هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
آموزش كمتازيا به صورت مبتدی و مرحله به مرحله

آموزش كمتازيا به صورت مبتدی و تصويری مرحله به مرحله

دسته بندی : فناوری
1400/06/27

كمتازيا چيست ؟

آموزش كمتازيا به صورت مبتدی و مرحله به مرحله

برای همه ما افراد پيش آمده است كه بخواهيم ويديویی از صفحه كامپيوتر و يا لپ تاپ خود ظبط كنيم و يا كلاس های‌آنلاين برگزار كنيم ، ما در اين مقاله از سايت برتر آموز قصد بر اين داريم كه آموزش كمتازيا را برای شما عنوان كنيم و تمام جوانب اين نرم افزار را برای شما بررسی و نتيجه آن را عرض كنيم .

كمتازيا در واقع به اصطلاح انقلابی را در بازار نرم افزاری ايجاد كرده است ، به اين دليل كه برای برگزاری وبينار ها و يا كلاس های آنلاين بدون اين نرم افزار به سختی صورت ميگرفت و نرم افزار كمتازيا بسياری از آپشن ها را در اختيار افراد در دسترس قرار داد كه بتوانند تمام مشكلات خود را با آن حل كنند . ( البته با آن هم عنوان كرد كه برای نصب و اجرا كردن اين برنامه بايد سيستم عامل شما دارای پردازنده ها و سخت افزار های مناسب در رابطه با اجزا نرم افزار باشد در غير اين صورت در حال اجرا كردن اين نرم افزار به مشكلاتی همچون لگ  و يا هنگ شدن نرم افزار رو به رو خواهيد شد )

 

مزايا و معايب نرم افزار كمتازيا :

در مقدمه آشنایی نسبی با اين نرم افزار داشته ايد و حال وقت آن فرا رسيده است كه سراغ برخی از مزايا و معايب اين نرم افزار پرطرفدار برويم كه عبارت اند از :

 1. برگزاری كلاس های آنلاين ( همانطور كه در ابتدا عنوان شده برای‌ برگزاری كلاس های آنلاين و وبينار ها قابل استفاده است )
 2. ويرايش ويديو ( يكی از دلايل انتخاب اصلی افراد در رابطه با اين نرم افزار آن است كه شما ميتوانيد تمام ويديو های خود را اديت ( ويرايش ) كنيد بدون هيچ دغدغه ایی‌ و امكانت همچون بارگزاری افكت را بر روی تمام ويديو های خود برای‌ شما امكان پذير خواهد ساخت )
 3. Voice Narration ( برای همه ما افراد پيش آمده است كه بخواهيم ويرايش صوتی و يا بارگزاری صوتی بر روی ويديویی‌را داشته باشيم و اينكه شما با وارد شدن به اين بخش نرم افزار ميتوانيد فايل صوتی مورد نظر خود را بارگزاری كنيد و البته بايد صدای ويديو را CUT ( بريدن ) كنيد )
 4. Green Screen ( صفحه سبز را ميتوان به بهترين ويژگی نرم افزار كمتازيا دانست به اين دليل كه شما اگر در زمينه های توليد محتوای ويديویی سر رشته داريد ميتوانيد با كمك اين نرم افزار جلوه های بسيار خاصی برای ويديو های خود و جلب نظرات كاربران رغم بزنيد )
 5. پشتيبانی برخی‌ از سيستم عامل ها ( يكی ديگر از ويژگی‌های‌ اين نرم افزار پشتيبانی برخی‌ از سيستم عامل های پركاربرد دنيا كه عبارت اند از ويندوز و مك و … را ساپورت كرده و ميتواند در آنها به خوبی فعاليت خود را از سر بگيرد )
 6. پشتيبانی تمام فايل ها ( اين آپشن برای آن زمانی است كه شما ميخواهيد فايلی را ويرايش كنيد و نام فايل خروجی عجيب غريب است و در بيشتر نرم افزار های شبيه به كمتازيا آنها را پشتيبانی نميكند و شما با اين برنامه قادر به اجرا كردن آن فايل ها خواهيد بود )

 

آموزش كمتازيا :

تا به اينجای مقاله برخی از جوانب اين نرم افزار برای شما عنوان شده است و حال نوبت آن فرا رسيده است كه سراغ اموزش كمتازيا برويم ، قبل از آموزش بايد عنوان كنيم كه نكات مهم و لازمه را يادداشت كرده و در صورت نياز از آنها استفاده كنيد :

