هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
تاثیر آرایش چشم بر صورت

آموزش آرایش صورت به صورت کامل + عکس

دسته بندی : هنر
1400/02/29

خانم ها با توجه به تمایل ذاتی به زیبایی و زیبا شدن وقت زیادی را به آرایش صورت و زیبایی چهره می پردازند. اما از آنجا که بسیاری از خانم ها آرایش اصولی را نمیدانند، ممکن است آنچه را که فکر میکنند آرایش است، نه تنها سبب زیبایی چهره نگردد، بلکه صورت از حالت طبیعی خارج کرده و موجب از بین رفتن جذابیت چهره گردد. خانم های زیادی هستند که برای آرایش با مراجعه به آرایشگر ها و سالن های زیبایی، بابت زیباتر شدن و انجام اصلاحات مختلف، هزینه های هنگفتی را پرداخت می کند. اما پیش از آن باید به مفهوم کلی در رابطه با آرایش صورت بپردازیم، باید بدانیم که آرایش صورت باید چگونه باشد؟ و آیا هرکسی می تواند خود آرایشگر باشد؟ و چه نکاتی را باید در رابطه با آرایش مورد توجه قرار دهیم. در این مطالعه سعی داریم تا با بررسی چند نکته ساده برای قبل از آرایش، در حین آرایش و بعد از آرایش، کمک کنیم که هر شخصی بتواند به یک آرایشگر حرفه ای تبدیل شود و بتواند تمام نیازهای آرایشی خود را مرتفع کند. آرایش صورت شما باید جوری باشد که به نوع لباس مجلسی شما در مجالس بیاید.

آیا هر کسی میتواند آرایشگر خود باشد؟

بیشتر خانم ها از سنین ۱۴ یا ۱۵ سال شروع رسیدگی به صورت می­کنند. انواع ماسک ها، کرم ها و کرم پودرها، صابون های مختلف و مشاوره های پوستی همه و همه در راستای تقویت پوست و آرایش صورت و همچنین افزایش زیبایی چهره است. اما پرسش پیش می‌آید آیا لازم است جهت هر امر آرایشی آرایشگر مراجعه شود؟ یا هر فرد نیز می تواند نیاز های خود را در جهت آرایش صورت برطرف کند. با توجه به اینکه هر کسی می تواند شناخت کافی از پوست خود داشته باشند و طبیعتاً کسی دلسوزتر از هر فرد برای پوست خود نیست، پس هر کسی می تواند با کمی دقت به برخی از نکات به یک آرایشگر حرفه ای برای پوست خود تبدیل شود. یکی از راههایی که میتواند این امر را محقق کند، دیدن فیلم آرایش صورت از منابع معتبر و استفاده از تکنیکهای موجود در آن است، در صورت تمایل و پیگیری متد ها و نکات آموزشی میتوانید آرایش صورت حرفه ای و ساده را انجام دهید.

تاثیر آرایش چشم بر صورت

نکاتی را که لازم است پیش از آرایش صورت به آن توجه کنیم

خانم ها باید دقت کنند، که پوستشان قرار نیست به صورت شبانه روز و همیشه در حال فعالیت و نگهداری مواد آرایشی باشد و زمانی را برای استراحت پوست لازم دارند، پس ضروری است در کنار شناخت انواع پوست و اینکه بدانیم پوستمان از چه جنس است چند نکته ساده قبل از آرایش صورت مورد توجه قرار دهیم. یکی از آن نکات شستشوی پوست صورت است. یعنی هر فرد برای آن که آرایشی دلنشین داشته باشد، قبل از آنکه آرایش صورت خود را تغییر دهد لازم است پوست صورت را به خوبی و با مواد شوینده مناسب شستشو دهد. پوست های چرب زمان بیشتری نسبت به پوست های خشک باید با صابونهای مناسب شسته شوند. با توجه به اینکه پوست خشک کمی حساس است، باید از صابون های مناسب جهت شستشوی آنها استفاده شود. نکته ای که اهمیت دارد این است که جهت شستشوی صورت می‌توان از ژل های مناسب پاک کننده استفاده کرد. آنچه در آرایش صورت اهمیت دارد، زمان استراحت برای پوست و شستشوی مناسب پوست است. بهتر است در روز دوبار صورت شستشو شود. یکی دیگر از نکاتی که در آرایش صورت باید مورد توجه قرار گیرد، استفاده از مواد آرایشی بر روی پوست خشک است. پوست خشک به دلیل جذب نکردن مواد آرایشی ممکن است برجسته بودن آرایش را عیان کند. لذا لازم است پیش از آرایش صورت از آبرسان استفاده شود. نکته مهم دیگری که لازم است در زمان آرایش با آن توجه شود نور مناسب برای آرایش صورت است. ممکن است اگر در زمان آرایش نور مناسب وجود نداشته باشد، فرد دچار خطا شود و یا مقدار مواد آرایشی را بیشتر یا کمتر از حد مناسب مصرف کند. پس لازم است در زمان آرایش صورت ، نور مناسب و تا حد امکان طبیعی استفاده شود تا از میزان مواد آرایشی اطمینان داشته باشیم. نکته مهم دیگری که در زمان آرایش می‌تواند موثر باشد، استفاده از الگوی آرایشی مناسب است. اگر شما می خواهید، خود بتوانید در خانه، کار خود را انجام دهید و بدون مراجعه به آرایشگر از آرایش مناسب بر روی صورت لذت ببرید می توانید با دیدن فیلم آرایش صورت که توسط افراد متخصص تهیه شده و استفاده از نکاتی که در این فیلم‌ها وجود دارد، به زیبایی صورت خود را آرایش کنید و بدون مراجعه به سالن های زیبایی آرایش صورت در خانه را تجربه کنید.

نکاتی که در زمان آرایش باید توجه کنیم

الف)  کرم پودر: کرم پودری یکی از مواد آرایشی است که خانم ها به شدت برای آرایش صورت از آن استفاده می‌کنند و ممکن است بعضی ها چند لایه بر روی صورت خود کرم پودر بزنند. باید دقت شود که نه تنها استفاده از چند لایه کرم پودر برای پوست فایده ای ندارد، بلکه سبب می شود که غلظت آرایش بر روی پوست شما کاملاً واضح باشد و سبب برجسته شدن آرایش شما می­شود. یعنی کسی که که شما را می بیند ممکن است در نگاه اول از شما بپرسد که چه میزان مواد آرایشی بر روی پوست خود استفاده کرده اید. در رابطه با کرم پودر باید توجه شود که بهتر است رنگ کرم پودر را متناسب پوست رنگ پوستتان انتخاب کنید و از رنگ های روشن تر از پوست کمتر استفاده کنید. استفاده از رنگ های روشن سبب واضح شدن خطوط و جای لکه ها می شود. همچنین باید توجه کنید که پس از استفاده از کرم پودر آن را به درستی محو کنید. بهتر است مقداری از کرم پودر را روی گردن یا گوش خود نیز بزنید، تا تفاوت رنگ بین صورت و گردن یا گوش آن واضح نباشد.

 

ب) خط چشم: طبیعی است که در زمان استفاده از خط چشم در صورتی که دقت لازم را نداشته باشیم خطوط از محیط اطراف چشم شما خارج شده و علاوه بر آن که به چشمتان زیبایی نمی دهد، سبب مشخص شدن لکه و تیره شدن اطراف چشمتان می شود. بهتر است اگر از سایه تیره استفاده می کنید، خط چشم مشکی را برای چشم در نظر بگیرید و اگر از سایه روشن استفاده می کنید، از خط چشم قهوه ای استفاده کنید. اگر رنگ چشم شما یا رنگ پوستتان روشن است از خط چشم مشکی استفاده کنید.

ج) ریمل: انتخاب ریمل نیز از مواردی است که اهمیت زیادی دارد بهتر است ریمل خود را چند درجه تیره تر از ابروهایتان انتخاب کنید. استفاده بیش از حد از ریمل بر روی مژه ها سبب مصنوعی شدن میشود. برای آرایش صورت بهتر است از ریمل‌های ضدآب استفاده نشود، چرا که سبب خشک شدن مژه هایتان می شود همچنین شستشوی زیاد آنها آسیب زیادی به چشم می رساند.

چ) خط لب: خط لب نیز از لوازمی است که برای آرایش صورت مناسب است. خط لب می‌تواند در یک آرایش صورت حرفه ای یا ساده به شما کمک کند. یعنی اگر می خواهید صورت خود را به صورت حرفه ای یا ساده ساده آرایش کنید خط لب میتواند مرزی برای این دو باشد. لازم است بدانید که هدف خط لب نشان دادن محیط لب ها نیست، هدف برجسته کردن لب ها است. بهتر است از چند درجه خط لب پررنگ تر از رژ لب خود استفاده کنید. آن را روی مرز لب ها کشیده و تا درون لب فرو برید. دقت در کشیدن خط لب زیبایی لب را دو چندان میکند. خط لب برای کسانی که کامپوزیت دندان و یا لمینت دندان کرده اند خیلی مهم میباشد.

محو کردن کرم پودر

ح) رژ لب: رژلب نیز از مواردی است که چهره را تغییر زیادی می دهد و نقش زیادی در آرایش صورت دارد. بهتر است از رنگ های متناسب با پوست برای رژ لب استفاده شود. رنگ های تیره تر برای سنین بالاتر توصیه می شود در صورتی که علاقه به رنگ تیره دارید، بهتر است که آرایش تان نیز ملایم باشد و از سایه های تیره در آرایش استفاده نشود.

خ) پنکیک: همچنین استفاده خانم ها از پنکیک باعث می شود که آنان به استفاده از کرم پودر بی نیاز شوند. اما این هم اشتباه است چرا که پنکیک سبب می‌شود در زمان آرایش صورت به خطوط روی پوست نفوذ کند و چهره را پیر تر و چروک تر نمایش نشان دهد. لذا بهتر است که فقط در ناحیه روی بینی و پیشانی از پنکیک استفاده شود.

مکمل آرایش صورت

برخی از لوازم آرایشی در کنار آرایش صورت جلوه و زیبایی شخص را دوچندان میکند لاک یکی از آن لوازم است. اما باید دقت شود که از رنگ های زرق و برق دار کمتر استفاده شود. چرا که نه تنها سبب زیبایی و جلب توجه نمی شود بلکه برای برخی از افراد زننده نیز هست. عطر نیز به عنوان یکی از لوازم جانبی مکمل کار آرایشی صورت شماست همه اینها در کنار آرایش صورت اهمیت دارد.

نکات پس از آرایش صورت

یکی از نکاتی که در رابطه با تکمیل آرایش است تمدید مکرر رژ لب است. ممکن است شخصی در روز بارها و بارها رژ لب خود را تمدید کند، باید دقت شود این امر نه تنها سبب جذاب شدن لب نمی شود. بلکه باعث می شود که خط لب نیز از بین برود، یکی دیگر از نکات مهم پخش شدن آرایش در هنگام هوای گرم است. که باید به آن توجه شود، یا به عنوان هشدارهایی برای آرایش صورت لحاظ شود. در زمانی که هوا گرم است و انسان عرق می کند. مثلاً آرایش چشم به هم می ریزد یا پخش می شود، بهتر است از پرایمر سایه چشم استفاده شود. پس مراقبت از آرایش صورت اهمیت دارد، بهتر است از ماندگاری زیاد موارد آرایشی بر صورت نیز پرهیز شود.

جمع بندی

در مجموع اگر شما قصد آرایش صورت در خانه را دارید بهتر است ابتدا اصول لازم در آرایش صورت را به صورت کامل یاد بگیرید و بدانید که چگونه می توانید صورت خود را به بهترین شکل آرایش کنید. نکاتی که اشاره کردیم مجموعه مطالبی بود که قبل از آرایش در حین آرایش و پس از آرایش باید به آن توجه شود. با دقت کردن به همه این نکات شما می توانید آرایش صورت حرفه ای و ساده انجام دهید. همانگونه که اشاره شد شما با روش های متعددی می تواند آرایش را فراگیرید همچنین می توانید با دیدن فیلم آرایش آرایش صورت نکات آموزشی متعددی را فرا گیرید. و با کمی دقت صورت خود را به زیباترین حالت آرایش کنید.

نویسنده : محسن حبیبی راد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *