هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام

آموزش طراحی لوگو مرحله به مرحله و مقدماتی

دسته بندی : فناوری
1400/07/24

تا به حال برای پيش آمده است كه بخواهيد برای ‌خود و برند خودتان لوگویی ‌طراحی كنيد و اما برای اينكار با نرم افزار ها به مشكل برخورد كرده ايد ، ما در اين مقاله از سايت برتر آموز قصد بر آموزش طراحی لوگو را برای شما داريم ، توجه داشته باشيد كه برای انجام اين فرايند بايد تمام مراحل را مو به مو اجرا كنيد و سعی نكنيد حتی يكی‌ از مراحل را پيش پا بگذاريد .

 

برای طراحی لوگو بايد پيش زمينه ایی در رابطه با اين موضوع داشته باشيم ؟

خير ، تمام افراد ميتوانند از صفر شروع كنند و همه موارد مهم را مو به مو فرا بگيرند ، اما يكی از نكات بسيار مهم آن است كه شما بايد كار با كامپيوتر و يا لپ تاپ را ياد داشته باشيد برای‌ اينكه برخی از تصاوير را بايد از اينترنت دانلود كنيد و آنها را ويرايش كنيد ، اما موضوع بعدی آن است كه بايد از خلاقيت بسيار بالایی بر خوردار باشيد به اين دليل كه شما بايد تمام نكاتی كه تصاوير را منحرف و جذابيت آنها را كاهش می دهد بايد  آنها را ويرايش كرده و سعی كنيد نكات منفی را به مثبت تبديل كنيد به واين عامل امتياز لوگو و يا تصوير را افزايش ميدهد .

 

نرم افزار های آموزش طراحی لوگو چه ويژگی های دارد ؟

برخی از نرم افزار ها موجب آن ميشود كه شما قدرت ذهنی خود را بالا ببريد و بتوانيد از آن در راه مثبت استفاده كنيد ولی چگونه ؟ شما تصاوير اوليه خود را برای نرم افزار آپلود ميكنيد و نرم افزار آن را بررسی ميكند و اين امر سبب آن خواهد شد كه نكات منفی را ايفا ميكند و به راحتی شما ميتوانيد آن را اصلاح كنيد و اما مزيت های اين نوع از نرم افزار ها عبارت اند از :

 1. رايگان بودن ويژگی ها : يكی از مهم ترين ويژگی های اين نوع گونه از نرم افزار ها رايگان بودن آنها است به آن صورت كه شما ميتوايند از همه ويژگی های آنها به صورت رايگان بهره ببريد ، اما آنها عبارت اند از دارای محيط كاربری آسان است ( به آن معنا كه شما ميتوانيد به راحتی وارد صفحه كاربری خود شويد و به صورت رايگان از آن استفاده كنيد، توجه داشته باشيد كه تمام امكانات برای شما عنوان شده است ) مورد دوم آپديت شدن خودكار آن است (‌ هر ماه و يا هفته به هفته اين نوع نرم افزار ها آپديت های خاص خود را ارائه ميدهد ولی چرا ؟ به اين دليل كه هر روز اختلالاتی پديدار ميشود و متخصصان بايد آنها را اصلاح كنند و به همين امر آپديت های جديدی در هر ماه ارائه ميشود ) اما موارد بسيار زيادی وجود دارد همچون موشن گرافیک، انیمیشن، افکت‌های بصری، تصویرسازی دیجیتال و طراحی استفاده کرد. این برنامه بطور منظم آپدیت می‌شود و جامعه بزرگی از هنرمندان و انیماتورها از این پلتفرم استفاده می‌کنند و محبوبیت آن رو به افزایش است .
 2. قابليت های پنل كاربری : همانطور كه در ابتدا عنوان شد پنل كاربری افراد به گونه ایی تنظيم شده است كه شما ميتوانيد به راحتی از آن استفاده كنيد ، ابزار های بسيار زيادی در پنل وجود دارد همانند Layout كه يكی از ويژگی بسيار مهم است ، دارای فضای بسيار ساده ايي و پنل كاربری ساده Workspace است ، اما يكی از نكات بسيار مهم آن است كه شما ميتوانيد به راحتی با گشت و گذار در نرم افزار قابليت های بسيار جديدی را پيدا كنيد .

 

آموزش طراحی لوگو با نرم افزار Blender :‌

تا به اينجای مقاله آشنایی نسبی با اين موضوع پيدا كرده ايد و حال نوبت آن فرا رسيده است كه سراغ آموزش طراحی لوگو با نرم افزار Blender برويم ، همانطور كه در مقدمه عنوان شد تمام مراحلی كه در ادامه عنوان خواهيم كرد را مو به مو اجرا كنيد و سعی نكنيد قدمی را از جا بياندازيد :

آموزش طراحی لوگو با نرم افزار بلندر به صورت مقدماتی

 • آشنایی با رابط كاربری Blender : يكی‌ از مسائل بسيار مهم برای هر فرد آن است كه بتواند با رابط كاربری خود به راحتی ارتباط برقرار كند و يا به نوعی از آن لذت ببرد ، شما در اولين مرحله از اين آموزش بايد نرم افزار Blender را دانلود كرده و آن را نصب كرده و در آخرين مرحله آن را اجرا كنيد ، توجه داشته باشيد در طی فرايند باز شدن اين نرم افزار ممكن است كمی زمان صرف شود ولی بسياری از باگ های آن بر طرف خواهد شد ، بعد از اتمام اين مرحله وارد پنل كاربری خود ميشويد بسياری از گزينه ها برای شما نمايش داده ميشود ولی مهمترين عامل مورد استفاده آنها به چند دسته تقسيم ميشود : برای شروع عمومی ، ساخت انيميشن های چند بعدی‌و اجرا كردن آنها بدون نقض ، با وارد كردن يك عكس ميتوانيد مجسمه آن را تصوير سازی كرده و آماده اجرا كنيد ، جلوه‌های صورتی (VFX) و ويرايش بسيار ساده ويديو و ايجاد افكت بر روی آنها است .

آموزش طراحی لوگو با نرم افزار بلندر به صورت مقدماتی

 • ايجاد يك پروژه : در مرحله قبل فضای كاربری برای شما شرح داده شد و در اين مرحله شما بايد يك پروژه ایی را برای خود ايجاد كنيد و سعی كنيد آن را بتوانيد به راحتی ويراييش كنيد ،‌ در ابتدا وارد منوی General شده و منویی جديدی برای شما به نمايش در خواهد آمد ( شما در اين مورد بايد دوباره بر روی General كليك كنيد و تصوير مكعبی شكل برای شما به نمايش در خواهد آمد )‌ ، شما با وارد شدن به صفحه جديد ( به اصطلاح به آن ۳D Viewpor ميگويند ) وارد ميشويد ، اين فضا كارایی بسيار زيادی برای شما دارد ميتوانيد به راحتی از آن استفاده كنيد ولی چگونه ؟ اين فضا يك نگاه سه بعدی به شما ارائه خواهد داد كه بتوانيد از هر زوايایی پروژه خود را دنبال كنيد ، و اما مسئله مهم تايم لاينی است كه در اختيار شما گذاشته شده است و شما با انتخاب كردن آن ميتوانيد انيميشن بسيار جذابی ايجاد كنيد . اگر شما كمی از زبان اينگليسی سر رشته داشته باشيد ميتوانيد در بالای سمت راست منو گزينه Outliner را مشاهده كنيد و با كليك كردن بر روی آن بتوانيد اشيای بسيار جديدی برای پروژه خود انتخاب كرده و از آن استفاده كنيد .

آموزش طراحی لوگو با نرم افزار بلندر به صورت مقدماتی

 • آموزش كار با کنترل‌های ۳D Viewport در Blender : در سومين مرحله از آموزش طراحی لوگو شما بايد با فضای سه بعدی بتوانيد به راحتی كنيد . ( توجه داشته باشيد برا‌ی آموزش كار با فضای سه بعدی بايد بسيار تلاش كنيد به اين دليل كه اين بخش يكی از بخش های بسيار مهم است و كار كردن با آن شايد برای شما زمانبر باشد ) ، برای ايجاد تغييرات بر رو‌ی گزينه Edit كليك كرده و وارد منوی جديدی شويد ، برای اينكار وارد Preferences > Input شويد و بتوانيد اين فضا را برای خود ايجاد كنيد ، يا اگر شما از ماوس استفاده ميكنيد كافی است كه راست كليك كرده و برجستگی وسط ماوس را را تكان دهيد تا جلوه های برای‌ شما به نمايش در آيند .

 

 • برجستگی ها و يا كارایی های ۳D Viewport : يكی از موارد بسيار مهم ويژگی های ‌Viewport است ، اما اين عامل چه كاربردی برای ما دارد ؟ شما ميتوانيد با باز كردن اين مورد منوی بسيار بلندی را ببينيد كه هر يك از آنها را ميتوايند به راحتی استفاده كنيد ولی توجه داشته باشيد كه برخی از آنها برای تصاوير و يا پروژ مضر هستند و اثرات منفی ميگذارند . هر يك از عامل ها را ما از انتها برای شما عنوان خواهيم كرد تمام موارد را با دقت بخوانيد تا از كارایی های آنها خبر دار شويد :

1 – Texture Paint: اين عامل دامنه بسيار بزرگی از رنگ ها را برای شما به نمايش خواهد گذاشت كه بتوايند از آنها استفاده كرده و آنها را اعمال كنيد .

2 – Weight Paint : ميتوانيد با اين ويژگی نكات بسيار ريز را ويرايش كنيد ، برای مثال حتی در دانلود يك تصوير اگر ادرس و يا لينكی بر روی تصوير باشد ميتوانيد آن را برش دهيد .

3 – Vertex Paint : با ابزار های مربوطه به اديت ميتوانيد اديت های لازمه كه خود شما صلاح به انجام دادن آنها ميدانيد را اعمال كنيد .

4 – Sculpt Mode : بسياری از اشيا برای ساخت مجسمه برای شما ايجاد شده است كه ميتوانيد به راحتی از آنها استفاده كنيد . ( سعی كنيد قبل از انجام دادن پروژه بتوانيد ابزار ها را مورد نياز را امتحان كنيد )

5 – Edit Mode : اين عمل برای تغييرات شكل و شمايل تصوير و ايعاد آن است و شما ميتوانيد با اين مورد انحرافات تصوير را اصلاح كنيد .

6 – Object Mode : اين عمل باعث متحرك كردن تصوير ميشود و شما ميتوانيد ساختاری انيميشن مانندی برای  تصاوير و يا پروژه خود ابداع كنيد .

آموزش طراحی لوگو با نرم افزار بلندر به صورت مقدماتی

 • حرکت در ۳D Viewport : تا به اينجا شما را با اجزای اين نرم افزار آشنا كرده ايم و حال نوبت آن فرا رسيده است كه حركت دادن آنها را به شما آموزش دهيم ، دكمه وسط ماوس و يا همان دكمه ميانی را كليك كنيد و همراه با آن دكمه shift را نگه داريد ، برای زوم كردن بر تصوير دكمه كنترل را نگه داريد و ماوس خود را نيز تكان دهيد با اين عمل ميتوايند تصاوير خود را از نزديك مشاهده كرده و نقاط ضعف را پيشبينی كرده و آنها را اصلاح كيند .

 

 

سخن پايانی :

اميدوار هستيم از اين مقاله از سايت برتر‌ آموز نهايت بهره را كسب كرده باشيد ، در انتهای مطلب بايد چند نكته بسيار مهم را بازگو كرده و شما را از آنها آگاه كنيم ، در طی فرايند  دانلود نرم افزار Blender بايد به پيش نياز های اين نرم افزار به دقت توجه كرده باشيد ( به اين دليل كه شايد سيستم عامل شما برای اجرا اين نرم فزار سخت افزار های كم قدرتی داشته باشد و شما با نصب و اجرا اين نرم افزار بزرگترين مشكل را به سيستم عامل خود وارد كرده ايد ) ، از سايت های معتبر اين نرم افزار را دانلود كنيد ( برخی از سايت سودجو اطلاعات ويروسی را به لينك وارد كرده و موجب آلوده شدن سيستم شما خواهند شد ) .

 

 

نویسنده : سورنا بابایی

سورنا بابایی ( sorena babaie ) هستم ، علاقه مند به حوزه فناوری و سلامت (‌پزشكی ) و دانشجوی دوره تخصصی سئو و ديجتال ماركتينگ ، اميدوار هستم از تمامی مطالب منتشر شده از طرف بنده رضايت كامل و نهايت بهره را كسب كرده باشيد و بهتر است تمامی مطالب آموزنده را به دوستان عزيزمان منتقل كنيم .

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. احسان

  خیلی زشته وبسایته آقای محسن حبیبی تصاویرش انقدر بی کیفیت و نا مفهوم باشن. حتی یه سری از نکات سئو توشون رعایت نشده باشه.

  1. محسن حبیبی راد

   سلام حتما به نویسنده میگیرم درست کنن
   نکات سئو رو که خودمون میدونیم مشکل داره و خودمونم درست نمیکنیم