 • صفحه اصلی : اولين قدم از آموزش كمتازيا آن است كه شما بايد باصفحه ی اصلی اين نرم افزار آشنایی نسبی داشته باشيد ؛ در اولين قسمت از بالا كه با ورود شما به نرم افزار نمايش در می آيد پنل ابزار است ( شما در بخش ابزار با چند كلمه اينگليسی رو به رو هستيد و اينكه هر كدام يك از آنها كاربرد خاص خود را در برد دارد ) در بخش ديگر شاهد پنل خصوصيات ( پنل خصوصيات صرفا برای آن استفاده خواهد شد كه شما بتوانيد افكت های‌مورد نظر خود را بر روی ويديو و يا عكس های مورد نظر اعمال كنيد ) تايم لاين ( تايم لاين قسمتی است كه شما شاهد نوار اعلان ها و مدت زمان ويديو ها‌ی خواهيد بود و در اين بخش شما ميتوانيد سرعت ويديو را افزايش و يا كاهش دهيد و يا قسمتی‌ از ويديو را به درخواست خود حذف كنيد ) تمام موارد عنوان شده برای درك بهتر شما از اين موضوع در تصوير پايين به نمايش در آمده است .

آموزش كمتازيا به صورت مبتدی و مرحله به مرحله

 • تنظيمات صدا : شما قبل از آنكه ويديویی‌ را ضبط كنيد بايد آسوده خاطر شويد از صدا خود و يا اينكه اصلا صدای شما در حين ساخت ويديو ظبط شده است و يا نه ، خب در تصوير پايين برای‌ شما تنظيمات مربوطه را به نمايش در آورده ايم ، در قسمتی ‌كه شبيه ميكروفون است در كنار آن پيكانی به سمت پايين قرار دارد و اينكه اگر شما بر روی آن راست كليك كنيد چند گزينه برای شما به نمايش در خواهد آمد و در ادامه آن را توضيح خواهيم داد ، قبل از آن بايد چند نكته را برای‌ شما گوشزد كنيم ، شما در ابتدای ضبط ويديو خود شايد به مشكل آن برخوردخواهيد كرد كه صدای شما ظبط نشود و يا به مشكل هایی مواجه خواهيد شد ولی در تنظيمات مربوط به ميكروفون شما اين مشكل را حل خواهيد كرد .

آموزش كمتازيا به صورت مبتدی و مرحله به مرحله

 • در مرحله قبل از آموزش كمتازيا برای شما اشاره ایی به تنظيمات ميكروفون شد و در اين قسمت قرار است كه در مورد آن كمی اظهار نظر كنيم ؛ ابتدا به پيكان كنار ميكروفون راست كليك كرده و چند گزينه برای شما به نمايش در خواهد آمد و بايد بر روی گزينه انتهایی كه Option كليك كنيد و وارد منوی جديد خواهيد شد و در آن قسمت هم بايد بر روی گزينه Tools Option كليك كنيد و تنظيمات جديدی برای شما به نمايش در خواهد آمند كه بر ابزار هایی‌همچون ميكروفون و يا وبكم اشار دارد و علاوه بر آن شما ميتوانيد تنظيمات های بسياری ديگر در رابطه با ميكروفون را اعلان كنيد . ( در تصوير پايين برا‌ی شما به نمايش در آورده ايم )

آموزش كمتازيا به صورت مبتدی و مرحله به مرحله

 • تنظيمات ميكروفون در سيستم عامل مك : يكی از قدم های مهم در آموزش كمتازيا تنظيمات ميكروفون است ؛ در تصوير بالایی برای شما اين مشكل را در سيستم عامل های ويندوز حل كرده ايم و حال نوبت آن فرا رسيده است كه در سيستم عامل مك هم به آن اشاره ایی داشته باشيم ( يكی از بهترين آپشن های نرم افزار كمتازيا برای سيستم عامل مك است ) ، برای حل مشكل نارسایی صدا كافی است كه بر روی Camtasia Recorder كليك كرده و نوار های غير فعال شده را فعال كنيد و اينكه از آن مشكل رهایی يابيد . (‌ در تصوير پايينی برای شما به صورت كامل به نمايش ر آورده ايم )

آموزش كمتازيا به صورت مبتدی و مرحله به مرحله

 • ظبط ويديو : در يكی‌ از اصلی ترين مراحل آموزش كمتازيا ظبط ويديو است ؛ شما برای‌ تمام مراحلی كه بخواهيد بر روی ويديو خود اعمال كنيد در ابتدا بايد ويديویی را ضبط كنيد و برای ظبط ويديو كافی‌ است كه چند مرحله را پيش ببريد ؛ شما در ابتدا بايد نوار ظبط را مشاهده كنيد در قسمت های‌ اوليه آن بر روی‌ سايز بندی تصوير كليك كنيد و آن را با توجه به محتوایی‌ كه ميخواهيد ظبط كنيد تنظيمات را بارگزاری كنيد . ( همانند تصوير پايين )

