هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید تصویر

ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید تصویر

دسته بندی : کسب و کار آنلاین
1402/11/18

استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوا امری رایج شده است.

با مطالعه این پست آموزشی به سادگی می‌توانید با آخرین ابزار هوش مصنوعی برای تولید تصویر آشنا شوید.

درود بر دنبال کنندگان سایت برترآموز، ما اومدیم با یک پست آموزشی بسیار جذاب در مورد ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید تصویر. زمانی که مشغول آپدیت جلسات دوره آموزش سئو برترآموز بودیم، نکات بسیار زیادی در رابطه ابزارهای هوش مصنوعی خدمت شما عزیزان ارائه نمودیم. با این حال بخش کوچکی از این اطلاعات را در پست آموزشی امروز به دنبال کنندگان خود آموزش خواهیم داد. تنوع ابزارهای هوش مصنوعی بسیار زیاد است. اما نکته بسیار مهم این ابزار نحوه استفاده و همچنین مدت زمان لازم برای استفاده از هوش مصنوعی می باشد. برخی از ابزارهای این حوزه مدت زمان بسیار زیادی از شما خواهند گرفت و همین امر موجب می‌شود که بازدهی شما کاهش پیدا کند. در ادامه ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید تصویر را معرفی خواهیم کرد که رابط کاربری آسان دارند و سرعت انجام هر یک در بالاترین مرتبه ممکن قرار دارد.

مزایای استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید تصویر چیست؟

در مورد مزایای استفاده از هوش مصنوعی برای پیدا کردن تصاویر مختلف و یا تولید محتوای چند لایه نکات بسیار زیادی را می‌توان مطرح کرد، اما در این بخش قصد داریم به صورت اجمالی و خلاصه مهمترین آن ها را بررسی نماییم.

 • تولید محتوای بصری یونیک و خاص
 • سرعت انجام بسیار کوتاه
 • استفاده بسیار آسان و بودن نیاز به دانش اولیه
 • خلاقیت بالا
 • تنوع بسیار زیاد
 • امکان ارتباط مستقیم با ابزارهای انتشار عکس
 • امکان دریافت خروجی در فرمت های مختلف
 • انجام آزمایش و خطا در کوتاهترین زمان ممکن
 • امکان خلق چندین و چند عکس با یک ابزار در یک زمان کوتاه
 • خدمات رایگان و یا مقرون به صرفه
 • امکان شخصی سازی چندلایه برای درک بهتر هدف مخاطب

اگر بخواهیم این لیست را ادامه دهیم، قطعا ده ها مورد دیگر نیز می‌توان به آن اشاره کرد. اما نکته بسیار مهمی که باید مد نظر قرار دهید، درک و دانش اپراتور از فضای مجازی خواهد بود. در صورتی که فرد اطلاعات کافی در این رابطه نداشته باشد، کاملا طبیعی است که یک نتیجه ایده آل نیز کسب نکند. بعد از معرفی هر ابزار به شما پیشنهاد می‌کنیم که به صورت دقیق آن را بررسی نمایید و سپس در مورد استفاده از آن برنامه ریزی کنید. در این صورت می‌توانید بازدهی خود را به صورت همه جانبه افزایش دهید.

ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید تصویر

 

لیست بهترین هوش مصنوعی برای ساخت عکس رایگان

در صورتی که بخواهیم بهترین و جذابترین عکس‌های ممکن را با کمک هوش مصنوعی بسازیم، قطعا تعداد بسیار زیادی سایت وجود خواهد داشت. اما قصد داریم مواردی را  معرفی نماییم که شما را بی نیاز از « آموزش فتوشاپ » سازد. برخی از تصاویر بعد از ساخت نیاز به تغییر دارد و زمان بسیار زیادی را جهت اعمال این تغییرات از شما خواهد گرفت. به همین منظور ما تمام تلاش خود را به گرفتیم که بهترین سایت‌های هوش مصنوعی با رابط کاربری ساده را بررسی کنیم.

1.     DALL-E

هوش مصنوعی DALL-E در چندین نسخه قابل استفاده می‌‌باشد، به همین دلیل ما یک نسخه خاص را بررسی نکرده و بعد از هر آپدیت هوش مصنوعی DALL-E ، محتوای این بخش را نیز به روز خواهیم کرد. در حال حاضر DALL-E 3 یکی از بهترین نمونه‌های هوش مصنوعی برای ساخت عکس رایگان با کیفیت است. این نسخه درک بالایی از زبان فارسی دارد و به سادگی می‌تواند منظور و هدف شما را درک نماید. نکته بسیار جذابی که در مورد DALL-E میتوانیم به آن اشاره کنیم، کیفیت بالای تصاویر است. برخی مواقع شما از ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید تصویر استفاده می‌کنید، اما تصویر خروجی کیفیت بالایی ندارد و نمی‌توان برای محتوای یک سایت از آن استفاده کرد.

زمانی که از DALL-E 3 استفاده می‌کنید، خیال شما راحت است که از قدرت خلاقیت بسیار بالایی برخودار خواهید بود. شما یک متن واحد را در DALL-E 3 تعریف می‌کنید، اما این هوش مصنوعی 4 تصویر با کیفیت به شما تحویل خواهد داد. نکته بعدی که باید به آن توجه نمایید قابلیت شبیه سازی بسیار دقیق آن است. در صورتی که از یک آثار هنری خاص لذت می‌برید، می‌توانید با توصیف دقیق آن به یک تصویر با کیفیت باور نکردنی دسترسی داشته باشید. البته توجه کنید افراد بسیار زیادی از DALL-E 3 برای پژوهش و تحقیقات نیز استفاده می‌کنند، چرا که قابلیت‌های این برنامه محدود نخواهد بود. دقت کنید که این ابزار در حال حاضر به صورت پرمیوم و رایگان قابل استفاده است. در صورتی که بخواهید از این طریق کسب درآمد نمایید، بهتر است که نسخه پولی آن را تهیه نمایید.

2.    Midjourney

یکی از جذابترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید تصویر، Midjourney خواهید بود. این سایت به نسبت مورد قبلی دقت و همچنین قدرت کاوش بیشتری دارد. زمانی که شما یک متن ثابت به او میدهید، تمامی منابع مرتبط با آن را در لحظه بررسی خواهد کرد و در نهایت یکی از آن ها را دستخوش تغییرات خواهد کرد. به عنوان مثال اگر بخواهید که برای شما یک گیاه طراحی کند، او با توجه به توصیفات شما بهترین نمونه آن را بررسی خواهد کرد و در نهایت آن را با توجه به توصیفات و همچنین سوابق جستجوی شما شخصی سازی خواهد کرد. یکی از ویژگی‌های بسیار جذاب سایت Midjourney، درک بسیار بالا از هنر می‌باشد.

ابزار Midjourney به دو صورت دمو و پرمیوم قابل استفاده است و اگر بخواهیم که از تمامی خدمات آن استفاده نمایید، لازم است که عضویت Discord را به دست آورید. اگر دقت و همچنین کیفیت آثار ساخته شده با استفاده از Midjourney برای شما بسیار مهم است، حتما از نسخه پرمیوم آن استفاده کنید. در نظر داشته باشید که سایت‌های بسیار زیادی خدمات Midjourney را به صورت رایگان به شما ارائه خواهند داد و در ازای این خدمات باید چند تبلیغ کوتاه نگاه کنید. یکی از دلایل محبوبیت Midjourney قدرت بسیار بالای او در درک آثار هنری است. یکی از تصاویر ساخته شده با استفاده از Midjourney در یکی از جشنواره‌های معتبر به مقام اول دست پیدا کرد. همین امر نیز موجب شد که در مدت زمان بسیار کوتاهی محبوب شود و نظرات افراد بسیار زیادی را به خود جلب کند. Deepswap

3.    Deepswap

برای بررسی دقیق ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید تصویر لازم است که به هوش مصنوعی Deepswap اشاره نماییم. این هوش مصنوعی علاوه بر تولید تصاویر بسیار واقعی برای اهداف مجرمانه نیز استفاده می‌شود. 😱 چرا که قدرت ساخت تصاویر در این بخش بسیار بالا است و می‌تواند هر کسی را به خود مشغول سازد. این هوش مصنوعی توانایی بسیار بالایی در ساخت و ویرایش یک چهره دارد. دقت این ابزار به اندازه ای بالا است که شما از آن برای باز کردن هر قفلی تصویری می‌توانید استفاده نمایید. مولد هوش مصنوعی Deepswap در تعویض چهره نیز دقت و همچنین سابقه بالایی دارد. بسیار از چهره‌های برش خورده یافته در یوتیوب نیز با استفاده از همین ابزار ساخته شده است.

در صورتی که به دنبال ساخت آواتار شخصی خود می‌باشید، قطعا هیچ برنامه‌ای مانند Deepswap نمی‌تواند شما را به هدفتان برساند. نکته بسیار جذابی که باید در مورد آن  Deepswap مد نظر قرار دهید، حریم خصوصی بسیار بالای افراد است. این هوش مصنوعی به هیچ وجه دیتا بیس افراد را نگهداری نخواهد کرد و بعد از مدت زمان هفت روز به سادگی تمامی آن ها را پاک خواهد کرد. به همین دلیل است که یکی از محبوبترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید تصویر در سال 2023 نیز نام گرفته است. از دیگر نکاتی که برای استفاده از هوش مصنوعی دیپ سوآپ می‌توان مد نظر قرار داد، پلن‌های عضویت بسیار جذاب می‌‌باشد. هر شخص با توجه به نیاز خود می‌تواند از یک ابزار استفاده کرده و به یک بازدهی بسیار بالا نیز دست پیدا کند.

Deepswap

4.    Bing Image Creator

در صورتی که از سئو تصاویر استقبال می‌کنید، استفاده از هوش مصنوعی Bing Image Creator به صورت ویژه به شما پیشنهاد خواهد شد. حال اگر در مورد سئو تصاویر اطلاعات کافی ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنم که از پست آموزشی « سئو تصاویر، چگونه در جستجوی تصاویر در گوگل رتبه بهتری کسب کنیم » به صورت ویژه استفاده نمایید. تا به این قسمت ابزارهای معرفی شده در دو نسخه پرمیوم و رایگان مورد بررسی قرار میگرفتند، اما نکته بسیار جذاب Bing Image Creator  در این است که تصاویری با کیفیت بسیار بالا اما به صورت رایگان به شما تحویل خواهد داد. همین امر نیز موجب شده است که افراد بسیار زیادی از آن به عنوان ابزار اصلی خود استفاده کنند. از طرفی اگر برای پیدا کردن یک تصویر خاص لازم است که مدت زمان زیادی را صرف کنید، چندین و چند گزینه در مقابل شما خواهد بود.

زمانی که تصاویر ساخته شده با استفاده از Bing image creator را مورد بررسی قرار میدادیم، متوجه یک نکته بسیار جالب شدیم و آن هم خلاقیت بسیار بالای او در تولید محتوای بصری است. همواره در سئو داخلی به دنبال تصاویری می‌باشیم که خلاقیت بالایی داشته باشد و به صورت کپی از سایر سایت‌ها نباشد، این هوش مصنوعی به شما کمک خواهد کرد که در کوتاهترین زمان ممکن به هدف خود دست پیدا کنید. در پست آموزشی بعدی نکات بیشتری در مورد این هوش مصنوعی و مزایای آن خواهیم گفت.

5.    NightCafe

اگر به دنبال یک هوش مصنوعی با قدرت پردازش بسیار بالا برای ساخت تصاویر رئال می‌باشید، بهترین انتخاب شما NightCafe خواهد بود. این ابزار هوش مصنوعی با بهره‌مندی از بلاک چین می‌تواند تصاویر نزدیک به واقعیت خلق کند. اما نکته منفی آن خدمات پرمیوم خواهد بود. این مبلغ بسیار ناچیز است و معمولا همه افراد توانایی پرداخت آن را دارند. شما با پرداخت تنها 6 دلار می‌توانید به 1240 تصویر بسیار جذاب دست پیدا کنید. نکته بعدی که موجب شده است NightCafe به یک ابزار محبوب تبدیل شود، دقت بسیار بالای او در درک مطالب می‌‌باشد. این ابزار می‌تواند اطلاعات مد نظر شما را به کمک اصطلاحات مختلف نیز متوجه شود. همین امر موجب شده است که پس از مدت زمان بسیار کوتاهی تبدیل به یک ابزار محبوب شود.

6.    Stable Diffusion

تا به این قسمت جذابترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید تصاویر مختلف را مورد نقد و بررسی قرار دادیم. اگر به دنبال یک برنامه اوپن سورس برای ساخت و تولید تصاویر یونیک می‌باشید، قطعا بهترین انتخاب شما Stable Diffusion خواهد بود. این نرم افزار نیاز به یک سیستم نسبتا قدرتمند دارد تا بهترین تصاویر ساخته شده در دنیای وب را خلق کند. نکته بسیار جذاب Stable Diffusion عدم وجود قوانین خاص خواهد بود. در حال حاضر ابزارهای مختلف برای خلق تصاویر یک گاید لاین و یک سری خطوط قرمز را به شما معرفی خواهند کرد. اما با استفاده از نرم افزار Stable Diffusion به سادگی می‌توانید به هدف خود دست پیدا کنید و  هر تصویری با هر مشخصاتی را خلق نمایید. نکته بعدی که در مورد نرم افزار هوش مصنوعی Stable Diffusion باید مد نظر قرار دهید، قدرت بسیار بالا در جستجوی آنلاین تصاویر می‌‌باشد.

سخن پایانی

در این پست آموزشی به صورت ویژه در مورد انواع ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید تصاویر صحبت کردیم. اما در صورتی که شما نیز از یک ابزار خاص برای تولید محتوای بصری استفاده می‌کنید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. در این صورت دیگر دوستان شما نیز می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. هنگام استفاده از یک ابزار هوش مصنوعی همواره به سرعت عمل و همچنین رابط کاربری آن توجه نمایید. در صورتی که یک هوش مصنوعی رابط کاربری بسیار پیچیده‌ای دارد و شما با آن ارتباط قرار نمی‌کنید، به سادگی آن را رها کنید و به سراغ یک نمونه بهتر بروید.

نکته بعدی که در نقد و بررسی انواع ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید تصاویر بهتر است مد نظر قرار دهید، قدرت درک زبان فارسی آن ها است. تمامی موارد معرفی شده در این بخش قدرت بسیار بالایی در درک محتوای فارسی زبان دارند و همین امر موجب شده است که در لیست بهترین ابزار قرار گیرند. ابزارهای هوش مصنوعی بسیار متنوع بوده و بهتر است که گزینه‌های متنوع را بررسی کرده و در نهایت بهترین مورد را انتخاب نمایید. در نهایت سعی کنید اندکی دانش خود را در حوزه زبان انگلیسی افزایش دهید. چرا که خدمات هوش مصنوعی زمانی برای شما حائز اهمیت خواهد بود، که قابلیت آن در هر حوزه را به بهترین شکل ممکن درک نمایید.

نویسنده : امیر شادان پور

امیر شادان پور 😎 متخصص تولید محتوا « Content Marketing »و رپورتاژ نویسی پژوهشگر حوزه سئو و علاقه مند به تولید محتوای کاربردی و سئو شده، علاقه مند به حوزه تکنولوژی و دیجیتال مارکتینگ توانایی تولید محتوای تخصصی و ترجمه زبان انگلیسی مشغول همکاری با برترآموز😏

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *