هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
زبان خارجی

روش های خاص آموزش زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسه در سال جدید!

دسته بندی : دسته‌بندی نشده
1401/01/16

روش های یادگیری آموزش زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی همواره یکی از جذاب ترین و پرکاربردترین علومی بوده که مورد توجه همگان قرار گرفته است. با استفاده از کاربرد زبان انگلیسی در امور روزمره کوچک تا بزرگ و همچنین استفاده از زبان انگلیسی در کسب و کار، می توانید رشد و ترقی بیشتری را برای خود و کسب و کار خود رقم بزنید.

مزایای یادگیری زبان انگلیسی

شاید بتوان گفت که زبان انگلیسی از آن دست دانش هایی است که هیچ وقت قدیمی نشده یا از کاربرد آن کاسته نمی شود. به همین علت است که همواره، متقاضیان بسیار زیادی، نه تنها از ایران، بلکه از سراسر دنیا برای آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد وجود دارد که قصد دارند تکلم این زبان شیرین، نسبتا ساده و بسیار قدرتمند و سرنوشت ساز را یاد بگیرند.

یاد گرفتن انگلیسی برای مهاجرت

اولین کاربرد بسیار حائز اهمیت آموزش زبان انگلیسی آن است که در اکثر اوقات برای مهاجرت لازم است که زبان انگلیسی را به خوبی تکلم کرده و قوانین و قواعد آن را به خوبی بلد باشید. آزمون های زیادی طراحی شده که از مهم ترین آن ها می توان به SAT و آیلتس اشاره کرد که با حضور در آن ها، قبولی و کسب نمرات بالا، می توانید شانس خود برای دریافت اقامت به شیوه های مختلف را به صورت بالقوه افزایش دهید.

آموزش زبان خارجی

یادگیری زبان انگلیسی برای موفقیت تحصیلی

یکی از مهم ترین موارد برای به کار بردن زبان انگلیسی، بهره وری از آن در جهت موفقیت های تحصیلی است. به این علت که برترین دانشگاه های دنیا، در کشورهای آمریکای شمالی مانند ایالات متحده و کانادا، انگلیس، استرالیا و کشورهای انگلیسی زبان دیگر وجود دارند.

همچنین زبان انگلیسی، زبان رسمی و بین المللی برای تکلم با اساتید، همکلاسی ها و مکتوبات درسی بوده و همواره رشته های انگلیسی زبان، دارای بار علمی بیشتر، مدارج علمی با ارزش تر و اعتباری قدرتمند تر هستند.

بنابراین یادگیری زبان انگلیسی برای موفقیت تحصیلی و حضور در آزمون های معتبری همچون SAT یا آیلتس پیشنهاد می شود.

یادگیری زبان انگلیسی از 0 تا 100 برای ارتباط سازی

اگر زبان انگلیسی را بیاموزید می توانید با افراد بسیاری به لحاظ کاری، تحصیلی یا حتی از جنبه رفاقت آشنا شده و دایره گسترده تری از ارتباطات را برای خود بسازید. چرا که با یاد گرفتن زبان انگلیسی 0 تا 100 می توانید با افراد بیشتری در سراسر دنیا صحبت نموده و بدین ترتیب ارتباطات بیشتری را شکل دهید.

روش های یادگیری زبان انگلیسی

در ادامه در مورد چند روش کاربردی و ساده برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت ساده صحبت می کنیم.

حضور در دوره های آموزشی

یکی از مهم ترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت تخصصی که شانس بالایی برای یادگیری زبان انگلیسی دارید، حضور در دوره های تحصیلی آکادمیک یا خصوصی، نیمه خصوصی بوده که در بازارهای آزاد شکل می گیرد. شما با شراکت در چنین دوره هایی، ضمن یادگیری، در مسیر آموزش زبان انگلیسی به صورت تخصصی گام برمی دارید و احتمال یادگیری و کسب نتیجه بالاتر می رود. ضمنا به شما مدارک معتبری نیز اعطا می شود که به وقت دارای اهمیت بالایی هستند.

تمرین

مورد بعدی انجام تمرین ها و تکالیفی است که به شما محول می شود و با استفاده از آن ها می توانید تکلم خود، بحث های نوشتاری یا شنیداری خود را بهبود بخشید. این تمرین ها می توانند شامل صحبت با خود یا دیگران باشد، جمله سازی یا مطالعه و ترجمه انواع کتب انگلیسی باشد.

به کار بردن واژه های انگلیسی

یکی دیگر از موارد موثر در یادگیری قدرتمند زبان انگلیسی آن است که به صورت معمول و روزمره از واژه های انگلیسی استفاده داشته باشیم. به کار بردن واژه ها و جملات انگلیسی در مکالمات و رفتارهای روزمره موجب می شود که نکات یاد گرفته شده تثبیت شده و در مغز قدیم و اطلاعات طولانی مدت قرار بگیرند.

روش های یادگیری آموزش زبان آلمانی

زبان آلمانی یکی از قدرتمندترین و جذاب ترین زبان های دنیا می باشد. اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید بهتر است آموزش زبان آلمانی را به خوبی یاد بگیرید. به دلیل آنکه آلمان یک قطب تحصیلی، صنعتی بزرگی، تلقی می شود. یادگیری حرفه ای زبان آلمانی یکی از نیازهایی است که احساس می شود.

دستیابی به سطح مناسبی از زبان آلمانی ممکن است خیلی آسان نباشد، اما قطعا برای هر کسی که مایل به اختصاص زمان و تلاش مورد نیاز است ممکن است.

روش‌ های بی‌ شماری برای یادگیری این زبان جذاب وجود دارد:

  • آنلاین یا آفلاین
  • رایگان یا پولی
  • استفاده از دوره های آکادمیک یا حضور در دوره های غیررسمی

مهم نیست که  در زبان آلمانی سطحی پیشرفته دارید یا آنکه مبتدی هستید، می توانید از روش های مختلفی که معرفی شد، به صورت ترکیبی برای تسریع روند یادگیری استفاده کنید.

یادگیری زبان آلمانی چند سال طول می کشد؟

مطابق تخمین موسسه خدمات خارجی ایالات متحده آمریکا، یک یادگیرنده زبان، برای سخنرانی پایه آلمانی به حدود 36 هفته یا 750 ساعت کلاس آموزش زبان آلمانی 0 تا 100 احتیاج دارد. شاید در روزهای اولیه نتوانید به درسی آلمانی صحبت کنید. اما تسلط بر این زبان بزرگ نیازمند صرف وقت و تلاش بسیار بوده و شما با تمرین مداوم، پس از گذران چند سال می توانید به درجه ای از تسلط بر این زبان برسید که آن را به راحتی متوجه شده یا تکلم کنید.

برای تسلط به زبان آلمانی به چند کلمه نیاز دارید؟

جالب است بدانید که برای تسلط به زبان آلمانی، یک گوینده باید حدود 10000 کلمه را بداند.

چگونه می توانید آموزش زبان آلمانی ساده را یاد بگیرید؟

چند مرحله نسبتا آسان برای یادگیری ساده و سریع تر زبان آلمانی وجود دارد که پیشنهاد می کنیم از آن ها استفاده داشته باشید.

بر حروف الفبای آلمانی مسلط شوید.

درک خوب الفبای اصلی آلمانی و نحوه تلفظ حروف صدادار و صامت آن ضروری است. چون رکن اصلی هر زبانی، الفبای آن است و اگر الفبا را یاد بگیرید، یادگیری واژه ها و جملات ساده تر می شود.

کلمات آسان و مهم را یاد بگیرید

گسترش دایره لغات خود که Wortschatz گفته می شود هم برای درک مطلب و هم برای صحبت کردن اهمیت دارد. شما در واقع می توانید شروع به یادگیری کلمات جدید کنید، حتی قبل از آنکه چگونگی و کارایی آن ها را بدانید.

دستور زبان پایه: یعنی اسم، افعال و صفت را مطالعه کرده و یاد بگیرید.

یادگیری بخش‌ های مربوط به گفتار مهم است. کمی پیشرفته‌ تر، یادگیری نحوه رفتار آن ها در موارد زبانی و شیوه کارکرد آن هاست که موجب می شود زبان را درک کرده و بهتر یاد بگیریم.

یاد بگیرید که چگونه جملات ساخته می شوند

شاید یکی از بهترین روش ها آن باشد که یادگیری جملات آلمانی را در نظر داشته باشید. در ابتدا، جملاتی که استفاده می‌کنید در بیان زمان و حالت (مثلاً فاعل، ربط و غیره) بسیار اساسی و محدود خواهند بود. با گذشت زمان آنها طولانی تر و پیچیده تر می شوند. پس ابتدا موارد پایه را یاد بگیرید و به صورت آهسته، Level خود را بالاتر ببرید.

به طور منظم با آلمانی زبانان صحبت کنید

معاشرت با یک آلمانی زبان یک راه فوق العاده مناسب و عالی برای عملی کردن آنچه در فرایند آموزش آموخته اید می باشد. با انجام این کار، به آرامی دایره لغات خود را افزایش خواهید داد. آنها از کلمات زیادی که شما نمی دانید استفاده می کنند و عادات آنها را در مورد روش های مختلف به کار بردن کلمات و گویش آن ها را مشاهده خواهید کرد.

سعی کنید چند فیلم آلمانی تماشا کنید یا به موسیقی آلمانی گوش دهید

هنگامی که اصول اولیه را دارید، با درگیر شدن با متون و صداهای رسمی و مرسوم به زبان آلمانی، خود را به چالش بکشید. اخبار و آب و هوا را تماشا کنید یا به موسیقی گوش فرا دهید تا ضمن بهبود مهارت های خود، در جریان امور جاری آلمان باشید و زبان مدرن آن ها را بهتر یاد بگیرید.

روش های یادگیری آموزش زبان فرانسه

فرانسه یکی از قطب های بزرگ در اروپا و دنیا از لحاظ های مختلف می باشد و به دلیل مزایای بسیاری که دارد یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل یا مهاجرت به شمار می رود. به همین علت یادگیری زبان فرانسوی، یکی از پرمتقاضی ترین درخواست های آموزشی در سراسر دنیاست.

تمرینات کتبی فرانسوی را (با راهنمای پاسخ) را انجام دهید

تمرینات کتبی معمولاً یک شمشیر دولبه برای آموزش زبان فرانسه است که از یک سو سختی های بسیار دارد و از سوی دیگر شما را به شدت به جلو پرتاپ می کند. انجام تمرینات کتبی فرانسوی یکی از از تجربیات یادگیری زبان فرانسه است که دارای دشواری نسبتا بالایی است، اما پیشنهاد ما این است که این شیوه تمرین مفید را از دست ندهید. با تقویت مهارت های نوشتاری خود، تمام قواعد دستور آموزش زبان فرانسه 0 تا 100 را که یاد گرفته اید نیز تقویت خواهید کرد.

فلش کارت کلمات فرانسوی بسازید و استفاده کنید

یادتان هست که جدول تناوبی و جدول ضرب را با فلش کارت ها یاد می گرفتیم؟ همین الان هم فلش کارت ها در زبان فارسی موجود هستند. استفاده از فلش کارت یکی از روش های مهم و مرسوم برای یادگیری زبان های گوناگون است. همانطور که می دانید استفاده از فلش کارت یک روش قدیمی است و صد البته دلیلی وجود دارد که این تکنیک قدیمی برای نسل‌ های مختلف از سال های دور تا به حال محبوب بوده است.

خیلی واضح، این شیوه یادگیری کار می‌کند! بنابراین وقتی به دنبال راهی برای یادگیری لغات فرانسوی و تمام آن صرف فعل های نامنظم گیج کننده هستید، از به کار بردن استراتژی قدیمی نترسید.

مشخصا فلش کارت‌ها برای همه جنبه‌های یادگیری زبان فرانسه صفر تا صد ایده‌ آل نیستند، اما عناصر ساده‌ تر زبان مانند تعاریف واژگان یا ترجمه‌ های کوچک، جنسیت کلمات و اشکال مختلف فعل را می‌توان با استفاده از فلش کارت‌ های خانگی به طور موثر تمرین کرد. دقت کنید که گفتیم خانگی. حتی لازم نیست که به دنبال فلش کارت های ساخته شده بگردید. چون فلش کارت های فرانسوی را به راحتی نمی توانید پیدا کنید.

اما خودتان می توانید انواع کلمات و شکل های متداول کاربرد آن ها را در کاغذهای کوچک به همراه چند مثال برای جمله بندی و قواعد مختلف نوشته و آن ها را نزد خود نگهدارید.

موسیقی های فرانسوی را دیکته کنید

دیکته نوشتن یک تمرین رایج برای کودکان خردسال فرانسوی، ایرانی و بسیاری از سیستم های آموزشی کشورهای مختلف در مدرسه ابتدایی است. این روش تضمین می کند که آنها یاد بگیرند که چگونه درست بنویسند. دیکته نویسی فرانسوی به شما کمک می کند تا مانند یک کودک نوشتن و ادراک مطالب را به خوبی یاد بگیرید. این روش می تواند به همان اندازه برای یادگیری فرانسه به عنوان زبان دوم موثر باشد! تنها چیزی که لازم است یک متن و کسی است که آن را برای شما بخواند.

این تفاوت اصلی زمانی است که فرانسوی را در خانه یاد می گیرید! اما چه کسی قرار است برای شما بخواند؟

معمولاً دیکته شامل کپی کردن مطالبی است که معلم با صدای بلند می‌خواند و مطمئن می‌شود که تمام املا، صرف فعل و صفت هایی که شما به کار برده اید درست است. وقتی به تنهایی یاد می گیرید، شخص دیگری را ندارید که برای شما دیکته بخواند. با این حال، هنوز هم می‌توانید با گوش دادن به برخی از آهنگ‌ های فرانسوی مورد علاقه‌، دیکته نویسی را شروع کنید.

نویسنده : بابک حیدریان

بابک حیدریان مهر. دانشجوی کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی، محقق و متخصص SEO & Digital Marketing "زندگی ممکن است پُر از درد و رنج باشد، اما واکنشِ ماست که حرف آخر را می‌زند". فردیش نیچه

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *