هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
راه اندازی کسب و کار با پول کم

5 پیشنهاد برای شروع کسب و کار با سرمایه کم

دسته بندی : کسب و کار
1401/07/02

5 پیشنهاد برای شروع کسب و کار با سرمایه کم

همه‌ی افراد ممکن است که تمایلی نداشته باشند که برای دیگران کار کنند. از این رو ممکن است که به فکر راه اندازی کسب و کار شخصی خودشان باشند. اما برخلاف تصور عموم راه اندازی کسب و کار همیشه نیازمند سرمایه زیاد نیست.  با سرمایه کم نیز می‌توان کسب و کاری سود ساز راه اندازی کرد. به یاد داشته باشید که مهم نیست که شما در ابتدای شروع یک کار چقدر سرمایه دارید. بلکه مهم است که شما چه میزان تخصص دارید.

شروع یک کسب و کار با سرمایه کم می‌تواند برای شما مزایا و معایبی داشته باشد که در ادامه به آن می‌پردازیم. اما قبل از هر چیز به این نکته توجه کنید که سرمایه شما پول، زمان و انرژی شما است. شما نباید خود را محدود به یک دسته بندی خاص کنید. در نهایت موردی که می‌تواند شما را از دیگران متمایز کنند تخصص شما است. شروع یک کسب و کار با سرمایه کم می‌تواند برای شما در نهایت منجر به یک هولدینگ بزرگ شود.

به عنوان مثال موسس میهن کسب و کار خود را یک چرخ دستی کوچک شروع کرد. اما در حال حاضر چند هزار نفر نیروی کاری مستقیم، استخدام نموده است. کمتر کسی را می‌شناسید که با محصولات میهن آشنا نباشد. در نتیجه به هیچ عنوان کسب و کار خود را در هر مقیاسی کوچک بشمارید.

مزایای شروع کسب و کار با سرمایه کم

اگر بخواهیم به مزایای شروع کسب و کار با سرمایه کم اشاره کنیم. در وهله اول باید به این موضوع اشاره کنیم که شما خود کارفرمای خود می‌باشید. بله اولین و مهمترین مزایای شروع یک کسب و کار با سرمایه کم این است که شما استقلال خود را حفظ کرده‌اید. در مرحله بعدی باید به این موضوع اشاره کنیم، که شما می‌توانید برای خود برنامه ریزی داشته باشید.

کسب و کارهای کوچک معمولا حاشیه سود قابل توجه‌ای دارند. شما می‌توانید با توجه به حاشیه سود بالای کسب و کار خود، زودتر آن‌را رشد دهید. از طرفی شما بواسطه پیروزی‌هایی که در کسب و کار خود بدست می‌آورید، اعتماد به نفس خود را صورت قابل توجه‌ای رشد می‌دهید. شما در ابتدای کار با توجه به مقیاس کسب و کار خود نیاز به استخدام نیروی کار نخواهید داشت. همانطور که می‌دانید یکی از چالش‌های هر کسب و کار استخدام نیروی کار متخصص و وفادار می‌باشد.

اگر شما در کسب و کار خود شکست را تجربه کنید، می‌توانید آن را بپذیرید. از طرفی اگر شما برای شروع کسب و کار خود هزینه زیادی کرده باشید. ممکن است نتوانید به راحتی شکست را قبول کنید و منجر به زیان‌های مالی و احساسی فراوانی شوید. هزینه‌ها در کسب و کار شما معمولا مقرون به صرفه است و شما می‌توانید با اندکی مدیریت به سادگی آن‌ها را کنترل کنید. برنامه ریزی و رهبری در کسب و کارهای کوچک معمولا ساده‌تر است و احتمال موفقیت شما نیز بالاتر است.

معایب شروع کسب و کار با  سرمایه کم

ما قرار است در این مقاله با شما صادقانه صحبت کنیم. همانطور که شروع یک کسب و کار با سرمایه کم برای شما مزایایی دارد. این موضوع به این منزله است که معایبی نیز در انتظار شما می‌باشد. به عنوان مثال شما در کسب و کار کوچک اگر کار نکنید، از پول خبری نیست. اما در کسب و کار با سرمایه زیاد می‌توانید بدون کار کردن به درآمد برسید. شما برای این که بتوانید در محیط رقابتی کسب و کار خود دوام بیاورید باید هوشمندانه کار کنید. بله درست متوجه شدید هوشمندانه کار کنید.

شروع کسب و کار با سرمایه کم، معمولا چالش‌های خاص خود را دارد. و نمی‌توان روی درآمد بلند مدت خود به صورت دقیق حساب کنید. بیمه و مزایا خبری نیست و شما باید برای روزهای سخت خود برنامه ریزی داشته باشید. در غیر این صورت شکست شما امری طبیعی خواهد بود. معمولا شروع کسب و کار کوچک به این منزله است که در ابتدای کار شما خبری از  استراحت نیست. از طرفی ممکن است برای ورود به بازار هدف نیز اندکی چالش داشته باشید.

در مجموع به یاد داشته باشید که مزایای شروع کسب و کار با سرمایه کم، بیش از معایب آن است. همه‌ی کسب و کارهای بزرگ از یک مقیاس کوچک شروع کرده‌‌اند. به عنوان مثال جف بزوس موسس آمازون بزرگترین هولدینگ فروش آنلاین دنیا از گاراژ خانه شروع کرده است. شما نیز نباید روحیه‌ی خود را از دست بدهید، بلکه باید به مزایای کار خود فکر کنید.

اولین پیشنهاد ما برای شروع کسب و کار با سرمایه کم این است که تولید کننده باشید

زمانی که افراد به دنبال کسب و کاری با سرمایه کم می‌باشند. اولین کاری که به آن‌ها توصیه می‌شود، معمولا تولید است. شاید برای شما سوال باشد که باید چه چیزی تولید کنیم. شما باید به تخصص خود نگاه کنید. برخی از افراد ممکن است که با ساخت عروسک‌های دکور، مجسمه‌های سنگی و گلی، تولید محتوا، تولید محصولات خوراکی و… شروع کنند. اما مهم این است که با توجه به نیاز بازار و شرایط زندگی خود از یک جایی شروع می‌کنند.

اگر شما در کلان شهرها زندگی می‌کنید، قطعا می‌توانید با تولید ترشی خانگی، پخت غذای آماده و مواردی از این دست شروع کنید. شما اگر دقت کنید، در کلان شهرها معمولا بیشتر افراد به سمت کارهای اداری مشغولند. این موضوع به شما این سیگنال را می‌دهد که این افراد معمولا زمان کافی ندارند. شما باید به این موضوع فکر کنید که چگونه با تولیدات خود می‌توانید به زمان این افراد کمک کنید. امروزه جامعه به تولیدات شما در مقیاس کوچک بسیار نیازمند است. مهم این است که شما چه نیازی را در چه زمانی کشف می‌کنید و چگونه از آن استفاده می‌کنید.

تولید کنندگی با سرمایه کم

نکات تکمیلی

در این بخش به بررسی کسب و کارهای تولیدی می‌پردازیم که بر شروع نیاز به سرمایه کمی دارند.  1. مراکز تهیه غذا خانگی   2. خدمات بسته بندی حبوبات و…   3. پروش گل و گیاه آپارتمانی و گل خانه‌ای  4. پرورش ماهی زینتی   5. خیاطی و دوخت لباس مجلسی 6. ساخت و تولید شمع معطر  7. تولید محصولات چرمی مانند کیف، دستبند و… 8. تولید عرقیجات گیاهی 9. روغن گیری از دانه‌های گیاهی   10. ساخت و تولید اسباب بازی   11. مجسمه سازی   12. تولید انواع نان خانگی  14. پخت انواع شیرینی خانگی 15. ساخت انواع اکسسوری 16. تولید میوه خشک 17. طراحی انواع تابلوهای زینتی  18. تولید لوازم آرایشی ارگانیک 19. پروش قارچ   20. کتاب صوتی و پادکست  21. طراحی ظروف

زمانی که شما به کسب و کار تولید فکر می‌کنید، از تمامی این مشاغل با توجه به علاقه خود می‌توانید استفاده کنید. اما نکته‌ای که در این بخش بسیار برای شما مهم است. شما برای انجام هر کسب و کار کوچکی باید یک فضای مجازی قوی داشته باشید. زمانی که شما یک فضای مجازی قوی داشته باشید برای ورود به بازار مشکلی نخواهید داشت. از طرفی شما برای یک فضای مجازی قوی نیاز به تیزر تبلیغاتی برای محصولات خود خواهید داشت.

با توجه به این که شروع کسب و کار شما با سرمایه کم بوده است. در نتیجه شما نمی‌توانید هزینه‌ای برای تیزر تبلیغاتی پرداخت کنید و خودتان باید آن را تهیه کنید و نشر دهید. برای این کار شما می‌توانید از بخش محصولات سایت برترآموز استفاده کنید. در این بخش می‌توانید از « آموزش پریمیر از مقدماتی تا سطح حرفه‌ای » استفاده کنید. شما بواسطه این برنامه کاربردی می‌توانید برای کسب و کار خود یک تیزر حرفه‌ای و جذاب تولید کنید.

دومین پیشنهاد ما برای شروع کسب و کار با سرمایه کم این است که واسطه گری کنید

اگر شما به کسب و کار تولیدی علاقه‌ای ندارید، می‌توانید به واسطه گری فروش بپردازید. شما در این روش نیاز به سرمایه کمی خواهید داشت و مهم برای شما قدرت چانه زنی و مذاکره‌ی شما می‌باشد. شما در این روش دو راه برای خرید و فروش خواهید داشت. در روش اول شما به خرید کالای نو می‌پردازید و آن را به فروش می‌گذارید. در روش دوم شما اقدام به خرید کالای دست دوم می‌کنید و آن را به فروش می‌رسانید.

خرید کالای نو

این روش در اصطلاح بازاریابی به Dropshipping معروف می‌باشد. شما در این روش در ابتداء به دنبال مصرف کننده و خریداران می‌باشید و سپس محصولات مد نظر آن‌ها را تهیه می‌کنید و به آن‌ها می‌فروشید. در این روش شهر زندگی شما می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال در مناطق بندرگاهی معمولا کالا اندکی ارزان است. شما در این روش ابتدا هزینه را خریداران دریافت می‌کنید و سپس یک تا دو روز کاری محصولات را برای آن‌ها ارسال می‌کنید.

در روش دراپ شیپینگ ، شما می‌توانید کسب و کار با سرمایه کم را تجربه کنید. شما در این روش فقط نیاز به هزینه تبلیغات خواهید داشت و نیاز به هزینه اولیه برای تامین کالا نخواهید داشت. به یاد داشته باشید شما در این روش باید مشتریان خود را همیشه راضی نگه دارید. ابتداء باید از موجودی کالا اطمینان داشته باشید و سپس اقدام به فروش نهایی کالا کنید.

خرید کالای دست دوم

شما در این روش اقدام به خرید کالای دست دوم می‌کنید. مدت زمانی منتظر می‌مانید تا به یک شخص به قیمت منطقی و اندکی بالاتر بفروشید. به عنوان مثال همان کاری که بنگاه ماشین انجام می‌دهد. او در ابتدا ماشین را از شخصی به قیمت پایینتر می‌خرد و سپس به  یک خرید به قیمت بالاتر می‌فروشد. در این روش شما نیاز به مغازه فیزیکی نخواهید داشت و می‌توانید بواسطه برنامه دیوار این کار را انجام دهید. از طرفی می‌توانید به واسطه برخی از افرادی که شغلی مشابه شما دارند. این کار را انجام دهید و به آن‌ها پیشنهاد همکاری دهید.

البته به این نکته توجه داشته باشید که مهارت مذاکره شما در این روش بسیار مهم است. شما برای آموزش خود در این بخش می‌توانید به صفحه مقالات برترآموز مراجعه کنید. در آن بخش از مقاله « اصول و فنون مذاکره » استفاده کنید. شما نیز می‌توانید به دیگر افراد برای شروع یک کسب و کار با سرمایه کم واسطه گری کالا را پیشنهاد دهید. چرا که هرچه تعداد افراد بیشتر شود، روابط شما گسترده‌تر خواهد شد.

کسب درآمد از واسطه گری

سومین پیشنهاد ما برای شروع کسب و کار با سرمایه کم این است که آموزش دهید

اگر شما به دنبال شروع یک کسب و کار با سرمایه کم می‌باشید، به شما توصیه می‌کنم که به آموزش مهارت‌های خود فکر کنید. شاید در ابتداء فکر کنید که این کار یک بازار شدیدا رقابتی دارد. اما شما می‌توانید با تخصص خود بخش بزرگی از این بازار را به خود اختصاص دهید. شما در این روش نیاز است که یک تخصص انتخاب کنید و در آن عمیق شوید. زمانی که این شما به درجه استادی رسیدید. دو انتخاب خواهید داشت، شما می‌توانید استخدام شوید و یا شما می‌توانید به صورت خویش فرما این کار را انجام دهید.

دقت کنید منظور ما از استخدام این نیست که شما کارمند ارگان خصوصی و یا دولتی شود. بلکه منظور ما این است که در ازای معرفی هنرجو به شما از شما مقداری پول دریافت کنند.  صنعت آموزش در کشور ما همیشه یک صنعت پویا و پولساز بوده است. شما می‌توانید با توجه به تخصص خود در آن رشد کنید. به یاد داشته باشید سابقه‌ی شما در این بخش بسیار مهم است. شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا یک سابقه نیکو از خود ارائه دهید.

اگر شما سابقه‌ی درخشانی در این حوزه ندارید، می‌توانید اقدام به آموزش چند دانشجو به صورت رایگان کنید. سپس از نتایج این دانشجویان استفاده کنید و آن را به عنوان سابقه خود به دیگران عرضه کنید. شما می‌توانید از آموزش آنلاین نیز استفاده کنید. در این صورت شما برای شروع کسب و کار با سرمایه کم مشکلی نخواهید داشت.

نکات تکمیلی

شما برای اینکه بتوانید در آموزش موفق باشید. باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا دریابید نیاز جامعه در حال حاضر چیست؟ به عنوان مثال در حال حاضر رقابت در حوزه فروشگاه آنلاین به شدت فشرده است. اما افراد نمی‌دانند که چگونه باید کسب و کار خود را رشد دهند. جایگاه خود را در میان رقبا تثبیت کنند و در این بازار شدید رقابتی موفق شوند.

این افراد نیازمند متخصصین سئو می‌باشند. در حال حاضر افراد کمی می‌‌‌باشند که در این حوزه تخصص کافی داشته باشند. شما می‌توانید با استفاده از بخش « آموزش سئو » از سایت برترآموز دانش خود را در این زمینه افزایش دهید. در نتیجه می‌توانید با دادن مشاوره‌هایی به صاحبین کسب و کار نیز کمک به رشد خود در ابعاد متفاوت کنید.

چهارمین پیشنهاد ما برای شروع کسب و کار با سرمایه کم این است که فریلنسری کنید

امروزه به لطف رشد فضای دیجیتال مارکتینگ می‌توان گفت که فریلنسر شدن یکی از بهترین مشاغل با درآمد مناسب است. شما اگر به دنبال شروع کسب و کار با سرمایه کم می‌باشید، باید به فریلنسر شدن فکر کنید. تفاوت این روش با روش قبلی در این است که شما نیاز به تبلیغات برای آموزش نخواهید داشت. و خود به صورت مستقل می‌توانید یک کسب و کار عالی با درآمد مناسب راه اندازی کنید. البته به این سادگی‌ها نیست و شما باید به نکاتی نیز توجه داشته باشید که در ادامه خدمت شما عرض می‌کنیم.

البته به این موضوع توجه داشته باشید که این روش نیز مانند هر روش دیگری نیازمند تخصص است. شما با دانش خود می‌توانید به هر جایگاهی که مدنظر شما است دست پیدا کنید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که مدیریت زمان شما در این روش بسیار با اهمیت است. شما در این روش بیشتر از هر چیزی به مدیریت زمان و تمرکز نیاز خواهید داشت.

راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

اگر شما نمی‌دانید که از کجا و چگونه شروع کنید. به شما توصیه می‌کنم که بخش مقالات سایت برترآموز مراجعه کنید. در ان بخش از مقاله « آموزش فریلنسری، چگونه فریلنسر شویم » به صورت جامع و کامل استفاده کنید. ما در این مقاله به عنوان مثال به یکی از جذاب‌ترین مشاغل فریلنسری اشاره خواهیم کرد.

اگر شما به دنبال شروع کسب و کار با سرمایه کم می‌باشید و به فریلنسری نیز علاقه دارید، می‌توانید معامله گر شوید. امروزه معامله گری بازارهای مالی یکی از جذاب‌ترین روش‌های کسب سرمایه است. که شما به کمک آن می‌توانید به درآمد قابل توجهی دست پیدا کنید. البته این روش به شدت نیاز به تخصص و مطالعات آزاد دارد.

نکات تکمیلی

امروزه افراد زیادی علاقه به فریلنسر شدن دارند اما همه نمی‌توانند به این هدف دست پیدا کنند. شما در این روش با دو پارامتر می‌توانید موفق شوید. اولین پارامتر توانایی شما در مدیریت زمان آزاد شما است. دومین پارامتر توانایی به روز نگه داشتن دانش و مهارت شما. چرا که شما در کارفرمایی ندارید و خود مدیر خود می‌باشید و هر زمان که تمایل داشتید می‌توانید کار انجام دهید.

از طرفی رقبای شما نیز هوشمند می‌باشند. آن‌ها از زمان خود برای افزایش دانش و مهارت خود استفاده می‌کنند. با توجه به این مسائل شما برای این که بتوانید. بازار کاری خود را حفظ کنید باید همیشه یک مزیت رقابتی داشته باشید و آن‌را رشد دهید. شما باید در این شغل برای آینده خود برنامه ریزی داشته باشید.

اگر شما فریلنسری را در سطح متوسط آن انجام دهید باید به فکر بیمه‌ای برای خود باشید تا در آیند دچار چالش نشوید. اما اگر شما در سطح یک فریلنسر مطرح و قوی به خواهید مشغول کار شوید. باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا سطح درآمد خود را ارتقا دهید. در نتیجه در مدت زمان بسیار کوتاهی بازنشسته خواهید شد. در این روش آینده شما نیز تضمین شده است. چرا که برند شما حاوی ارزش مادی و معنوی می‌باشد.

پنجمین پیشنهاد ما برای شروع کسب و کار با سرمایه کم این است که تعمیرکار شوید

اگر شما به دنبال شروع یک کسب و کار با سرمایه کم می‌باشید به تعمیر کاری فکر کنید. یک تعمیر کار تمام وسایلی که نیاز دارد یک جعبه ابزار است. در صورتی که او به قطعات تعویضی نیاز داشته باشد، هزینه آن را از مشتری دریافت می‌کند. در این صورت شما برای این که یک تعمیر کار خبر شوید نیازمند یک مهارت خواهید بود. امروزه به لطف اینترنت می‌توانید مهارت دیگران را در مدت زمان کوتاهی فرا بگیرید.

از طرفی شما بواسطه تبلیغات آنلاین نیز می‌توانید به سرعت به بازار کار دست پیدا کنید. درصورتی که شما اندک سابقه قابل قبولی پیدا کنید، دیگر نیاز به تبلیغات نیز نخواهید داشت. چرا که مردم با معرفی شما به دیگران برای شما مشتری فراهم خواهند کرد. یک تعمیرکار برای این که بتواند دانش خود را افزایش دهد، می‌تواند از مراکز فنی حرفه‌ای نیز استفاده کند.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، این است که ما در یک کشور در حال توسعه زندگی می‌کنیم. در کشورهای در حال توسعه معمولا شرایط زندگی مردم به لحاظ اقتصادی معمولا چالش برانگیز است. این موضوع برای شما مانند یک چراغ سبز عمل می‌کند. چرا که مردم تمایل بیشتر به تعمیر محصولات خود دارند تا تعویض محصولات خود. اگر شما به دنبال یک شروع کسب و کار با سرمایه کم می‌باشید. از طرفی شما در رسیدن به درآمد نیز عجله دارید یکی از بهترین مسیرها برای شما تعمیر کاری است. چرا که فاصله شما از زمان شروع  تا کسب درآمد بسیار کوتاه است.

راه اندازی کسب و کار کوچک خانگی با سرمایه کم

ما در این بخش از مقاله قصد داریم به شما نکاتی را بگوییم که با استفاده از آن می توانید اقدام به راه اندازی یک کسب و کار خانگی با سرمایه کم کنید.  به نکاتی که در این بخش گفته می‌شود توجه فرمایید و سعی کنید از آن نت برداری کنید.

1.    مترجمی زبان عربی

زمانی که شما بررسی می کنید امروزه افراد زیادی به آموزش زبان انگلیسی مشغول می‌باشند. در نتیجه اگر شما بخواهید  مترجمی زبان انگلیسی را به عنوان یک شغل در منزل انتخاب کنید. ممکن است که بازار کار مناسبی نداشته باشد.  از این رو یکی از زبان‌هایی که در ایران استفاده بسیار دارد،  و از طرفی برای آن به اندازه کافی مترجم نیز موجود نمی‌باشد.  زبان عربی هست بنابراین شما با استفاده از مترجمی زبان عربی در منزل می توانید یک بازار کار مناسب در اختیار داشته باشید.

البته به این نکته توجه داشته باشید که شما به هر میزان که بتوانید قدرت گوش دادن و صحبت کردن زبان عربی خود را نیز تقویت کنید.  بازار کار شما نیز بهتر خواهد بود.  شما باید در سایت‌ برنامه ترجمه‌ای زبان عربی به دنبال پیدا کردن پروژه باشید. مهارت شما تعیین کننده میزان درآمد شما خواهد بود، قطعا مهارت خوب گوش دادن می‌تواند کمک به سزایی به شما داشته باشد.

2.    نگهداری از کودکان

افراد زیادی ترجیح می دهند که فرزندشان در منزل در کنار خودشان همیشه حضور داشته باشد. به همین جهت این افراد از حضور مربی و یا پرستار کودک استقبال می کند.  به این نکته توجه داشته باشید که این افراد معمولاً اولویت اولشان شادی، آسایش و آرامش فرزندانشان می‌باشد. بنابراین شما می‌توانید از این موقعیت به عنوان یک پرستار کودک استفاده کنید.  اگر شما بتوانید در این حوزه یک سابقه اولیه مناسب داشته باشید. نیاز به مدرک خاصی نخواهید داشت و می توانید کار خود را شروع کنید.

معمولا اگر بتوانید اعتماد این افراد را به خود جلب کنید می‌توانید از فرزندان آنها در منزل خود نیز مراقبت کنید. به این نکته توجه داشته باشید که شما می‌توانید از این راه کسب درآمد مناسبی داشته باشید. در نهایت توجه داشته باشید که شما می‌توانید از مدارک آنلاین این حوزه نیز استفاده کنید. به این نکته توجه داشته باشید که این مدرک نیز صرفا به عنوان رزومه استفاده می‌شود.

3.    تزئینات و برگزاری مراسمات

یکی از کارهایی که شما می‌توانید بدون سرمایه و یا صرفا با آموزش آن را انجام دهید. برگزاری مراسمات است. امروزه افراد بسیار زیادی هستند که می‌خواهند مهمانی و مراسمات خود را به بهترین شکل ممکن برگذار کنند. از طرفی ممکن است که این افراد سلیقه برگزاری چنین اموری را نیز نداشته باشند. در نتیجه نیاز به فردی خواهند داشت که این کار را برای آن‌ها انجام دهد. شما می‌توانید از این فرصت ویژه استفاده کنید. شما می‌توانید تحت عنوان سرپرست تشریفات خود را به دیگران معرفی کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که شما می توانید از منابع خارجی نیز برای افزایش دانش خود استفاده کنید. به عنوان مثال یوتیوب یکی از بهترین مدرسه های رایگان برای شما می‌باشد،  شما هر آنچه که برای تزیینات و برگزاری مراسمات لازم داشته باشید می‌توانید به صورت رایگان از آنجا تماشا کنید.  برخی افراد نیز در این حوزه به صورت تخصصی مشغول فعالیت می‌باشند و به شما در این راستا نکاتی را آموزش می دهند.

 البته به این نکته توجه داشته باشید که در حال حاضر هیچ منبع رسمی موجود نیست که بخواهد به لحاظ آکادمیک این موضوع را در ایران بررسی کنید. با توجه به تقاضای بسیار بالا در این حوزه شما می‌توانید بدون رزومه صرفاً با داشتن توانایی مدیریت مناسب از پروژه‌هایی معمولی شروع کنید و برای خود یک رزومه عالی بسازید.

4.    ماساژ

یکی از مشاغلی که شما می‌توانید به عنوان، مشاغل خانگی به آن نگاه کنید، ماساژ است. شما می‌توانید با آموزش‌های آنلاین در این حوزه به کسب درآمد مناسبی دست پیدا کنید. به این نکته توجه داشته باشید که شما تنها نیاز به یک میز ماساژ خواهید داشت. البته شما می‌توانید در منزل افراد نیز به آن‌ها ماساژ دهید. این حوزه بسیار ناب و دست نخورده است و شما می‌توانید در آن موفق باشید.

سخن پایانی

ما در این مقاله با شما در مورد شروع کسب و کار با سرمایه کم صحبت کردیم. نکته مهم در شروع هر کسب و کاری چه با سرمایه کم و چه با سرمایه زیاد دانش و مهارت شما است. زمانی که شما قصد شروع یک کسب و کار با سرمایه کم را دارید علاوه بر دانش به سخت کوشی نیز نیاز خواهید داشت. شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا از منابع زمان و انرژی خود استفاده کنید تا خلاء مالی خود را پوشش دهید.

امروزه با توجه به رشد تکنولوژی توانایی افراد برای دستیابی به مشاغل مختلف آسان‌تر شده است. اما این موضوع برای همه یکسان است. در نتیجه شما باید به سراغ کاری بروید که بواسطه علاقه خود بتوانید با چالش‌های آن کنار بیاید. اگر بخواهیم با شما صادق باشیم، شما هیچ کاری را پیدا نمی‌‌کنید که بدون تلاش به موفقیت برسید. سعی کنید روانشناسی زرد را فراموش کنید و روی حقایق متمرکز شوید. چرا که رشد واقعی شما در گرو حقایق به وجود می‌آید و نه در گرو رویای شما.

نویسنده : امیر شادان پور

امیر شادان پور 😎 متخصص تولید محتوا « Content Marketing »و رپورتاژ نویسی پژوهشگر حوزه سئو و علاقه مند به تولید محتوای کاربردی و سئو شده، علاقه مند به حوزه تکنولوژی و دیجیتال مارکتینگ توانایی تولید محتوای تخصصی و ترجمه زبان انگلیسی مشغول همکاری با برترآموز😏

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *