هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
چگونه بهترین عملکرد را هنگام کار کردن در خانه داشته باشیم

چگونه بهترین عملکرد را هنگام کار کردن در خانه داشته باشیم

دسته بندی : کسب و کار - موفقیت
1402/06/24

امروزه مشاغل فریلنسری و دورکاری جزو رایجترین مشاغل محسوب می‌شوند.

با مطالعه این مقاله می‌توانید به پاسخ سوال « چگونه بهترین عملکرد را هنگام کار کردن در خانه داشته باشیم » به صورت کاربردی دست پیدا کنید.

سلام بر دنبال کنندگان سایت برترآموز، ما اومدیم با یک مقاله بسیار جذاب و جامع در حوزه دورکاری و مشاغل اینترنتی. امروزه به لطف اینترنت کسب و کارهای بسیار زیادی در منزل و به صورت دورکاری انجام می‌شود. اما چالش افراد در این است که چگونه زمان خود را مدیریت کنند. اگر شما هم کار کردن در منزل را تجربه کنید، متوجه اتلاف وقت بسیار زیاد خود خواهید شد. یکی از معروفترین مشاغلی که در منزل می‌تواند برای شما پولسازی باشد، سئو است. در دوره آموزش سئو به تکنیک‌های پول درآوردن اشاره می‌کنیم. و در این بخش قصد داریم به بررسی پاسخ سوال « چگونه بهترین عملکرد را هنگام کار کردن در خانه داشته باشیم » بپردازیم. در این صورت شما می‌توانید علاوه بر پیدا کردن یک شغل مناسب، مدیریت زمان خوبی نیز انجام دهید.

قبل از اینکه شروع به بررسی بهترین تکنیک‌های مدیریت زمان و مدیریت انرژی کنیم، بهتر است چند نکته مهم را به شما یاد آور شویم. اولین و مهمترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که قدرت اراده شما در عمل به این نکات به اندازه شناخت آن ها مهم است. در صورتی که شما شناخت مناسبی از قدرت اراده و توانایی خود ندارید، باید به شما بگوییم که انجام برخی از امور اشتباه محض می‌باشد. اگر شما بهترین تکنیک‌های مدیریت زمان را فرا گیرید، اما به آن عمل نکنید، دانستن و ندانستن آن برای شما تفاوتی نخواهد داشت. به همین دلیل است که شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا اراده و خود را تقویت نماید.

نکته بعدی که باید به آن توجه کنید، شکست خوردن در این مسیر می‌باشد. کاملا طبیعی است که شما برای چند بار اول با شکست مواجه شوید و برنامه ریزی شما آنگونه که باید و شاید انجام نشود. اما نگران نباشید با اندکی تکرار و تمرین مشکل شما حل خواهد شد.

چگونه برای کار در منزل برنامه ریزی کنیم؟

برای اینکه بتوانید در منزل کار کنید، لازم است که یک روز خود را به صورت کامل بررسی کنید. تا زمانی که نتوانید روتین زندگی خود را کشف کنید، به جرات می‌توان گفت که شما توانایی مدیریت کار کردن در منزل را نخواهید داشت. سعی کنید یک الی دو روز خود را به صورت کامل و جامع مورد بررسی قرار دهید. سپس ببینید که چه بخشی از این برنامه برای شما قابل حذف است و چه بخش از آن را می‌توانید مدیریت کنید. در این صورت کیفیت کار شما به صورت ویژه افزایش پیدا خواهد کرد. نکته دوم که باید به آن توجه کنید، بررسی که وظایفی است که از سمت خانواده به شما محول شده است. به عنوان مثال اگر قرار است که هر روز برای منزل خود نان تهیه کنید، این موضوع باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرید.

بعد از مشخص کردن تایم خود دو راه حل خواهید داشت. اولین راه حل شما این است که دو تایم 4 ساعته برای کار کردن انتخاب کنید و سپس ما بقی روز را برای انجام دیگر کارها صرف کنید. اما حالت دوم در این است که است که در منزل خود نیز مانند سرکار خود برخورد کنید و برای مدت زمان 6 الی 8 ساعت به صورت مستمر مشغول کار شوید. در این صورت می‌توانید با حفظ تمرکز خود به انجام تمامی کار ها برسید. البته دقت کنید که در این روش معمولا ساعات پایانی کار شما اندکی سخت خواهد شد. از طرفی به دلیل کار زیاد ممکن است که تمرکز و توانایی نگارش شما نیز کاهش پیدا کند.

به همین دلیل اگر قرار است که یک کورس آموزشی مانند آموزش وردپرس تماشا کنید، بهتر است،  در اولین ساعات روز به آن مشغول شوید. در این صورت می‌توانید اطمینان داشته باشید که مهمترین کارهای خود را با انرژی بالا انجام داده‌اید. همیشه به این نکته توجه نمایید که برای کار در منزل بهتر است که سختترین کارها همیشه در آغاز روز انجام شود. چرا که معمولا آغاز روز خانه آرام است و افراد خانه مشغول استراحت می‌باشند.

مهمترین نکات برای کار کردن در منزل ویژه افراد فریلنسر

در این بخش قصد داریم به شما نکاتی را آموزش دهیم که شما با انجام آن ها به سادگی می‌توانید به یک برنامه ریزی کامل و جامع دست پیدا کنید. از طرفی انجام این تکنیک‌ها برای همه قابل انجام خواهد بود. در نتیجه فارق از اینکه کار شما چیست، در منزل خود می‌توانید یک دفتر ویژه خود درست کنید و با تمرکز در آن کار کنید. حتی اگر در خانه بچه کم سن و سال دارید، با نکات مطرح شده در این بخش می‌توانید به سادگی آن ها را مدیریت کنید. در صورتی که در مورد هر بخش سوال و یا چالشی داشتید، می‌توانید از طریق بخش کامنت‌های این مقاله با ما مطرح کنید.

در این صورت همکاران ما در کوتاهترین زمان ممکن پاسخ آن را برای شما عزیزان ثبت خواهند کرد. نکات مطرح شده در این مقاله همگی از آخرین مقالات روز دنیا که به بررسی پاسخ سوال « چگونه بهترین عملکرد را هنگام کار کردن در خانه داشته باشیم » پرداخته‌اند، استخراج شده است.

مهمترین نکات برای کار کردن در منزل ویژه افراد فریلنسر

1.     کار کردن خود را با خانواده در میان بگذارید

برای کار کردن در منزل سعی کنید تمامی نکات را اول با خانواده خود هماهنگ کنید. در صورتی که شما خود سرپرست خانواده می‌باشید، شاید کار شما اندکی ساده‌تر باشد. چرا که معمولا افراد دیگر خانواده با شما هماهنگی بیشتری دارند. اما در صورتی که شما عضوی از خانواده هستید، بهتر است که با پدر و یا همسر خود در این رابطه صحبت کنید. تا زمانی که اطرافیان شما رضایت از کار کردن در منزل ندارند، برخی از کارهای شما به درستی انجام نمی‌شود. زمانی که شرایط کاری و تمامی نکات را به آن ها گفتید به سادگی می‌توانید برای آن یک برنامه ریزی انجام دهید. در برخی مواقع ممکن است متوجه شوید که شما نمی‌توانید در منزل کار کنید. در این صورت باید به دنبال یک فضای کار اشتراکی باشید.

زمانی که موضوع کار کردن خود را به صورت کامل و واضح با افراد خانه مطرح کردید، از آن ها سوال کنید که به شما چه کمکی می‌توانند انجام دهند. به عنوان مثال ممکن است که فرزند بزرگتر شما بتواند از خواهر و بردار کوچکتر خود مراقبت کند تا شما مدت زمان بیشتری برای کار کردن داشته باشید. از طرفی برخی از امور خانه باید توسط شما به دیگران گفته شود. به عنوان مثال اگر قرار است که در یک تایم خاص جلسه کاری برگزار کنید. در این صورت لازم است که از روز قبل این موضوع را با اهل خانه به صورت کامل هماهنگ کنید تا در مدت زمان جلسه شما چالش و یا مشکلی به وجود نیاید.

در صورتی که در یک خانه به صورت مستقل زندگی می‌کنید، شرایط برای شما بسیار ساده‌تر خواهد بود. اما نکته بسیار مهم آن در این است که برای خواب و همچنین وعده‌های غذایی خود یک برنامه ریزی مناسب انجام دهید. چرا که در غیر این صورت ممکن است بازدهی کار شما به دلیل عدم تمرکز کافی پایین بیاید. حتی برخی از افراد که به صورت مستقل زندگی می‌کنند، همیشه برنامه کاری خود را به دوستان نزدیک خود در میان می‌گذارند. در این صورت آن ها می‌دانند که برای رفت و آمد چه زمان‌هایی برای آن ها مناسب است.

2.    با افراد همکار خود ارتباط برقرار کنید

امروزه کلید داشتن کار زیاد، روابط عالی می‌باشد، البته نر هر رابطه‌ای، بلکه رابطه افرادی که در حوزه کاری شما تسلط و تخصص دارند. در این صورت می‌توانید از تجربیات آن ها برای کار کردن در منزل و یا دفتر استفاده کنید. از طرفی در شغل فریلنسری گاها تعداد پروژه‌های شما بسیار زیاد است و نیاز است که آن را به شخصی شریک شوید. در این صورت می‌توانید روی کمک همکاران خود حساب ویژه‌ای باز کنید. از طرفی همکاران شما نیز می‌توانند به شما کمک کنند که یک بازدهی بهتر به دست آورید. به عنوان مثال شما یک مشکل در فتوشاپ دارید و برای پیدا کردن پاسخ آن باید زمان بسیار زیادی را صرف کنید. در این صورتی یکی از همکارانتان با ارسال یک فایل « آموزش فتوشاپ » به سادگی به شما برای حل این چالش کمک خواهد کرد.

دقت کنید، مادامی که شما در یک دفتر خصوصی و یا دولتی مشغول کار می‌باشید، این موضوع برای شما انجام خواهد شد. در این محل قطعا شما همکاران بسیار زیادی خواهید داشت که برای حل مشکلات و مسائل خود می‌توانید روی کمک آن ها حساب کنید. اما امروزه داستان کمی فرق دارد. شما به هر دلیلی در منزل کار می‌کنید و باید تمام تلاش و تمرکز خود را روی این موضوع قرار دهید که ارتباطات خود را از درون منزل بیشتر کنید. دقت کنید که این موضوع با وقت گذراندن در فضای مجازی فرق دارد و شما به دنبال ارتباطات ارزشمند می‌باشد.

از طرفی یکی دیگر از مزایای ارتباط گرفتن با همکاران در منزل این است که شما می‌توانید به سادگی در مورد کار خود با آن ها صحبت کنید. این صحبت‌های کوتاه علاوه بر اینکه می‌تواند روی آرامش ذهنی و تمرکز  شما تاثیر مثبت بگذارد. می‌تواند به شما کمک کند که ایده‌های خلاقانه زیادی نیز از این مکالمات استخراج کنید. در این صورت کیفیت ارتباط شما با دیگر کارفرمایان نیز به صورت ویژه افزایش پیدا خواهد کرد. با این حال شبکه لینکدین برای این فضا نیز مناسب است و می‌تواند مانند یک نقطه شروع عالی از آن استفاده کرد.

3.    ورزش کردن را جدی بگیرید

اگر به افراد مختلف در مورد مزایای ورزش صحبت کنید، همه به شما خواهند گفت که بهترین کار است. اما زمان که به آن ها می‌گویید که چرا باشگاه نمی‌روند، معمولا زمان را بهانه می‌کنند. گرچه این موضوع بهانه است، اما کسانی که در منزل کار می‌کنند، معمولا مدت زمان کمتری برای این موضوع دارند. چرا که با یک لایف استایل نامشخص در هر تایمی مشغول کار کردن می‌شوند. این موضوع اشکالی ندارد، اما به مرور زمان باعث کاهش بازدهی آن ها می‌شود. به همین دلیل است که شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا با استفاده از یک استراتژی مشخص حتما در برنامه روزانه خود ورزش را نیز قرار دهید. شاید این برای سوال برای شما ایجاد شود که ورزش کردن چه ارتباطی به پاسخ سوال « چگونه بهترین عملکرد را هنگام کار کردن در خانه داشته باشیم » دارد.

باید به شما بگوییم که ورزش کردن برای افراد مزایای بسیار زیادی دارد و اولین و مهمترین مزیت آن کمک به تمرکز بهتر  آن ها برای انجام برخی امور خاص می‌باشد. به همین دلیل است که شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا با استفاده از یک استراتژی خاص روی حتی ورزش‌های کششی در منزل خود زمان صرف کنید. شاید این موضوعات از نظر شما بسیار ساده و بدیهی باشد، اما می‌تواند بر روی عملکرد بهتر شما تاثیر قابل توجهی را به ثبت برساند. دقت کنید که سرعت و عملکرد شما زمانی افزایش پیدا می‌کند که علاوه بر تمرکز بالا، انرژی ذهنی کار کردن را نیز داشته باشید. ورزش کردن به شما این امکان را می‌دهد انرژی ذهنی خود را افزایش دهید.

البته آخرین تحقیقات در مورد ورزش کردن در خانه و کار کردن اطلاعات بسیار جذابی را به ثبت رسانده است. بر اساس آخرین تحقیقات در این حوزه اگر بتوانید در مدت زمان کار کردن خود ورزش نیز انجام دهید، به جرات می‌توان گفت که بازدهی شما به صورت باورنکردنی افزایش پیدا می‌کند. به عنوان مثال 1.5 ساعت کار کنید و سپس برای مدت زمان 5 دقیقه گرم کنید. حال سه ست به هر میزان که می‌توانید حرکت پلانک را تمرین کنید.

ورزش کردن را جدی بگیرید

4.    هر روز با یکی از دوستان خود یک تماس کوتاه برقرار کنید

معمولا کسانی که در منزل مشغول کار می‌باشند، زمان را از دست می‌دهند و گاهی چندین و چند ساعت به صورت مستمر مشغول کار می‌شوند. در این گونه مواقع شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا در چنین دامی گرفتار نشوید. چرا که انزوا و تنهایی می‌تواند به صورت جدی روی عملکرد فرد تاثیر منفی بگذارد. به همین دلیل است که به شما پیشنهاد می‌کنیم هر روزه اگر امکان دارید به صورت حضوری یکی از دوستان خود را ملاقات کنید. دقت کنید که تایم این ملاقات کوتاه باشد تا نه برای شما چالش و یا مشکلی ایجاد شود و نه دوست شما برای انجام امور خود با مشکل مواجه شود.

 برخی از افراد فکر می‌کنند که چت کردن و یا ارتباط گرفتن با افراد ناشناس در فضای مجازی انتخاب مناسبی است. اما باید به شما بگوییم که این موضوع نیز اشتباه است، چرا که افراد نمی‌توانند به صورت پیوسته برای یک فرد جدید زمان صرف کنند. در صورتی که شما امکان ملاقات حضوری با دوستان خود ندارید، سعی کنید روزانه به مدت زمان 5 الی 10 دقیقه با یکی از دوستان خود صحبت کنید. چرا که در این صورت می‌‌توانید به یک بازدهی مناسبی دست پیدا کنید. از طرفی اگر امکان صحبت کردن نیز ندارید و یا در شهر جدید زندگی خود را شروع کرده‌اید، سعی کنید به محیط‌های عمومی مانند باشگاه‌های ورزشی بروید. در این صورت می‌توانید اطمینان داشته باشید ذهن شما خالی می‌شود و این موضوع نیز روی عملکرد شما تاثیر قابل توجه‌ای دارد.

دقت کنید که یکی از بزرگترین دشمنان کار کردن در منزل تنهایی و انزوا می‌باشد. حتی اگر با خانواده خود نیز زندگی می‌کنید، ممکن است که در این دام گرفتار شوید. شما باید ارتباط خود با افراد دیگر حفظ کنید، چرا که در غیر این صورت ممکن است نتایج مورد نظر خود را به دست نیاورید. به نوعی می‌توان گفت که عملکرد شما به صورت ویژه کاهش پیدا می‌کند. در صورتی که قرار است با خانواده خود زمان سپری کنید، بهتر است که این مدت زمانی را به خارج از خانه اختصاص دهید.

5.    مانند یک رئیس سختگیر با خود برخورد کنید

در صورتی که به دنبال پاسخ سوال « چگونه بهترین عملکرد را هنگام کار کردن در خانه داشته باشیم » می‌باشید. در برخی مواقع باید به خود سخت بگیرید. فرض کنید که شما مشغول کار کردن می‌باشید و زنگ درب را میزنند و شما باید به آن رسیدگی کنید. مدتی بعد مجدد تلفن منزل زنگ میخورد و شما باید به آن رسیدگی نمایید. دقایقی بعد ممکن است که یکی از اعضای خانواده کاری داشته باشد و بخواهد که شما او را یاری کنید. این روال ممکن است برای مدت زمان طولانی ادامه پیدا کند. به همین دلیل شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا با تمامی این عوامل مخالفت کنید. اولین گام در این است که به اعضاء خانواده خود بگویید که در مدت زمان انجام کار خود به سراغ کار دیگری نخواهید رفت.

به نوعی باید به اعضاء خانواده خود باید بگویید که در منزل نمی‌باشید. به همین دلیل اگر هر چالش و یا مشکلی به وجود می‌آید، شما نمی‌توانید آن را حل کنید. شاید به نظر شما این موضوع اندکی سخت و ناعادلانه به نظر برسد، اما تا زمانی که شما برای انجام امور خود جدیدت کافی اتخاذ نکنید، رسیدن به عملکرد عالی در هنگام کار کردن منزل برای شما امری محال خواهد بود. به همین دلیل است که شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا به یک جمع بندی بسیار عالی دست پیدا کنید. در این صورت می‌توانید بازدهی خود را به صورت ویژه افزایش دهید. حتی این موضوع را می‌توانید برای دوستان و نزدیکان خود لحاظ کنید.

لازم نیست که به آن ها بگویید که در منزل کار می‌کنید، بلکه می‌توانید بگویید که در یک محل کار جدید مشغول شده‌اید. شما هر زمانی نمی‌توانید به این محل رفت و آمد کنید و باید هر کار شما با هماهنگی مدیر شما باشد. تا زمانی که شما برای خود یک مدیر سختگیر نباشید، افزایش بازدهی و کیفیت امور صرفا ایده است و لاغیر. به همین دلیل است که شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا حد مرز کاری خود را برای دیگران مشخص کنید.

6.    از نوشیدن آب و خوردن مواد غذایی غافل نشوید

یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه نمایید، داشتن یک برنامه غذایی منظم می‌باشد. در صورتی که شما برای زندگی خود بدون برنامه ریزی عمل کنید و هر زمان را به آب و غذا اختصاص دهید، به جرات می‌توان گفت که نتایج بسیار جالبی در انتظار شما نخواهد بود. از طرفی این موضوع روی سلامت و عملکرد شما نیز تاثیرگذار است. گاها افراد ساعات طولانی بدون این که لب به آب و غذا بزنند، مشغول کار کردن با لپ تاپ و یا موبایل خود می‌شوند. این موضوع زمان می‌تواند به سلامت آن ها آسیب جدی وارد کند. بهترین کار این است که برای انجام برخی امور ساعت تنظیم کنید و به آن عمل کنید. به عنوان مثال هر یک ساعت برای میل کردن نصف لیوان آب مناسب است.

همیشه وعده‌های میان وعده خود را در نزدیکی میز کار خود نگهدارید و زمانی که ساعت مصرف کردن آن رسید، بی درنگ به سراغ آن ها بروید. این موضوع شاید برای شما اندکی عجیب باشد. اما تا زمانی که شما انرژی کافی برای انجام برخی امور نداشته باشید، نمی‌توانید به یک بازدهی مناسب دست پیدا کنید. از طرفی به این موضوع نیز توجه نمایید که یک فریلنسرهای حرفه‌ای نیز برای هر یک از عادات غذایی خود معمولا یک هشدار تنظیم می‌کنند.

از نوشیدن آب و خوردن مواد غذایی غافل نشوید

سخن پایانی

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا در مورد « چگونه بهترین عملکرد را هنگام کار کردن در خانه داشته باشیم » با شما عزیزان صحبت کنیم. در صورتی که شما نیز می‌توانید موردی به این لیست اضافه کنید، به سادگی می‌توانید از طریق بخش کامنت‌های این مقاله آن را با ما مطرح کنید. همواره به این موضوع توجه نمایید که امروزه شغل دورکاری نیز مانند دیگر مشاغل مزایا و معایب خاص خود را دارد. در صورتی که به دنبال یک نتیجه مناسب برای کسب و کار خود می‌باشید، بهتر است که برای آن برنامه ریزی کنید.

بدون توجه به این نکات به ظاهر ساده ممکن است که در بلند مدت با چالش‌هایی مواجه شوید. این چالش‌های صرفا مشغول به نوع شغل شما نیست، بلکه این چالش‌ها مربوط به سلامت جسم و روان شما می‌باشد و باید آن را کاملا جدی بگیرید. امروزه کار کردن در منزل ساده است، البته به شرطی که برای آن یک برنامه ریزی مناسب و کاربردی انجام دهید.

نویسنده : امیر شادان پور

امیر شادان پور 😎 متخصص تولید محتوا « Content Marketing »و رپورتاژ نویسی پژوهشگر حوزه سئو و علاقه مند به تولید محتوای کاربردی و سئو شده، علاقه مند به حوزه تکنولوژی و دیجیتال مارکتینگ توانایی تولید محتوای تخصصی و ترجمه زبان انگلیسی مشغول همکاری با برترآموز😏

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *