هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
یادگیری سریع زبان انگلیسی

10 راهکار کاربردی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

دسته بندی : مقالات
1401/03/07

یادگیری سریع زبان انگلیسی چقدر براتون مهمه؟ یه سوال چقدر براتون پیش اومده که به موسسات و یا اموزشگاه های زبان انگلیسی مراجعه کنید و ازشون بپرسید که چقدر طول میکشه که زبان انگلیسی رو یاد بگیرم؟

یکی از نکاتی که بهت برای یادگیری زبان انگلیسی کمک میکنه اینه که قبل از اینکه شروع کنی باید سطح دانش زبانی خودت رو بدونی که میتونی با شرکت در آزمون های انلاین و یا جلسات تعیین سطح موسسات آموزش زبان انگلیسی براحتی سطح زبان خودت رو بدونی.

یادگیری سریع زبان انگلیسی

فراموش نکن که در یادگیری و اموزش زبان انگلیسی یه فرمول وجود داره به نام i+1 طبق این فرمول باید مطالبی که برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب میکنی 1 درجه از سطح دانش زبانی خودت بالاتر باشن و تنها در چنین حالتی یادیگیری زبان انگلیسی بطور مثبت امکان پذیره!

در ادامه من میخوام یسری راهکارها رو برای یادگیری سریع زبان انگلیسی بهت معرفی کنم که بهت قول میدم میتونه روی یادگیری سریع زبان انگلیسی تاثیرات فوق العاده ای داشته باشه، یادت باشه که تمامی این موارد بر اساس تجربه 9 ساله تدریس خودم و یسری از استاید زبان بدست اومده و میتونه بهت کمک بسیار زیادی کنه! این نکات ارزشمند رو امروز قراره با هم در سایت برتر آموز مرور کنیم و یاد بگیریم

  • هرچی دم دستت هست بخون

درست متوجه شدی هرچی دم دستت اومد بخون، از کتاب های زبان انگلیسی در زمینه های مختلف گرفته تا فهرست خوراکی هایی که از فروشگاه ها میخری و یا حتی اطلاعات محصولات آرایشی بهداشتی و ایمیل های مختلفی که براتون به زبان انگلیسی از طرف وب سایت های مختلف ارسال میشه!

تو باید بتونی دامنه لغاتت رو افزایش بدی و اینکار باید طوری باشه که مطالب براتون خسته کننده نباشه! به همین خاطره که تاکید دارم هرچی دم دستت رو بخونی، چون میتونی در زمینه های مختلف مطالعه داشته باشی و از طرفی در زمینه های مختلف میتونی لغات و عبارات جدید یادبگیری!

  • لغات جدید رو یادداشت کن

یکی دیگه از راهکارهای یادگیری سریع زبان انگلیسی یادداشت کردنه! وقتیکه یک لغت جدید یاد میگیریم فکر میکنیم که فراموش کردنش غیر ممکنه و اگه چندبار با خودمون اون لغت رو تکرار کنیم دیگه برای همیشه یادمون میمونه، اما این نوع طرز فکر کاملا اشتباهه! شما باید یه دفترچه همراه خودت داشته باشی برای اینکه بتونی لغات جدیدی که یاد میگیری رو یادداشت کنی.

حتی اگه بتونی با اون لغت یا عبارت جدیدی که یادگرفتی یه مثال بنویسی بهت قول میدم فراموش کردنش غیر ممکنه، البته در صورتیکه هرروزی که لغات و عبارات جدید رو یاد میگیری قبل از خواب حتما اونارو مرور کنی!

  • یادگیری سریع زبان انگلیسی با صحبت کردن

زبان انگلیسی برای صحبت کردنه دیگه؟ برای اینه که ما بتونیم با سایر کسانی که به زبان انگلیسی تسلط دارن صحبت کنیم، غیر این که نیست؟

حالا راهکار چیه! شما باید بتونید با افرادی که به زبان انگلیسی تسلط دارن صحبت کنید، یادتون باشه که خواندن و نوشتن و حتی گوش دادن تا یه حدی میتونه تاثیر گذار باشه، توی مورد قبلی گفتم لغات و عبارات جدید رو یادداشت کنید درسته؟ خب اینکه شما نتونی از لغات و عباراتی که یادداشت کردی استفاده کنی، دیگه زبان انگلیسی به چه دردیت میخوره؟

یادگیری سریع زبان انگلیسی

متاسفانه گاهی وقتا خیلی از زبان اموزان و علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی، تصور میکنن که داشتن دامنه لغوی خوب میتونه بهشون کمک کنه، اما به این توجه نمیکنن که شما باید بتونی از عبارات و لغت هایی که یادگرفتی استفاده کنی و اینه که خیلی مهمه! سعی کنید در کلاس های اموزشی حضوری و یا انلاین برای پیدا کردن یک پارتنر زبان انگلیسی حتما ثبت نام کنید.

  • یادگیری سریع زبان انگلیسی به کمک زیرنویس و پادکست

چقدر اهل استفاده از یوتیوب هستی؟ میدونی که چند وقته میتونی هر ویدئویی رو که دوست داری ببینی زیرنویس انگلیسی شو هم میتونی فعال کنی؟

اما یه نکته اینجا خیلی مهمه سعی کن زمانی که از یوتیوب استفاده میکنی ویدئوهایی رو ببینی که بهشون علاقه داری، این کار بهت در یادگیری سریع زبان انگلیسی خیلی میتونه کمک کنه بهت قول میدم و این نکته رو هم مدنظر داشته باش که زمان میبره بتونی لهجه های متفاوت رو یادبگیری و یا حتی متوجه بشی که چی داره میگه!

استفاده از پادکست هم میتونه برای تقویت لیسنینگ خیلی بهت کمک کنه، علی الخصوص وقتایی که در حال رانندگی هستی و یا اینکه داری یکاریو انجام میدی که همزمان میتونی پادکست گوش کنی بهت توصیه میکنم اینکارو انجام بدی، بشدت روی یادگیری زبان و تقویت زبان انگلیسی تون میتونه تاثیر مثبت بذاره!

  • سفرهای خارجی

اگه بتونی به کشورهای انگلیسی زبان سفر کنی مطمئن باش که یادگیری زبان انگلیسی علاوه بر اینکه هم برات راحت میشه، خیلی سریع تر هم میتونی سطح زبان خودت رو تقویت کنی، قطعا این جمله رو شنیدی که اگه توی محیط قرار بگیری یادگیریت و سرعت یادگیریت بیشتر و چند برابر میشه! پس اگه شرایطشو داری حتما از این فرصت برای ارتقا سطح زبان انگلیسیت استفاده کن!

  • از دوستات کمک بگیر

بین دوستانت و یا افرادی که باهاشون در ارتباطی کسانی هستن که علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی باشن و یا اینکه به زبان انگلیسی تسلط داشته باشن؟ براحتی میتونی ازشون برای یادگیری سریع زبان انگلیسی کمک بگیری.

یادگیری سریع زبان انگلیسی

کافیه ازشون بخوای هر وقت مطلب و یا موسیقی به زبان انگلیسی داشتن رو باهات به اشتراک بذارن و بعد هردوتون در رابطه با اون موسیقی و یا اون مقاله و مطلب باهم به زبان انگلیسی صحبت کنیدف اینجاست که شرکت در کلاس زبان بصوت انلاین و حضوری میتونه بهتون کمک خیلی زیاد کنه!

  • یادگیری سریع زبان انگلیسی با سوال پرسیدن

اگه واقعا به یادگیری زبان انگلیسی علاقه داری بهت توصیه میکنم که تا جایی که میتنی از مدرس و اساتید زبان انگلیسی سوال بپرس و یا حتی بصورت کامنت در شبکه های اجتماعی و یا ارسال ایمیل به زبان انگلیسی سوال بپرس!

حتی اگه داری به تنهایی زبان انگلیسی رو یاد میگیری و یا اینکه پارتنر زبان بصورت انلاین داری تمام سوالاتت رو یا از اون شخصبپرس و یا اینکه میتونی در گوگل سرچ کنی و از مقالات و وبلاگ های مختلف برای پیدا کردن جواب سوالاتت کمک بگیری! بطور غیر مستقیم با اینکار هم دانش لغوی خودتت رو افزایش میدی هم اینکه میتونی ارتباطاتت رو به زبان انگلیسی گسترده تر کنی!

  • بازیگر و یا خواننده مورد علاقه ات کیه؟

بازیگر و یا خواننده مورد علاقه ات که به زبان انگلیسی صحبت کنه رو دنبال میکنی؟

ببین سعی کن مصاحبه ها و یا فیلم ها و حتی موزیک ویدئوهاشو ببینی اما، این دیدن باید به این شکل باشه که بار اول فقط میبینی و گوش میدی اما بار دوم لغات و عبارات مهم و جدید رو یادداشت میکنی و بعد میتونی زیرنویس مصاحبه و یا حتی فیلم و موزیک ویدئو رو هم فعال کنی که ببینی آیا لغات و عباراتی که یادداشت کردی درست هستن یا نه؟ فراموش نکن که در چنین مواقعی با عبارات و اصطلاحات عامیانه خیلی زیادی رو به رو میشی که میتونن در مکالماتت خیلی بهت کمک کنن.

  • چرا میخوای زبان انگلیسی رو یاد بگیری؟

بعد از پشت سر گذاشتن تمام مواردی که بالا د رموردشون صحبت کردم میرسیم به این سوال که چرا میخوای زبان انگلیسی رو یاد بگیری؟ میخوای مهاجرت کنی؟ برای ادامه تحصیل میخواد یاد بگیری؟ برای ارتقا بیزنیس و کسب و کارت میخوای یادبگیری؟

میدونی چرا این سوال هار میپرسم؟ به این خاطر که شما باید هدف تون رو از یادگیری زبان انگلیسی بعد از تمامی نکاتی که ذکر شد مشخص کنید و بعد در همون حیطه باید به یادگیری زبان انگلیسی مشغول بشید. بعنون مثال اگه قصد شما ادامه تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان باشه باید علاوه برا اینکه یلغات مربوط به حوزه تحصیلی تونو یادبگیرید باید بتونید لغات مرتبط با ارتباطات رو هم یادبگیرید که در ارتباطاتی که در طول روز دارید دچار مشکل نشید.

یادگیری سریع زبان انگلیسی

ولی اینو یادتون باشه که براحتی میتونید از پس یادگیری زبان انگلیسی بدون هیچ تلاش و تمرینی بربیاید!

  • یادگیری گرامر به کمک کتاب داستان

یکی از مهمترین نکات یادگیری سریع زبان انگلیسی یادگیری گرامر هستش !

بهترین روش های یادگیری گرامر استفاده از کتاب داستان ها در زمان های مختلف هستش! شما باید کتاب داستان های مختلف رو که البته یک درجه از سطح زبان شما بالاتر باشه رو تهیه کنید و با خوندن اون کتاب داستان گرامر رو بطور غیر مستقیم یاد بگیرید.

هیچکس با خوندن گرامر بصورت مستقیم نمیتونه گرامر زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگه ای رو متوجه بشه و اون رو درک کنه.

و اما کلام اخر اینکه اگر عاشق یادگیری زبان انگلیسی نیستید به هیچ وجه سمتش نرید چون از زبان انگلیسی متنفر میشید! اما ار عاشق یادگیری زبان انگلیسی هستید مطمئن باشید که میتونید خیلی راحت سطح خودتونو با تلاش ارتقا بدبد!

منبع: ef

نویسنده : پریسا نصرتی

سلام من 9 سال سابقه تولید محتوای یونیک (ترجمه شده) دارم و به وردپرس و محتوای سئو شده تسلط کامل دارم. طی این سال ها در زمینه های مختلفی تولید محتوا انجام دادم اما در زمینه ارز دیجیتال، پزشکی و شیمی هیچ تخصصی ندارم. در سایر زمینه ها تخصص کامل دارم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *