هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام

مشاوره کنکور

مدرس

جواد فرازمند

مدت زمان دوره

ساعت

نحوه ارسال

دانلود از وبسایت

پشتیبانی دوره

24 ساعته

قیمت :

توضیحات

در سال های گذشته کنکور برای دانش آموزان، تبدیل به یک کابوس و رویا شده. اگر شما فردی با سطح مالی مناسب باشید و در کلاس های کنکور متفاوت شرکت کنید، مشاوران حرفه ای کنکور شما را کوچ کنند، کتاب های کمک آموزشی زیادی را مطالعه کنید و تست های تالیفی و تشریحی آن را بزنید، مشاوران کنکور شما به آنالیز شما بپردازند؛ به طور خلاصه تمامی شرایط بر وفق مراد شما باشد. قطعا لحظه شماری می کنید برای این که در آزمون برزگ شروع به خود نمایی کنید؛ اما اگر دانش اموزی با سطح مالی معمولی باشید، قطعا نمی توانید همه ی این گزینه ها را با هم داشته باشید. شما باید بین یک یا چند مورد از انتخاب های موجود خود انتخابی کنید. اولین و مهم ترین انتخاب شما استفاده از منابع مطالعاتی رایگان است که به لطف اینترنت این منابع در حال حاضر در اختیار همه می باشد، انتخاب بعدی شما قطعا یک مشاور آگاه است کسی که بتنواند برای شما یک برنامه ریزی مناسب داشته باشد.

مشاور مناسب برای شما کسی نیست که،  صرفا بر اساس   رتبه تک رقمی کنکور خود انتخاب شود. چرا که روش درس خواندن مناسب او با روش درس خواندن مناسب شما با هم تفاوت دارد؛ شما و او ممکن است دو فرد با استعداد و طبیعت متفاوت باشید. در نتیجه  برنامه  ریزی مطالعه و تست زنی کنکور هرکس باید به صورت جداگانه  تعیین شود.

یکی از بازار هایی که همشه داغ است، بازار کنکور است و همه در این بازار متخصص هایی هستند که اگر شما نتیجه گرفتید حاصل زحمات ان ها است و اگر شما نتیجه  نگرفتید، حاصل کم کاری و سهل انگار خود شما  است. ما در این مقاله تمام سعی خود را می کنیم که به شما کلید هایی بدهیم برای شناسایی مشاورانی که ارزشمند هستند و شما را در مسیر کنکور به بهترین نحو راهنمایی می کنند. با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

ویژگی های یک مشاور کنکور  مناسب

قبل از شروع به بررسی ویژگی های یک مشاور کنکور خوب، بار دیگر به شما یاد اوری می کنم که مشاور کنکور برای شما همه چیز نیست او نسبت به شما وظایفی دارد، اما وظیفه اصلی به عهده خود شما است. و این پشتکار و تلاش شما است که به شما کمک می کند تا بهترین نتایج را بگیردید. قبل از انتخاب مشاور کنکور شما باید خودتان پایبندی به برنامه ریزی مطالعاتی را در خود تقویت کنید و او صرفا به شما مسیر را نشان میدهد.

 1. مانند یک روانشناس خبره شما را بشناسد

یکی از مهم ترین ویژگی های یک مشاور کنکور حرفه ای داشتن دید روانشناسی است، شما در مسیر آموزش قطعا چالش های زیادی خواهید داشت. این چالش ها ممکن است شما را از مسیر اصلی دور کند و به نوعی شما را مجدد به مسیر برگرداند. قطعا شما هم داوطلبانی را دیده اید که تمام انرژی و زمان خود را روی مطالعه می گذارند و به نوعی فراموش می کنند که حتی زندگی دارند! بله زندگی کردن را فراموش می کنند. این روش مطالعه ممکن است در ماه های پایانی روش مناسبی باشد اما اگر ادامه دار باشد، شخص به طور کلی از مطالعه و آموزش خسته می کند و این موضوع باعث اسیب جدی به او می شود.

بهترین مشاور کنکور

اما این همه ی ماجرا نیست، یک مشاور کنکور عالی باید بتواند سبک یادگیری شما را تحلیل کند و به شما مشاوره ای درست بدهد. هر شخصی مناسب یک سبک یادگیری است و این موضوع با توجه به تیپ های شخصیتی او تعیین میشود، ممکن است فردی تیپ شخصیتی دیداری داشته باشد. اشتباه ترین کار ممکن این است که او را مجبور کنید برای یادگیری لغات زبان شروع به گوش دادن اموزش های صوتی در سکوت کند. قطعا در حال حاضر سوال شما این است که چگونه می توان این فرد را پیدا کرد؟ در اولین گام زمانی که شما به دنبال پیدا کردن یک مشاور کنکور مناسب هستید، سعی کنید از کسانی که با او کار کرده اند کسب اطلاع کنید، روش کار او به چه صورت است؟ آیا در مورد مباحث روانشناسی اطلاعی دارد؟ حال اگر شما نتوانستید شخصی را پیدا کنید که قبلا با او کار کرده باشد بهترین کار این است که با او جلسه معارفه داشته باشید و در مورد کار و برنامه ریزی های او اندکی صحبت کنید و به برررسی  موضوعات ذکر شده بپردازید.

 1. مانند یک استاد دانشگاه تخصصی کار کند

شاید در این لحظه برای شما سوال باشد که تخصصص او چه ارتباطی به من دارد. یک مشاور کنکور حرفه ای ممکن است برای دانشجوی رشته انسانی عالی عمل کند چون رشته خود او نیز انسانی بوده و در مورد چالش های این رشته و بودجه بندی این رشته نیز اطلاعاتی دارد. اما همین مشاور برای رشته ریاضی به بدترین نحو ممکن شما را کوچ می کند، چون تخصص او این رشته نیست و با عمق این رشته آشنایی ندارد.

به این دلیل بود که یک مشاور کنکور مناسب را به اساتید دانشگاه تشبیه کردیم، در دانشگاه هر استاد یک مبحث را آموزش میدهد و سراغ مباحث  دیگر نمیرود. برای مثال یک استاد رشته ریاضی انتگرال اموزش می دهد اما دانش خانواد خیر. در دوران مدرسه به سبب سادگی امور هر یک از معملم ها هر چیزی را اموزش میدادند و حتی مشاور مدرسه نیز برای هر چیزی راه حلی داشت در صورتی که این موضوع شدیدا اشتباه است.

یکی دیگر از مواری که مشاوران عالی کنکور باید روی ان تسلط داشته باشند، تسلط بر نکات بهینه کردن مطالعه و اموزش است. یک مشاور کنکور عالی باید بتواند به شما بهترین روش های تند خوانی و بهترین روش های به روز تثبیت اطلاعات را آموزش بدهد. یکی در دیگر از چالش های همیشگی داوطلبان هنگام مطالعه کنکور، تمرکز است. یک مشاور کنکور کار آمد باید بتواند برای شما راهکار هایی داشته باشد که تمر کز خود را بالا ببرید و حتی ممکن است به شما داروهایی بدهد ( زیر نظر پزشک متخصص ) که به  افزایش بهره وری شما هنگام مطالعه و اموزش کمک جدی می کند.

 1. رابطه خوبی با والدین شما داشته باشد

امروزه برخی از مشاوران بی تجربه به این موضوع اهمیتی نمی دهند و تمام تمرکز خود را بر روی خود فرد می گذارند اما این موضوع به شدت اشتباه است. شاید برای شما سوال باشد که درس خواندن من چه ارتباطی به پدر و مادر من دارد؟ آیا مشاور شما همیشه در منزل شما حضور دارد؟ او می داند شما چه تغذیه ای دارید؟ ایا او می داند که بستگان شما کی به منزل شما می ایند؟ ایا او از سفر های خانوادگی شما اگاه است؟ ایا او راجب مشکلات خانوادگی شما اطلاعی دارد؟

مشاور کنکور 1402

اگر پاسخ شما به تمامی سوالات بالا خیر است. قطعا مشاورکنکور مناسبی را انتخاب نکرده اید! زیرا شما برای استفاده از بالاترین ظریفیت خود نیاز به همه ی توجه و تمرکز خود دارید و  در این هنگام وظیفه ی یک مشاور کنکور خبره این است که با خانواده شما هم جلساتی داشته باشد و به ان ها نکاتی را اموزش دهد که در بهتر کردن محیط خانه و خانواده شما موثر است. زمانی که شما کنکور دارید باید خانواده شما بدادنند که نمی توانند هر روز به دید و بازدید های فامیلی مشغول باشند و از شما هم انتظار داشته باشند که ان ها را همراهی کنید. شاید برخی از این موضوعات به نظر شما بدیهی باشد اما متاسفانه رعایت نمی شوند. یک مشاور کنکور مناسب باید به تمامی جوانب اگاه باشد و صرفا انی که بداند شما چند در نسبت به دیروز تست ها را سریع تر می زنید کافی نیست.

 1. یک نسخه واحد برای آموزش و یادگیری ندارد

یک مشاور کنکور حرفه ای به این موضوع اگاه است که هرکسی یک توانایی منحصر به فرد دارد و نمی شود برای همه یک برنامه اموزشی داد. برخی از دانش اموزان بالاترین بازدهی خود را در شب دارند. این که شما ان ها را مجبور کنید که از ساعت 9 صبح به کتابخانه بروند کاملا اشباه است.

یک موضوع دیگر که به شدت مهم است، این است که مشاور شما بتواند به درستی سطح دانش شما را بررسی کند و برای شما برنامه ریزی داشته باشد. اگر شما در مسائل ریاضی عالی عمل می کنید، دیگر نباید همان اندازه ای که شیمی میخوانید به اموزش ریاضی هم بپردازید. صد البته که مشاور شما باید در مورد بودجه بندی رشته کنکور شما هم اطلاعات داشته باشد و بتواند با ساعت های مطالعاتی شما بهترین بازی را انجام دهد. یک فردی که رشته ریاضی است باید به یک میزان به عربی اهمیت بدهد و یک فرد در رشته انسانی یک میزان دیگر.

 1. هزینه معقول دریافت کنند و به هزینه های فرد هم توجه داشته باشد.

اگر شما در شهر های بزرگ زندگی می کنید، این جمله را به خوبی درک می کنید در شهر های برزگ و متاسفانه در برخی شهر های کوچک مشاوران کنکور برای جلسات خود هزینه های دریافت می کنند که هیچ گونه توجیح منطقی و اقتصادی ندارد. و صرفا به دلیل شهرت خود و یا به دلیل تبلیغاتی که برای کار خود کرده اند از شما می خواهند هزینه های سنگین و زیادی را پرداخت کنید در صورتی که این موضوع درست نیست.

یک مشاور کنکور مناسب از شما تقاضای دریافت وجه معقول دارد و این نکته را هم به یاد داشته باشید برخی از مشاوران مطرح کنکور به افراد زیادی مشاوره میدهند پس نمی توانند انگونه که باید برای شما و دیگران وقت بگذارند و ممکن از عناوینی مانند مشاور کمکی استفاده کنند و مسئولیت شما را به فردی دیگر واگذار کنند. اما به شما می گونید که روی کار ان ها نظارت کافی صورت می گیرد اما با توجه به مشغله کاری که دارند نمی توانند به این وعده عمل کنند.

مشاور کنکور رایگان

یک مشاور کنکور مناسب همیشه میزان سطح مالی داوطلب خود را بررسی می کند و بر اساس ان برای فرد برنامه ریزی می کند. ما در بررسی هایی که داشتیم متوجه شدیم برخی از این مشاوران برنامه های تغذیه ای به مراجعان خود می دهند که بیشتر مناسب ورزشکاران است تا دواطلبان کنکور و این موضوع به این دلیل است که این افراد درک درستی از داوطلب و شرایط او ندارند و صرفا بر اساس مقاله هایی که خوانده می خواهد ان ها را بدون توجه به شرایط موجود داوطلب ، استفاده کند.

برخی از مشاوران بی تجربه گاها دانش اموزان را تحت فشار قرار می دهند که حتما از کتاب های به روز و اخرین چاپ استفاده کنند که ممکن است برای دانش اموز مشکلاتی را ایجاد کند در صورتی که می توانند به ان ها توصیه کنند که از کتاب های دست دوم استفاده کنند و تست های سال اخر را نیز از اینترنت تهیه کنند.

 1. مشاور کنکور مناسب معمولا کاریزماتیک و تاثیر گذار است

یک مشاور کنکور حرفه ای به خوبی می داند که به چه صورت روی شما تاثیر بگذارد و شما را به کاری که برای شما لازم است وادار کند. مشاور کنکور مناسب همیشه سعی می کند که روحیه مخاطب خود را بالا نگه دارد. امروزه به سبب چالش های زیادی که  وجود دارد ممکن است دانش اموزان از درس خواندن و یاد گیری سرد شوند و یا حتی به سبب مشکل خانوادگی فرد نتواند به درستی روی درس خواند خود تمرکز کند.

در اینجا یک مشاور کنکور مناسب باید بتواند با انگیزه بخشی واقعی او را از این وضعیت جدا کند. صرفا این که چند جمله انگیزشی به او بگوید و یا چند ویدیو انگیزشی به او نشان بدهد قطعا نمی تواند روی دانش اموز تاثیر گذار باشد.

کاریزماتیک بودن مشاور اینجا کاربرد دارد. او باید بتواند با نفوذ به روح داوطلب او را از مسائلی که در حال حاضر برای او چالش شده، جدا کند. در این جا هنر مشاور است که چگونه شما را مصمم تر می کند برای رسیدن به اهدافی که برای شما لازم و ضروری است.

 1. یک مشاور کنکور مناسب براساس تجربه انتخاب می شود نه مدرک

این آخرین موردی است که اگر شما به ان توجه کنید قطعا انتخابی عالی خواهید داشت. امروزه برخی از مشاوران کنکور نامناسب به سبب مدرک مشاوره ای که دارند ممکن است با اعتماد به نفس بالایی که به سبب مدرک خود دارند به شما اسیب بزنند. و اگر در مسیر اموزش شما چالشی به وجود امد این موضوع را فقط به شما نسبت بدهند و خود را بی تقصیر بدانند. در نتیجه سعی کنید زمانی که به فکر انتخاب یک مشاور کنکور مناسب هستید.

در نتیجه اولین موضوعی که در انتخاب مشاور  بررسی می کنید این باشد که مشاور شما چه میزان تجربه دارد و این تجربه را از چه طریق بدست اورده است؟ ممکن مشاور کنکور شما به سبب همکاران و اساتیدی که دارد تجربه های زیادی کسب کرده باشد و یا به سبب دانشجویانی که داشته. این دو نوع تجربه اندکی تفاوت دارند و اعتبار تجربه دوم بیشتر است. زیرا این مشاور از اول تمامی چالش های فرد اشنا بوده.

سخن پایانی

شما با خواندن این مقاله راهکار های مناسبی برای شناخت یک مشاور کنکور خوب اموزش  دیدید، اما به یاد داشته باشید یک مشاور خوب برای شما همه چیز نیست. کنکور شما از مدت ها قبل آغاز می شود. از زمان دبیرستان، شما باید در طول این زمان به فکر مطالعه، اموزش و تست زنی خود باشید و هرچه که به کنکور نزدیک تر می شوید فشردگی کار خود را افزایش دهید و تمرکز بیشتری روی مسیر رسیدن به دانشگاهی خوب و رشته ای خوب داشته باشید.

این مسیر را یک مشاور کنکور خوب می تواند برای شما به شدت آسان و جذاب کند و شما را برای چالش های این مسیر اماده کند. به یاد داشته باشید یک مشاور خوب در وهله اول باید دلسوز شما باشد تا به فکر منافع شخصی خودش باشد. یک مشاور کنکور دلسوز می تواند شما را امید وار و پر انرژی نسبت به آینده نگه دارد و به شما یاد اوری کند که در این مسیر تنها نیستید و او بیشتر به عنوان یک دوست در کنار شما حضور دارد تا یک مشاور.

 

0/5 (0 نظر)
0

از 5

میزان رضایت : عالی

میزان رضایت خود را در رابطه با محصول ثبت نمایید.

نظرات

  اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مشاوره کنکور”

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *