هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
تاثیر عمر دامنه در سئو سایت

تاثیر عمر دامنه در سئو سایت چقدر است؟

دسته بندی : سئو
1399/10/02

تاثیر عمر دامنه در سئو سایت یکی از سوالاتی میباشد که سئوکاران و مدیران سایت به دنبال آن هستند که بدانند اگر تاریخ انقضا سایت نزدیک باشد در سئو سایت تاثیر دارد یا خیر. باید بدانید در بخش آموزش سئو شما باید تمامی موارد را در نظر بگیرید زیرا سئو شامل مجموعه کارها و فعالیت هایی میباشد که شما روی سایت انجام میدهید و همه این فعالیت ها باعث بهبود رتبه سایت شما میشود. در ادامه برتر آموز بیشتر در این مورد صحبت خواهد کرد.

تاثیر عمر دامنه در سئو سایت

باید گفت بله عمر دامنه در سئو سایت تاثیر دارد. اگر تاریخ انقضا دامنه شما زیاد باشد باعث میشود شما بهبود رتبه داشته باشید. حال به این صورت نیست که اگر دامنه شما چندین سال تمدید شود شما به رتبه یک گوگل خواهید رسید. شما در کنار عملیات سئو که در روی سایت خود انجام میدهید باید دامنه را هم حداقل به مدت 5 سال تمدید کنید که یکی از فاکتورهای سئو همین امر میباشد را انجام داده باشید.

دامنه سایت را چند ساله تمدید کنیم؟

تاریخ انقضا سایت در سئو سایت شما تاثیر دارد و شما هر چقدر که مدت زمان بیشتری به پایان زمان منقضی شدن دامنه شما باقی مانده باشد بهتر است. برای مثال دامنه های .ir نهایتا 5 ساله تمدید میشود و شما 5 سال تمدید کنید. برای دامنه های دیگر هم اگر میتوانید مدت زمان زیادی تمدید کنید، زیرا قیمت دامنه های دیگر زیادتر میباشد و ممکن هست برای تمدید هزینه زیادی را بپردازید با توجه به بودجه خود حداکثر زمانی که میتوانید تمدید کنید.

تشبیه گوگل به این موضوع

گوگل برای این موضوع که دامنه ای تاریخ انقضا اش باقی مانده باشد به این صورت کار میکند، گوگل میگه این سایتی که اومده 5 ساله تمدید کرده یعنی اومده که بمونه پس بهش توجه میکنم اما سایتی که 1 ساله هست معلوم نیست سال آینده بخواد باشه یا نه پس اولویت دوم من هست. به همین خاطر باید دامنه سایت خود را تمدید کنید تا تاثیرش را در سئو سایت خود متوجه شوید.

باید بدانید اگر فقط دامنه را تمدید کنید و منتظر بهبود رتبه باشید سخت در اشتباه هستید! زیرا در کنار عملیات سئو دامنه را هم تمدید کنید. و واقعا اگر قصد دارید همیشگلی فعالیت کنید این کار را انجام دهید و تمدید کنید اگر هیچ هدفی برای سال های آبنده خود ندارید پس تمدید نکنید.

عمر دامنه و سئو و سایت های نوپا

حال گوگل به سایت های قدیمی که چند سال عمر دارند توجه بیشری دارد زیرا نزد گوگل جایگاه خوبی دارند و چندین سال میباشد که در حال فعالیت هستند. اما این مورد به حدی نباید برای شما جدی باشد که اگر سایتی نوپا دارید ناامید شوید و فعالیتی انجام ندهید. شما در سایت های نوپا محتوای خوب در سایت منتشر کنید و سئو مناسب روی وبسایت خود انجام دهید قطعا رتبه های خوبی خواهید گرفت و در کنار آن دامنه سایت خود را هم تمدید کنید.

نویسنده : محسن حبیبی راد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *