سوالاتی از این دست، تماما چیزهایی هستند که باید به آن دقت کنید تا سرعت پیشرفت خود را بالا ببرید. در کنار آن باید سعی کنید به صورت مداوم خود را در موقعیت هایی قرار دهید که مجبور باشید از دانش و اطلاعات زبان ترکی خود استفاده کرده و آن را روز به روز تقویت کنید.

4. آیا زبان دوم دیگری را یاد گرفته اید؟

برای کسانی که قبلا یکبار زبان خارجی دیگری را فرگرفته اند یا حتی دو زبانه رشد کرده اند، یادگیری زبان خارجی دیگری کمتر از آن ها وقت می گیرد چرا که مسیر کار را به صورت کلی یکبار رفته اند و با تمامی مشکلات و راه های آن آشنا هستند. یعنی در واقع این افراد اطلاع دارند که بهترین روش برای حفظ واژگان، لغت ها، یادگیری گرامر و تمرین آن ها جیست و چگونه می توان پیشرفت بالاتری در زمان کوتاهتری داشت. این افراد در ندت زمان کوتاهتری آموزش زبان خارجی خود را تکمیل می کنند تا افرادی که تک زبانه هستند.

5. توانایی هر شخص

آخرین موردی که در یادگیری زبان ترکی و به صورت کلی هر زبان دیگری موثر است، توانایی و استعداد است و نمی توان منکر آن شد. افرادی که علاقمند به یادگیری زبان های خارجی هستند و توانایی بالاتری در آن دارند، بهتر می توانند یک زبان خارجی دیگر را فرا بگیرند و سرعت بالاتری در آموزش زبان ترکی خواهند داشت.

آموزش زبان ترکیه ای

در یادگیری زبان ترکی از چه ابزارهایی می توان استفاده کرد؟

حال که دانستید چه عواملی در یادگیری زبان ترکی موثر است، بهتر است این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که ابزارهای گوناگونی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید هرچه بهتر روند یادگیری و آموزش زبان ترکی را برای خود بهبود بخشید. در ادامه ابزارهایی را معرفی می کنیم که با استفاده از آن ها می توانید هرچه بهتر زبان ترکی را فرابگیرید و دانش خود را در زمان کوتاهتری با استفاده از آن ها افزایش دهید.

1.شرکت در کلاس ها و دوره های خصوصی

اگر می خواهید زبان ترکی را فرابگیرید، بهترین و سریع ترین راه این است که یا یک دوره آموزشی تهیه کنید و یا در یک کلاس خصوصی شرکت کنید. ممکن است این دو راه برای شما هزینه زیادتری داشته باشد. اما مطمئنی باشید از آنجایی که کیفیت بالاتری خواهند داشت، مفیدتر هستند و می توانید مدت زمان یادگیری خود را هرچه بیشتر کاهش دهید.

در واقع استفاده از دوره آموزشی به عنوان یک شیوه خود آموز است که به شما کمک می کند تا مسیر آموزش شما انعطاف بیشتری داشته باشد و از جو کلاس های سنتی کمی فاصله بگیرید و بتوانید خودتان به تنهایی این زبان خارجی را فرابگیرید.

2. صحبت کردن با افرادی که ترکی صحبت می کنند

شاید این مورد کمی برایتان ترس و دلهره به همراه داشته باشد اما می توانید مدتی زندگی کردن در ترکیه را تجربه کنید. با این کار در فضایی قرار گرفته اید که چاره ای جز صحبت کردن به زبان ترکی ندارید و همین باعث می شود هرچه بهتر زبان را یاد بگیرید و با اصطلاحات و زبان مردم کوچه و بازار ارتباط بیشتری بگیرید.

3. در عمل از زبان ترکی استفاده کنید

در آموزش زبان انگلیسی و زبان آلمانی به این موضوع اشاره شد که باید هر چیزی که یاد گرفته اید را در موقعیت های واقعی از آن استفاده کنید تا بهترین نتیجه را به شما بدهد و غیر از آن فرآیند یادگیری شما کمی سخت خواهد شد. اما کجاها می توان از چیزی که یاد گرفته اید استفاده کنید؟

 • خواندن مقالات، کتاب ها و وبلاگ ها به زبان ترکی
 • گوش کردن پادکست ها به زبان ترکی و کانال های رادیویی کشور ترکیه
 • تماشای برنامه های تلویزیونی، فیلم ها به زبان ترکیه ای

الفبای زبان ترکی

حال که با روش های مختلف یادگیری زبان ترکی آشنا شده ایم، می خواهیم کمی به قسمت های دیگر آموزش زبان ترکی بپردازیم.

الفبای زبان ترکی از 29 حرف تشکیل شده است که تعداد 21 حرف از این تعداد بی صدا و تعداد 8 حرف نیز صدادار هستند. در گذشته تعدادی از این حروف به زبان عربی بود که با جایگزینی آن با حروف لاتین تغییرات اساسی در زبان نوشتاری و ساختاری زبان ترکی به وجود آمده است. با تغییر و جایگزینی این زبان، زبان ترکی از ترکی عثمانی به ترکی لاتین تغییر کرده است. در پایین حروف زبان ترکی را به صورت کامل برای شما به نمایش درآورده ایم تا با ظاهر آن آشنا شوید.

A a, B b, C c, Ç ç, D d, E e, F f, G g, Ğ ğ, H h, I ı, İ i, J j, K k, L l, M m, N n, O o, Ö ö, P p, R r, S s, Ş ş, T t, U u, Ü ü, V v, Y y, Z z

همانطور که مشاهده می کنید، الفبای زبان ترکی بسیار شبیه به الفبای زبان انگلیسی است و تنها تفاوت های بسیار کوچکی با یکدیگر دارند. برای مثال “Ç” معادل”ch” و “Ş” معادل “sh” در زبان انگلیسی است که نشان می دهد فقط ظاهر این الفبا تا حدودی تغییر کرده است. در کنار آن حروفی نظیر q، x و w نیز در زبان ترکی وجود ندارند و این تفاوت زبان انگلیسی و ترکی است.

نکته جالبی که در یادگیری زبان ترکی وجود دارد این است که تمامی حروف فقط یک صدا دارند و قرار نیست مانند زبان انگلیسی هر حرفی چندین صدا داشته باشد و مجبور باشید صداهای مختلف حروف را به خاطر بسپارید. شما تنها با یک صدا سر و کار دارید و همین یادگیری و آموزش زبان ترکی را بسیار آسان تر می کند. البته به این معنا نیست که تمامی حروف ترکی تلفظ یکسان با انگلیسی دارند، خیر. برای مثال حرف c در ترکی صدای j  می دهد. اما این خیلی بهتر از حجم زیاد تفاوت صدای حروف در واژگان زبان انگلیسی است و فقط کافی است کمی بر روی تمرین خود وقت بذارید تا بر روی این تفاوت ها به صورت کامل مسلط شوید.

دستور زبان ترکی

این نوع از زبان ها، از قرارگیری کلمات و تکواژها در کنار یکدیگر تشکیل می شوند. یعنی وقتی شما تکواژها را از یکدیگر جدا می کنید، به راحتی قابل تفکیک هستند و می توانید تکواژها را شناسایی کنید. همچنین در ساختار زبان ترکی ماضی نقلی وجود ندارد که همین کار را برای دستور زبان بسیار آسان تر کرده است. بسیاری از افراد نبود ماضی نقلی در ساختار زبان ترکی را تاثیر گرفته از زبان فارسی می دانند.

کتاب های مناسب برای یادگیری زبان ترکی

امروزه یکی از مهمترین ابزارهای یادگیری کتاب است. کتاب ها مهم ترین عضو در یادگیری یک پدیده به حساب می آیند و باید برای آن ها زمان زیادی گذاشت. اما کتاب ها گر در قالب اپلیکیشن باشند و بتوان آن ها را در گوشی یا موبایل داشت، قطعا استفاده بسیار بیشتری برای ما خواهند داشت. امروز می خواهیم 2 کتاب به شما معرفی کنیم که به زبان ترکی را آموزش می دهند و ترجمه آن ها به زبان فارسی است و قابل نصب بر روی گوشی شما نیز هستند.

1. کتاب Yeni Hitit 1

این کتاب برای ایجاد آمادگی برای آزمون تومر زبان ترکی تهیه شده است و یکی از بهترین کتاب های موجود در ایران و دنیا برای آموزش زبان ترکی است. این کتاب توسط مرکز تحقیقات و کاربرد زبان ترکیه زبان های خارجی دانشگاه آنکارا تهیه و منتشر شده است. این کتاب در سه جلد از مبتدی شروع به آموزش می کند و اگر به دنبال ادامه تحصیل در ترکیه هستید، این کتاب برای شما گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

2. کتاب دستور زبان ترکی استانبولی سطح پایه انتشارات راهنما

در این کتاب 260 صفحه ای، 24 درس وجود دارد که از پایه تمامی موارد مربوط به گرامر و قواعد زبان ترکی را به شما آموزش می دهد. این کتاب برترین کتابی است که به در بازار برای آموزش قواعد دستور زبان ترکی وجود دارد. این کتاب توسط حسین ساعدی نوشته شده است و شروع فرآیند یادگیری آن از الفبا است. یعنی برای کسانی که می خواهند از صفر آموزش خود را شروع کنند، مناسب است.

آیا زبان ترکی سخت است؟

سوالی که بسیاری از افراد قبل از شروع آموزش و یادگیری از ما می پرسند این است که آیا یادگیری زبان ترکی کار سختی است؟ ممکن است این زبان به اندازه زبان کشورهای اروپایی از شما زمان و انرژی بگیرد اما با توجه به  وجود یک الفبای آسان و در کنار آن دستور زبان به نسبت مشخص، یادگیری آن قطعا بسیار ارزشمند خواهد بود. اما اگر به دنبال یادگیری هرچه بهتر زبان ترکی هستید و می خواهید سختی آن را برای خود به آسانی تبدیل کنید؛ موارد زیر را در روند آموزشی خود حتما داشته باشید.

 • یادگیری واژگان جدید را فراموش نکنید

وقتی وارد زبان ترکی شوید، با حجم زیادی از واژگان جدید رو به رو خواهید شد. بنابراین بهترین کار این است که روزانه و بیشتر زمان شروع یادگیری کلمات بیشتری حفظ کنید. وقتی حجم واژگانی که بلد هستید بالا می رود، بهتر می توانید زبان مورد نظر را درک کنید و از آن در ساختار مکالمات خود استفاده کنید. برای حفظ واژگان می توانید از فلش کارت ها، نرم افزارها و نرم افزارهای مختلف استفاده کنید.

 • هنگام خواندن، گوش کنید و تماشا کنید

ترکی دارای الفبای لاتین است، بنابراین می توانید بر روی آن زمان بگذارید و از همان روز اول مواردی که مربوط به زبان ترکی می شود را یادبگرید و آن را پیاده سازی کنید. همچنین می توانید فیلم ها و سریال های ترکیه ای که بسیار معروف نیز هستند را تماشا کرده یا حتی در سایتی مانند یوتیوب، فیلم ها را با زیر نویس ترکی مشاهده کنین تا هرچه بیشتر به آن مسلط شوید.

 • سختی را به جان بخرید و تلاش کنید

با دانستن تمامی موارد بالا، قرار نیست یادگیری یک زبان خارجی دیگر به راحتی آب خوردن باشد. پس اگر واقعا قرار است آموزش زبان ترکی را شروع کنید، سعی کنید آن را با جدیت تمام استارت بزنید و اگر هر سختی در مسیر بود آن را با تلاش و پشتکار از میان بردارین تا بتوانید در کوتاهترین زمان ممکن زبان ترکی را فرابگیرید.

چه مدل طول می کشد تا زبان ترکی را یاد بگیریم؟

سوال متداول دیگری که وجود دارد این است که چه مدت زمان میبره تا زبان ترکی را یاد بگیریم و به آن مسلط شویم. یادگیری زبان ترکیه ای، کاملا بستگی به فرد دارد و هر کسی با توانایی مخصوص به خویش می تواند زمان متفاوتی برای یادگیری داشته باشد. اما طبق نظر بسیاری از کارشناسان برای یک شخص معمولی، حدود یک سال زمان خواهد برد تا به حد قابل قبولی تسلط بر روی زبان ترکی برسد. اما از یک سال نترسید، ما در آموزش ترکی برتر آموز، این زمان را بسیار برای شما کم کرده ایم و به شما این امکان را دادیم تا بتوانید در زمان کوتاهتری با برگزاری جلسات فشرده تر، فرآیند یادگیری خود را تکمیل کنید. اما چیزیکه مهم است، این است که شما باید پشتکار و تلاش مضاعفی برای آن بگذارید تا کاری که دیگران در یک الی 2 سال انجام میدهند را در 6 ماه انجام دهید و طی این زمان بتوانید به تسلط نسبی برسید.

مشاهده بیشتر

فصل های دوره

1

فصل اول

توضیحات جلسه اول
2 جلسه
 • جلسه اول 2 ساعت و 15 دقیقه
2

فصل دوم

توضیحات جلسه دوم
2 جلسه
 • جلسه اول 2 ساعت و 30 دقیقه

مدرس دوره آموزشی

محسن حبیبی راد
(مدیر و موسس وب سایت برتر آموز )

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

سوالات متداول

 • سوال اول

  این موضوع کاملا بستگی به علاقه شما دارد. اگر به حل مسئله و الگوریتم و معماری نرم افزار و الگوهای طراحی و ... علاقه دارید. می‌توانید بک اند را انتخاب کنید. در غیر این صورت می‌توانید فرانت اند را انتخاب کنید. که هر دو حوزه بازار کار خوبی دارد. البته شما می‌توانید هر دو مهارت را یاد بگیرید که در این صورت شما اصطلاحا یک برنامه نویس فول استک (full stack developer) هستید و قطعا فرصت های شغلی بهتری برای شما هست.

 • سوال دوم

  این موضوع کاملا بستگی به علاقه شما دارد. اگر به حل مسئله و الگوریتم و معماری نرم افزار و الگوهای طراحی و ... علاقه دارید. می‌توانید بک اند را انتخاب کنید. در غیر این صورت می‌توانید فرانت اند را انتخاب کنید. که هر دو حوزه بازار کار خوبی دارد. البته شما می‌توانید هر دو مهارت را یاد بگیرید که در این صورت شما اصطلاحا یک برنامه نویس فول استک (full stack developer) هستید و قطعا فرصت های شغلی بهتری برای شما هست.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟

این دوره برای چه کسانی مناسب نست؟

 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟

نظرات دانشجویان

نظرات دانشجویان سابق در رابطه با این دوره آموزشی
محمد جواد

تمامی دوره های موجود در وب سایت برترآموز به گونه ای تهیه و تولید شده که ضمانت قطعی در کیفیت را برای شما عزیزان به همراه دارد

دانشجوی دوره
محمد جواد

تمامی دوره های موجود در وب سایت برترآموز به گونه ای تهیه و تولید شده که ضمانت قطعی در کیفیت را برای شما عزیزان به همراه دارد

دانشجوی دوره
محمد جواد

تمامی دوره های موجود در وب سایت برترآموز به گونه ای تهیه و تولید شده که ضمانت قطعی در کیفیت را برای شما عزیزان به همراه دارد

دانشجوی دوره
5/5 (4 نظر)

ويژگی های دوره

ضمانت محصول

تمامی دوره های موجود در وب سایت برترآموز به گونه ای تهیه و تولید شده که ضمانت قطعی در کیفیت را برای شما عزیزان به همراه دارد

آموزش مهارت محور

پس از تهیه دوره آموزشی و با مشاهده آن ، انجام تکالیف و تمرین های مربوط به دوره ، به طور کامل به تمامی مباحث مسلط خواهید شد

پشتیبانی تمام وقت

بلافاصله پس از تهیه دوره ، تیم پشتیبانی وب سایت برتر آموز به صورت تمام وقت پاسخگو به تمامی سوالات و مشکلات شما هستند

دسترسی کامل

پس از تهیه دوره آموزشی ، میتوانید به تمامی محتوای آن از طریق پنل کاربری خودتان دسترسی داشته باشید

همین حالا ثبت نام کنید

آموزش زبان ترکی از پایه تا پیشرفته

 • الفبا و اعداد زبان ترکی
 • جمله های ساده به دو صورت مثبت و منفی
 • سوالی کردن جملات
 • پسوند ضمایر شخصی
 • آموزش نحوه صحیح پیدا کردن لغات
 • مالکیت ها و اضافه شدن حروف

850,000تومان

ثبت نام

نیاز به مشاوره تخصصی دارید؟

واتس آپ پیام دهید 09368371221

آموزش زبان ترکی از پایه تا پیشرفته

850,000تومان

ثبت نام در دوره