آموزش كمتازيا به صورت مبتدی و مرحله به مرحله

 • بعد از آنكه سايز بندی های مورد نظر را اعمال كرديد وقت آن فرا رسيده است كه سراغ برخی از نكاتی كه ممكن است در ضبط شما تاثير بگذارد ميپردازيم ، برخی از امكانات همانند Lock to Application وجود دارد و سوال اصلی ‌آن است كه چه تاثيری بر روی‌ كمتازيا ميگذارد ؟ شما با فعال كردن اين گزينه در بخش های تنظيمات شاهد به نمايش در آمدن برخی از ويژگی های در حين ضبط ويديو خواهيد بود به اين دليل كه شايد در حين آموزش بخواهيد كه از قلمی‌استفاده كنيد كه اين ويژگی آن را برای‌شما امكان پذير خواهد ساخت . ( در تصوير پايين برای شما اين مرحله را به نمايش در آورده ايم )

آموزش كمتازيا به صورت مبتدی و مرحله به مرحله

 • شروع ضبط : خب در آخرين مرحله از آموزش كمتازيا شما بايد بر روی گزينه ضبط كردن كه REC است كليك نماييد و بعد از كليك كردن شما ثانيه شماری به نمايش در خواهد آمد كه به پايان رسيدن آن ويديو ضبظ شروع خواهد شد ، در ابتدای ضبط يك باكسی برا‌ی شما به نمايش در خواهد آمد كه در صورت قطع ويديو و يا به پايان رساندن آن ميتوانيد از گزينه های مورد نظر استفاده كنيد . ( در تصوير پايين برای‌ شما به نمايش گذاشته ايم )

 

آموزش كمتازيا به صورت مبتدی و مرحله به مرحله

 

آيا نرم افزار كمتازيا پرداخت درون برنامه ایی‌ دارد ؟

طبق تحقيقاتی كه ما انجام داده ايم برنامه كمتازيا پرداخت درون برنامه ایی نداشته است و به اين دليل خواهد بود كه در عرض 1 سال با پيشرفت چشمگيری مواجه شده است و اينكه افراد با دانلود افكت های مورد نظر از برخی از ويژگی ها قابل خواهند بود .

 

چه نرم افزار هایی مشابه به كمتازيا است ؟

علاوه بر نرم افزار كمتازيا برخی‌ ديگر از نرم افزار های ديگر هم ساخته شده اند و وارد بازار اپليكيشن ها هم هستند و اما برخی‌ از اين نرم افزار ها عبارت اند از :

 1. OBS Studio : اين نرم افزار از جمله نرم افزار هایی‌ است كه بری سيستم عامل های لينوكس و ويندوز و مك طراحی شده است و پيشنهاد ما به شما اين است كه اصلا اين برنامه را دانلود و نصب نكنيد به اين دليل كه دارای محيط بسيار پيچيده ایی است . ( به اين دليل كه چند اسلايد در ابتدای كار برای شما به نمايش در خواهد آمد و اين مورد باعث سردرگمی شما خواهد شد )
 2. Apowersoft Unlimited : ازجمله نرم افزار هایی‌است كه برای‌ سيستم عامل ويندوز و لينوكس و مك است ، دارای محيطی بسيار ساده و كاربردی خواهد بود و اينكه شما با نصب و اجرای اين نرم افزار شاهد عملكرد بسيار خوبی از آن خواهيد بود .

 

سخن پايانی :

اميدوار هستيم كه از نهايت بهره را از اين مقاله آموزش كمتازيا از سايت برتر آموز را برده باشيد ، در انتهای مطلب هم چند نكته را برای شما بازگو كنيم ، در ابتدای اين مقاله عنوان شد كه نكات مهم كه در هر پاراگراف را يادداشت كنيد ، تمام مراحل را مو به مو انجام داده و سعی‌ نكنيد كه از آنها دوری ‌كنيد ، ابتدا آموزش لازمه را فرا بگيريد و بعد شروع به ريكورد كردن كنيد .

 

نویسنده : سورنا بابایی

سورنا بابایی ( sorena babaie ) هستم ، علاقه مند به حوزه فناوری و سلامت (‌پزشكی ) و دانشجوی دوره تخصصی سئو و ديجتال ماركتينگ ، اميدوار هستم از تمامی مطالب منتشر شده از طرف بنده رضايت كامل و نهايت بهره را كسب كرده باشيد و بهتر است تمامی مطالب آموزنده را به دوستان عزيزمان منتقل كنيم .

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *