هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
پینگ

پينگ چيست؟ چه كاربری دارد؟ روش کاهش Ping

دسته بندی : فناوری
1400/05/02

پينگ به معنای‌ ساده ارتباط شما با يك سرور دور است ؛ ولی چگونه؟ برای مثال شما وارد يك بازی ميشويد پينگ به معنای ارتباط شما با يك دستگاه دور است كه شما به آن اطلاعات مورد نظر را ميدهيد و منتظر جواب آن سرور هستيد. تمام اين اتفاقات در عرض چند صدم ثانيه رخ ميدهد ( بستگی به سرعت آن دارد) بعضی از مواقع هم آنقدر سرعت پينگ پينگ پايين است كه ارتباط شما با دستگاه های ديگر طولانی امكان پذير است . در ادامه همراه سایت برتر آموز باشید.

برای شما مثالی خواهيم زد كه شما بهتر متوجه شويد : شما يكی از بازيكنان بازی آنلاين هستيد و وقتي وارد بازی شديد با ديدن دشمن به آن شليك ميكنيد و ميزان پينگ شما 130 ميلی بر ثانيه است و همانقدر طول ميكشد كه اثر شليك شما در بازی نمايش دهيد ولی اگر بازيكنی با پينگ 30 دشمن شما باشد و از شما زود تر شليك كند قطعا شما شكست خواهيد خورد و به همين دليل پينگ در ارصه بازی های آنلاين خيلی مهم شده است و بخاطر اينكه حضور در وبينار های آنلاين و كلاس های درسی و بازی های آنلاين امروزه خيلی طرفدار و پربازديد شده است .

شايد برای شما سوال باشد كه چگونه بفهميم ميزان پينگ ايده آل است ؟ اگر رنگ آن سبز به نمايش در آمد بدانيد كه وضعيت ايده آلی دارد و خوب است و اگر رنگ آن زرد بود بدانيد كه ميزان آن است افزايش و  به تاخير می افتد.

پينگ در واقع يك نرم افزار مديريت رايانه ایی است كه برای آزمايش ايجاد شده است و شما بايد از آی پی اينترنت آن استفاده كنيد در كار اينترنت پينگ وجود دارد و تمام وبسايت از آن ها دستور ميگيرنند؛ ميزان خطا آن ها با صدای اكو اندازه گيری ميشود ولی چگونه؟ آنطور است كه با استفاده از انتضار خود در شبكه ميزان سی ام دی بر آی پی مورد نظر ارسال و پيام آن به شبكه داده ميشود ، و ابزار خروجی آن ها كليد و پيامد های آنها و تعداد هاب های شبكه را اندازه گيری خواهد كرد.

 پینگ چیست

چرا در بازی های آنلاين ميزان پينگ در ايران بالا است ؟

يكي از معظلات گيمر ها در ايران ميزان پينگ آن در اين كشور است ولی چرا آنقدر ميزان پينگ بالا رفته است؟ در واقع برای پاسخ اين سوال ميتوان گفت كه تحريم های كشور های ديگر و تحريم های سرويس دهی در ايران باعث به وجود آمدن اين پديده ميشود ؛ سرور ها در تمام و سرتاسر دنيا نقطه بندی شده اند و اين نقاط در كشور ايران مسدود  و برخی از آن ها در حال حاضر كمی كار ميكنند.

در برخی از مناطق ايران ميزان آن بسيار خوب است و  كمتر كسی در آنجا ناراضی است ؛ برای مثال در شمال ايران به خاطر وجود ارتباط با سرور هاي اوروپایی ميزان آن كمتر است و در مركز ايران ميزان پينگ بالا است و بيشتر افراد شاكی هستند؛ البته در ماه های قبل در ايران ميزان پينگ افزايش داشت در تمام نقاط ايران و اين باعث آزرده خاطر كردن بازيكنان ايرانی بود و علت آن قطعی سيم در جنوب ايران و طولانی شدن مسير رفت برگشت در ارتباط با سرور ها بوده است.

(‌همانطور كه مقدمه ایی‌ در آن گفته شد برخی فكر ميكنند كه ميزان آن بر اساس كابل فيبر نوری است ولی در واقع اينطور نيست و با توجه به شبكه و سرور ها پشتيبانی ميشود)

چگونه ميتوان ميزان پينگ را كاهش داد؟

ميزان پينگ و كاهش آن آموزش خاصی ندارد و اينكه شما بايد قبول كنيد كه ميزان پينگ در ايران كمتر از 40 نمي آيد و اگر هم امكان پذير شد شما خيلی خوش شانس هستيد، حال ما برای شما چند راهكار برای كاهش ميزان پينگ برایی شما عنوان ميكنيم و آموزش ميدهم:

  • استفاده كردن شما از مودم بيسيم ميزان پينگ خوبی دارد ولی اگر از آن راضی نبوديد شما ميتوانيد از كابل لان برای كاهش آن استفاده كنيد (‌استفاده از آن كابل برای كامپيوتر و لپتاب است )

 

  • روش ديگر برای كاهش پينگ استفاده از سرويس های اينترنتی و كنسولی برای كاهش ميزان پينگ است و البته استفاده از آن ها در برخی از مواقع نميتواند كاركند و رشد چشمگيری ندارد.(با نصب آن سرويس ها اگر به صورت نرم افزار بود شما بايد پرداخت درون برنامه ایی انجام دهيد و يا اشتراك آن نرم افزار را بخريد)

 

  • اگر گيمر هستيد و خيل ناراضی هستيد ميتوانيد به مودم های گيمينگ و شاتل روی بياوريد و هر ماه سرعت اينترنت بسيار بالا تهيه كنيد. (‌ قيمت آن از 400 هزارتومان شروع و تا 700 هزار تومان موجود ميباشد)

 

 

محدوده مناسب پينگ در چه ميزان عالی و در چه معياری افتضاح است؟

در اين مقاله قصد داريم كه ميزان معيار پينگ خوب و بد را باهم مقايسه كنيم و نتيجه گيری از آن انجام دهيم :

ميزان خيلی بد : پينگ بالای 300 است و باعث ايجاد تاخير در وب و به ويژه بازی های آنلاين ميشود.

ميزان بد : ميزان بالای 200 كه كمی تاخير و باعث لگ و دير آمدن در سايت و بازی ها ميشود.

خوب : ميزان كمتر از 100 كه خوب است و ميزان مطلوب برای هر فرد ايرانی.

عالي : ميزان كمتر از 30 كه تاخير در سرور ها را خيلی اندك ميكند و باعث رضايت شما ميشود.

 

آيا ميتوان دارای پينگ صفر بود؟

خير امكانش نيست به آن دليل كه ارتباط با سرور حداقل يك ميزانی طول ميكشد و ارتباط با آن صفر در مواقع ميشود كه شما در عين حال يك سرور براظز خود داشته باشيد.

 

چگونه از پينگ و دستور آن استفاده كنيم؟

براي استفاده از ping و رضايت شما كافي است كه ابتدا از روی كيبورد كلمه كنترل به اضافه ويندو را بگيريد و پنجره ایی برای شما به نمايش ميدهيد شما كلمه ( سی ام دی ) را وارد كنيد و ادرس سايتی را وارد كنيد همانند تصوير پايين :

بعد از آن شما بايد چند مرحله را به صورت كامل انجام دهيد كه ما در ادامه برای شما عنوان كرده ايم:

1-آدرس وبسايت مقصد و سايتی كه ميخواهيد از آن پينگ دريافت كنيد را وارد كنيد

2- شماره آی پی مقصد خود را وارد كنيد و آی پی مقصد سايت شما و ادرس آن است .

3- ميزان تايم استفاده خود را انتخاب كنيد .

پینگ بازی

در چه مواردی پينگ بالا ميرود؟

با توجه به سوالات بالا كاربران در رابطه با اينكه چرا پينگ در برخي مواقع خيلی بالا ميرود ؛ در پاسخ آنها دلايل آن ها را به صورت چند مورد براي شما عنوان كرده ايم و اگر توانستيد از آن ها جلوگيری كنيد و نگزاريد اين اتفاقات برای شما رخ دهد :

  • با پديدار شدن كرونا و قرنطينه خانگی ميزان استفاده از اينترنت و فعاليت در ارصه فضای مجازی افزايش چشمگيری داشته است و اين دليل برای بالا بودن ترافيك شبكه ها و سرور های اينترنتی است ؛‌شما در رابطه با مقابله با اين موضوع همانطور كه در اين مقاله گفته شد بايد مودم های شاتل و يا گيمينگ تهيه كنيد ( اگر مودم نداريد سيم كارت های مخصوص استفاده از اينترنت را تهيه كنيد)
  • اگر مودم اينترنت داريد در رابطه با ميزان پينگ نارضايتی هایی در بر داريد كافی است به مخابرات تماس و يا رجوع كنيد ؛‌ و سرويس هاي مناسب را تهيه كنيد ( سرويس های سرعت نامحدود اينترنت با سرعت 5 مگابيت بر ساعت) كه ميزان پينگ را باور نكردنی خواهد كرد.
  • البته ميزان آن به سيستم عامل موبايل يا ويندوز شما دارد كه آيا قديمی است و يا جديد اگر قديمی است بايد سيستم خود را عوض يا تغييراتی در آن ايجاد كنيد. ( منظور از تغييرات تعويض قطعات در آن نيست بلكه تغييرات دستور عمل سيستمی در رابطه با اجرا آن است )
  • يكي ديگر از دلايل بالا بودن آن اين است كه شما بايد پنجره های دانلود خود را ببنديد در بعضی از مواقعه سيستم عامل شما در حال دانلود پنجره های متفاوت است و شما بايد از آنها جلوگيری كنيد .

 

نویسنده : محمد هادی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *