هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
تغییر فونت اینستاگرام در بیو و استوری

تغییر فونت اینستاگرام در بیو و استوری

دسته بندی : اینستاگرام
1401/07/08

بیو اینستاگرام جزو موارد اولیه‌ای است که کاربران به محض ورود به پیج شما آن را مشاهده می‌کنند و حتی بحث‌های خیلی مهم درباره‌ی طرز نوشتن بیو اینستاگرام وجود دارد که یکی از موارد ترند این روزها که در بیشتر اکانت‌های اینستاگرامی مشاهده می‌‌کنیم این است که فونت نوشته در بیو و استوری‌ها متفاوت است که خوب برای بسیاری از کاربران این کار جالب خواهد بود. برای همین قصد داریم تا در این مقاله از برتر آموز راجع به نحوه این تغییر فونت و تمامی موارد آن بپردازیم بنابراین می‌توانید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تغییر فونت اینستاگرام در بیو و استوری موضوعی ترند و جالب کههر کسب و کاری برای جلب توجه دنبال یادگیری آن است که برتر آموز امروز تمامی موارد را برای شما مطرح خواهد کرد.

حتی پیشنهاد می‌شود که قبل از این مقاله به مطالعه آموزش اینستاگرام به صورت کاربردی بپردازید.

آنچه که شما در این مقاله می‌آموزید:

  • تغییر فونت اینستاگرام چیست؟
  • جرا فونت اینستاگرام را باید تغییر بدهیم؟
  • معرفی ابزارهای تغییر فونت اینستاگرام

تغییر فونت اینستاگرام چیست؟

بارها پیج‌های زیادی را مشاهده کرده‌ایم که در بیو و استوری‌های خود از فونت‌های جالب و متنوع استفاده کرده‌اند.

اینستاگرام یک فونت واحد و یکتا دارد که تمامی کسب و کارها تنها از آن فونت استفاده می‌کنند که خوب حالا اگراز فونت متفاوت استفاده کنیم قطعا نتایجی را برای ما به همراه خواهد داشت.

این نتایج ممکن است منفی و یا حتی مثبت باشد.

بیو اینستاگرام جز مهم‌ترین موارد در بازاریابی اینستاگرام می‌باشد و همواره دیجیتال مارکترها روی آن تاکید دارند که افراد باید به درستی آن را انتخاب نمایند.

حالا شما با تغییر فونت می‌توانید نظرات زیادی را روی بیوی خود جلب نمایید که این مورد بسیار موثر خواهد بود.

ابزارهای آنلاین و اپلیکیشن‌های زیادی در این زمینه وجود دارد که برای تغییر فونت به شما کمک خواهد کرد.

می‌توانید با انتخاب یکی از این ابزارها روند تغییر فونت خوبی را داشته باشید.

البته در استفاده از این کار سعی کنید زیاده روی نکنید و رعایت حد اعتدال همیشه در ذهن شما باشد.

جرا فونت اینستاگرام را باید تغییر بدهیم؟

همانطور که در ابتدای مقاله راجع به آن صحبت شد هدف اصلی هر کسب و کاری رسیدن به جامعه هدف مطلوب و کسب درآمد است که با تغییر فونت اینستاگرام می‌توانید قدمی در راستای این اهداف بردارید.

خلاقیت خود را به کاربران نمایش دهید.

زمانی که از فونت‌های مختلف در اینستاگرام استفاده نمایید خلاقیت‌های شما برای کاربران به نمایش گذاشته می‌شود و اکثر کاربران همواره به دنبال خلاقیت بیشتر و ایده‌های نو هستند.

متفاوت از سایر کسب و کارها خواهید بود.

وجه تمایز در خیلی از مواقع برگ برند شما میان رقبا خواهد بود. گاهی اوقات مردم نیاز به یک فکر و ایده جدید دارند و حتما از کسب و کارهایی که متمایز هستند استقبال خواهند کرد. این وجه تمایز می‌تواند تفاوت در پست گذاری و یا تغییر فونت‌های اینستاگرام باشد.

معرفی ابزارهای تغییر فونت اینستاگرام

نوبت به آن رسیده است که در این قسمت به بررسی معرفی ابزارهای تغییر فونت اینستاگرام بپردازیم و بهترین ابزارها را برای شما برای تغییر فونت معرفی نماییم.

افزودن فونت به اینستاگرام با استفاده از وبسایت IGfonts

یکی از وبسایت‌های خوب در این زمینه که در حوزه تغییر فونت اینستاگرام فعالیت می‌کند ، IGfonts نام دارد. در این سایت فونت‌های بی نظیر انگلیسی زیادی را مشاهده می‌کنید. این سایت به زبان انگلیسی می‌باشد که خوب مسلما برای استفاده از آن مطالعه آموزش زبان انگلیسی مفید خواهد بود.

در تصویر زیر شما نمای کلی سایت IGfonts را مشاهده می‌کنید که ما نام سایت برتر آموز را برای مشاهده فونت‌های مختلف درج کرده‌ایم.

معرفی سایت برای تغییر فونت اینستاگرام برتر آموز

در قسمت فلش قرمز رنگ شما باید نامی که قصد دارید فونت‌های مختلفی از آن را مشاهده نمایید درج کرده و منتظر نتایج باشید. نتایج این سایت بسیار زیاد است و با اسکرول به سمت پایین می‌توانید تمامی آن را مشاهده نمایید.

سایت تغییر فونت برتر آموز

با انتخاب گزینه روی design your own font یک صفحه‌ای جدید برای شما باز می‌شود که می‌توانید حروف به حروف نوشته خود را مطابق با سلیقه و نظر خودتان طراحی نمایید و به اصطلاح فونتی جدید و سفارشی برای خود ابداع کنید.

پس از طراحی می‌توانید متن خود را کپی کرده و در مکان معلوم قرار بدهید.

افزودن فونت به اینستاگرام با استفاده از وبسایت sprezz keyboard

ابتدا وارد سایت sprezz keyboard شده و مانند تمامی ابزارها عبارت مورد نظر خود را تایپ نمایید.

شما فونت‌های زیادی به زبان انگلیسی را در این وبسایت می‌توانید مشاهده نمایید و هر کدام را که علاقه داشتید کپی نمایید.

افزودن فونت به اینستاگرام با استفاده از وبسایت lingojam

lingojam نیز یکی از وبسایت‌های کاربردی در این زمینه می‌باشد که شما می‌توانید فونت‌های زیبای انگلیسی را در آن پیدا نمایید.

در بخش سمت چب می‌توانید عبارت دلخواه خود را تایپ نمایید که ما در اینجا نام برتر آموز را انتخاب کرده‌ایم.

گوشه راست نمایش تعداد زیادی از فونت‌ها به زبان انگلیسی را مشاهده می‌کنید که با اسکرول به سمت پایین می‌توانید تعداد زیادی از آنها را مشاهده نمایید.

در قسمت Design Your Own Font می‌توانید فونت دلخواه خود که در قسمت سمت راست آن را پیدا نکردید را طراحی نمایید.

تغییر فونت سایت lingojam برتر آموز

افزودن فونت به اینستاگرام با استفاده از وبسایت coolfont

شما در این سایت می‌توانید فونت‌های زیبایی با تنوع بسیار بالا را مشاهده نمایید.

در تصویر زیر تنها کافیست در قسمت فلش قرمز رنگ نام دلخواه خود را وارد کرده سپس نتایج نشان داده شده را مشاهده نمایید. با اسکرول کردن تعداد زیادی از این فونت‌ها را مشاهده خواهید کرد.

معرفی سایت coolfont برتر آموز

استفاده از نرم افزار اینشات

اگر جزو اشخاصی باشید که کار ادیت فیلم و ویدیو انجام می‌دهد ، قطعا اینشات را می‌شناسید. ما حتی در مقاله بهترین ابزارهای تغییر فونت اینستاگرام به خوبی راجع به برنامه اینشات صحبت کرده‌ایم.

اینشات با توجه به امکانات رایگانی که در اختیار شما قرار می‌دهد یک برنامه فوق العاده کاربردی است.

علاوه بر ادیت عکس و ویدیو می‌توانید انواع فونت‌های زیبای فارسی و انگلیسی را مشاهده نمایید.

با استفاده از اینشات به راحتی می‌توانید از فونت پر طرفدار نستعلیق فارسی استفاده نمایید شما در این برنامه می‌توانید پک‌های فونت فارسی را دانلود و روی نوشته‌های خود اعمال کنید.

افزودن فونت به اینستاگرام با استفاده از وبسایت metatags

metatags هم یکی از وب سایت‌های پرطرفدار و رایگان در زمینه فونت‌های اینستاگرام می‌باشد. فونت‌های این وبسایت به زبان انگلیسی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

این سایت قابلیت‌های زیادی را در اختیار شما کاربران قرار می‌دهد. تنها کافیست وارد سایت metatags شده و مطابق با الگوری زیر رفتار رفتار نمایید. در سمت چب می‌توانید عبارتی که می‌خواهید فونت آن را تغییر دهید تایپ کرده و در قسمت پایین آن تمامی فونت‌های موجود را مشاهده نمایید.

در قسمت سمت راست شما می‌توانید نمای بیوی خود را در اینستاگرام و توییتر مشاهده نمایید که خوب کاملا در این قسمت می‌توانید فونت مورد نظر را امتحان کرده و سپس انتخاب نمایید.

تغییر فونت با استفاده از سایت metatags برتر آموز

افزودن فونت به اینستاگرام با استفاده از وبسایت Instagram Fonts Top

در سایت Instagram Fonts Top شما می‌توانید مانند تمامی سایت‌های بالا فونت‌های زیبای انگلیسی زیبایی را مشاهده نمایید.

تنها کافیست وارد وبسایت مربوطه شده و عبارت مورد نظر خود را تایب نمایید تا فونت‌های انگلیسی را مشاهده کرده و فونت دلخواه خود را دانلود نمایید.

افزودن فونت به اینستاگرام با استفاده از وبسایت fontget

سایت fontget هم مانند تمامی سایت‌های بالا فونت‌های زیبایی به زبان انگلیسی را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید تمامی محتواهای خود را با فونت‌های متنوع انگلیسی از این سایت دریافت نمایید.

افزودن فونت به اینستاگرام با استفاده از وبسایت taw-bio

تا به اینجای کار قطعا افرادی هستند که به فونت فارسی برای بیو یا استوری خود نیاز دارند که خوب سایت taw-bio مرجع خوبی برای اناوع فونت‌های فارسی می‌باشد.

تنها کافیست وارد سایت taw-bio شده و عبارت مورد نظر خود را در کادر سمت چپ تایپ نمایید تا نمای زیادی از فونت‌های فارسی را مشاهده نمایید.

یکی از فونت‌های محبوب و پرطرفدار زبان فارسی فونت نستعلیق می‌باشد که چشم نواز هستند و اکثر کسب و کارها دوست دارند تا از این فونت استفاده کنند. که ما این جا در برتر آموز می‌خواهیم این فونت را به شما آموزش بدهیم.

اگر گوشی شما آیفون است و از سیستم عامل ios اسفاده می‌کنید طبق الگوی زیر می‌توانید از فونت نستعلیق فارسی در اینستاگرام استفاده نمایید.

آموزش فونت نستعلیق در ios :

برای استفاده از این روش توجه داشته باشید که نسخه ios شما باید بالای 11 باشد.

در مرحله اول برای افزودن فونت نستعلیق در استوری برای سیستم عامل‌های iOS ، باید عبارت &#64444 ; را کپی کرده و در نوار جست‌وجوی مرورگر پیست نماییم. (فرقی ندارد از چه مرورگری استفاده می‌کنید.)

با جست‌وجوی عبارت &#64444 علامت  ﮼ برای شما نمایش داده می‌شود که این علامت درواقع نوعی علامت فونت محبوب نستعلیق محسوب می‌شود.

نیاز است تا علامت  ﮼ را کپی نمایید.

در مرحله بعدی می‌خواهیم با استفاده از این عبارت فونت نستعلیق را در اینستاگرام خود به کار ببریم.

تنها کافیست وارد قسمت درج استوری اسنتاگرام خود بشوید.

اینستاگرام را باز کرده و وارد Setting می‌شویم ، سپس روی General کلیک می‌کنیم ، بعد روی گزینۀ Keyboard کلیک کرده و وارد بخش Text Replacement می‌شویم.

در این مرحله بایدعلامت + را بزنیم و علامتی را که در مرحلۀ اول کپی کرده بودیم را در قسمت Phrase پیست ‌کنیم و در قسمت Shortcut کلمه نستعلیق را بنویسیم.

در انتهای این کار باید حتما گزینه ذخیره یا همان Save را انتخاب نمایید.

حالا باید وارد اکانت اینستاگرام خود شوید و در قسمت استوری شروع به نوشتن نمایید. زمانی‌که عبارت «نستعلیق» را یادداشت نمایید ، علامت نستعلیق  ﮼ برای شما نماش داده می‌شود.

بعد از ظاهرشدن علامت نستعلیق یک فاصله می‌زنیم تا علامت نستعلیق ( ﮼) باقی بماند.

حالا باید فاصله‌ای را که بعد از علامت نستعلیق ( ﮼) ایجاد شده حذف کنیم و متن دلخواه خود را بنویسیم.

اکنون شما می‌توانید با فونت نستعلیق در اینستاگرام استوری درج نمایید و یا حتی بیو خود را تغییر بدهید.

اگر گوشی شما از سیستم عامل اندورید پشتیبانی می‌کند خوب عملا فرآیند راحت‌تری را برای درج فونت نستعلیق در اینستاگرام خود دارید که در ادامه تمامی راهکارهای آن را بررسی خواهیم کرد.

آموزش فونت نستعلیق در Android :

در گوشی‌هایی با سیستم عامل اندورید شما نیاز به نصب اپلیکیشن‌های خاصی دارید تا بتوانید از این روند استفاده نمایید.

Canva

کانوا (Canva) یک نرم‌افزار کاربردی و جذاب برای تولید محتوا در اینستاگرام است که محبوبیت زیادی میان کاربران و ادمین‌ها دارد. شما با استفاده از Canva به مخزن فونت‌های زیادی دسترسی دارید که می‌توانید بر اساس سلیقه خود فونت محبوب را انتخاب نمایید.

ما پلتفرم Canva برای ساخت استوری به شما کاربران پیشنهاد می‌کنیم زیرا گزینه‌هایی مخصوص ساخت استوری و پست در اینستاگرام را دارد و تمای ابعاد و سایز قالب‌های پستی در آن تعریف شده است.

برای این که از فونت نستعلیق استفاده نمایید تنها کافیست از مخزن فونت‌های آن فونت نستعلیق را پیدا کرده و دیگر نوشته‌های خود را با این فونت درج نمایید.

Ana Muhtarif Al Khat

قطعا شما بارها نام پلتفرم Ana Muhtarif Al Khat را شنبده‌اید که یک برنامه خوب برای تغییر فونت و مشاهده فونت‌های زیبایی می‌باشد که برای گوشی‌های اندرویدی و حتی ios قابل عرضه است. با استفاده از این اپ می‌توانید فونت دلخواه‌تان را انتخاب کرده و با آن متن مورد نظر را را روی عکس‌ها و تصاویر یادداشت نماییم. به این صورت با ذخیره تصویر می‌توانیم یک استوری با خط نستعلیق داشته باشیم.

سخن آخر:

در این مقاله سعی کرده‌ایم به طور کامل راجع به موضوع تغییر فونت اینستاگرام صحبت کرده و نکات کاربردی زیادی را مطرح نماییم. اگر تا به الان از این قابلیت استفاده نمی‌کردید ، سعی کنید چندتا از استوری‌های خود را با فونت‌های جدید درج نمایید تا بتوانید عملکرد و تفاوت را در آن احساس کنید.

در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا بهترین رایگان‌ترین ابزارهای کاربردی به شما را معرفی نماییم. اگر جز موارد بالا شما ابزارهای کاربردی دیگری را می‌شناسید که قبلا از آن استفاده کرده‌اید لطفا آن را با دوستان برتر آموزی در قسمت کامنت به اشتراک بگذارید.

اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید که با تغییر فونت تغییری در کسب و کار شما صورت گرفت لطفا در قسمت کامنت باز هم با دوستان برتر آموزی به اشتراک بگذارید.

ما همواره در قسمت جدیدترین‌های اینستاگرام بهترین مقالات را برای شما منتشر می‌کنیم که با مطالعه آن می‌توانید اطلاعات مفیدی راجع به اینستاگرام و بازاریابی آن بدست آورید.

نویسنده : تارا محمدزاده

تارا محمدزاده هستم دانشجوی کارشناسی ارشد هوش مصنوعی. در زمینه سئو ، تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ فعالیت میکنم. سابقه کاری در زمینه تولید محتوا و سئو موضوعات فناوری ، دیجیتال و... دارم. خوشحالم که از نوشته های من استفاده می کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *