هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
ترفند فيلمبرداری + برترآموز

ترفند فيلمبرداری به صورت كامل و جامع

يكی از مشكلات افراد توليد كننده محتوا های ويديویی در رابطه با ترفند های فيلمبردای خواهد بود و البته كه شما با اين مورد می‌ توانيد در توليد محتوا های خود بسيار پيشرفت كرده  البته از زمين تا آسمان ويديو های خود را پيشرفته كنيد به آن گونه كه تدوين گران آن را طراحی كرده اند، قطعا فيلمبردای يكی از مشكلات خاص ما افراد است كه با به آن بسيار توجه كنيم و قطعا تمام ما افراد هنوز نمی دانيم كه چگونه موبايل خود را در دست بگيريم كه تكان نخورد و البته كه چگونه دوربين را تنظيم كنيم كه تمامی نواحی را شامل شود، ما در اين مقاله از سايت برترآموز قصد بر آن داريم كه ترفند های فيلمبرداری را برای شما عنوان كرده و البته سير تا پياز آن و پيشنهادات خودمان را هم برای شما ارائه كنيم.

ابتدا بايد نوع دوربين ها برای شما بسيار مهم باشد به آن صورت كه شما با يك دوربين قديمی نمی‌توانيد كيفيت بسيار عالی را خالق شويد و البته كه توجه به اين مورد بسيار مهم خواهد بود و البته كه اگر ترفند هی فيلمبرداری را اجرا كنيد می توانيد ويديو خود را ارتقا دهيد و شكی در اين موضوع نخواهد بود. همانطور كه خود شما می دانيد با گسترش علم و فناوری و شبكه های اجتماعی فيلم گرفتن در لحظه می‌ تواند يكی از ضروريات باشد كه بايد به آن بسيار توجه كنيد.( نكته حائز اهميت در ابتدا آن است كه شما تنها با اين بخش می توانيد درآمد بسيار خوبی را حاصل فرما شويد به اين دليل كه افراد زيادی در اين حوزه می خواهند كيفيت ويديو آنها بسيار افزايش داده شود، برای حرفه ایی شدن برای فيلمبرداری بهتر است در دروه های آموزش فيلمبرداری شركت كنيد)

ترفند های فيلمبرداری + برترآموز

آيا نوع سيستم عامل در فيلمبرداری مهم خواهد بود؟

قطعا بله، يكی  از موضوعات كه اختلاف بر سر آن بسيار زياد است در رابطه با سيستم عامل ها خواهد بود به اين دليل كه نظريه ها برای اين بخش بسيار فرق خواهد داشت، اما در اين بخش قرار است كه دو نوع اين نظريه ها را زير نظر گرفته و پيشنهادات خودمان را به شما ارائه دهيم.

نظريه اول در رابطه با فيلمبرداری با موبايل خواهد بود كه افراد بسيار زيادی قصد دارند كه با اين سيستم عامل فيلمبرداری را شروع كنند، اما بايد چند نكته بسيار مهم را رعايت كنيد و البته اولبين نكته با گرفتن دست موبايل در دستان خود شما خواهد بود به اين دليل كه با تكان دادن به تنهایی می‌ توانيد كل ويديو را به اصطلاح خراب كنيد، پيشنهاد ما به شما آن است كه پايه هایی را برای اين بخش خريداری كنيد. موضوع ديگر در رابطه با نظريه اول آن است كه نوع موبايل شما قطعا بايد خوب باشد به عنوان مثال شما نمی ‌توانيد با موبايل 5 سال قبل ويديو های بسيار جذاب ضبط كنيد و پيشنهاد ما به شما آن است كه اگر می خواهيد اين حوزه را به خوبی ادامه دهيد قطعا به اين نكات توجه بسيار زيادی كنيد.

نظريه دوم در رابطه با افرادی است كه می ‌خواهند با دوربين های مخصوص( دستگاه های فيلمبرداری) فيلمبردای خود را آغاز كنند؛ در رابطه با آن هم چند نكته بسيار مهم وجود خواهد داشت كه بايد به‌آنها توجه كنيد به عنوان مثال شما بايد به نوع تايمر ها توجه كنيد و علاوه بر آن بايد تنظيمات منحصر به فرد آن را هم ياد داشته باشيد به اين دليل كه اين بخش ها‌ می تواند برای شما بسيار سخت باشد  با فرا گرفتن تنظيمات می توانيد آنها را آسان كنيد.

صفر تا صد فيلمبرداری + برترآمور

ترفند های فيلمبرداری :

قطعا تا به اينجای مقاله آشنایی كامل نسبت به اين موضوع پيدا كرده ايدو حال نوبت آن فرا رسيده است كه سراغ ترفند هآی فيلمبرداری برويم و قبل از آن توجه داشته باشيد كه در هر بخش نكات بسيار مهمی عنوان خواهد شد والبته كه با در نظر گرفتن آنها و استفاده كردن آنها در راستای كار خود می توانيد عملكرد بسيار خوبی را داشته باشيد، ترفند هآی فيلمبرداری عبارت اند از:

  • فوكوس كردن در دوربين ها: اولين مورد از ترفند های فيلمبرداری فوكوس كردن خواهد بود، قطعا تا به حال با اين كلمه آشنا شده ايد و قطعا هم با آن كار كرده ايد و بهتر است كه تاثير آن هم بدانيد، قطعا زمانی كه لنز موبايل شما برای در نظر گرفتن اجسام تار شده است شما به يك ضربه به صفحه موبايل خود می توانيد آن را به درستی تنظيم كنيد،‌ اما آيا در همه ی موبايل ها اينگونه خواهد بود؟ قطعا خير در موبايل های شيائومی كه جديدا عرضه شده است شما با فوكوس كردن قابليت انتخاب نوع دوربين هم خواهيد داشت به صورت مثال اگر شما با دوربين اصلی بخواهيد فوكوس كنيد قطعا ويديو بسيار عالی را ظبط خواهيد كرد.( اين بخش بيشتر در رابطه با موبايل ها بوده است و قطعا برای دوربين های فيلمبرداری شما می توانيد با گزينه های IS كار خود را به درستی‌ انجام دهيد و بدون تاخير)

 

  • حالت لنداسکیپ: يكی از مهمترين بخش های ترفند های فيلمبردای حالت لنداسکیپ خواهد بود كه بايد به آن توجه كنيد اما شايد شما هنوز مفهوم آن را هم ندانيد، برای فيلم گرفتن در موبايل های خود شما به دو صورت می توانيد اقدام كنيد در حالت اول به صورت عمودی و يا افقی كه هر كدام از آنها در موبايل ها حالتی يكسان را نشان خواهند داد و آيا واقع همان گونه است؟ قطعا خير وقتی شما موبايل خود را به صورت عمودی در دست گرفته ايد و ويديو های ‌خود را ضبط خواهيد كرد بعد از اتمام ضبط و مشاهده كردن در كامپيوتر و تلويزيون می بينيد كه خيلی اين حركت آماتور گونه است و البته كه در فرايند بخش مشكلاتی هم ممكن است كه رخ بدهد. دليل اصلی اين بخش ار می توان فضای بيشتر آن دانست به اين دليل كه فضا های بيشتر برای اين مورد برای شما خيلی حساس بوده و می‌ توانيد به راحتی از آن استفاده كنيد.

 

  • به نور پردازی خود بسيار اهميت بدهيد: سومين مورد از ترفند های فيلمبرداری نور پردازی خواهد بود كه بايد به آن بسيار توجه كنيد. آيا نور پردازی فقط در بخش های افزايش نور مربوط خواهد شد؟ قطعا خير شما در نور پردازی بايد زوايا را بررسی كرده و با توجه به آن مور پردازی‌ خود را آغاز كنيد و البته كه با اين بخش می‌ توانيد كل راه خود را آسان كنيد ولی چگونه؟ برای درك بهتر شما از اين موضوع بهتر است كه مثال هایی را برای شما عنوان كنيم، فرض كنيد شما در اتاق خود می‌خواهيد ويديویی را ضبط كنيد و بايد برای آن نور كافی داشته باشيد و پيشنهاد ما به شما رينگ لايت خواهد بود به اين دليل كه می‌ تواند به راحتی نور را افزايش داده و تمامی تناقض ها را پاسخ دهد.

 

نكته كليدی: سعی بر اين داشته باشيد كه هنگامی كه ويديو خواهيد گرفت رينگ لايت يا نور های خود را با صورت خود به اندازه كافی فاصله دهيد و در صورت نياز آن ها را به صورت خود نزديك كنيد.

 

  • اندازه زوم لنز را تغيير ندهيد: به جرئت می توان گفت يكی‌ از بدترين اشتباه و می‌ توان گفت رايج ترين اشتباه ما افراد در اين ترفند های فيلمبردای تغيير دادن زوم لنز دوربين خواهد بود و البته راهكار اين كار چيست؟ قطعا افراد برای نزديك نشان دادن لنز را تغيير می‌داهند ولی پيشنهاد ما به شما آن است كه خود شما با راه رفتن به سمت هدف مورد نظر اندازه راه را كوتاه كنيد تا زوم كردن، فرايند زوم با تغييرات كيفيت بخش های عمده لنز را اشغال كرده و با اين ساز و كار ها كيفيت ويديو را كاهش می‌ دهد.( توجه داشته باشيد كه نويز شما هم بالا رفته و با اين روش قطعا ضرر های بسيار زيادی را به خود خواهيد زد)

 

  • ويرايش اوليه فيلم را فرا بگيريد: قطعا يكی از موضوعاتی كه بازتاب خواهد داشت در رابطه با ويرايش و زيبا نشان دادن ويديو خود در نگاه اول در ترفند های فيلمبرداری خواهد بود، ويرايش اوليه فيلم بسيار مهم بوده و قطعا شما بايد به آن توجه بسيار زيادی را ارائه دهيد اما منظور ما از ويرايش اوليه چيست؟ به آن منظور كه شما بايد تصاوير جديدی را به ويديو های خود اضافه كنيد و علاوه بر آن می توانيد با اضافه كردن موسيقی جذابيتی را برای ويديو های خود حائز شويد، پيشنهاد ما به شما آن است كه تدوين و اديت حرفه ایی ويديو را فرا بگيريد و قطعا با فرا گرفتن آن می توانيدنصف مشكلات خود را به تنهایی حل كنيد.( يكی از موضوعاتی‌ كه بايد شما آن را بدانيد در رابطه با نوع استفاده شما خواهد بود به اين دليل كه اگر شما اين حوزه را به صورت تخصصی ادامه دهيد قطعا می توانيد درآمد نسبتا عالی را بدست آوريد و قطعا اگر آن را رعايت نكنيد ممكن است كه در ادامه كار خود به مشكلاتی بزرگی همچون لگ ويديو برخورد كنيد)

 

  • بك گراند مناسبی را انتخاب كنيد و نور را تقسيم كنيد: آخرين ترفند فيلمبرداری در اين مقاله در رابطه با انتخاب بكگراند مناسب خواهد بود كه بايد آن را رعايت كنيد، به عنوان مثال شما اگر بلاگر هستيد بهتر است در مكان های روشن و تيره ويديو های خود را ريكورد و منتشر كنيد كه بسيار به شما كمك خواهد كرد ولی اگر اين مورد را رعايت كنيد قطعا نتايج مثبتی برای شما رخ خواهد داد. منظور ما از تقسيم نور آن است كه اگر شما در مكان های مناسبی مستقر شده ايد بهتر است كه نور را در همه آنجا پخش كنيد اما چرا؟ توجه داشته باشيد كه اگر نور به درستی به شما بتابد قطعا فقط به صورت شما تابيده و روشن خواهد كرد ولی به ديگر مكان ها نمی تابد و آنها را تاريك و تيره نشان خواهد داد و اين مورد يكی از موضوعاتی است كه بسيار مضر بوده و قطعا به ضرر افراد خواهد بود و نوع حساب و برند شما را ار نوع ارزش كاهش خواهد داد.

 

راه و روش های ترفند های فيلمبردای + برترآموز

استفاده كردن از نرم افزار های فيلمبرداری چقدر موثر خواهد بود؟

قطعا شما با استفاده كردن از اين نوع نرم افزار ها از ديگر دوستان خود خيلی برتر خواهيد بود و قطعا با اين مورد می‌ توانيد خيلی در كار خود پيشرفت كنيد، چند نوع از آن نرم افزار ها عبارت اند از:

  • Inshot: نرم افزار اينشات يكی از نرم افزار هایی است كه بايد در ترفند های فيلمبرداری آن را ذكر كنيم، به اين دليل كه كار با آن در صنعت و كار شما بسيار مهم خواهد بود و تاثير مثبت خواهد گذاشت، آخرين آپديت اين نرم افزار قابليت افزودن چند ويديو را برای كاربران اضافه كرده است كه بسيار بازتاب داشته است تا به الان؛ شما با اين نرم افزار می توانيد بخشی از تصاوير مد نظر خود را بكگراند اصلی قرار داده و بخشی ديگر را برای خود به حركت در آورديد به‌ آن صورت كه می‌ توانيد مدادی را در دست خود نگه داريد و در حال دويدن باشيد، قطعا شايد باور آن برای شما بسيار سخت باشد ولی اين مورد امكان پذير خواهد بود.

 

چگونه می توان هزينه های لوازم های جانبی را برای فيلمبردای به حداقل رساند؟

يكی از روش های كه شما می‌ توانيد برای ترفند فيلمبرداری و به حداقل رساندن هزينه ها انجام دهيد، انتخاب كردن موبايل ها قدرتمند می باشد. شما با خريد موبايل با مشخصات بسيار خوب و داشتن دوربين با كيفيت ديگر نيازی به دوربين های گران قيمت نخواهيد داشت و قطعا كه دوربين های موبايل به اصطلاح برای شما به صرفه خواهند بود، ولی بايد در نظر گرفت كه دوربين های قدرتمند قطعا كيفيت بسيار بالا تری نسبت به دوربين های موبايل خواهند داشت و نبايد از اين واقعيت پرهيز كرد. پيشنهاد ما به شما آن است كه اگر شغل شما توليد محتوای ويديوی است قطعا بايد از دوربين های خوبی‌ استفاده كنيد، پيشنهاد می شود به جای دوربين های گران قيمت قطعا از موبايل ها استفاده كنيد.

به جرئت می توان گفت به صورت كلی استفاده از دوربين موبايل هميشه عالی است و بايد به محيط و برخی از عوامل های ديگر بسيار دقت كرد، به عنوان مثال شما برای اينكه در شب فيلمبردای كنيد قطعا با استفاده از موبايل ها كيفيت خوبی ايجاد نخواهد شد و پيشنهاد می شود كه از دوربين ها استفاده كنيد.( بهترين موقعی كه می توانيد بهترين بهره را از دوربين های موبايل كسب كنيد مواقعی است كه تمامی پيش نياز ها را فراهم كننيد، همانند داشتن محيط با حداقل نور مناسب و …،‌ البته در موبايل هایی كه جديد وارد بازار شده اند در بخش فيلمبرداری آپشنی دارند كه به ضد لرزش بودن هنگام فيلمبرداری معروف است و به ترفند های فيلمبرداری بسيار كمك می كند.

 

چرا نكات فيلمبرداری امروزه بسيار مهم شده است؟

با گسترش تكنولوژی و افزايش تخصص در زمينه فضای مجازی همانند بلاگری و طراحی سايت و… داشتن هر مهارتی برای كسب درآمد خيلی كمك خواهد كرد، از جمله اينكه شما می توانيد با كسب كردن مهارت برای فيلمبردای و فرا گرفتن انواع ترفند فيلمبرداری كسب در آمد را برای خود به ارمغان آوريد. ولی چگونه؟ توجه داشته باشيد تمامی افرادی كه در فضای مجازی فعاليت هایی دارند برای تبليغات خود و قطعا معرفی كسب و كار در فضای مجازی و يا ضبط كردن دوره های آموزشی خود قطعا به فيلمبردار هایی نياز خواهند داشت و شما می توانيد در اين حيطه وارد عمل شده و قطعا با داشتن تخصص كافی در اين زمينه درآمد زایی كنيد،‌ ميزان درآمد زایی از آن هم بسيار معقول خواهد بود و از جمله شغل هایی می تواند باشد كه متقاضی بسيار دارد.

 

چه عواملی را بايد رعايت كنيم تا به يك فيلمبردار قهار تبديل شويم؟

سوالی كه بسيار پرسيده می شود مبنی بر آن كه چه عوامل هایی سبب می شود تا ما به يك فيلمبردار حرفه ای تبديل شويم، ابتدا آن كه شما بايد آموزش های بسيار مناسبی را با توجه به سطح خود انتخاب كنيد و دومين مورد داشتن لوازم و تجهيزات خواهد بود( اين مورد بسيار مهم بوده است؛ داشتن تجهيزات سبب شده كه شما آموزش های بسيار قدرتمندی را از پايه شروع كنيد).

شما می توانيد در دوره های آموزش فيلمبرداری سايت برترآموز شركت كنيد و البته با توجه به آن نيز به يك فيلمبردار حرفه ایی تبديل شويد، البته كه در اين آموزش ها ترفند های بسيار مهمی عنوان خواهد شد كه با رعايت كردن آن ها می توانيد خروجی های منحصر به فردی را ايجاد كنيد.

 

تاثير نرم افزار های افزايش كيفيت ويديو قابل قبول است؟

قطعا بله، ولی انتخاب نوع آن ها ممكن است كمی سخت باشد به اين دليل كه عمده ایی از نرم افزار ها امروزه وارد بازار های اپليكيشنی شده اند و قطعا پيدا كردن نرم افزار مورد نياز از بين بسياری نرم افزار ممكن است برای شما دشوار باشد.

پيشنهاد داده می شود كه ابتدا از افرادی كه در اين حوزه فعاليت می كنند پرسش هایی را مطرح كنيد و با توجه به پيشنهادات آن ها قدم هایی را برداريد، به اين دليل كه ممكن است برخی از نرم افزار ها آموزش های خاصی را در بر بگيرد و شما با ندانستن آن ها قطعا به خروجی كار خود لطمه خواهيد زد.( برای درك بهتر شما از اين موضوع بهتر است مثالی را عنوان كنيم، فرض كنيد كه شما وارد نرم افزار كمتازيا شده ايد و قطعا پس از ضبط و ويديو اسكرين به راحتی‌ می توانيد فايل خروجی خود را در كيفيت های گوناگونی تنظيم كنيد و اين مورد در تمامی نرم افزار های قدرتمند نيز صدق می كند)

 

سخن پايانی:

اميدوار هستيم از اين مقاله از سايت برترآموز نهايت بهره را كسب كنيد و البته در صورت رضايت آن را بين دوستانتان به اشتراك بگذاريد، در انتهای مطلب بهتر است كه چند كته بسيار مهم را برای شما بازگو كنيم، در ابتد بهتر است كه پيشنهاد خودمان را در رابطه با دوربين ها عنوان كنيم. پيشنهاد ما به شما آن است كه از دوربين های موبايل استفاده نكنيد به اين دليل كه حجم بالایی از ويديو را خروجی قرار داده و با كم كردن حجم كيفيت ويديو افت خواهد كرد و البته با استفاده كردن از دوربين ها مخصوص می توانيد تمامی اين موارد را در نظر داشته و علاوه بر آن كنترل كردن نوع كيفيت را برای خود تنظيم كنيد كه بسيار به نفع شما خواهد بود.

نویسنده : سورنا بابایی

سورنا بابایی ( sorena babaie ) هستم ، علاقه مند به حوزه فناوری و سلامت (‌پزشكی ) و دانشجوی دوره تخصصی سئو و ديجتال ماركتينگ ، اميدوار هستم از تمامی مطالب منتشر شده از طرف بنده رضايت كامل و نهايت بهره را كسب كرده باشيد و بهتر است تمامی مطالب آموزنده را به دوستان عزيزمان منتقل كنيم .

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *