هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام

آموزش ریاضی

آموزش ریاضی

مدرس

جواد فرازمند

مدت زمان دوره

ساعت

نحوه ارسال

دانلود از وبسایت

پشتیبانی دوره

24 ساعته

قیمت :

توضیحات

یکی از درس هایی که در کنکور رتبه شما رو به صورت جدی و قابل توجه ای، جا به جا می کنه ریاضی است. بنابراین باید به آموزش ریاضی کنکور توجه ویژه ای کنید. شاید برای شما سوال باشه که افراد در برخورد با این درس چه عکس العملی دارن تنها دو حالت ممکن است رخ بدهد؛ در حالت اول شما کلا ریاضی بلد نیستید و تست های اون رو نگاه هم نمی کنید، خوب شما یک هیچ از 20 درصد داوطلبان کنکور جلوتر هستید، شاید برای شما سوال بشود چرا؟ زیرا بخش قابل توجه ای از داوطلبان روی یک یا دو بحث فقط کار می کنند به امید این که بتوانند تست های اون رو بزنند، معمولا به دلیل پیوستگی مطالب ریاضی اون یکی دوتا تست رو هم اشتباه میزنند و نتیجه مشخصه تراز ریاضی منفی میشه و به صورت قابل توجه ای رتبه این دوستان بالا میره، پس مهم ترین نکته در ابتدای کار رو خدمتتون عرض کردم اگر روی تستی کم تر از 100 درصد اطمینان داشتید اصلا اون تست رو نزنید، چون برنامه ریزی شما پاسخ دادن به تعداد محدودی سوال بوده و همین موضوع ریسک کار شما رو به صورت جدی افزایش میدهد.

دسته بعدی کسانی هستند که با دست پر به جلسه کنکور میروند و با تمام قوا، شروع به پاسخ دادن به سوالات می کنند. اما معمولا این دسته از افراد هم اندکی مشکل دارند وان هم مشکل مدیریت زمان است و لاغیر. بسیاری از کسانی که تجربه دادن کنکور را دارند در صورتی که جزو افراد اماده برای کنکور بوده باشند، همیشه یک حرف مشترک با شما دارند و اون هم این است که :

« من اماده بودم و جواب خیلی از تست ها رو هم بلد بودم، ولی زمان کافی برای پاسخ دادن به تست ها نداشتم. »

برای کسانی که رشته ریاضی و رشته تجربی هستند، تست های ریاضی از اهمیت واقعا بالایی برخور دار می باشد، اما مشکل همیشه ان ها نبود زمان کافی برای پاسخ دادن است. کنکور علاوه بر به چالش کشیدن دانش شما، در به چالش کشیدن سرعت العمل و مدیریت زمان شما هم برنامه ای قابل توجه دارد.

یک مهارت کلیدی که در مدیریت زمان به شما کمک جدی می کند، مهارت تند خوانی با دقت است، دقت کنید، با دقت خیلی ها مهارت تند خوانی دارند اما دقت کافی در خواندن تست ها، اللخصوص تست های ریاضی که گزینه های آن به شدت به هم شبیه هستند ندارند.این موضوع باعث می شود که تلاش ها به صورت قابل ملاحظه ای بی ارزش شود. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با اصول اصلی مطالعه ریاضی  و تست زنی ریاضی آشنا کنیم.

مهم ترین نکات در تست زنی حرفه ای ریاضی

 1. همه ی دانشجویان در مقاطع مختلف، هزینه زیادی روی تست زنی و آموزش ریاضی می کنند تا بواسطه آن رتبه بهتری کسب کنند، طبق اخرین نظر سنجی که از اساتید کنکوری ریاضی در سال 1400 صورت گرفته، ان ها اولین پاسخی که می دهند بدین صورت است:

« بسیاری از داوطلبان کنکور در مسائل ابتدایی ریاضی و دروس خود مشکل های اساسی دارند، اما به جای انرژی گذاشتن روی حل کردن این مشکل جدی خود به دنبال یاد گرفتن مسیر هایی برای میانبر زدن و تست زدن بدون حل کردن مسئله می باشند. که این موضوع بیشتر به علت تبلیغات اشتباه برخی از موسسات کنکوری غیر مجاز می باشد. »

با توجه به تحقیقات انجام شده و پاسخ بالا اولین کاری که هر داوطلب کنکور در هر مقطعی باید انجام دهد، دادن آزمون های تعیین سطح ریاضی می باشد تا مطمئن شوند که به لحاظ علوم پایه ریاضی مشکلی ندارند. همواره این موضوع مهم توجه داشته باشید که درس ریاضی، درسی به هم پیوسته است و باید شما تمامی بخش های ان را به خوبی فرا گرفته باشید.

آموزش ریاضی کنکور

 1. بسیار مهم است که شما چه زمانی به فکر مطالعه ریاضی و آموزش ریاضی افتاده اید، در صورتی که شما زمان زیادی دارید می توانید با آرامش روی تمامی فصول و پایه های ریاضی خود به صورت مناسب برنامه ریزی کنید برای اموزشی عالی. این نکته برای تمامی دورس است و برای مثال می توانید برای آموزش فیزیک زمان کمی بگذارید یا اینکه زمان زیادی را با آرامش صرف آن کنید.

اما اگر زمان مناسبی برای مطالعه ندارید وبسیار استرس دارید بابت این موضوع که با توجه به زمان کم خود ایا می توانید ریاضی را تمام کنید یا خیر؛ مهم ترین کار برای شما تهییه جدول بودجه بندی ریاضی رشته خود شما می باشد.  که شما باید روی ان تمرکز ویژه ای کنید و بر اساس ضرایت فصول و منابع ذکر شده شروع به آموزش کنید. اگر شما زمان کافی ندارید اشتباه ترین کار ممکن این است که بگویید تا هر جا که رسیدم از اول مطالعه می کنم، در این صورت شما هم جزو همان دسته ای از افرادی خواهید بود که درابتدا در مورد ان ها صحبت شد و با همین مدل ذهنی خودشان به خودشان اسیب زدند.

 1. یکی از مواردی که برای تست زنی ریاضی در هر رشته ای مانند ریاضی انسانی، ریاضی تجربی، ریاضی ریاضی یکسان است. مطالعه صحیح دروس و فصول است، تمامی اساتید کنکوری روی این موضوع متفق القول هستند که مهم ترین منبع برای هر فرد داوطلب کنکور برای تست های ریاضی، اول منابع درسی دبیرستان خود شما می باشد و یا بر اساس نظام جدید مهم ترین منابع برای شما ریاضی سال دهم، ریاضی سال یازدهم، ریاضی سال دوازدهم می باشد. تفاوتی نمی کند که در حال آموزش ریاضی هستید یا آموزش شیمی یا آموزش هر درسی از دروس کنکور؛ باید به مطالب درسی توجه بسیار ویژه ای داشته باشید.

شاید برای شما در حال حاضر روش مطالعه مهم باشد، که اول به روش عمومی می پردازیم و سپس در مراحل  بعدی به روش های دیگر و خصوصی می پردازیم. در روش عمومی زمانی که معلمی به شما مبحثی را آموزش می دهد چه معلم دربیرستان شما و چه معلم خصوصی کنکور شما باشد، بعد از نت برداری و جزوه نویسی مباحث استاد باید در همان روز شروع به حل کردن مسائل تشریحی اون مبحث کنید و سپس اگر زمان شد در همان روز شروع به تست زنی کنید و در صورتی که زمان نشد حتما در روز بعد تست های اون مبحث را بررسی کرده و پاسخ بدهید و سپس در روز بعد از تست زنی  به مرور جزئی اون درس بپردازید و اشتباهات خود را مجدد با تست های مشابه به چالش بکشید و از یاد گیری خود اطمینان حاصل کنید.

 1. یکی از مسائلی که دواطلبان کنکور همیشه در تست زنی درس ریاضی از آن گله می کنند حجم زیاد فرمول ها و قوانین ریاضی است، زمانی که حجم این فرمول و قوانین زیاد می شود باعث اشتباه شدن ان ها و فراموشی ان ها می شود. بهترین کار برای شما فقط وفقط تمرین و تکرار است و راه حل دیگری ندارد، البته می توان از برخی از راه های کمکی مانند فلش کارت کردن و یا لایتنر کردن ان استفاده کرد اما اول و اخر شما باید با تمرین و تکرار زیاد اللخصوص نوشتن زیاد این مطالب را ملکه ذهن خود کنید.
 2. در تست زنی حرفه ای درس ریاضی یکی از اصولی که باید روی ان تمرکز ویژه ای داشته باشید مدیریت زمان است، همان طور که در مقدمه بحث هم به آن اشاره شد اهیت مدیریت زمان در این درس به شدن بالاست. راه حل بهبود ما به شما چیست؟

اول از همه سعی کنید در ازمون های شبیه ساز کنکور شرکت کنید تا بتوانید با فضای کلی و مباحث زمانی ان اندکی اشنا باشید، در مرحله بعدی از یک تایمر بدون ثانیه شمار استفاده کنید تا مدت زمان پاسخ دادن به سوالات و فکر کردن روی سوالات را داشته باشید، شاید برای شما سوال باشد چرا بدون ثانیه شمار؟

به این دلیل که عقربه ثانیه شما و یا اعداد ثانیه شمار به سبب حرکت سریعی که دارند، نوعی کمبود زمان را به شما القا می کنند، که باعث می شود شما اندکی سرعت بالاتر داشته باشید ولی به صورت قابل توجه ای دقت شما کاهش پیدا می کند. که مشکل بسیار بزرگی برای شما محصوب می شود.

نکته بعدی در استفاده از زمان سنج این است که همیشه شما به گونه ای برنامه ریزی کنید که پس از پایان تست های ریاضی بتوانید یک بار شماره پرسشنامه و پاسخنامه را مطابقت دهید و نیم نگاهی هم به سوالات جا مانده داشته باشید.

آموزش ریاضی کنکور صفر تا 100

 1. همیشه به یاد داشته باشید در تست های درس ریاضی اساس کار ما اول تحلیل مسئله است و سپس انتخاب راه حل سریع و مناسب، بسیاری از دواطلبان کنکور با تست های ریاضی مانند تست های دین و زندگی برخورد می کنند و بدون فهمیدن خواسته مسئله فقط به فکر حل کردن ان می باشند ولاغیر. شما قرار است اول مسئله را بفهمید و سپس به دنبال پاسخ باشید. این یکی از مهمترین نکات در آموزش ریاضی است.
 2. شما بعد از شرکت در چند آزمون شبیه ساز کنکور و یا بررسی تست های ریاضی ادوار گذشته متوجه خواهید شد برخی از مباحث تکرار می شوند و صرفا اعداد ان ها متغیر است واصل مطلب تکراری است. بهترین برخورد شما با این مسائل به این صورت است که سعی کنید فرمول اصلی را در ذهن خود داشته باشید و با استفاده از محاسبات سریع و میان بر ها به ان ها پاسخ دهید، دقت کنید ساختن میانبر باید توسط اساتید صورت بگیرید نه شما، حال اگر این کار توسط خود شما صورت گرفت باید ان را در تست های زیادی امتحان کنید تا از صحت ان اطمینان حاصل فرمایید.
 3. این نکته ای که عرض می کنم بیشتر برای داوطلبان رشته انسانی می باشد، دانش اموزان رشته انسانی از همان ابتدا اصلا برای ریاضی تلاشی نمی کنند، اما این کار اشتباه ترین کار ممکن است. شاید با خود بگوید که رشته من در اینده اصلا با مباحث ریاضی کاری ندارد. چرا من باید روی ان حساب ویژه ای باز کنم، حداقل کاری که شما می توانید انجام دهید، اموزش دیدن امار است زیرا تست های که از این درس مطرح می شود معمولا انچنان سختی ندارند و به راحتی می توانید به ان پاسخ دهید. یک تست ریاضی برای شما در بهبود تراز شما اثر شایانی خواهد داشت.
 4. با توجه به این که طرحان تست های درس ریاضی روی حواس وتمرکز شما حساب ویژه ای باز کرده اند، از مثبت و منفی زیاد استفاده می کنند. سعی کنید به شدت به این علائم ریاضی توجه کنید، خیلی از دوستان به دلیل بی دقتی کل نمره تست را از دست می دهند به علت تمرکز پایین، سعی کنید در دوران اماده سازی خود برای کنکور روی مهارت های افزایش تمرکز کار کنید و این مهارت کلیدی را درخود بهبود دهید.آموزش ریاضی کنکور جامع
 5. یکی از چالش های داوطلبان کنکور در هنگام آموزش ریاضی و تست های ریاضی، اللخصوص داوطلبان رشته ریاضی زمان زیاد گذاشتن روی تمامی تست های ریاضی است، اگر شما درجلسه کنکور الویت بندی مناسبی نداشته باشید و مثلا تست های ریاضی را عالی بزنید اما تست های زبان را بسیار ضعیف بزنید قطعا اسیب خواهید دید. برخی از داوطلبان در جلسه کنکور برای حفظ کردن اعتماد به نفس! خود سعی می کنند تمامی تست های ریاضی را بزنند واصلا حواسشان به زمان نیست این موضوع برای بچه های تجربی ممکن است در تست های زیست  تکرار شود. پس مدیریت پاسخ دهی در برخی از موارد به اندازه پاسخ دادن مهم است.
 6. سعی کنید برای صرفه جویی در زمان روی تکنیک های تند خوانی ویژه کنکور، کار کنید و نکته بسیار مهم در این است که در تند خوانی معمولی دقت شما کاهش پیدا می کند، برای مثال در روش تندخوانی معمولی الویت شما صرفه جویی در زمان و درک مفهوم است اما در روش های تند خوانی ویژه کنکور الویت شما افزایش سرعت درک اطلاعات شما است. که در این روش دقت شما هم تا حد زیادی بالا می ماند.یکی از روش هایی که در تند خوانی کنکوری بسیار روی ان تمرین می کنند، تمرین برای یک بار خواندن سوال و جواب ها است، ان ها سوال های سخت را چند بار نمی خوانند.
 7. یک نکته بسیار اساسی که در تست زنی دروس تخصصی مانند تست های ریاضی و تست های فیزیک باید به ان به صورت جدی توجه کنید این است که ، حواستان به تغذیه و قند خون خودتان باشد. توجه کنید دروس تخصصی به سبب پیچیدگی هایی که دارند انرژی شما را در حد زیادی پایین می آورند و شما باید برای تغذیه های قندی خود برنامه ریزی داشته باشید و صرفا به اب میوه و کیکی که در جلسه کنکور به شما میدهند بسنده نکنید. اگر به این موضوع دقت نکنید، هرچقدر هم برروی آموزش ریاضی خود زمان گذاشته باشید، نمی توانید یک نتیجه عالی هنگام امتحان داشته باشید.

یکی از مواردی که انجام ان کمک شایانی به شما می کند، مصرف اجیل های شیرین و شور است، دقت کنید این دو با هم مصرف شود هر یک به تنهایی برای شما دستاورد جالبی ندارد و ترکیب اون به به شدت کارساز است.

اخرین موردی که در  بحث تغذیه هنگام تست زدن باید به ان توجه کنید، نوشیدن مقدار کم اب به فواصل یک ساعت به یک ساعت است حتی اگر تشنه هم نیستید حتما این کار را انجام دهید، زیرا این کار باعث بالا رفتن قدرت تفکر و تحلیل شما می شود و از طرفی باعث کاهش خستگی ذهنی شما نیز می شود.

کلام پایانی

داوطلبان عزیز کنکور برای شما از مدت ها قبل اغاز می شود باید سعی کنید به بهترین نحو خود را برای این ازمون اماده کنید، سعی کنید اندکی زودتر به مکان برگذاری کنکور خود بروید تا محیط اشنا شوید و اندکی از بار روانی اون روز کم کنید.

یکی از مطالبی که راجب ان صحبت کردیم تحقیق دقیق درباره بودجه بندی دروس تخصصی شما است، برای مثال تست های ریاضی برای رشته انسانی با رشته تجربی تفاوت زیادی دارد.بسیار درک این موضوع به شما کمک می کند و برنامه ریزی چابک تر و دقیق تری خواهید داشت.

در تست زنی دروس تخصصی و آموزش ریاضی بسیار مهم است که سوالات برای شما به نوعی تکراری باشد، بله درست خوانید تکراری با اعدادی متفاوت در سرجلسه کنکور قرار نیست که شما تستی را تازه ببینید و زمان بگذارید ان را درک کنید و بخواهید به پاسخ برسید، قطعا شما با این کار زمان بسیار زیادی را از دست خواهید داد و انرژی زیادی هم روی موضوعی تهی می گذارید که ریسک ازمون شما را به شدت بالا می برد.

اخرین موضوعی که لازم است به شما یاد اور شم تمام سعی خود را بکنید تا مهارت های کنترل  اضطراب و حفظ اعتماد به نفس  خود را افزایش دهید، این موضوع به شدت مهم است زیرا شما از اتفاقات اینده خبری ندارید ونباید موضوعی ساده باعث برهم خوردن تعادل ذهنی شما بشود. با ارزوی بهترین ها برای شما موفق و شاد و پایدار باشید.

 

 

 

2/5 (1 نظر)
0

از 5

میزان رضایت : عالی

میزان رضایت خود را در رابطه با محصول ثبت نمایید.

نظرات

  اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش ریاضی”

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *