هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
خرید ماینر

راهکارهایی کارآمد برای خرید ماینر + نکات مهم در سال 2022

دسته بندی : فناوری - کسب و کار
1400/11/28

اگر به دنبال خرید ماینر هست جای خوبی آمده اید 🙂 در این مقاله 0 تا 100 موارد و نکاتی که برای پیش از خرید و حین خرید ماینر احتیاج دارید گفته شده است.

اما قبل از شروع می خواهیم به شما یک مقاله دیگر معرفی کنیم که در مورد کسب درآمد از ارزهای دیجیتال بوده و به شما دید درستی از ارزهای دیجیتال ارائه می دهد.

همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله گزارشی آمار ارزهای دیجیتال را مشاهده نمایید.

قبل از خرید ماینر باید مکانی برای آن داشته باشید.

قبل از خرید تجهیزات استخراج بیت کوین، باید به شدت جنبه های خاصی از عملیات استخراج بیت کوین خود را در نظر بگیرید، شاید هیچ کدام مهمتر از مکانی نباشد که ماشین های استخراج بیت کوین قدرتمند، مزرعه ارزهای دیجتیال خود را در آن راه اندازی کنید. آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که یک دستگاه استخراج بیت کوین بخرید که نمی توانید آن را در خانه اجرا کنید، بنابراین مطمئن شوید که قبل از خرید برای بهترین نتایج، یک مکان ماینینگ برای دستگاه های خود برنامه ریزی و آماده کرده اید.

مطمئناً برای استخراج بیت کوین به شرایط مناسب نیاز دارید و اساسی ترین چیزهایی که نیاز دارید اتصال به اینترنت و قدرت برق است. همچنین، اگر قصد استخراج بیت کوین را در خانه یا محل خود دارید، بهتر است قوانین محلی خود را در مورد استخراج بیت کوین بررسی کنید زیرا ممکن است استخراج بیت کوین در همه مکان ها قانونی نباشد.

خوشبختانه، در ایران و سایر مناطق در سراسر جهان، استخراج بیت کوین به لطف پیشگامان تولید ماینر در این صنعت مانند Riot Blockchain، Blockstream Mining، Core Scientific، Compute North، و تازه واردانی مانند MinedPool Technologies، روز به روز به راحتی برای همه قابل دسترسی است.

البته باید در نظر داشته باشید که برای راه اندازی مزرعه بیت کوین حتما از نهادهای ذی ربط مجوز داشته باشید.

چون در غیر اینصورت و کار غیرقانونی تجهیزات بسیار گران چند ده و چند صد میلیونی شما ضبط خواهد شد.

همچنین برق برای مزارع بیت کوین باید به صورت تعرفه صادراتی محاسبه شود و باید هزینه ای گران تر از حد معمول پرداخت کنید. اگر می خواهید مجاز کار کنید مجبور به انجام آن هستید. با این حال باز هم به صرفه تر از آن است که از برق معمولی استفاده کرده و با این حال گیر بیفتید.

چون برق زیادی توسط ماینرهای بیت کوین استفاده می شود و به راحتی قابل تشخیص است که در چه جاهایی ماینر وجود دارد.

در نتیجه قبل از خرید ماینر، ضمن پیدا کردن مکان مناسب که دارای فضای مناسب حفاظت شده است (چون همه سرمایه شما به راحتی قابلیت حمل در یک صندوق عقب ماشین پراید را داراست و باید به شدت از آن حفاظت کرده و پیشنهاد می کنیم با استفاده از یک نگهبان معتمد از آن جا حفاظت کنید.)

باید به فکر آنتن دهی اینترنت آن هم به صورت قوی و برق قدرتمند باشید.

در سال های گذشته ارزهای دیجیتال که به نوعی دارایی های جدید محسوب می شوند رشد قابل توجهی داشته اند. در ابتدای کار همه چیز دستکم گرفته می شد اما امروز می بینیم که این ارزها تبدیل به یکی از با ارزش ترین دارایی های جهان شده اند. قیمت هر بیت کوین به بیش از 40 هزار دلار رسیده که هر واحد آن از بسیاری از دارایی های دیگر مانند طلا و نفت گران تر و باارزش تر است.

با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال مخاطبان زیادی جذب کرده اند، روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال مورد توجه قرار گرفته است. با گذشت زمان ارزهای دیجیتالی حسابی جای خود را میان کاربران سرتاسر جهان باز کرده اند. از این رو، استفاده از این نوع ارزها بسیار بیشتر شده است. با بالا رفتن این تقاضاها، نیازها نیز بیش تر می شود. یک خبر خوب وجود دارد، شما می توانید خودتان بسیاری از ارزهای دیجیتالی را استخراج یا ماین کنید.

البته درست است که می توانید با سیستم های شخصی نیز به استخراج رمزارزها بپردازید، اما بسیار منطقی تر است که از دستگاه های مخصوص این کار یعنی ماینرها استفاده کنید. ما در این مقاله جزئیات بیشتری در مورد خرید ماینرها ارائه خواهیم داد. در ادامه با ما همراه باشید.

قبل از اینکه به بررسی سایر موارد بپردازیم بهتر است تا کمی بیشتر در مورد ساز و کار ماینرها صحبت کنیم. برای استخراج ارزهای دیجیتالی لازم است تا محاسباتی پیچیده، توسط سیستم انجام شود. با حل این مسائل و محاسبات دستگاه مقداری کم ارز دریافت می کند. به این فرایند استخراج یا ماینینگ و به دستگاه و نرم افزارهایی که محاسبات را انجام می دهند، استخراج کننده یا ماینر می گویند.

اگر به دنبال یک ماینر خوب هستید ما سعی می کنیم مشخصه های انتخاب یک دستگاه متناسب با بودجه، مصرف برق و سایر شاخصه را بررسی کرده و متناسب با نیاز شما دستگاه هایی را برای خرید پیشنهاد خواهیم داد.

خرید ماینر

یک نکته مهم: برای راه اندازی مزرعه بیت کوین، از خانه خود استفاده نکنید.

همانطور که همه ما عاشق استخراج بیت کوین هستیم، مسلماً به دلایل مختلف استخراج بیت کوین در خانه برای همه امکان پذیر نیست. برخی از رایج‌ترین دلایلی که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین برای مایل به استخراج بیت‌کوین در خانه‌های خود ذکر کرده‌اند عبارتند از: گرما، سر و صدا، نیاز به زمان/کار، کمبود نیرو و/یا هزینه‌های بالای قبض آب و برق و غیره.

پس باید در نظر داشته باشید که خانه اصلا جای استخراج بیت کوین نیست.

اکثر خانه‌ها، آپارتمان‌ها و فضاهای اداری قدرت کافی برای راه‌اندازی بیش از 1 یا 2 ماینر بیت کوین را ندارند و برخی اصلاً نمی‌توانند هیچ کدام را اجرا کنند. اکثر خانه‌ها، در بسیاری از مکان‌ها به جز اتاق لباس‌شویی، پریز برق 220 ولت یا 250 ولت ندارند، البته اگر اصلاً وجود داشته باشند. مطمئناً، برق 3 فاز چیزی است که برای تمام فعالیت های انرژی فشرده، از جمله استخراج بیت کوین، مفید است، اما بسیاری از مردم به این قدرت اساسا کارآمدتر نیز دسترسی نخواهند داشت. حتی اگر ماشین‌های ماینینگ خود را بر روی پریزهای برق 110 ولتی که در سراسر ایران استاندارد هستند، کار کنید، که می‌توان این کار را انجام داد – این فرآیند کارآمدی کمتری دارد و می‌تواند به راحتی مانع انجام فرایند ماینینگ شما شود.

باور کنید یا نه، حتی یک دستگاه استخراج بیت کوین می‌تواند با صدای زیادی 70 دسی‌بل یا بلندتر کار کند و اگر چندین ماشین در یک زمان کار می‌کنند، شبیه یک موتور جت یا چیزی شبیه به آن است. ما هرگز نمی گوییم چیزی غیرممکن است، اما می گوییم استخراج بیت کوین در خانه خود تحت بهترین شرایط کاملاً دشوار است.

بسیاری از ماینرهای بیت کوین به دلیل فشار افراد مهم و خانواده یا به دلیل ناراحتی شدیدی که استخراج بیت کوین در خانه می تواند ایجاد کند، مجبور می شوند عملیات خود را از خانه خود خارج کنند. به هر حال، ماشین‌های استخراج بیت کوین ماشین‌های حرفه‌ای/صنعتی هستند که واقعاً برای کار در داخل خانه شما ساخته نشده‌اند.

به طور خلاصه، احتمالاً نمی خواهید دستگاه استخراج بیت کوین در خانه خود کار کند، زیرا این کار برای شما و مهمانانتان بسیار ناراحت کننده خواهد بود. همچنین، اگر همسایه‌هایی دارید و سعی می‌کنید ماشین‌های استخراج بیت کوین را در یک منطقه مسکونی یا آپارتمان معمولی اجرا کنید، انتظار داشته باشید که شکایات مربوط به سر و صدا را بیشتر بشنوید.

بنابراین، اگر می‌خواهید بیت‌کوین استخراج کنید، اما نمی‌خواهید در خانه استخراج کنید، چه کار می‌کنید؟ برای استخراج بیت کوین در سطح حرفه ای، بهترین کار استفاده از انبارها، کارگاه ها، زمین های بلااستفاده و موارد اینچنینی خواهد بود.

البته باید در نظر داشته باشید که حتما برای آن ها مکانی سقف دار در نظر بگیرید تا از گزند سرقت، باد و باران یا گرما و رطوبت در امان باشند.

خرید ماینر: به حرف شیادان گوش ندهید!

برخی از افراد و سایت ها وجود دارند که می گویند می توانید با گوشی! یا کامپیوتر خود عملیات استخراج انجام دهید. اما باید در نظر داشته باشید که قدرت ضعیف ترین ماینر بیت کوین از قوی ترین کامپیوترهای خانگی نیز بالاتر است و شاید بتوان چنین کاری انجام داد اما با این حال، اصطکاک و ضررهای وارد شده بیشتر از سودش بوده و انجام این کار به صرفه نیست.

با انجام این کار فقط لپ تاپ یا کامپیوتر خود را خراب می کنید، پس پیشنهاد می کنیم که اصلا این کار را انجام ندهید.

باید مطمئن شوید که تجهیزات و قدرت لازم برای راه اندازی یک مزرعه بیت کوین را دارید.

اطمینان حاصل کنید که قدرت کافی برای ماشین‌های ماینینگ و زیرساخت‌های مربوطه، چه در یک منطقه یا در خانه را دارید. اگر می‌خواهید ماشین‌های ماینینگ خود را در خانه راه‌اندازی کنید، اطمینان حاصل کنید که تا حد ممکن همه چیز ایمن است تا از خطرات آتش‌سوزی و سایر مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

اگر انتخاب می‌کنید که از منطقه های حفاظت شده برای راه اندازی مزرعه بیت کوین استفاده می کنید، دیگر لازم نیست کاری انجام دهید یا نگران چیزی جز جمع‌آوری پاداش‌های استخراج خود باشید.

روشن است که برق برای راه اندازی ماشین های ماینینگ شما ضروری است، بنابراین برای شما مهم است که مطمئن شوید انواع پریزهای مناسب و قدرت کافی برای راه اندازی ماشین های خود دارید.

یکی از مواردی که می گوییم خانه مکان درستی برای راه اندازی مزرعه بیت کوین نیست همین است. چون در بیشتر مواقع برق خانه ها برای راه اندازی مزرعه بیت کوین کافی نبوده و همین مورد کافی است تا همه چیز با اختلال مواجه شود.

همچنین، در حالت ایده‌آل، می‌خواهید در مکانی باشید که دارای یک شبکه برق پایدار باشد تا از قطع برق جلوگیری کنید. به هر حال، آفلاین بودن ماشین‌های استخراج بیت‌کوین آخرین کاری است که واقعاً می‌خواهید در زمانی که سعی می‌کنید سودآور باشید، انجام دهید.

خرید ماینر جدید یا ماینرهای دست دوم؟

برخی از مردم چیزهای جدید براق را دوست دارند، و چه کسی می تواند آنها را سرزنش کند؟ در عین حال، برخی از مردم دوست دارند خانه‌های جدیدی را به اقلام کم استفاده – استخراج‌کنندگان بیت‌کوین- بدهند. وقتی صحبت از ماشین‌های استخراج بیت کوین می‌شود، جدیدترین و قدرتمندترین مدل‌های موجود معمولاً در صورت امکان تصمیم هوشمندانه‌ای هستند. اما، در واقعیت، خرید جدیدترین و گران‌ترین مدل‌های هر چیزی – از جمله استخراج‌کنندگان بیت‌کوین – برای همه کار درستی نیست و شما هنوز هم می‌توانید انتخاب‌های شگفت‌انگیز زیادی را هنگام جستجوی ماشین‌های استخراج دست دوم پیدا کنید.

به خصوص اگر تمایلی به دوستدار محیط زیست دارید، ممکن است به شدت بخواهید ماشین‌هایی را در نظر بگیرید که کاربر یا کمی قدیمی‌تر از ماینرهای نسخه جدید هستند. چرا؟ اگر به سکوهای معدنی مستعمل خانه خوبی ندهند، در نهایت به محل دفن زباله می روند. به جای انداختن ماشین های استخراج بیت کوین کاملا قابل استفاده در سطل زباله، بهترین انتخاب برای محیط زیست، برای بیت کوین، و اغلب برای کیف پول ماینرها، این است که ماشین های استخراج تا زمانی که ممکن است در گردش باشند.

هنگام خرید ماشین‌های جدید استخراج بیت کوین، چیز زیادی وجود ندارد که فوراً اشتباه شود، مگر اینکه ماشین‌ها در حین حمل و نقل آسیب ببینند – اما شما هرگز نمی‌دانید و همیشه استثناهایی وجود دارد. برخی از مدل ها به دلیل کیفیت وحشتناک و عدم اطمینان خود مشهور هستند و برخی به دلیل دوام خود مشهور هستند. با این حال، به طور کلی، ماشین‌های استخراج جدید باید بدون نیاز به بازرسی، همانطور که در نظر گرفته شده است، کار کنند.

اگر جایی با قیمت‌هایی می‌بینید که خیلی پایین یا خیلی خوب به نظر می‌رسند، می‌توانید اعتماد کنید که قطعاً مشکلی وجود دارد، بنابراین اگر فروشنده تجهیزات استخراج بیت‌کوین را مشاهده کردید که تجهیزاتی با قیمت بسیار پایین‌تر از سایر مکان‌ها دارد، با دقت برای خرید قدم بردارید.

اگر قیمت تجهیزات بسیار پایین باشد، تقریباً می توانید تضمین کنید که تجهیزات معدنی با کیفیت پایین، فرورفته، زنگ زده، اغلب غیرقابل استفاده و/یا معیوب هستند، از مزارع بیت کوین در چین خارج می شوند و تنها پس از اتمام بهترین بهترین روزهای کاری خود به شما فروخته می شوند.

بسیار عقب تر، یا تجهیزات جدید با انبوهی از مشکلات و این احتمال وجود دارد که با تجهیزاتی که می خرید تا ماه ها پس از پرداخت، واقعاً به سود نرسید. در مورد آن فکر کنید… یک فروشنده ماینینگ که ظاهراً دستگاه شما را ارزان‌تر از هر جای دیگری می‌فروشد، یا در بهترین حالت، کمک زیادی می‌کند زیرا می‌تواند این کار را انجام دهد.

به این موضوع نیز فکر کنید… اگر برای خرید تجهیزات جدید استخراج بیت کوین می روید، و حتی یک ارائه دهنده میزبانی/همراهی پیدا می کنید که ظاهراً دستگاهی را ارزان تر از هر جای دیگری به شما می فروشد، اما آن شرکت به شما اجازه نمی دهد با دستگاه خود استخراج کنید.

6 ماه تا 9 ماه یا یک سال پس از پرداخت، و سپس همان شرکت شما را در قراردادی محبوس می‌کند که در آن توافقنامه سال اول فقط شروع است قبل از اینکه مجبور شوید با آنها “مذاکره مجدد” کنید به نظر می‌رسد مشکلاتی وجود دارد. این وضعیت به این معنی است که تجهیزات و عملیات ماینینگ شما در بهترین حالت بدیهی است که مدیریت ضعیفی دارند و بدترین حالت (به غیر از سرقت کامل) این است که ارائه دهنده میزبان شما به احتمال زیاد از ماشین های “جدید” شما برای کمک به کسب سود برای خود استفاده می کند.

خرید ماینر

برای خرید ماینر چه مواردی را در نظر بگیریم؟

اما در ادامه به بررسی نکاتی می پردازیم که به شما کمک می کنند تا بهترین ماینر را خریداری نمایید.

خرید ماینر: بودجه شما

برای ورود به عرصه ماینینگ نیاز دارید تا دستگاهی مطابق بودجه خود خریداری نمایید. مسلماً ورود به بازار استخراج رمز ارزها، نیاز به بودجه اولیه دارد و اگر شما بدون برنامه ریزی بودجه خود را مصرف کنید، دچار مشکل خواهید شد. بهترین روش برای انتخاب دستگاه ماینیگ مناسب با بودجه شما این است که ابتدا مشخص کنید دقیقاً به دنبال استخراج کدام ارز هستید.

چرا که نوع ارز بر نوع ماینرها تاثیر می گذارد و به این شکل شیوه قیمت گذاری متفاوت می شود. پیشنهاد ما استخراج ارز بیت کوین است، چرا که اولین و قدرتمندترین رمزارز بوده و تغییر شرایط قیمت یا نحوه استخراج آن بر روی سایر ارزها تاثیر می گذارد. در قدم بعدی لیستی از شناخته شده ترین برندهای تولیدکننده دستگاه های ماینر آماده کرده و سپس محصولات این برندها را به ترتیب قیمت فهرست کنید.

بعد از این فقط یک کار باقی می ماند. انتخاب مناسب ترین دستگاه بر اساس بودجه شما. بدین شکل می توانید بدون اتلاف وقت یا هزینه زیاد، مناسب ترین دستگاه را برای شروع کار خود انتخاب کنید.

خرید ماینر: برق مصرفی

برق مصرف شده توسط ماینرها یکی دیگر از مهم ترین عوامل تعیین کننده خرید دستگاه ماینر است. باید توجه داشته باشید دستگاهی را که قصد خرید آن را دارید، مصرف برقی متناسب با بودجه و توان شما داشته باشد. چرا که شما می بایست به صورت دوره ای، مقداری از درآمد خود را صرف مصرف برق دستگاه ماینر خود بکنید.

بهترین راه برای انتخاب دستگاه متناسب با برق مصرفی این است که ابتدا تعیین کنید برق مصرفی شما خانگی است یا کشاورزی و صنعتی. سپس برای مثال اگر بودجه شما 02 میلیون تومان باشد و دو دستگاه X و Y با بودجه شما همخوانی داشته باشد، و X مصرف برق کمتری داشته باشد و Y مصف برق بیشتری داشته باشد، بهتر است اگر تعرفه برق مصرفی شما خانگی است از دستگاه X استفاده کرده ولی اگر برق مصرفی شما با تعرفه صنعتی یا کشاورزی محاسبه می گردد، پیشنهاد ما استفاده از دستگاه Y است. پس مصرف برق امر مهمی است که باید میزان مصرفی آن را برای خرید ماینر در نظر داشته باشید.

قبل از خرید و هنگام خرید از یک حرفه ای مشاوره بگیرید. اگر به امور ماینینگ و استخراج ناآشنا هستید فعلا دست به هیچ کاری نزنید! بهتر است قبل ار خرید و یا هر اقدام دیگری با یک فرد حرفه ای و کاربلد صحبت کرده و میزان بودجه، برق مصرفی و یا سایر مسائل و دغدغه ها را با او در میان گذاشته و از او مشاوره بگیرید.

همچنین بسیار مهم است که به هنگام خرید یک فرد حرفه ای را با خود همراه داشته باشید چرا که احتمال کلاهبرداری فروشنده وجود دارد. اگر یک فرد کاربلد همراه شما باشد می تواند دغدغه های شما را واضح و ملموس تر بیان کرده و مناسب ترین دستگاه را خریداری کند. اینگونه دیگر ریسکی متحمل نمی شوید. پس حتماً قبل خرید، به هنگام خرید و حتی بعد از خرید و به هنگام راه اندازی دستگاه سعی کنید تا یک حرفه ای را همراه خود داشته باشید.

نتیجه گیری و سخن پایانی

ما سعی کردیم تا در این مقاله مواردی را بیان کنیم که با استفاده از آن ها می توانید بهترین دستگاه ماینر متناسب با بودجه و نیازهای خودرا خریداری کنید. در واقع این مقاله یک راهنما برای خرید مناسب ترین ماینر با خواسته های شماست. سعی داشته باشید تمامی موارد توضیح داده شده را مد نظر داشته باشید و به هنگام خرید این معیارها را رعایت کنید. اگر شما هم تجربه ای از خرید دستگاه ماینر دارید و یا فکر می کنید که حرفی برای زدن دارید، در زیر همین پست نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نویسنده : بابک حیدریان

بابک حیدریان مهر. دانشجوی کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی، محقق و متخصص SEO & Digital Marketing "زندگی ممکن است پُر از درد و رنج باشد، اما واکنشِ ماست که حرف آخر را می‌زند". فردیش نیچه

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *