آموزش ولاگری | ولاگر کیست؟ | ولاگر چیست؟

 • معرفی برترین حوزه ها برای ولاگری
 • چگونه ولاگری را آغاز کنیم
 • روش های افزایش درآمد از ولاگری
 • رازهای موفقیت یک ولاگر
 • بررسی نمونه عملی ولاگری
40 ساعت آموزش
24 سرفصل
3 ماه پشتیبانی
12 جلسه

همه چیز در رابطه با دوره

آموزش ولاگری، یکی از روش های بسیار منحصر به فرد که در دنیای مجازی میتوانید افراد زیادی را به سمت خود جذب کنید ولاگری میباشد. حالا اینکه ولاگری چیست ولاگر کیست؟ و یا با میزان درآمد ولاگرها آشنا شویم را در این بخش از سایت برتر آموز به آن خواهیم پرداخت. لازم است بدانید که برای ولاگری فقط کافیست خلاقیت داشته باشید و بعد از آن با روش هایی که به شما گفته میشود شروع به ولاگری کنید و درآمدهای نجومی را کسب نمایید.

 • ولاگرای مشهور اینستاگرام
 • ولاگری با برتر آموز
 • صفر تا صد ولاگری
 • چرا ولاگر شویم

آموزش ولاگری

ما در دوره ای زندگی می کنیم که فیلم های درخواستی عملکرد خوبی دارند و ارزش بازار فیلم در سراسر جهان هر ساله به طور پیوسته رشد می کند و پیش بینی می شود تا سال 2022 به 842 میلیارد دلار برسد. بنابراین، امروز تصمیم گیری در مورد فروش آنلاین فیلم یا راه اندازی کانال ولاگ قطعا ایده خوبی است. اما باید بدانیم که ولاگ و ولاگری ویژگی هایی دارد که این کار را از سایر فعالیت های مشابه ویدیویی متمایز می کند، بدین معنی که صرفا هر ویدیویی را نمی توان به عنوان ولاگ در نظر گرفت. بنابراین ولاگری ویژگی ها و مراحلی دارد که شخص ولاگر را از یک فرد عادی که در پلتفرم های اجتماعی فعالیت می کند متمایز می سازد. در زمینه آموزش ولاگری مراحل و ویژگی های مختلف و زیادی ذکر شده است اما می توان گفت اکثر ولاگرهای دنیا اصولا ویژگی های مشابهی دارند. قبل از پرداختن به ویژگی ها و مراحل بهتر است با مفهوم ولاگ و ولاگری آشنا شد.

ولاگ از عبارت ویدیو بلاگ گرفته شده است. یعنی یک بلاگ که محتوا منتشر شده در آن ویدیو است. ولاگ شامل یک ویدیو از خودتان است که در آن درباره موضوعی خاص صحبت می کنید مانند ارایه یک محصول یا یک رویداد و فعالیت. ولاگ حتی می تواند به عنوان روشی برای به اشتراک گذاشتن فرایند هنری یا ارائه یک پک آموزشی در مورد یک فعالیت یا موضوع خلاقانه باشد. برخی از وبلاگ نویسان از ولاگ به عنوان ابزاری برای به اشتراک گذاشتن هنرهای نمایشی یا موسیقی جدیدی که ایجاد کرده اند استفاده می کنند.

ولاگر و ولاگری

به فرایندی که در آن ولاگر از زندگی خودش و فعالیت‌هایی که در طول روز انجام می‌دهد، فیلم می‌گیرد و این فیلم را با مخاطبان خودش به اشتراک می‌گذار ولاگینگ یا ولاگری می گویند .به فردی هم که محتوای ویدیویی یا ولاگ تولید می‌کند و آن را در بسترهای اجتماعی مانند یوتیوب یا اینستاگرام به اشتراک می‌گذارد  ولاگر می گویند.

به طور کلی در زمینه آموزش ولاگری قانون خاص یا مرحله خاصی برای ولاگر شدن وجود ندارد یا بهتر است بگوییم یک ولاگر می تواند یک پیرزن و یا حتی کودک باشد اما برای تبدیل شدن به یک ولاگر 6 گام یا مرحله وجود دارد که در شکل زیر نشان داده شده است. برای خیلی ها سوال هست که فرق ولاگری با بلاگری چیست که در صفحه آموزش بلاگری میتوانید بدانید بلاگری چیست.

مراحل ولاگر شدن

مراحل ولاگر شدن

حوزه ولاگ ویژگی هایی نیز دارد که این ویژگی ها در آموزش ولاگری بسیار مهم می نماید. در سایت برتر آموز این ویژگی ها در زیر توضیح داده می شود.

1-گسترده بودن موضوع‌ها

برای ولاگ ساختن لازم نیست روی یک یا چند موضوع تمرکز کرد بلکه انواع مختلفی از موضوعات می تواند برای ولاگ مورد استفاده قرار گیرد.

 

2- تقلید اعمال ژانرها

ولاگرها با ژانرهای مختلف بازی میکنند. در برخی موارد، تقلید خنده داری از ژانرهای مختلف رسانه ای، تلویزیونی، فیلم های ترسناک، برنامه های پخت و پز  و غیره انجام داده و ویدیو های خود را ارسال می کنند.

3- تعامل با مخاطب

در فضای ولاگ تعامل تولیدکننده‌ ولاگ با بیننده‌ها به راحتی انجام میشود. در واقع ولاگرها بدون واسطه می توانند با هزاران کاربر در تعامل باشند بدون اینکه محدودیتی در مقابل آنها باشد. در واقع در آموزش ولاگری تعامل از شروط اصلی است.

4- غیر رسمی بودن

حرف‌هایی که در ولاگ گفته میشوند دوستانه، غیر رسمی و صمیمانه هستند. این امر از ماهیت ولاگری ناشی می شود که روی نرم افزارهای اجتماعی انجام می پذیرد.

منظور از غیر رسمی بودن، غیر معتبر بودن نیست .بلکه منظور این است که یک ولاگ نسبت به یک برنامه تلویزیونی لحن غیر رسمی‌تر و صمیمی‌تری دارد و می‌تواند در مورد مباحثی باشد که شاید در فضای جدی تلویزیون نگنجد.

5- کار با دوربین

ولاگر ها یک جنبه اصلی از آنچه باعث ایجاد تصویر اثرگذار می شود را تشخیص می دهند: برای مثال از نمای نزدیک با دوربین از بالای سخنران فیلم برداری می کنند که این امر مستلزم استفاده از پایه ثابت دوربین و نورپردازی است. در واقع استفاده از دوربین و روش های استفاده از دوربین نیز از ویژگی های فعالیت ولاگر هاست. باید برروی شخصیت دوربینی خود کار کنید.

6- ویرایش

در ولاگ قسمت‌های بی‌کیفیت را حذف می کنند و یا بعضی قسمت‌ها را در هم ادغام می کنند تا محتوای شسته رفته و جذاب از کار درآید. همچنین زیاده‌گویی در کار ولاگ خسته کننده به نظر می رسد.

7- عدم وجود قوانین خاص!

"قانونی وجود ندارد" این قانون ولاگ است. بی‌قانونیه این حوزه‌ در اکثر موارد جذاب است. در واقع عدم وجود قوانین موجب اعمال سلیقه های فردی در ولاگ، جذابیت و منحصر به فرد بودن آن می شود. در آموزش ولاگری باید بدانیم که قانون عدم وجود قانون است.

درآمد ولاگر

احتمالا در مورد چگونگی درآمدزایی آنلاین ولاگرها - پسر عموی حرفه ای بلاگرها - شنیده باشید؟ تبلیغات پولی، پست های اسپانسری و بازاریابی از متداول ترین انواع درآمد ولاگر ها است. برای عده زیادی سوال است که درآمدزایی ولاگ از چه راه هایی است و اصولا یک ولاگر چگونه می تواند درآمد کسب کند؟ در این قسمت راه های موثر کسب درآمد از طریق ولاگینگ توضیح داده می شود.

- اسپانسرینگ یا پست های دارای حامی مالی

پست اسپانسری محتوای ویدئویی است که توسط شرکتی سفارش داده می شود که هدف آن تبلیغ یک مارک یا محصول است. در این روش، شما و ولاگ شما به عنوان یک عامل تأثیرگذار در تبلیغ یک برند برای مخاطبان است. مزایایی که دریافت می کنید بسته به شرکت و نوع فعالیت شما می تواند پول یا مزایای خاصی باشد.

برای ولاگرها پست های اسپانسری یکی از محبوب ترین و مفیدترین راه های کسب درآمد است. اما یک شرط وجود دارد و آن اینکه قبل از اینکه شرکت ها علاقه مند شوند که از شما حمایت مالی کنند ابتدا باید مخاطبان قابل توجهی داشته باشید. وقتی جمعیت قابل توجهی از دنبال کنندگان یا به اصطلاح فالوور دارید (حداقل 5-10000 بیننده) سعی کنید با شرکت ها و برندهایی که مناسب محتوای شما هستند و ممکن است مخاطبان شما به آن علاقه مند شوند، مشارکت کنید. می توان گفت پست های اسپانسری ممکن است سودآورترین و در نتیجه مطلوب ترین نوع درآمد از طریق ولاگ باشد در عین حال سخت ترین نوع نیز هست.

- تبلیغات از طریق یوتیوب

برای کسب درآمد از کانال خود، باید حداقل 4000 ساعت تماشا در 12 ماه گذشته و 1000 فالوور داشته باشید. سپس می توانید برای برنامه شریک یوتیوب یا YouTube Partner Program اقدام کنید و نمایش تبلیغات در ویدیوهای خود را شروع کنید. هنگامی که یوتیوب کانال شما را بررسی و تأیید کرد، می توانید تبلیغات را در ویدیوهای خود شروع کرده و وقتی بینندگان روی آنها کلیک می کنند، حقوق دریافت کنید.

- فروش کالا

ولاگ شما می تواند به عنوان یک بستر تبلیغاتی عالی برای محصولات  یا عناصر هنری مانند آرم ها یا برندها باشد. به عنوان مثال، شما می توانید در مورد پخت و پز یا داشتن یک رژیم غذایی سالم ولاگ کنید. در این حالت، کالایی که تبلیغ می کنید می تواند کتاب آشپزی شما، یک برنامه غذایی باشد که خودتان تدوین کرده اید یا حتی برخی از محصولات خانگی که دوست دارید بفروشید باشد.  اگر طرفداران پر و پا قرصی دارید، می توانید محصولاتی مانند تی شرت، کیف، بطری آب، جا کلیدی و سایر کالاها را با نام یا مارک خود بفروشید.

- فروش LUT های ویدئویی

LUT یا جدول تبدیل ارزش اساساً مجموعه ای از اعداد است که توسط نرم افزار یا سخت افزار شما تشخیص داده می شوند و تغییراتی در رنگ های تصویر ایجاد می کنند. به زبان غیر رسمی می توانید آنها را فیلتر بنامید. درجه بندی رنگ برای به دست آوردن تصاویر و فیلم های زیبا می تواند فرآیند بسیار پیچیده ای باشد. از طرف دیگر ، افزودن LUT به تصاویر خود راهی ساده برای ایجاد درجه رنگی خیره کننده است. بنابراین فالوورهای شما ممکن است علاقه مند به خرید LUT هایی باشند که به آنها کمک می کند تا همان جلوه زیبایی را که فیلم ها یا عکس های شما دارند بدست آورند. این نکته از موارد کاربردی در آموزش ولاگری است.

- ولاگر شغلی

روش دیگر است ولاگر شغلی است، یعنی شما در هر شغل و سمتی که هستید ولاگر کار خود شوید، از معضلات و روزمرگی های خود ویدیو تهیه کنید، از تخصص خود با دیگران اشتراک تجربه کنید و آموزش هم بدهید، این کار به شما کمک می‌کند فرد شناخته شده ای در حوزه کاری خود شوید و در نهایت افراد زیادی هم با کار شما آشنا شوند این می‌تواند کمک کند که شما فروش محصول هم داشته باشید.

- بازار وابسته به آمازون:

برای ساختن ولاگ، سازنده نیاز به ابزار و وسایلی مانند وسایل گریم، دوربین، ابزار نورپردازی، کامپیوتر و وسایل جانبی دارد. بنابراین سازندگان ویدیو با عضو شدن در برنامه دستیار آمازون، و پیشنهاد به افراد به وسایلی که خودشان استفاده میکنند، میتوانند درصدی از فروش را دریافت کنند.

- خلق یک محصول و ارزش آفرینی:

به هر حال برخی از ولاگرها، که طرفداران زیادی هم دارند ،برای آموزش ولاگری و یا گسترش فعالیت خود، علاوه بر ساخت ویدیو، اقدام به نوشتن کتاب و ساختن محصولات آموزشی مانند فیلم و … پرداخته و از فروش آنها کسب درآمد می کنند.

ولاگر کیست؟

ولاگرهای معروف ایران و جهان

- زو زاک

احتمالا داستان ولاگری که ملکه یوتیوب شد را شنیده اید. این داستان در مورد زو الیزابت زاک می باشد. زاک جز موفق‌ترین یوتیوبرها یا ولاگرهایی است که در یوتیوب فعالیت می‌کند.

وی کانالی در یوتیوب به نام «Zoella» دارد و بیش از 11.2 میلیون نفر مشترک این کانال هستند و ویدیوهای او را تماشا می‌کنند. او با تکیه بر همین مخاطبان وفادار موفق شد یک برند در زمینه مد و زیبایی به نام Zoella Beauty راه اندازی کند. این برند درآمد خوبی نسیب زاک کرده است.

از ولاگر های محبوب ایرانی علی بروکس، آریا کئوکسر و کیودی پای هستند.

ولاگری در اینستاگرام

اینستاگرام به عنوان یکی از بزرگ ترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی در دنیا میزبان میلیاردها کاربری است که از این شبکه اجتماعی برای نشان دادن روزمرگی‌ها و تصاویر خود استفاده می کنند. شما پیش از همه موراد باید آموزش اینستاگرام را یاد بگیرید. این شبکه اجتماعی مبتنی بر مدیا است. نقش و اهمیت اینستاگرام در دیجیتال مارکتینگ یا بهتر است بگوییم بازاریابی از طریق شبکه اینترنت، به نقشی مهم و تاثیرگذار تبدیل شده است. به طوری که در حال حاضر شرکت‌ها و برند های زیادی با آموزش نیروهای متخصص سعی می کنند بخش بیشتری از بازار مخاطبان اینستاگرام را در دست بگیرند. در این بین، بی شک گروه‌هایی که دست به اقدامات تازه و نوین بزنند و خلاقیت را در انجام کارهایشان دخیل کنند موفق خواهند بود. یکی از این اقدامات تبلیغاتی که امروزه تاثیر بسیار رایج و پربازده می باشد تبلیغات از طریق ولاگری در اینستاگرام است.

 

تبلیغات در ولاگ از طریق اینستاگرام انواع مختلفی دارد.

1- کمپین های تبلیغاتی با تهیه ویدیوهایی که به طور مستقیم مضمون تبلیغاتی دارند سعی در نمایش محصول یا خدمات یک برند خاص به کاربران اینستاگرام می کنند. در این روش، کاربر با باز کردن ویدئو به طور مستقیم به محتوای تبلیغاتی دسترسی پیدا می کند و از این رو خیلی‌ها علاقه چندانی به ویدئو های تبلیغاتی ندارند.

2- تبلیغات در ویدئو به صورت مستقیم انجام نمی شود؛ بلکه محتوا و مضمون ویدئو موضوعات جذابی هستند که کاربران را ترغیب به نگاه کردن می کنند و در بین کلیپ یا انتهای آن، بازیگران موجود به طور خلاقانه ای یک محصول یا خدمات خاصی را از یک شرکت خاص معرفی می کنند. این روش نسبت به روش اول بازدهی بسیار بهتری برای کسب و کارها دارد. چرا که مخاطبان به این نوع ویدئوها علاقه بیشتری نشان داده و با اشتیاق بیشتری آن را نگاه می کنند.

 

دوره آموزش ولاگری

در مورد دوره های آموزش ولاگری می توان گفت بسیاری از ولاگرها بدون هیچ نوع آموزش تخصصی یا دوره ای و صرفا با مشاهده فیلم ها و ولاگ های ولاگرهای معروف کار ولاگ را شروع کرده اند. در واقع اکثر ولاگرها به صورت خودجوش و با تهیه ابزارهای ضروری این حرفه به صورت کاملا ساده شروع کرده اند. با وجود این دوره های زیادی در زمینه ولاگ وجود دارد که علاقه مندان به ولاگری می توانند با توجه به نیاز خود در آنها ثبت نام کنند در این زمینه دوره های آموزشی ولاگری در کسب و کار که جم شفیلد ارائه می دهد می تواند برای کسانی که به دنبال آموزش ولاگری هستند مفید باشد.

مشاهده بیشتر

فصل های دوره

1

فصل اول

توضیحات جلسه اول
2 جلسه
 • جلسه اول 3 ساعت و 20 دقیقه
2

فصل دوم

توضیحات جلسه دوم
2 جلسه
 • جلسه اول 1 ساعت و 20 دقیقه

مدرس دوره آموزشی

محسن حبیبی راد
(مدیر و موسس وب سایت برتر آموز )

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

سوالات متداول

 • سوال اول

  این موضوع کاملا بستگی به علاقه شما دارد. اگر به حل مسئله و الگوریتم و معماری نرم افزار و الگوهای طراحی و ... علاقه دارید. می‌توانید بک اند را انتخاب کنید. در غیر این صورت می‌توانید فرانت اند را انتخاب کنید. که هر دو حوزه بازار کار خوبی دارد. البته شما می‌توانید هر دو مهارت را یاد بگیرید که در این صورت شما اصطلاحا یک برنامه نویس فول استک (full stack developer) هستید و قطعا فرصت های شغلی بهتری برای شما هست.

 • سوال دوم

  این موضوع کاملا بستگی به علاقه شما دارد. اگر به حل مسئله و الگوریتم و معماری نرم افزار و الگوهای طراحی و ... علاقه دارید. می‌توانید بک اند را انتخاب کنید. در غیر این صورت می‌توانید فرانت اند را انتخاب کنید. که هر دو حوزه بازار کار خوبی دارد. البته شما می‌توانید هر دو مهارت را یاد بگیرید که در این صورت شما اصطلاحا یک برنامه نویس فول استک (full stack developer) هستید و قطعا فرصت های شغلی بهتری برای شما هست.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟

این دوره برای چه کسانی مناسب نست؟

 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟
 • پیش نیاز یادگیری طراحی وب چیست؟

نظرات دانشجویان

نظرات دانشجویان سابق در رابطه با این دوره آموزشی
علی رضا

تمامی دوره های موجود در وب سایت برترآموز به گونه ای تهیه و تولید شده که ضمانت قطعی در کیفیت را برای شما عزیزان به همراه دارد

دانشجوی دوره
علی رضا

تمامی دوره های موجود در وب سایت برترآموز به گونه ای تهیه و تولید شده که ضمانت قطعی در کیفیت را برای شما عزیزان به همراه دارد

دانشجوی دوره
علی رضا

تمامی دوره های موجود در وب سایت برترآموز به گونه ای تهیه و تولید شده که ضمانت قطعی در کیفیت را برای شما عزیزان به همراه دارد

دانشجوی دوره
4.4/5 (5 نظر)

ويژگی های دوره

ضمانت محصول

تمامی دوره های موجود در وب سایت برترآموز به گونه ای تهیه و تولید شده که ضمانت قطعی در کیفیت را برای شما عزیزان به همراه دارد

آموزش مهارت محور

پس از تهیه دوره آموزشی و با مشاهده آن ، انجام تکالیف و تمرین های مربوط به دوره ، به طور کامل به تمامی مباحث مسلط خواهید شد

پشتیبانی تمام وقت

بلافاصله پس از تهیه دوره ، تیم پشتیبانی وب سایت برتر آموز به صورت تمام وقت پاسخگو به تمامی سوالات و مشکلات شما هستند

دسترسی کامل

پس از تهیه دوره آموزشی ، میتوانید به تمامی محتوای آن از طریق پنل کاربری خودتان دسترسی داشته باشید

همین حالا ثبت نام کنید

آموزش ولاگری | ولاگر کیست؟ | ولاگر چیست؟

 • معرفی برترین حوزه ها برای ولاگری
 • چگونه ولاگری را آغاز کنیم
 • روش های افزایش درآمد از ولاگری
 • رازهای موفقیت یک ولاگر
 • بررسی نمونه عملی ولاگری

590,000تومان

ثبت نام

نیاز به مشاوره تخصصی دارید؟

واتس آپ پیام دهید 09368371221

آموزش ولاگری | ولاگر کیست؟ | ولاگر چیست؟

590,000تومان

ثبت نام در دوره