هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
آشنایی با انواع آیکون؟ معرفی سایت‌هایی برای ساخت آیکون رایگان و سریع

آشنایی با انواع آیکون؟ معرفی سایت‌هایی برای ساخت آیکون رایگان و سریع

دسته بندی : ساخت سایت
1401/08/14

ما در این مقاله به صورت جامع و کامل به بررسی سایت‌هایی می‌پردازیم

که شما می‌توانید برای ساخت آیکون مورد نظر خود را به صورت رایگان از آن‌ها استفاده کنید و جذابیت بصری سایت خود را افزایش دهید.

زمانی که شما به بررسی سایت‌های مختلف می‌پردازید، متوجه می‌شوید که همه‌ی آن‌ها از یک آیکون جذاب استفاده می‌کنند. ساخت آیکون چرا برای ما اهمیت دارد؟ چرا ما به عنوان یک طراح سایت و یا مدیر سایت باید برای طراحی آیکون سایت خود زمان بگذاریم؟ آیا استفاده از آیکون محدود به سایت‌ها می‌باشد و یا اپلیکیشن‌ها نیز می‌توانند از آن استفاده کنند؟ ما در این مقاله به صورت مفصل به بررسی تمام این موارد می‌پردازیم. اما به این نکته توجه داشته باشید که توجه به جزئیات مخصوصا در طراحی آیکون می‌تواند برای شما نتایج بسیار عالی به همراه داشته باشد.

زمانی که شما به بررسی اصول اصلی و اساسی راه اندازی یک سایت می‌پردازید. یکی از نکاتی که به صورت ویژه به آن توجه می‌شود، توجه به طراحی بصری چشم نواز و کاربردی می‌باشد. در وهله بعدی به شما پیشنهاد می‌دهند که با « آموزش سئو » سایت خود را تقویت کنید. مرحله بعدی از شما می‌‌خواهند که اقدام به ساخت یک آیکون جذاب کنید. به این نکته توجه داشته باشید که شما برای اینکه بتوانید یک کسب و کار آنلاین قوی داشته باشید.

باید تمام ویژگی‌های یک سایت را به صورت جامع و کامل مدنظر قرار دهید و برای آن برنامه ریزی داشته باشید. در بخش‌های پیشرفته از شما می‌خواهند که برای رشد سایت خود حتما یک اپلیکیشن طراحی کنید. ما در این مقاله قصد داریم که یکی از مهم‌ترین اصول کسب و کار آنلاین که ساخت آیکون می‌باشد را به صورت کاربردی بررسی کنیم. از طرفی ما قصد داریم که چند سایت برتر در حوزه طراحی و ساخت آیکون را به نیز به شما معرفی کنیم.

آیکون چیست؟ « icon »

زمانی که شما برای تحقیقات خود آیکون به انگلیسی را جستجو می‌کنید. برای شما مقالات بسیار زیادی را نشان می‌دهد. اما به صورت خلاصه و ساده، آیکون یک طرح گرافیکی کوچک است که به عنوان تصویر اصلی سایت، اپلیکیشن و یا هر مفهوم دیجیتالی دیگر استفاده می‌شود. آیکون‌ها کاربرد و دسته بندی بسیار متفاوتی دارند، از این رو ما در بخش‌های بعدی به بررسی انواع آیکون‌ها و چگونگی ساخت آیکون می‌پردازیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید، تا شما را با دنیای آیکون‌ها آشنا کنیم.

به یاد داشته باشید که آیکون‌ها برای دسترسی سریع‌‌تر شما به برنامه‌ها طراحی شده‌اند. از طرفی آیکون‌ها نقش بسیار مهمی در برندینگ شما دارند. چرا که فعالیت شما در فضای دیجیتال را به جهت دهی می‌کنند. به صورت کلی آیکون‌ها مانند لگو در کسب و کار سنتی شما می‌باشند. با توجه به اهمیت موضوع به شما پیشنهاد می‌دهم که بخش مقالات سایت برترآموز مراجعه کنید و در آن بخش از مقاله « برند سازی چیست؟ » به صورت کاربردی و جامع استفاده کنید. شما با مطالعه این مقاله مسیر خود را برای طراحی آیکون اندکی ساده‌تر می‌کنید.

چرا ما به ساخت آیکون نیاز داریم؟

ما در این بخش به بررسی مواردی می‌پردازیم که نیاز شما را به آیکون بهتر و بیشتر نمایش می‌دهد. از طرفی ما باید به این نکته نیز اشاره داشته باشیم که هر کسب و کار آنلاین و یا هر سایت و برنامه‌ای از یک مدل آیکون باید استفاده کند. استفاده از آیکون محدود به اپلیکیشن و نرم افزار نمی‌شود. در بخش‌های بعدی شما بیشتر با این موضوع آشنا خواهید شد.

1.   ساخت آیکون بخشی از برند شما را تشکیل می‌دهد

زمانی که شما به شبکه‌های اجتماعی معروف مانند اینستاگرام، واتساپ، فیسبوک و… نگاهی می‌اندازید، متوجه می‌شوید که آیکون این برنامه در برند سازی آن‌ها تا چه میزان موثر بوده است. از طرفی شما بواسطه استفاده از آیکون مناسب می‌توانید بخشی از اهداف سازمانی خود را نیز به مخاطبین خود منتقل کنید. زمانی که شما از شرکت بنر یک ماشین خریداری می‌کنید، لوگو و آیکون‌های استفاده شده در این خودرو برای شما بیان کننده حرف‌های زیادی می‌باشد. شما نیز زمانی که در حال برندینگ و برنامه ریزی کلان کسب و کار خود می‌باشید، باید برای ساخت آیکون برنامه ریزی داشته باشید.

2.   آیکون‌ها می‌توانند برای مخاطبان شما یک راحتی و آزادی به همراه داشته باشند

امروزه ساخت آیکون و استفاده از آن تقریبا تبدیل به امری بدیهی گشت است. این موضوع زمانی برای شما اهمیت پیدا می‌کند، که شما به واسطه آن می‌توانید برخی از مفاهیم خود را به سادگی به مخاطبان خود معرفی کنید. به عنوان مثال فرض کنید که شما قصد دارید بخش ارتباط با پشتیبانی سایت را در دسترس کاربران قرار دهید. شما قصد دارید با این کار مخاطبان به سریع‌ترین شکل ممکن با شما ارتباط برقرار کنند. شما برای این کار می‌توانید با استفاده از یک آیکون چت و یا یک آیکون واتساپ منظور خود را به مخاطبین خود منتقل کنید.

آیکون‌ها می‌توانند برای مخاطبان شما یک راحتی و آزادی به همراه داشته باشند

حال اگر شما برای این کار اگر می‌خواستید از یک سربرگ اختصاصی استفاده کنید. قطعا کار شما با سختی مواجه می‌شد. از طرفی شما با انجام این کار باید فرآیند خود را نیز به صورت کامل برای مخاطبان شرح می‌دادید. اما امروز با ساخت و طراحی یک آیکون به سادگی منظور خود را به دیگران منتقل می‌کنید. سرعت عمل مخاطبین خود را نیز به شدت افزایش می‌دهید. البته این تمام ماجرا نیست و شما در راستای برندینگ خود نیز می‌توانید یک خلاقیت همه جانبه داشته باشید و با طراحی چند آیکون مناسب نظر او را بهتر به خود جلب کنید.

3.  ساخت آیکون‌ها به خوانایی متن شما کمک می‌کند

فرض کنید که شما قرار است در مورد یک موضوع تخصصی تحقیقی داشته باشید. در این صورت شما حداقل باید یک محتوای هشت هزار کلمه‌ای را مورد مطالعه قرار دهید. در این صورت اگر فرد فقط از متن استفاده کرده باشد. کاملا طبیعی است که چشم شما پس از مطالعه 500 کلمه تا 1000 کلمه خسته شود. در این صورت بازدهی شما پایین می‌آید و شما آنگونه که باید نمی‌توانید از متن استفاده کنید.

در این صورت شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا با ساخت آیکون‌ها مرتبط و همزمان استفاده از چند تصویر مرتبط خوانایی متن خود را افزایش دهید. اگر دقت کرده باشید زمانی که شما یک کتاب بدون هیچ گونه عکسی را مطالعه می‌کنید. پس از مدت زمان کوتاهی شما احساس خواب آلودگی می‌‌کنید. علت این موضوع خوانایی پایین آن کتاب است. یکنواختی در هر کجایی می‌تواند باعث کاهش بهره‌وری بشود.

به این نکته توجه داشته باشید که افزایش خوانایی تنها مرتبط با مقالات سایت شما نمی‌باشد. بلکه شما برای ظاهر سایت فروشگاهی خود نیز می‌توانید از این آپشن استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید که ساخت آیکون شما باید با هماهنگ مفاهیم برند خود و همچنین متناسب با ظاهر سایت خود این کار را انجام دهید. شما با طراحی و ساخت آیکون‌های جذاب می‌توانید مدت زمان حضور مخاطب در پیج خود را افزایش دهید. که این موضوع از منظر سئو برای شما بسیار با اهمیت است. شما برای «آموزش سئو» می‌توانید از بخش محصولات سایت برترآموز استفاده کنید.

انواع آیکون چیست؟ آیا ساخت آیکون نیاز محدود به نوع خاصی می‌باشد؟

شما تا قطعا تا این بخش از مقاله با اهمیت ساخت آیکون به صورت کامل و جامع آشنا شدید. شما برای اینکه بتوانید یک آیکون مناسب طراحی کنید. باید با انواع آن آشنا باشید. در این صورت می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. به یاد داشته باشید که استفاده از انواع آیکون مربوط به نظر شخصی شما است. شما می‌توانید از هر آیکونی برای هر بخش از سایت، مقاله، اپلیکیشن، برنامه هوشمند و… استفاده کنید. به صورت کلی آیکون‌ها بر اساس عملکرد، نوع استفاده کاربر از آن‌ها، سبک طراحی آن‌ها، ماهیت آن‌ها، مورد استفاده آن‌ها  و… دسته بندی می‌شوند.

1.   آیکون‌ ‌interactive

زمانی که شما قصد دارید برای مخاطب خود یک اکشن تعریف کنید. می‌توانید از آیکون‌‌های اینتراکتیو استفاده کنید. شما با استفاده از این آیکون‌ها یک فعالیت را روی آن‌ها قرار می‌دهید. به عنوان مثال شما زمانی که آیکون پشتیبانی استفاده می‌کنید. باید روی آن یک اکشن و فعالیت تعریف کنید. در این صورت شما در حال استفاده از آیکون اینتراکتیو می‌باشید. به یاد باشید که شما برای استفاده از کال تو اکشن و یا فراخوان عمل به این بخش بسیار نیاز خواهید داشت.

 در صورتی که در این‌باره اطلاعات کافی ندارید، می‌توانید به بخش مقالات سایت برترآموز مراجعه کنید و در آن بخش از مقاله « فراخوان عمل چیست؟ » به صورت جامع و کاربردی استفاده کنید. شما اگر برای بخش وب و یا داخل یک برنامه بخواهید از مخاطب خود اینگیجمنت دریافت کنید. باید روی این دست  آیکون‌ها بسیار کار کنید. در این صورت مخاطب شما عملکرد بهتری را از خود نشان خواهد داد.

2.   آیکون‌ Decorative

این دست آیکون‌ها دقیقا نقطه مقابل دسته بندی قبلی ما می‌باشند. از طرفی استفاده از این دست آیکون‌ها نیز برای شما بسیار ساده است. این آیکون‌ها هیچ اکشن و قابلیت فعالی ندارند. بیشتر برای زیبایی و افزایش جذابیت از آن‌ها استفاده می‌شود. باید در نظر داشته که ساخت آیکون‌هایی از این دست نیز بسیار ساده است و شما می‌توانید هر شکلی از آن را بسازید. توجه داشته باشید که سادگی عملکرد این آیکون‌ها به معنی بی ارزش بودن آن‌ها نیست.

3.   آیکون برنامه‌ها

این آیکون‌ها به مواردی گفته می‌شود که شما بخواهید از یک برنامه و یا شبکه اجتماعی معروف استفاده کنید. به عنوان مثال همانطور که در بخش مقدمه نیز گفته شد. شما قصد دارید که بخش پشتیبانی خود را به کاربران خود معرفی کنید. در این صورت شما می‌توانید از آیکون برنامه واتساپ و یا تلگرام استفاده کنید. این آیکون‌ها معمولا موجود می‌باشند و استفاده از آن‌ها نیاز به فرآیند خاصی ندارد.

 البته شما می‌توانید به توجه به نیاز خود اقدام به ساخت آیکون اختصاصی و گاها ترکیبی برای خود کنید. معمولا معروف‌ترین آیکون‌های این دسته بندی آیکون‌های « واتساپ، تلگرام، فیسبوک، توییتر، لینکدین، گوگل و… » می‌باشد. البته اگر شما از آیکون هر برند معروفی که استفاده کنید. در واقع از این دسته بندی استفاده کرده‌اید.

آیکون شبکه‌های اجتماعی

4.   آیکون یوآرال و یا (URL Favicon)

اگر دقت کرده باشید زمانی که شما یک سایت را باز می‌کنید، در نوار مرورگر خود معمولا یک آیکون را مشاهده می‌کنید. این آیکون معمولا لوگو سایتی می‌باشد که شما در حال استفاده از آن می‌باشید. اما به این موضوع توجه داشته باشید که شما قرار است از این آیکون‌ها فقط در یک قسمت و با استراتژی ثابت استفاده کنید. یعنی اگر شما به جای لوگوی خود از آیکون غیر مرتبط استفاده کنید. این موضوع به زیان شما خواهد بود.

5.    آیکون Outline و آیکون Filled  

زمانی که شما قصد طراحی و نقاشی یک آیکون را دارید در واقع در حال استفاده از این دست بندی می‌باشید.  شما با استفاده از خطوط اقدام به طراحی آیکون می‌کنید، در واقع در حال استفاده از آیکون Outline می‌باشید.همچنین برای تکمیل کردن آیکون مورد نظر خود از رنگ استفاده می‌کنید، شما در واقع در حال ساخت آیکون Filled می‌باشید. شاید برای شما این سوال به وجود بیاید که آیا شناخت تمامی انواع آیکون برای شما الزامی است؟

پاسخ مثبت است، چرا که زمانی که شما قرار باشد از آیکون‌های آماده استفاده کنید. و یا قرار باشد که شما برای آیکون مورد نظر خود از ایده‌های دیگران استفاده کنید. شناخت آیکون‌ها می‌توانند برای شما معجزه کند. شما با این کار می‌توانید به خوبی منظور خود را به موتورهای جستجو برسانید در این صورت شما می‌توانید کیفیت کار خود را افزایش دهید.

در نهایت به این موضوع توجه داشته باشید که آیکون‌های گرافیکی دیگری نیز وجود دارد که در حوصله این مقاله قرار نمی‌گیرید. ما در مقالات بعدی به بررسی انواع آیکون‌ها گرافیکی می‌پردازیم که شما می‌توانید با استفاده از همین دسته بندی ارائه شده بخش زیادی از نیاز خود را تامین کنید.

معرفی سایت‌های برتر ساخت آیکون

زمانی که شما ساخت آیکون را جستجو می‌کنید، ممکن است که برای شما موارد بسیار زیادی را نمایش بدهد. اما در این زمان چند موضوع مطرح می‌شود که باید شما به آن توجه کنید. اولین موضوعی که مطرح می‌شود رایگان بودن آن سایت است. دومین موضوعی که مطرح می‌شود رابط کاربردی آن سایت است. البته موارد دیگری نیز وجود دارد که برای طراحی تخصصی یک آیکون باید به آن توجه کنید. به یاد داشته باشید که اکثر این سایت‌ها معمولا انگلیسی زبان می‌باشند. در صورتی که شما قصد دارید که برای سایت خود چندین آیکون حرفه‌ای طراحی کنید.

باید به این نکته توجه داشته باشید که دانش زبان انگلیسی شما به چه میزان است. با توجه به این نکات شما می‌توانید از بخش آموزش‌های سایت برترآموز از « آموزش زبان انگلیسی » به صورت جامع و کامل استفاده کنید. در این صورت شما می‌توانید کیفیت کار خود را به صورت قابل توجه‌ای افزایش دهید. به یاد داشته باشید که آموزش زبان انگلیسی نه برای ساخت آیکون بلکه برای انجام هرکاری می‌تواند به شما کمک کند.

IconArchive.com  .1 یک سایت جذاب برای ساخت آیکون

اگر شما به دنبال یک سایت می‌باشید که در سریعترین زمان ممکن بدون ساخت آیکون از چند آیکون آماده استفاده کنید. این سایت می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد، شما برای استفاده از این سایت حتی نیاز به لاگین کردن نیز نخواهید داشت. از طرفی شما باید به این موضوع توجه داشته باشید که درون این سایت بیش از 735000 آیکون رایگان و آماده وجود دارد که شما به سادگی می‌توانید از آن استفاده کنید.

نکته جالب در مورد این سایت این است که آیکون‌های این به صورت روزانه در حال افزایش می‌باشد. ممکن است زمانی که شما به مطالعه این مقاله می‌پردازید، تعداد آیکون‌های این سایت از مرز 740000 آیکون نیز گذشته باشد. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که در زمان نگارش این مقاله این سایت فیلتر شده است. شما با یک افزونه ساده می‌توانید از خدمات این سایت استفاده کنید. با توجه به کیفیت و وسعت خدمات این سایت استفاده از این سایت به شما توصیه می‌شود.

IconArchive.

 

flaticon.com .2

نکته بسیار جالب در مورد این وب سایت این است که شما برای ساخت آیکون با آیپی برخی از کشورها نمی‌توانید به آن وارد شوید. اما در کمال تعجب این سایت آیپی ایران را مسدود نکرده است و شما به سادگی می‌توانید از آن استفاده کنید. این سایت دارای رابط کاربری بسیار ساده است و شما می‌توانید به سادگی به کمک آن کار بدون نیاز به ساخت آیکون کار خود را انجام دهید. البته اگر شما نیاز به طراحی و ساخت آیکون نیز داشتید، می‌توانید از طرح آیکون‌های زیادی  برای خود استفاده کنید.

شما در این سایت می‌توانید با انواع فرمت‌های مختلف اقدام به ساخت آیکون کنید. این نکته برای شما بسیار ارزشمند خواهد بود. البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که شما در این سایت می‌توانید هم از آیکون‌های رایگان استفاده کنید. و هم در بخش پرمیوم این سایت می‌توانید از آیکون‌های پولی استفاده کنید. نکته جالب در مورد این سایت این است که هزینه عضویت در آن بسیار پایین است و شما به سادگی می‌توانید از اکانت پرمیوم آن نیز استفاده کنید. ‌

flaticon

m2.material.io  .3 یک سایت حرفه‌ای برای ساخت آیکون

اگر شما به دنبال یک سایت رایگان و همچنین اوپن سورس برای ساخت آیکون می‌باشید. قطعا باید به سایت Google Material Design یک نگاهی داشته باشید. شما بواسطه این سایت می‌توانید هر آیکونی برای خود طراحی کنید. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که کار با این سایت ممکن است که برای شما اندکی سخت باشد. این سایت دارای رابط کاربری بسیار پیشرفته می‌باشد. ای موضوع ممکن است که برای هر شخصی مناسب نباشد.

اگر شما یک برنامه نویس و یا طراح یک سایت باشید، این سایت می‌تواند برای شما همه کاری انجام دهد. معمولا افرادی که حداقل علمی در مورد برنامه نویسی و یا طراحی پیشرفته آیکون دارند می‌توانند از این سایت به صورت رایگان استفاده زیادی داشته باشند. البته این سایت محدود به ساخت آیکون‌های ویندوز نمی‌شود و شما می‌توانید از آن برای ساخت آیکون اندروید نیز استفاده کنید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که شما در این سایت می‌توانید از آیکون‌های گرافیکی نیز استفاده کنید. ساخت آیکون‌های گرافیکی معمولا مورد استقبال افراد زیادی می‌باشد.

m2.material.io

icons8.com .4 

اگر شما به دنبال ساخت مجموعه‌ای از آیکون‌های متنوع می‌باشید، قطعا این سایت برای شما می‌تواند یک پیشنهاد جالب باشد. شما در این سایت می‌توانید با استفاده از ابزار کاربردی که در اختیار شما قرار می‌دهد. اقدام به ساخت آیکون‌های جذاب و زیبا کنید. از طرفی به این نکته نیز توجه داشته باشید که شما بواسطه این سایت می‌توانید از یک رابط کاربری بسیار ساده استفاده کنید. شما در این سایت می‌توانید از انواع رنگ‌های با رزولیشن بسیار بالا استفاده کنید.

از طرفی شما با استفاده از این سایت می‌توانید، دسته بندی آیکون‌های مختلف خود را سازماندهی و ذخیره سازی کنید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که این سایت دارای خدمات پولی و رایگان به صورت مکمل می‌باشد. در صورتی که شما به عنوان یک فریلنسر مشغول طراحی و ساخت آیکون به صورت تخصصی می‌باشید. استفاده از آکانت‌های پولی و پرمیوم آن می‌تواند برای شما یک گزینه جذاب باشد.

اما در صورتی که شما برای استفاده شخصی قصد استفاده از این سایت را دارید، اکانت رایگان آن نیز می‌تواند نیاز شما را رفع کند. از جذاب‌ترین ویژگی‌های این سایت می‌توان به استفاده از آیکون‌های تخصصی ios  اشاره کرد. شما در حالت عادی برای دسترسی به برخی از این آیکون‌ها باید مبالغ قابل توجهی را بپردازید. شما بواسطه این سایت ‌می‌توانید برای تمامی پلتفرم‌‍‌ها اقدام به ساخت آیکون کنید.

وب سایت آیکون 8

IconFinder.com .5

اگر شما حوصله ساخت آیکون را ندارید و صرفا به دنبال یک سایت برای دانلود و جستجوی آیکون می‌باشید. استفاده از آیکون فایندر می‌تواند برای شما یک پیشنهاد جذاب باشد. با توجه به بانک اطلاعاتی این سایت می‌توان گفت که شما به هر سایتی که نیاز داشته باشید به سادگی می‌توانید از آن استفاده کنید. از مهم‌ترین ویژگی‌های این سایت می‌توان به امکان جستجو بر اساس سایز و تصویر اشاره کرد.

در این صورت شما می‌توانید سریعتر به اهداف خود دست پیدا کنید. به این نکته نیز توجه داشته باشد که استفاده از این سایت برای شما هزینه دارد. اما با استفاده از برخی از ابزارهای دانلود می‌توانید به صورت رایگان از این سایت استفاده کنید.

بهترین برنامه برای ساخت آیکون چیست؟

شما تا این قسمت از این مقاله « آشنایی با انواع آیکون » با معنا و مفهوم آیکون به خوبی آشنا شدید.  حال شاید برای شما این سوال ایجاد شده باشد بهترین برنامه برای ساخت آیکون چیست؟  ما در این بخش چند برنامه برای ساخت آیکون در اندروید و همچنین چند برنامه برای ساخت آیکون در ویندوز به شما معرفی خواهیم کرد. به صورت کلی خدمات و بخش های تخصصی در برنامه های ساخت آیکون بسیار بیشتر از ساخت سایت های ساخت آیکون است.  با ما تا پایان این مقاله همراه باشید تا هر آنچه لازم است در مورد آیکون ها بدانید به دست آورید. به یاد داشته باشید که ساخت آیکون کار سختی نیست و صرفا نیاز به آموزش و خلاقیت دارد.

بهترین برنامه برای ساخت آیکون اندروید « دانلود برنامه آیکون ساز در اندروید »

شاید فکر کنید که تغییر آیکون در برنامه اندروید کار بسیار سختی است. از طرفی برخی از افراد فکر میکنند که ساخت آیکون ها در اندروید امکان پذیر نیست. باید به شما بگویم که این موضوع اشتباه است امروزه برنامه های بسیار زیادی در گوگل پلی برای ساخت  آیکون اندروید وجود دارد.  ما در این مقاله به صورت کلی چند برنامه که ویژگی های مناسبی دارند را به شما معرفی خواهیم کرد. توجه داشته باشید که شما بواسطه این برنامه‌ها قرار است در خود اندروید اقدام به ساخت آیکون کنید.

1.    Icon Pack Studio

اگر شما به دنبال یک برنامه می‌باشید که هم سازنده آیکون باشد و هم ویرایش کننده آیکون باشد، این برنامه برای شما کاربردی خواهد بود. به این نکته توجه داشته باشید که برنامه Icon Pack Studio یک برنامه نیمه رایگان است. البته نسخه کرک شده آن را به سادگی می‌توانید پیدا و استفاده کنید. یکی از مهمترین نکاتی که در این برنامه وجود دارد این است که شما می‌توانید بواسطه استفاده از این برنامه آیکون برنامه‌های موجود در تلفن همراه خود را نیز تغییر دهید.

به عنوان مثال ممکن است که شما بخواهید برای یک برنامه یک آیکون با جلوه‌های ویژه بسازید. و یا ممکن است که بخواهید آیکون یک برنامه را به صورت کلی تغییر دهید. در این صورت این برنامه به شما کمک شایانی خواهد کرد.  اگر شما به ساخت آیکون علاقه داشته باشید و از طرفی آشنایی کافی با انواع آیکون داشته باشید کار با این برنامه برای شما بسیار لذت بخش خواهد بود.

Simple Text

معمولا افرادی که از گوشی‌های پلاس استفاده می‌کنند به صفحه نمایش خود بسیار اهمیت می‌دهند. اگر از آن‌ها بپرسید که نکته آزار دهند در استفاده شما از تلفن همراه و یا تبلت چیست. معمولا به شما می‌گویند که نوشته‌‌های بزرگ هر آیکون برای ما ناخوشایند است. در این صورت شما برای این که بتوانید از شر این نوشته‌ها راحت شوید. و یا ممکن است که بخواهید این نوشته‌ها را تغییر دهید؛ انتخابی ندارید به جز این که از این برنامه کاربردی استفاده کنید.

نرم افزار ساخت آیکون برای ویندوز

اگر شما یک گرافیست و یا برنامه‌نویس تخصصی در حوزه ویندوز و یا اندروید می‌باشید، برای ساخت آیکون نیاز به یک برنامه جامع خواهید داشت. از این رو ما برای شما یک پیشنهاد ویژه و جامع خواهیم داشت که تمام نیاز شما را رفع خواهد کرد. توجه داشته باشید که ما قرار است برای شما یک برنامه ریزی جامع و کامل داشته باشیم. در نتیجه به آخرین بخش این مقاله بسیار دقت کنید.

نرم افزار IcoFX

اگر شما به دنبال یک برنامه سوپر تخصصی در حوزه ساخت آیکون می‌باشید، انتخاب شما نرم افزار IcoFX است. چرا که این برنامه تمام نیاز شما را پاسخ می‌دهد. از مهمترین ویژگی‌های این برنامه می‌توان به استفاده از تکنولوژی Transparency اشاره کرد. و یا اگر ساخت کتابخانه‌ای از آیکن‌ها در برنامه‌ریزی شما وجود داشته باشد، می‌توانید از این برنامه استفاده کنید. همچنین تغییر و یا ساخت‌ آیکون با فرمت فایل‌های EXE  نیز در این برنامه امکان پذیر است.

شما برای استفاده از این برنامه باید آشنایی کامل با انواع آیکون داشته باشید، چرا که در غیر این صورت ممکن است که برای ساخت حرفه‌ای آیکون دچار چالش شوید. شما با این نرم‌افزار بسیار کاربردی می‌توانید هر تصویری  که مد نظر شما است را استفاده کنید. این موضوع به جهت فرمت تصاویر برای افرادی که قرار است تغییر فرمت آیکون داشته باشند بسیار مهم و کاربردی است. شما با استفاده از این نرم افزار می‌توانید یک سیستم ایجاد سایه حرفه‌ای نیز داشته باشید.

سخن پایانی

ما در این مقاله به صورت مفصل و کامل در مورد اهمیت استفاده از آیکون و همچنین چگونگی طراحی و ساخت آیکون با شما صحبت کردیم. شما بواسطه این مقاله می‌توانید به سادگی بهترین آیکون‌ها را برای خود طراحی و استفاده کنید. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که خلاقیت شما در استفاده از تصاویر و همچنین نوع ترکیب شما نیز دارای اهمیت است.

سعی کنید که برای ساخت آیکون‌های مهم خود از دیگران در این رابطه نظر سنجی کنید. این کار می‌تواند کیفیت فعالیت شما را به صورت قابل توجهی افزایش دهد.

نویسنده : امیر شادان پور

امیر شادان پور 😎 متخصص تولید محتوا « Content Marketing »و رپورتاژ نویسی پژوهشگر حوزه سئو و علاقه مند به تولید محتوای کاربردی و سئو شده، علاقه مند به حوزه تکنولوژی و دیجیتال مارکتینگ توانایی تولید محتوای تخصصی و ترجمه زبان انگلیسی مشغول همکاری با برترآموز😏

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *