هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
پولداری از یوتیوب

روش کسب درآمد از یوتیوب چگونه است؟

دسته بندی : فناوری
1400/02/04

کسب درآمد از یوتیوب چگونه است، به طور خلاصه و جامع نحوه کار در یوتیوب را به شما توضیح خواهیم داد. پس، اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید در فضای مجازی کسب درآمد عالی را تجربه نمایید، مطالعه این متن را از دست ندید. به شما پیشنهاد می کنیم که تا پایان این مطلب را با دقت بخوانید، چرا که در ادامه وب سایتی را معرفی خواهیم کرد تا بتوانید، با بهره مند شدن از دوره‌های آموزشی آن به کسب درآمد از یوتیوب مشغول شوید. حتما مقاله آموزش یوتیوبر شدن را ببینید تا بتوانید شروعی عالی داشته باشید.

پولداری از یوتیوب

یوتیوب چیست؟

برای اینکه مفاهیم کسب درآمد از یوتیوب را بهتر متوجه شویم، بهتر است که ابتدا بدانیم، یوتیوب چیست؟ و چگونه میتوان در آن شروع به کار کرد؟ یوتیوب یک شبکه اجتماعی پرطرفدار می باشد که فعالیت خودش را از سال ۲۰۰۵ میلادی آغاز نموده است. این شبکه محبوب، در سال ۲۰۰۶ میلادی توسط شرکت گوگل خریداری شد و هم اکنون جزئی از گوگل به حساب می آید. چاد هرلی، استیو چن و جاوید کریم، از بنیانگذاران این وب سایت معروف هستند. جالب است بدانید که یکی از ایرانیان مقیم آمریکا، به نام سالار کمانگر، در سال ۲۰۱۰ میلادی جانشین چاد هرلی شد. در حال حاضر، برنامه نرم‌افزاری یوتیوب بر روی بسیاری از گوشی های موبایل، به طور پیش فرض وجود دارد و یا قابل نصب و اجرا می باشد. اساس کار این پلتفرم، بر مبنای اشتراک گذاری ویدیو می باشد. اگر سری به یوتیوب بزنید، انواع ویدیوهای مختلف در زمینه های آموزشی، علمی، سرگرمی، تبلیغات و… را خواهید دید. وارد شدن به یوتیوب رایگان است و هر شخصی می تواند با داشتن یک جیمیل وارد آن شده، حساب کاربری ایجاد کند و سپس در کانال خودش به انتشار ویدیو بپردازد. ویدیو های منتشر شده در یوتیوب را می‌توان در دو گروه کلی از لحاظ انتشار در نظر گرفت: حالت اول اینکه منتشر کننده ویدیو خودش صاحب و سازنده آن باشد و در حالت دوم ممکن است، منتشر کننده ویدیو سازنده آن نباشد و اقدام به انتشار ویدیوی دیگران کند. ساخت کانال یوتیوب به صورت کامل را در این پست مشاهده کنید.

درآمد یوتیوب از کجاست؟

یوتیوب شبکه ای بزرگ است که روزانه میلیون‌ها مراجعه ‌کننده دارد. ویدیو های موجود در آن میلیاردها بار دیده می‌شوند. بنابراین، مکانی بسیار عالی برای تبلیغ، کسب درآمد و دیده شدن در سطح جهانی است. اما سوال اینجاست که درآمد یوتیوب از کجا است؟ و یوتیوب چطور قادر به پرداخت دستمزد به تولیدکنندگان محتوا می باشد؟ در پاسخ می توان گفت: افراد زیادی از سراسر جهان به تبلیغ کردن کسب و کار خودشان در یوتیوب مشغول می باشند. در واقع، مشاغل کوچک و بزرگ و شرکتهای بسیاری حاضر هستند که مبالغی را به یوتیوب بپردازند تا تبلیغ محصولاتشان را انجام بدهد. یوتیوب هم در ازای دریافت مبلغ قرارداد شده، تبلیغات آنها را بر روی ویدیو های موجود در شبکه خودش قرار می‌دهد. پس همانطور که دانستیم، عمده درآمد یوتیوب از انجام تبلیغات برای دیگران می باشد.

چگونه از یوتیوب درآمد داشته باشیم؟

احتمالاً شما هم مثل بسیاری از افراد دیگر مایل به کسب درآمد از یوتیوب هستید. اما این سوال مطرح است که چگونه از یوتیوب درآمد داشته باشیم؟ به طور کلی، یوتیوب محلی است که سازندگان محتوا و بینندگان ویدیو، دو عنصر اصلی این شبکه میباشند. یکی از اصلی ترین و رایج ترین روشها برای کسب درآمد از یوتیوب این است که عضوی از تولیدکنندگان محتوا باشید. البته همانطور که قبلاً گفته شد، می‌توان به عنوان ناشر ویدیو هم به کسب درآمد از یوتیوب رسید. برای تولید محتوا و آپلود کردن آن در یوتیوب، قبل از هر چیز، داشتن یک ایده و انتخاب زمینه کاری بسیار مهم است. شما می توانید یک آموزش دهنده کاردستی باشید، یک نرم افزار کامپیوتری را بررسی نمایید، ویدیو های شخصی و سرگرم کننده منتشر کنید و یا هر موضوع دیگری که در آن مهارت دارید. پس، سعی کنید در زمینه‌هایی فعالیت نمایید که برای بینندگان بسیاری، جذاب باشد تا بتوانید زودتر به کسب درآمد برسید و درآمد بیشتری را نصیب خودتان نمایید. البته برای این که بتوانید از ویدیو ها و محتوای کانال خودتان کسب درآمد دلاری داشته باشید، بایستی یک سری اصول و قوانین مورد نظر یوتیوب را رعایت کنید.

قوانین کسب درآمد از یوتیوب

قبل از هر چیزی، بایستی بدانید که دسترسی به یوتیوب برای کاربران ایرانی، فیلتر شده است ولی اصلاً نگران نباشید. برای استفاده از آن و کسب درآمد از یوتیوب کافی است که با فیلترشکن وارد شده و شروع به کار کنید. چه بسا افراد بسیاری که از داخل ایران به کسب درآمد از یوتیوب مشغول هستند. پس از اینکه وارد یوتیوب شدید، یکی از مهمترین قوانین کسب درآمد از یوتیوب در تولید محتوا برای کانال خودتان این است که ویدیو های کپی شده در کانال بارگذاری نشود. شبکه یوتیوب با فناوری های پیشرفته، این مسئله را به شدت زیر نظر دارد که در صورت مشاهده محتوای کپی، درآمدی به شما تعلق نخواهد گرفت.

کسب درآمد از یوتیوب

فعالسازی کسب درآمد از یوتیوب

پس از اینکه با رعایت قوانین یوتیوب، اقدام به تولید محتوا نمودید، بایستی فعالسازی کسب درآمد از یوتیوب (monetization) را بر روی کانال خودتان انجام دهید. فرآیند این فعال سازی، از چند گام ساده تشکیل شده است که قبل از انجام آن باید چند پیش نیاز مهم را داشته باشید. برای اینکه کانال شما واجد شرایط برای کسب درآمد از یوتیوب باشد، بایستی مجموع محتواهای کانال در یک سال گذشته به مدت 4000 ساعت تماشا شده باشند. از طرفی، بینندگان و محتوای کانال می توانند با زدن دکمه subscribe یا مشترک شدن در زیر هر ویدیو عضو کانال شما شوند که تعداد این اعضا هم بایستی به 1000 نفر رسیده باشد. پس از فراهم شدن این شرایط، برای فعال سازی کسب درآمد از یوتیوب به my channel از بخش تنظیمات کانال بروید، سپس وارد بخش YouTube studio شوید و گزینه other features را انتخاب نمایید. در نهایت هم درخواست خودتان را در قسمت monetization برای یوتیوب ارسال کنید. در اصل، با این کارتان به یوتیوب اعلام میکنید که کانال شما را از لحاظ واجد شرایط بودن برای درآمدزائی مورد بررسی قرار دهد. یوتیوب هم کانال شما را بررسی کرده و در حدود ۳۰ روز پس از درخواست شما نتیجه را اعلام می کند. در صورت عدم تایید باید 30 روز صبر کنید و پس از رفع مشکل، مجدداً آن درخواست را برای یوتیوب صادر کنید. در صورتی که درخواست شما مورد تایید واقع شود، تعدادی از تبلیغاتی که یوتیوب از آن ها درآمد داشت، بر روی ویدیو شما قرار می گیرد. با این کار و با هر بار دیده شدن ویدیوی شما، تبلیغات منتشر می شود که به ازای میزان دیده شدن آنها، بخشی از درآمد یوتیوب به عنوان دستمزد به موجودی حساب شما افزوده می شود. برای نقد کردن درآمد دلاری خودتان هم، بایستی ارتباطی بین حساب گوگل ادسنس و حساب یوتیوب خودتان برقرار نمایید. معمولاً دسترسی به حساب گوگل ادسنس، برای کاربران ایرانی امکانپذیر نیست که جای هیچ نگرانی نیست؟! با وجود اینکه دسترسی به این حساب در ایران با مشکلاتی مواجه  است ولی می‌توان از طریق صرافی های داخل ایران و یا صرافی های آنلاین، اقدام به نقد کردن درآمد دلاری نمود.

هر ۱۰۰۰ بازدید در یوتیوب چقدر درآمد دارد؟

سوال بسیاری از متقاضیان در شروع کسب درآمد از یوتیوب این است که درآمد من از یوتیوب چقدر میباشد؟ برای محاسبه بهتر، بایستی بدانیم که هر 1000 بازدید در یوتیوب چقدر درآمد دارد؟ در واقع، عوامل زیادی در میزان درآمد هر فرد از یوتیوب تاثیر گذار است اما همانطور که متوجه شدید تعداد دفعاتی که محتواهای کانال دیده شده، مهمترین پارامتری است که در میزان درآمد از یوتیوب تاثیر گذار می باشد. نکته مهم در کسب درآمد از یوتیوب این است که میزان درآمد برای هر هزار بازدید به ازای کاربران کشورهای مختلف، متفاوت است. به این معنی که بینندگان اروپایی درآمد بیشتری نسبت به بینندگان ایرانی نصیب کانال شما می کنند. کاربران کشورهای مختلف، براساس میزان درآمدزایی، دسته بندی شده‌اند که در این میان بینندگان آمریکایی بیشترین سود را نصیب کانال شما می کنند. بنابراین در صورت امکان سعی کنید، به شیوه ای تولید محتوا نمایید که از طرف کاربران اروپایی و آمریکا دیده شود تا میزان کسب درآمد از یوتیوب برای شما، بیش از پیش افزایش یابد. مثلا، ً زبان انگلیسی به کار ببرید و یا اینکه با کمک حرکات دست و بدون صحبت کردن ساختن وسایل گوناگون را آموزش دهید. البته ایده ها و عوامل بسیاری هستند که می توانید با آموزش دیدن آنها به سودآوری بیشتر کانال خودتان کمک نمایید.

دوره کسب درآمد از یوتیوب

تا اینجا سعی کردیم که به زبانی ساده مراحل کسب درآمد از یوتیوب را توضیح دهیم. با توجه به مطالب گفته شده، گام برداشتن در این مسیر، نیاز به تحقیق و مطالعه و آموزش دارد. مطمئناً کسب درآمد از یوتیوب و داشتن درآمد دلاری، همانند خیلی از کسب و کارها یک شبه امکان پذیر نمی باشد. با این وجود، می‌توان از مشاوره، آموزش و تجربه افراد متخصص در این زمینه بهره مند شد و مسیر رسیدن به موفقیت را خیلی سریعتر و آسانتر پیمود. برای اینکه در زمان و انرژی خودتان صرفه جویی کنید و همینطور، برای فراگیری تکنیک های لازم جهت یوتیوبر شدن سایت برترآموز به آدرس اینترنتی www.bartaramouz.ir را به شما پیشنهاد میکنیم. سایت برترآموز، آموزش تمامی مراحل لازم برای یوتیوبر شدن را از صفر تا صد، به شما ارائه می کند. با ورود به سایت برترآموز، دسترسی به دوره کسب درآمد از یوتیوب و طیف وسیعی از آموزشهای حوزه فناوری اطلاعات خواهید داشت. قطعاً شما هم می توانید، با بهره مند شدن از این آموزش های کاربردی، دانش خودتان را در این زمینه ها افزایش و گام در مسیر موفقیت بردارید. امیدواریم شما هم با تصمیم مناسب و به موقع، لذت کسب درآمد از یوتیوب و دنیای مجازی را تجربه نمایید.

 

نویسنده : محسن حبیبی راد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *