هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
قابليت آيفون + برترآموز سورنا بابایی

قابليت آيفون كه بايد همه افراد از آن ها خبر دار شوند

دسته بندی : فناوری
1400/12/24

يكی از معروف ترين برند های روز دنيا اپل است كه قطعا بايد از ويژگی های آن ها ، افراد متخصص خبر داشته باشند، ما در اين مقاله از سايت برترآموز قصد بر آن داريم كه قابليت آيفون را برای‌ شما نام برده و البته كه در هر بخش موارد بسيار مهم و پيشنهاداتی را برای شما عنوان خواهيم كرد.

قابليت آيفون + برترآموز

۲۰قابلیت مخفی در ایفون ها باید بدانید‌‌:

بخشی از جذابیت آیفون سادگی دراین باز می گردد.و استفاده وکارکردن بااین گوشی بسیار آسان است باوجود این چهره ی ساده که نیز دارد انواع و اقسام و قابلیت های زیادی درآن پنهان است که در ادامه به تعدادی از این قابلیت ها را مورد بررسی قرار می دهیم( می توانيد با بخش هایی كه شرح داديم بلاگری را هم شروع كنيد)‌:

۱-مشاهده ی نو تیفیکیشن ها. اگر از گوشی آیفون سری ۶s یا جدیداستفاده می کنید،می توانید قابلیت Raise to wake بهره مند شوید.فعال کردن این قابلیت ها با برداشتن گوشی آیفون می توانید لاک اسکرین و نوتیفیکیشن را نگاه کنید.برای فعال کردن آن در قسمت تنظیمات رفته و روی کلمه Display &Brightness کلید کنید و گزینه Raise to wake را نیز فعال کنید.

۲- در قابليت آيفون  اولویت بندی در دانلود ها. در مواردی مثل دانلود ها یا به روز رسانی تعداد بسیاری از اپلیکیشن ها از این قابلیت می توانیم استفاده کنیم در چنین موقعیتی اگر قصد داشتید دانلود اپلیکیشن مورد نظر زود تر از بقیه اپلیکیشن ها شروع شود وقت کافیست روی کلمه اپلیکیشن از لمس سه بعدی را استفاده کنید و در بین گزینه های نمایش داده شده گزینه Prioritizo Download را انتخاب کنید.

۳-تنظیم شدت نور چراغ قوه تنظیم و شدت نور چراغ قوه در گوشی و قابليت آیفون ابتدا کنترل سنتر را باید انتخاب کنید یا باز نمایید .برای این کار از پایین به بالا سوایپ کنید (در گوشی آیفون10برای این کار از گوشه ی راست بالا به سمت پایین سوایپ کنید)سپس با لمس سه بعدی روی آیکن چراغ قوه می توانید شدت نور و میزان آن را کم یا زیاد‌کنید .

۴-پاک کردن اپلیکیشن ها بلا استفاده در قابليت آیفون با پاک کردن اپلیکیشن ها حافظه ی داخلی گوشی فضای خالی بیشتری پیدا می کند .خوشتبختانه گوشی های آیفون این قابلیت چنین کاری را خودش انجام می دهد .برای استفاده ازاین امکان ،در بخش تنظیمات گوشی روی ایکن Cenerel ‌بعداز آن iPhone Storage ضربه بزنید وگزنیه offload unused Apps را نیز فعال کنید.

۵- انتخاب سریع یکی از حالت دوربین. از این قابلیت آيفون می توانید به سرعت یکی از‌حالت فیلم برداری یا عکس برداری انتخاب کنید ممکن است به منظره جذابی برخورد کردید تنها با لمس سه بعدی روی ایکن دوربین بدون نیاز به باز کردن گزینه دوربین می توانید حالت سلفی یا سلوموشن را انتخاب کنید قابلیتی که می‌تواند سرعت عکس برداری شما را بالا ببرد نکته:البته برای همه ی حالت ها میان بر ایجاد نکرده است.

۶-جست وجو در بین تب های سافاری. پیدا کردن یک تب خاص در میان تب های باز شده کار مشکلی است اما در حالت افقی از سافاری استفاده کنید برای پیدا کردن یک تب خاص کافیست که آیکن مربوط تب ها (که شبیه به دو مربع)است را انتخاب کنید که دراین قسمت گزینه Search Tabs خواهدبود این گزینه حالت عمودی سافاری پیدا نمی شود.

قابيلت های مخصوص آيفون به صورت تخصصی

۷-تبدیل لایو فوتوز به لوپ. آیفون قبل ‌بعداز عکس گرفتن مقداری ویدیو ضبط می‌کند که در نتیجه کلیپ های کوتاهی از عکس ها ایجاد می‌کند که به این قابلیت لایو فوتوز است برای ویرایش ابتدا در اپلیکیشن عکس iOS باز کنید بعد به سمت بالا سوایپ کنید وبین گزینه های مختلف ویرایش که گزینه تحت عنوان Loopرا مشاهده میکنید باانتخاب آن لایو فوتوز به یک فیلم یا کلیپ تکرار شونده (شبیه بومرنگ های اینستاگرام)تبدیل می شود.

۸-تغییر رزولوشن ویدیو ویدیو ضبط شده با رزولوشن۴kکیفیت بسیار عالی دارند اما نسبتا حجم زیادی از حافظه داخلی گوشی را اشغال می کنند برای کاهش حجم ویدیو باید رزولوشن را باید پایین آورد برای این کار باید وارد قسمت تنظیمات شد و به بخش Cameraرفت وبا ضربه زدن روی آیکنRecord videoمی توانیدرزو لوشن ویدیو را انتخاب کنید.

۹-قطع کردن موسیقی بعداز زمان مشخص. افراد بسیاری عادت دارند موقعی خوابیدن با استفاده از گوشی یا تبلت به موسیقی گوش دهند اما اشکالی که وجود دارد این است که بعداز به خواب رفتن موسیقی همچنان در حال بخش است شما می‌توانید بااستفاده از iOS زمانی را برای بخش موسیقی انتخاب کنید که بعد از اتمام آن بخش آهنگ متوقف شود. برای این کار اپلیکیشن ساعت را انتخاب کنید وروی تب Timerضربه بزنید این قسمت گزینهwhen Timer Ends را انتخاب کنید به جای انتخاب بخش موسیقی هنگام پایان یافتن تایمر گزینه Stop playing را انتخاب کنید مدت زمان تایمر را مشخص کنید و روی آیکن Start ضربه بزنید بااین کار می توانیدبعد از اتمام زمان بخش موسیقی یا پادکست ها قطع شود.

۱۰-پاسخگویی به تماس‌ها با‌ پیامک های سفارشی. درزمانی که سرتان شلوغ است و وقت جواب داد و تماس گرفتن را ندارید برای دادن می توانید از پیامک‌سفارشی استفاده کنید این پیامک های از پیش تعیین شده را می توانید مطابق نیاز خود تغییر بدهید برای افزودن یا ویرایش این پیامک ها درقسمت تنظیمات رفته سپس گزینه phone بروید و در آنجا روی آیکن Respond with Text را انتخاب کنید.

۱۱-محدود کردن ردیابی موقعیت مکانی. بعضی از اپلیکیشن ها مثلا اپلیکیشن نفشه وتا کسی های آنلاین بدون دسترسی به موقعیت مکانی گوشی نمی توانند کارکرد مناسبی داشته باشند اما این معنا نیست که همچنین اپلیکیشن هایی همیشه باید موقعیت مکانی گوشی در دسترس باشند.با استفاده iOS می توانید محدودیت هایی رابطای دسترس به موقعیت مکانی گوشی ها وضع کنید که در این اپلیکیشن در مواقع لازم ازاین استفاده کرد برای استفاده از این کار باید تنظیمات شوید ورودی آیکن privacy و بعد Location Services انتخاب کنید و در ادامه اپلیکیشن خود را انتخاب کنید و حالت Alwaysرا بهWhile using the App تغییر دهید.

انواع و اقسام قابليت آيفون

۱۲-تایپ کردن در خواست ها برای‌سیری در قابليت آيفون . در بعضی از محیط ها،بطور مثال محیط های بسیار شلوغ و یا محیط های بسیار ساکت صحبت کردن با سیری چندان امکان پذیر نیست به همین دلیل خاطر بسیاری از کاربران در چنین محیط ها ترجیح می‌دهند که خواسته های خود را سیری تایپ کنند .برای فعال کردن در این قابلیت در قسمت تنظیمات رفته روی کلمه General وبعد از آن گزینه Accessibility ودر آخر روی گزینه Siri کلید کنید و گزینه Type to siri را نیز فعال کنید با انتخاب این مشخصه، علاوه بر امکان صحبت با سیری می توانید خواسته های خود را نیز تایپ کنید.

۱۳-غیرفعال کردن پیش نمایش نوتیفیکیشن. اگر می خواهید اطرافیان شما نوتیفیکیشن های گوشی شمارا مشاهده نکنند می توانید گزینه نوتیفیکیشن و یا پیش نمایش را غیر فعال کنید برای این کار به قسمت تنظیمات دستگاه بروید و بعد از انتخاب روی دکمه یا گزینه Notifications و‌سپس گزینه Show previews گزینه Never را انتخاب کنید.

۱۴-بزرگ تر و برجسته تر کردن متن ها. اگر اندازه و شکل و شمایل متن گوشی آیفون شما را راضی نمی‌کند شما کی توانید آن ها را تغییر بدهید شما با وارد شدن به قسمت تنظیمات و کلید کردن روی گزینه Display & Brightness می توانید اندازه ها و برجستگی های متن را در بخش های Bold Text و Text size را مشخص کنید این تغییرات ممکن است در همه اپلیکیشن ها اعمال نمی شوند اما متن های موجود در اپلیکیشن ها پیش فرض گوشی آیفون و در قسمت تنظیمات ازاین تغییرات پیروی می کنند .

۱۵- فعال کردن اسکن بار کد های QR. در‌گوشی های آیفون اپلیکیشن دوربین از اسکن بار کد QR پشتیبانی می کند که این بار کد ها درپردارنده ی چیدمانی از نقطه مربع شکل سیاه رنگی روی زمینه سفید است که در کل صفحه گوشی به شکل شطرنج است برای فعال کردن این مشخصه ،ابتدا به بخش یا قسمت تنظیمات رفته وروردی آیکن Gamera انتخاب کنید و سپس گزینه Scan QR Codes را فعال کنید با چنین کاری می توانید اپلیکیشن دوربین مثل سابق کار خود را انجام دهد اگر آن را روبروی یک بارکد QR قرار بدهید به طور خودکار آن را اسکن یا پردازش می‌کند .

۱۶-شناسایی آسان تر مخاطبین . ما از طریق تنظیم زنگ آهنگ و الگوی وییره سفارشی به آسانی وبه سرعت می توانیم مخاطب مدنظری که تماس گرفته را بشناسید برای تنظیم کردن این چنین مواردی به قسمت فهرست مخاطبین را باز کنید و روی مخاطب خود که مدنظر شما است می توانید الگوی ويبره را مشخص یا انتخاب نمایید.

۱۷- رهایی از شبکه های وای فای ضعیف. یکی دیگر از قابليت آيفون  جالب ios مشخصه wi-fi Assist است هنگامی که ارتباط وای فای مورد نظر شما ضعیف است که به منظور ارائه بهتر ارتباط و بدون وقفه به طور خوردکار از ارتباط شبکه موبایل آیفون استفاده می‌کند اگر دغدغه حجم بسته را ندارید توصیه می شود که بهتر است از این روش استفاده نمایید برای فعال کردن این گزینه می توانید واردقسمت تنظیمات دستگاه شوید و روی گزینه cellular را انتخاب کنید و در نهایت گزینه wi-fi Assist را فعال کنید .

۱۸-ساماندهی کردن فایل ها. برای ساماندهی فایل ها خود که در نسخه و گوشی ios شما می توانید از اپلیکیشن مفید یاجدید files استفاده نمایید
◦ برای مشاهده این اپلیکیشن انگشت دست را از هر جای اپلیکیشن به سمت پایین حرکت دهید یا بکشید با بهره مندی از این منو می توانید فایل های مد نظر خود را براساس تاریخ -نام-اندازه -می توانید مرتب کنید و شما می توانید از همین منو پوشه جدیدی را برای خود درست کنید و حالت نمایش فایل ها را نیز می توانید تغییر هم بدهید .

۱۹-افزایش امنیت ‌یادداشت ها . اگر شما اطلاعات مهم و حساسی را در اپلیکیشن Notes جمع آوری کرده اید که شما می توانید با گذشتن و تعریف رمز عبور می توانید امنیت این قسمت را افزایش دهید برای انجام این کار که می خواهید رمز عبور تعریف کنید می بایست اول وارد قسمت تنظیمات گوشی شوید و گزینه Notes و سپس گزینه password را انتخاب کنید و در این قسمت شما می توانید یک کد یا رمز را مشخص یا از طریق تاچ آی دی را انتخاب کنید و برای قفل کردن یادداشت ها گوشی در داخل اپلیکیشن Note آن ها را به سمت چپ اپلیکیشن بکشید روی گزینه یا ایکن قفل ضربه وارد کنید و بعد از رمز عبوری را که گذاشته اید را وارد‌کنید.

۲۰-متوقف کردن ردیاب های سایت ها یکی دیگر از قابليت آيفون و امکاناتی جالب در جدیدترین نسخه ی سافاری که در گوشی هایی كه قابليت آیفون ios11 تعبیه شده این است که می توانید جلوی ردیابی کوکی ها تبلیغاتی را بگیرد یا مسدود کند . برای فعال کردن این مشخصه، باید وارد بخش تنظیمات شوید سپس گزینه Safari سربزنید و بعد گزینه Prevent cross-site را انتخاب کنید در این بخش همچنین می توانید جلوی تبلیغات پاپ آپ را هم مسدود یا غیر فعال می کنید .

 

سخن پايانی:

اميدوار هستيم از اين مقاله قابليت آيفون سايت برترآموز نهايت بهره را كسب كرده باشيد و البته در صورت رضايت آن را برای دوستانتان به اشتراك بگذاريد. در انتهای مطلب بهتر است كه چند نكته بسيار مهم را برای شما بازگو كنيم. اولين نكته ایی كه بسيار بايد تكرار شويد در رابطه با قابليت آيفون ربات سخنگو آن است. سيری يكی از ربات هایی می باشد كه می توانيد با صحبت كردن به صورت اينگليسی با آن ارتباط برقرار كرده و كمك هایی از آن بخواهيد همانند آن كه بخواهيد با كسی تماس بگيريد و البته يا يخواهيد در گوگل سرچ كند و… دومين نكته حائز اهميت در قابليت آيفون قطعا فضای كاربری يادداشت ها است. note يكی از بخش هایی می باشد كه افراد به راحتی می توانند در آن تايپ كنند، سازمان دهی به فايل ها را هم می‌ توان جزء موارد بسيار مهم دانست كه در فرايند كاری كمك می‌كند به شما.

نویسنده : سورنا بابایی

سورنا بابایی ( sorena babaie ) هستم ، علاقه مند به حوزه فناوری و سلامت (‌پزشكی ) و دانشجوی دوره تخصصی سئو و ديجتال ماركتينگ ، اميدوار هستم از تمامی مطالب منتشر شده از طرف بنده رضايت كامل و نهايت بهره را كسب كرده باشيد و بهتر است تمامی مطالب آموزنده را به دوستان عزيزمان منتقل كنيم .

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *