هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام

بهترین مدل و طرح لباس مجلسی جدید 2021

دسته بندی : هنر
1400/02/11

راهنمای انتخاب لباس مجلسی

در انتخاب یک لباس مجلسی شیک لازم است چه نکاتی را در اولویت قرار دهیم؟  مهمترین باید و نبایدها در انتخاب این مدل از لباس ها چیست؟ در چه صورتی می توانیم شیک ترین لباس را برای یک مراسم خاص خریداری کنیم؟ کارشناسان لباس و مد در این زمینه چه توصیه هایی دارند؟ آیا شما نیز به دنبال آن  هستید با انتخاب یک لباس مجلسی باشکوه و زیبا در یک جشن یا مراسم ویژه بدرخشید؟ بهتر است برخی از نکات دانستی را جدی بگیرید تا بتوانید متناسب با فرم بدن و صورت خود بهترین لباس را خریداری کنید. در ادامه در نظر داریم به  مهمترین باید و نبایدها در خرید لباس های مجلسی بپردازیم، با ما همراه باشید تا بتوانید اطلاعات مفیدی به دست آورید.

همه ی ما به هنگام دعوت شدن به یک مهمانی ویژه یا مراسم خاص به دنبال یک لباس مجلسی شیک هستیم تا بتوانیم در آن مجلس توجه همه را به سوی خود جلب کرده و مانند یک پرنسس بدرخشیم. انتخاب و خرید لباس مناسب برای یک مجلس خاص به این سادگی نیست، اگرچه تنوع بسیار زیادی در این زمینه در بازار موجود است ولی اگر  انتخاب شما فقط بر اساس سلیقه و صورت گیرد و توصیه های لازم در پیش گرفته نشود، ممکن است هم هزینه ی یادی پرداخت کنید و هم لباس انتخابی  مناسب شما  نباشد. به همین دلیل به طور جدی تاکید می کنیم حتما متناسب با ظاهر و فرم بدن خود لباس مناسب را خریداری کنید. حتی رنگ لباس انتخابی به مقدار بسیار زیادی می تواند تاثیر گذاری آن را تحت کنترل قرار دهد. برای شیک بودن در یک مجلس لزومی ندارد که شما هزینه های زیادی برای خرید لباس پرداخت کنید، با هزینه های معقول نیز می توانید لباس مورد نظر خود را خریداری کنید.

طرح لباس مجلسی

انتخاب لباس مجلسی با توجه به فرم بدنی

لباس زنانه مجلسی جدید خریداری شده باید متناسب با فرم بدن شما باشد در غیر این صورت حتی اگر آن لباس جزو یکی از مدل و طرح های شیک نیز باشد،  زیبایی کافی نخواهد داشت اینکه لباس خاصی در تن فردی شیک به نظر میرسد دلیل بر این نیست که شما نیز می توانید آن را استفاده کنید. از جمله مهمترین نکاتی که خانم ها با بالاتنه درشت باید در انتخاب لباس مجلسی در نظر بگیرند، می توان موارد زیر را ناک برد:

 • انتخاب لباس های دکلته
 • عدم استفاده از کمربند
 • انتخاب لباس های تیره به منظور لاغر دیده شدن
 • انتخاب پیراهن تک شانه
 • خرید لباس های هفت یقه
 • پوشیدن رکابی های بدون آستین
 • پوشیدن لباس تک رنگ
 • عدم انتخاب لباس های یقه تزیین شده
 • عدم پوشیدن لباس های گشاد
 • عدم انتخاب لباس هایی از جنس چرم، پشم و بافت

در مقابل توصیه های که برای انتخاب لباس مجلسی خانم های بالاتنه ارائه می شود، لازم است خانوم هایی با بالاتنه کوچک نکات دیگری را در پیش بگیرند تا بتوانند از این طریق لباس مناسبی را خریداری کنند. از جمله مهمترین نکات دانستنی در مورد خرید لباس های مجلسی برای خانم های بالاتنه کوچک می توان موارد زیر را نام برد:

 • انتخاب لباس های یقه ی گرد
 • خرید لباس و بلوزهای آستین حلقه ای
 • در اولویت قرار دادن لباس های مینی
 • انتخاب لباس هایی با شانه ی صاف یا پف دار

انتخاب لباس مجلسی بر اساس فرم صورت

علاوه بر توجه به نکات یاد شده در بخش قبلی که توصیه های لازم را بر اساس فرم بدن شما ارائه می دهد، لازم است برخی از باید و نبایدها را در مورد فرم صورت نیز جدی بگیرید. هر فردی فرم اندام و صورت متفاوتی دارد ، مشورت با یک طراح لباس یا خیاط همچنین به شما کمک می کند که بتوانید لباس مناسب تری را خریداری کنید. برای هماهنگی لباس با فرم صورت موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • برای صورت های گرد، پیشنهاد می شود لباس های یقه هفت و قایقی را انتخاب کنند. یقه ایستاده و بلند برای شما گزینه ی مناسبی نخواهد بود
 • اگر صورت مثلثی دارید، یقه ی دلبری، یقه گرد و یقه اسکوپی می تواند برای شما مناسب باشد.
 • افرادی با فرم صورت قلبی باید لباس هایی با یقه ی بلند و ایستاده انتخاب کنند.
 • برای افرادی با صورت کشیده ، یقه های گرد و عریض پیشنهاد می شود
 • در صورتی که فرم صورت شما مستطیل است می توانید از یقه های دلبری یا سابرینا استفاده کنید.

لباس مجلسی دخترانه

توصیه کارشناسان در انتخاب لباس مجلسی دخترانه

کارشناسان طراح لباس و مد توصیه های زیادی برای انتخاب لباس بلند مجلسی در نظر دارند. توجه به این این موارد نیز به شما کمک می کند بتوانید بهترین و شیک ترین لباس های مجلسی را خریداری کنید. از مهمترین توصیه کارشناسان برای خرید لباس مجلسی می توان موارد زیر را نام برد:

 • لباس کوتاه نپوشید
 • تور سفید نپوشید
 • مشکی پوشیدن مشکلی ندارد
 • حتما کیف کوچک به همراه داشته باشید
 • کفش راحت بپوشید

برخی از خانم ها به منظور افزایش قد، معمولا کفش هایی با پاشنه ی بسیار زیاد انتخاب می کنند.  این نوع از کفش ها تعادل شما در حین راه رفتن را از بین می برد به همین دلیل می تواند تاثیر ناخوشایندی داشته باشد. علاوه بر این امر کفش ها با پاشنه ی بسیار زیاد می تواند به سرعت سبب خسته شدن شما باشد، به همین دلیل به طور جدی تاکید می شود، کفشی را انتخاب کنید که مناسب شما بوده و با آن راحت هستید.

لباس های بلند در مقایسه با لباس مجلسی کوتاه جذابیت بیشتری دارد به همین دلیل پیشنهاد می شود در صورتی که سن شما بیشتر از 18 سال است حتما لباس های قد بلند را در اولویت قرار دهید. می توانید  مدل های چاک دار آن ها با یقه دکلته را انتخاب کنید.

کدام رنگ لباس مجلسی را انتخاب کنیم؟

لباس های مجلسی در رنگ و طرح های مختلفی طراحی می شود. در حال حاضر می توانید به تنوع وسیعی از مدل های لباس دخترانه بلند مجلسی دسترسی داشته باشید. البته این امر  انتخاب را برای کاربران سخت تر کرده است. رنگ ها در لباس های مجلسی می تواند تاثیر گذاری بسیاری داشته باشد. اگر لباسی با رنگ مناسب خریداری نکنید نمی توانید از زیبایی و طراح آن به مقدار کافی راضی باشید.  رنگ لباس انتخابی باید با رنگ پوست شما سازگار باشد. هر گونه سهل انگاری در این مورد می توانید به مقدار بسیار زیاد جذابیست لباس شما را کاهش دهد. لباس های مجلسی می تواند در رنگ های مختلفی باشد که از مهمترین و محبوب ترین رنگ ها می توان موارد زیر را نام برد:

 • مشکی
 • سفید
 • قرمز
 • صورتی
 • ابی
 • سبز
 • زرد
 • ارغوانی

موارد یاد شده جزو پرفروش ترین رنگ لباس های مجلسی است. به عنوان مثال رنگ مشکی یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای خرید لباس مجلسی می باشد .  که فروش بسیار زیادی داشته و هرگز از مد نمی افتد. این نوع از لباس های زنانه مجلسی قابل استفاده در مراسم های مختلف است. هم شیک و هم بادوام می باشند. از سوی دیگر اگر اضافه وزن دارید می توانید با انتخاب این رنگ از لباس های مجلسی ، لاغر به نظر برسید. برخی از کارشناسان بر این باور هستند، لباس مشکی برای یک زن می تواند نماد فرمانبرداری  از مرد در نظر گرفته شود.

لباس مجلسی بلند

انتخاب لباس زیر مناسب

انتخاب لباس زیر مناسب با لباس های مجلسی از دیگر نکاتی می باشد که خانم ها باید در اولویت  قرار دهند. اگر لباس مجلسی شما کوتاه می باشد در این صورت مجاز به انتخاب از هر لباس زیر نخواهید بود. رنگ لباس زیر نیز باید مناسب با رنگ لباس مجلسی شما باشد. هرگونه ناسازگاری در این زمینه می تواند  میزان شیک بودن لباس شما را کاهش دهد. شما میتوایند مدل لباس مجلسی شیک را مشاهده کنید.

از نمایان شدن لباس زیر خود جدا خودداری کنید زیرا این امر تاثیر بسیار نامطلوبی خواهد داشت. استفاده از گن همچنین می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.  در مورد خرید گن های مختلف توضیحات بسیاری توسط کارشناسان ارائه شده است، سعی کنید آنها را جدی بگیرید. شورت ای بریف یکی از بهترین مدل هایی می باشد که  می تواند  انتخاب کنید. توصیه های لازم برای خرید لباس زیر به منظور پوشیدن یک لباس  را از یاد نبرید.

لباس مجلسی کوتاه

لباس های دخترانه مجلسی با قد کوتاه در طرح و مدل های مختلف  موجود است، این نوع از لباس های مجلسی برای گروه سنی  خاص می تواند گزینه ی ایده آل باشد. به همین دلیل باید در انتخاب آن اندکی دقت و حساسیت به خرج دهید. لباس های قد کوتاه مجلسی معمولا قد متفاوتی دارند و در اندازه های مختلفی طراحی می شوند. رنگ، طرح ، مدل و  موارد مختلف می تواند در انتخاب یک لباس کوتاه بسیار موثر باشد.

تاکید ما بر آن است لباسی را خریداری کنید که مناسب شما است. با پوشیدن آن نه تنها خودتان احساس راحتی داشته باشید بلکه از نگاه دیگران نیز شیک به نظر برسید. لباس مجلسی دخترانه بیشتر به صورت لباس های مجلسی کوتاه قد طراحی می شوند. البته همانطور که در بخش قبلی پیشنهاد کردیم، لباس های قد بلند برای افراد بالای 18 سال می تواند یک گزینه ی ایده آل باشد.

لباس مجلسی

بازار فروش لباس مجلسی

بازار فروش لباس های مدلی بسیار بهبود یافته است. در بازار می توانید تنوع بسیاری از مدل ها را مشاهده کنید که هر کدام دارای طرح خاصی می باشد و می تواند یک گزینه ی ایده آل برای شما باشد . اینکه لباس خاص مجلسی در تن دوستان شیک به نظر میرسد دلیل بر این نیست شما نیز می توانید همان لباس را خریداری کنید زیرا باید فرم بدن و صورت خود و همچنین رنگ پوستتان در اولویت قرار گیرد.

با افزایش میزان توجه به خرید این نوع از لباس ها، کارشناسان نیز به منظور جلب توجه ، مدل و طرح های مختلفی را ارائه می دهند تا بتوانند متناسب با هر سلیقه ای بهترین و شیک ترین لباس را طراحی کنند. به منظور خرید لباس مجلسی حتما مراکز معتبر را در اولویت قرار دهید تا بتوانید از کیفیت لباس انتخاب شده مطمئن باشید. قرار نیست حتما هزینه ی بسیار زیادی برای انتخاب این نوع از لباس ها پرداخت کنید، اگر باید و نبایدهای یاد شده را حدی بگیرید به راحتی  می توانید با پرداخت هزینه ی مناسب بهترین و شیک ترین لباس را خریداری کنید.

باید و نبایدهایی در مورد لباس طرح دار

در این بخش از مقاله سعی کرده ایم به برخی از مهمترین نکات در انتخاب لباس طرح دار مجلسی بپردازیم و راهنمایی کامل در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. لباس های مجلسی خریاداری شده همچنین باید متناسب با مجلسی باشد که قرار است در آن حضور داشته باشید. اگر لباس شما مناسبی با مجلسی که قرار است در آن شرکت کنید نباشد در این صورت هرچه شیک و با شکوه هم باشد، نمی تواند توجه کافی را ه سوی خود جلب کند. اکسسوری هایی که قرار است انتخاب کنید را متناسب با نوع لباس خود خریداری کنید. استفاده ی بیش از حد از اکسسوری ها نه تنها جلوه ی خوبی نخواهد داشت بلکه از میزان شیک بودن شما نیز  خواهد کاست. پس با دقت انتخاب کنید.

 

نویسنده : محسن حبیبی راد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *