هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام

آموزش هوش بورسی | هوش بورسی چیست؟

هوش بورسی، آیا می دانید چرا این روزها بازار آموزش بورس اینهمه پر تب و تاب است؟ اگر بخواهیم نگاهی به روند اقتصادی مردم و شیوه سرمایه گذاری آن ها در چند سال گذشته بیندازیم در می یابیم که قریب به اکثریت مردم تنها راه سرمایه گذاری و نگهداری پول های خود را در بانک خلاصه می کردند. در واقع آن ها راهی جز پس انداز در بانک را بلد نبودند. شاید یکی از دلایل اصلیش این بود که شیوه های معتبر سرمایه گذاری در میان آن ها چندان رایج نبود. به عنوان مثال آن ها خبر نداشتند که یک فرد عادی هم می تواند به اندازه ارزش دارایی و یا وجه نقد خود در سوددهی یک شرکت سرمایه گذاری نظیر بورس سهیم شود؛ اما این روزها که در بالا و پایین های بازار سرمایه، بورس رکورد شکن معامله گران اقتصادی و سرمایه گذاران شده است آنچه که در این میان بیش از هرچیزی به افراد کمک میکند تا تصمیمات معقولانه ای برای سرمایه های خود بگیرند مبحث مربوط به آموزش بورس است.

راهنمای گام به گام آموزش بورس

آنچه اهمیت آموزش بورس را بیش از پیش برای سرمایه گذاران مبتدی مبرهن می سازد اخبار ثابت شده ای است که نشان می دهد بازدهی بورس در افزایش سرمایه بیش از بازدهی طلا، سکه و دلار است. برای همین است که خیلی ها می خواهد برای وارد شدن به بازار سهام از تمامی فوت و فن های آموزش بورش مطلع شوند. در واقع هوش بورسی و مفاهیم پایه ای آن به این دسته از افراد نشان می دهد که چگونه در فراز و نشیب های بازار سرمایه عاقلانه تصمیم گرفته و با در نظر گرفتن آینده سهام خود را به صورت هیجانی به فروش نرسانند.

بورس همواره یکی از موقعیت های مالی سودآور است که اخیرا بیشتر سرمایه گذاری های انجام شده در جامعه را به سمت خود کشانده است. از سوی دیگر اقتصاد تورمی حاکم بر جامعه این قضیه را به اثبات رسانده که دیگر نگهداری و پس انداز سرمایه در بانک گزینه مناسبی نبوده و سود حاصله از آن نمی تواند موجبات حفظ و ارتقا ارزش دارایی هایمان را فراهم آورد. به علاوه آنکه با در نظر گرفتن سخت گیری های متمرکزانه بانک مرکزی و دولت برای انجام معاملاتی همچون طلا، سکه و دلار و نوسانات شدیدی که بر آن ها حاکم است نمی توان سرمایه گذاری های خود را با خیالی آسوده به آن ها سپرد. در چنین شرایطی وارد شدن به دنیای بورس و سرمایه گذاری در آن توجه خیلی از مردم و آن بخش از نقدینگی های سرگردانشان را به سمت خود جلب نموده است.

هوش بورسی - برتر آموز

ضرورت آموزش بورس و هوش بورسی

پیش از آنکه به توضیحاتی راجع به آموزش بورس و ضرورت انجام آن بپردازیم بهتر است در ابتدا یادآور کنیم که هوش بورسی چیست؟ و چه مزیت های را برای سرمایه گذاران به ارمغان می آورد.

به عقیده بسیاری از سرمایه گذاران موفق و قدرتمند در عرصه اقتصادی هوش بورسی یکی از مهم ترین عوامل در انجام بهترین سرمایه گذاری های کشور است؛ زیرا با داشتن هوش بورسی نه تنها می توان بهترین و باارزش ترین سرمایه گذاری را در راستای ارتقا و حفظ ارزش دارایی های خود انجام داد بلکه می توان در راستای پیشبرد اهداف اقتصادی کشور نیز گامی عظیم برداشت. به همین دلیل است که راز موفقیت در سرمایه گذاری در داشتن چنین عامل مهمی خلاصه شده است. در یک تعریف ساده تر اگر قصد وارد شدن به دنیای بورس و سرمایه گذاری در آن را دارید مهم ترین موضوعی که بایستی به آن توجه داشته باشید. همه ما می دانید که سرمایه گذاری موثر و کاربردی یک روش عالی و مطمئن برای دستیابی به ثروت بیشتر است؛ اما اینکه از چه روشی و چگونه می توان به چنین به چنین ثروت ایده آلی رسید بدون شک نیاز به آموزش بورس و مهم تر از همه داشتن هوش بورسی برای یک سرمایه گذاری مطمئن دارد. از آنجایی که بدون آگاهی، دانش و هوش بورسی لازم نمی توان موفقیت خود را در بازار بورس تضمین کرد به همین خاطر آموزش بورس و مبانی مندرج در آن از جهات مختلف حائز اهمیت است. چنین آموزش و راه کارهایی در برترین شرکت های سرمایه گذاری در کشور همگام با به روزترین تکنیک های آموزشی روز دنیا و زیر نظر اساتید متخصص و مجرب در حیطه بازار بورس صورت می گیرد. همچنین شما در زمینه بورس باید از هوش مالی خوبی نیز برخوردار باشید.

آموزش بورس در ایران

به جرات می توان گفت استراتژی کاربردی و الگو تردینگ در دوره های آموزش بورس در ایران این امکان را برای متقاضیان و سرمایه گذاران مبتدی فراهم می آورد تا با بهره مندی از هوش بورسی بالا و با هدف به ثبت رساندن سود سرمایه ای ثابت در بازارهای سرمایه ای مختلف فعالیت داشته باشند. بدیهی است که هیچگونه فعالیتی در ایران به مثابه سایر کشورهای دنیا بدون آموزش و کسب دانش علمی روند موفقیت آمیز خود را طی نخواهد کرد و این قضیه مصداق کاملی هم درباره آموزش بورس در ایران دارد. به طبع با فراگیری چنین آموزش هایی و حرفه ای دوره معامله گری به راحتی می توان بازار سرمایه و سهام مختلف در دنیای بورس را مورد بررسی و تحلیل قرار داد و سپس با منطق و هوش بورسی بالا اقدام به معامله و خرید و فروش نمایند.

هوش بورسی

به طور کلی آموزش بورس در کشور مراحلی نظیر دوره آموزشی مقدماتی تا پیشرفته را در بر می گیرد. در دوره مقدماتی آموزش بورس و سهام، فرد سرمایه گذار با تمامی پارامترهای مهم مربوط به ارزیابی، تجزیه و تحلیل بنیادی و تکنیکال ابتدایی در بازار بورس آشنا می شود. تمامی کلاس های مقدماتی طی چندین جلسه برای سرمایه گذار برگزار می شود و در آن ها تمامی مباحث مربوط برای متقاضیان تشریح می شوند. پس از گذراندن دوره مقدماتی آموزش بورس، متقاضیان وارد مرحله جامع تری از آموزش تحت عنوان دوره پیشرفته می شوند. در این دوره فرد سرمایه گذار به طور حرفه و تا حد بالایی مباحث و اصول مربوط به بورس را فرا می گیرد

به طور کلی در دوره جامع آموزش بورس در ایران تمامی اصول و قوانین لازم در خصوص بورس از جمله مباحث کلیدی، ارزیابی و تجزیه و تحلیل تکنیکال به صورت پیشرفته، تحلیل بنیادی بازار سرمایه و در نهایت روانشناسی بازار بورس به صورت حرفه ای به سرمایه گذاران آموزش داده می شود. در واقع آموزش و یادگیری چنین مباحث تخصصی به فرد این امکان را می دهد تا به آسانی بر تمامی مقررات معامله گری تسلط داشته و بتواند با قدرت بیشتری سهام شرکت های دولتی و خصوصی مختلف را خرید و فروش کند. جالب اینجا است که تنها با داشتن یک کامپیوتر شخصی خانگی متصل به اینترنت در هر کجای کشور عزیزمان ایران باشید می توانید آموزش های لازم را دریافت و به داد و ستد بپردازید.

در آموزش بورس به چه موضوعاتی پرداخته می شود؟

اگرچه بازار بورس برای اولین بار در سال 1346 با داد و ستد سهام شرکت نفت و شرکت صنعت و معدن در ایران عملی شد اما شروع آموزش بورس زمانی بود که این بازار و مزیت های سرمایه گذاری در آن توجه جمع کثیری از سهام داران و سرمایه گذاران را به خود جلب نمود. در ابتدای این آموزش چون باور خیلی از مردم بر این بود که بورس بازاری پر ریسک و کنکاش دارد لذا از ورود به آن و شرکت در کلاس های آموزشی مرتبط با بورس و هوش بورسی واهمه داشتند. این در حالی بود که عده ای دیگر با شرکت در دوره های آموزشی و فراگیری مباحث مقدماتی و پیشرفته مرتبط با آن توانستند به صورت علمی و با تسلط کافی خود را به یک سهام دار حرفه ای در دنیای اقتصادی تبدیل سازند. حال سوال اینجا است که دوره جامع این آموزش شامل چه موضوعاتی می شود؟

پیش از هر چیزی لازم به ذکر است که گذراندن دوره های جامع هوش بورسی از جمله اصولی ترین دوره های آموزش بورس است که برای تبدیل ساختن فرد به یک معامله گر حرفه ای در بازار سهام و بورس لازم و ضروری است. جالب تر آنکه در این کلاس های آموزشی فرد مبتدی پس از آموزش و یادگیری مباحث پایه مرتبط با مباحث بورس ایران، اصول و قوانین لازم در خصوص بورس بین المللی را یاد خواهد گرفت. تمامی موضوعاتی که در این دوره های آموزشی به آن ها پرداخته می شوند به شرح زیر است:

ضرورت شرکت در کلاس های آموزش بورس

اگر بخواهیم اهمیت و ضرورت آموزش بورس را در یک جمله خلاصه کنیم بایستی اینگونه بگوییم که چنین آموزش هایی در افزایش موفقیت در بازار بورس و تبدیل شدن به یک معامله گر قدرتمند به مثابه ضرورت اکسیژن برای زنده ماندن می باشد. شاید با شنیدن چنین جملاتی با خود بگویید چنین تناسبی تا این اندازه بسیار مبالغه آمیز است؛ اما واقعیت امر آن است از آنجایی که هر انسانی نمی تواند بدون دریافت اکسیژن زنده بماند یک فرد معامله گر و سهام دار در بازار بورس هم بدون دریافت آموزش های تخصصی نمی تواند موفقیت خود را به ثبت برساند. حتی می توانید چنین واقعیت انکارناپذیری را در معاملات سهام داران و کسانی که سال های طولانی در بازارهای مالی فعالیت دارند مشاهده کنید. آنگاه متوجه خواهید شد شرکت در دوره های آموزش هوش بورسی تا چه اندازه برای به دست گرفتن زمام قدرت در سرمایه گذاری و کسب سود ضرورت دارد. آن هم در بازاری که پرخطر بودن و ریسک پذیری آن در نوسان گیری های گاه و بی گاه زبانزد خاص و عام است.

اگرچه تصور خیلی از بازاریان بر این است که بازار بورس تنها بر پایه شانس و اقبال بنا شده است اما افراد هوشمند با اطلاع بر تمامی جوانب قضایا، به جای تکیه بر چنین تصورات بی اساسی با شرکت در دوره های آموزش بورس فرصت را به نفع خود به دست آورده و ترجیح می دهند قدم به قدم بر اساس تجربه آزمون و خطا پیش روند. در حقیقت اگر تحلیل های علمی قدرت تعیین سهام در بازار بورس را نداشته باشند هر روزه ابزارها و متدهای جدید و پیشرفته تری وارد بازار نشده و هیچ یک از آن را نمی توانستند قدرت سهام داران را روز به روز افزایش دهند. از این رو فرد سرمایه گذاری که به بازار بورس به چشم یک فرصت منحصر به فرد و طلایی نگاه می کند قطعا زمان را از دست نداده و با شرکت در کلاس های آموزشی گامی بزرگ در راستای پیشبرد برنامه های خود در این محیط برمی دارد