هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
9 افزونه برای نمایش پادکست در سایت

معرفی بهترین افزونه‌های نمایش پادکست در سایت ویژه سال 2023

دسته بندی : سئو
1401/12/25

یکی از پارامترهایی که در آپدیت جدید گوگل مطرح شده است، جستجوی صوتی می‌باشد. از طرفی پادکست‌های صوتی نیز می‌توانند به عنوان یک عامل مهم در رتبه بندی سئو به شما کمک کنند. با توجه به این موضوع، شناسایی افزونه‌های نمایش پادکست در سایت ‌می‌تواند یک عامل مهم و ضروری باشد. با مطالعه این مقاله به صورت کامل با بهترین افزونه‌های پادکست آشنا خواهید شد.

سلام بر دنبال کنندگان برترآموز، 😃👋🏻 ما اومدیم با یک مقاله بسیار جذاب و حرفه‌ای در مورد سئو. شاید پس از مطالعه عنوان این مقاله فکر کنید که این مقاله قرار است صرفا یک مقاله ساده در حوزه پادکست و نرم افزارهای آن می‌باشد. اما باید به شما بگوییم که این مقاله فراتر از چیزی است که فکر می‌کند. در این مقاله قرار است به شما بهترین افزونه نمایش پادکست در سایت را معرفی کنیم، اما افزونه‎‌هایی که برای رشد سئو سایت شما و همچنین برای بهبود رابط کاربری سایت شما لازم است. 😐

زمانی که Chat GPT به بازار معرفی شد، همه فکر می‌کردند که گوگل قرار است از بین برود و همان بلایی که بر سر برند نوکیا آمد، قرار است که برای گوگل نیز تکرار شود. اساس کار این برنامه جستجوی صوتی می‌باشد. اما گوگل بیکار ننشسته است و روی پارامترهای صوتی تمرکز بیشتری کرده است. اگر شما در کنار محتوای متنی وبلاگ خود از  محتوای بصری و صوتی استفاده کنید، گوگل نیز اعتبار بیشتری برای سایت شما ثبت می‌کند.

حال برای اینکه محتوای صوتی خود را به نحوی استفاده کنید، لازم است که از یک افزونه نمایش پادکست در سایت خود استفاده کنید. شما قرار است که محتوای صوتی خود را هم برای گوگل و هم برای مخاطبین خود ضبط کنید. در نتیجه در این مقاله هم نوع محتوای شما صوتی شما اشاره خواهیم کرد و هم به افزونه‌هایی که می‌توانید در این مسیر از آن استفاده کنید.

پادکست چیست؟

اگر بخواهیم بسیار و ساده و آسان پادکست را به شما توضیح دهیم، باید بگوییم که پاد کست یک گفت و گوی دوستانه است. این گفت و گو می‌تواند حالت منو لوگ و یا کتاب خوانی داشته باشد. و یا ممکن است که یک گفت و گوی چند نفره باشد. در پادکست تمام تلاش بر این است که یک محتوای به صورت ساده به مخاطبین منتقل شود. این محتوا می‌تواند یک گفت و گوی دوستانه باشد و یا می‌تواند نقد و بررسی یک موضوع علمی. اما نکته بسیار مهم آن این است که رسالت اصلی آن صوتی بودن و فضای سازی آن است.

اگر قرار است که شما یک محتوای فنی با کیفیت و درجه خلق کنید، باید به نحوی باشد که مخاطب شما بدون دیدن شما بتوانید به سادگی آن را درک کند. شما بهتر است که برای بخش‌های مهم سایت خود نیز یک بخش پادکست صوتی داشته باشید. برای این پادکست صوتی نیز نیازمند افزونه‌هایی برای نمایش می‌باشد. در بخش‌های بعدی به شما بهترین افزونه نمایش پادکست برای سایت را معرفی خواهیم کرد. اما به نظر شما یک سایت فروش لباس چگونه می‌تواند از پادکست استفاده کند؟

این موضوع بسیار ساده است، او به سادگی می‌تواند تکنیک‌ها و اتیکت لباس پوشیدن را به صورت پادکست آموزش دهد. دقت کنید که ماهیت پادکست این است که شما بهترین و مهمترین نکات را به صورت صوتی به مخاطبین خود منتقل کنید. امروزه استفاده از پادکست نه تنها برای سایت شما مفید است، بلکه می‌تواند برای شما درآمد نیز داشته باشد. همانطور که بلاگرهای اینستاگرامی داریم، بلاگرهای پادکست هم داریم. درآمد آن‌ها نیز مانند درآمد بلاگرهای اینستاگرامی قابل توجه است. بهتر است که شما نیز این موضوع به نحوه خود استفاده کنید و سایت خود را رشد و یک درآمد جانبی برای خود ایجاد کنید.

پادکست چیست؟

استفاده از افزونه برای نمایش پادکست چه ارتباطی به سئو سایت دارد؟ 😕

ممکن است که این سوال برای شما ایجاد شود که افزونه نمایش پادکست در سایت چه ارتباطی به سئو سایت دارد. اگر شما به قسمت وبمستران گوگل علاقه مند باشید، اطلاعات بسیار زیادی در این باره پیدا خواهید کرد. اما ما به صورت کلی چند نکته به شما آموزش خواهیم داد. البته در دوره آموزش جامع سئو نکات بسیار بیشتری از وبمستران سئو و تجربیات خود قرار داده‌ایم.

ترافیک ارگانیک سایت شما را افزایش می‌دهد

امروزه افراد حوصله خواندن یک مطلب طولانی را ندارند و دوست دارند که هر چه زودتر پاسخ سوال خود را پیدا کنند. زمانی که شما خلاصه متن خود را در قالب صوت با یک افزونه نمایش پادکست در سایت قرار می‌دهید. مخاطب شما این صوت را گوش می‌دهد. همین موضوع منجر به افزایش ترافیک سایت شما می‌شود. از طرفی باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که خود فرد ممکن است که شما را به دیگران معرفی کند و یا حتی لینک صفحه شما را برای آن‌ها بفرستد. این موضوع بستگی به نوع محتوا شما دارد.

مخاطب مدت زمان بیشتری را در سایت شما سپری می‌کند

هر چه مخاطب مدت زمان بیشتری را در صفحه شما سپری کند، اعتبار صفحه شما به لحاظ سئو افزایش پیدا می‌کند. از طرفی شما می‌توانید در متن خود با ایجاد نکاتی او را به صفحات دیگر منتقل کنید. حتی می‌توانید با قرار دادن فراخوان عمل مناسب  او را به صفحاتی که در حال حاضر اوضاع خوبی دارند، هدایت کنید و اعتبار آن را دو چندان کنید. این موضوع بستگی به توانایی شما دارد.

با افزونه نمایش پادکست در سایت متقاعد سازی شما بهتر است

هدف ما از سئو این است که جایگاه خود را در میان رقبا بهبود ببخشیم و برندینگ بهتر و فروش بالاتری داشته باشیم. برای این موضوع باید مخاطبین برند شما را بشناسند و با شما تعامل داشته باشند. برای این هدف شما می‌توانید از افزونه نمایش پادکست در سایت استفاده کنید. شما می‌توانید با توانایی فن بیان خود مخاطبین خود را قانع کنید که از شما خرید کنند. همچنین شما با استفاده از این افزونه‌های می‌توانید مخاطبین خود را قانع کنید که بهترین برند بازار می‌باشید و یک برندینگ عالی داشته باشید. برای محتوای صوتی عالی می‌توانید از مقاله « فن بیان در فروش و روش‌های تقویت آن » در بخش مقالات سایت برترآموز نیز استفاده کنید.

به واسطه افزونه نمایش پادکست در سایت می‌توانید آموزش‌های قوی تولید کنید

 یکی از تکنیک‌هایی که در سئو برای جذب ترافیک ارگانیک و برند سازی استفاده می‌شود، تولید محتوای آموزشی رایگان در سایت است. به عنوان مثال فرض کنید که شما یک سایت آموزش فتوشاپ دارید، اگر بتوانید برای آن محتوای صوتی آموزشی قوی درست کنید و آن را در سایت خود به نمایش بگذارید. در این صورت می‌توانید یک بازدهی عالی به لحاظ سئو، برندینگ و فروش خدمات خود کسب کنید.

اگر نمی‌دانید که از کجا و چگونه شروع کنید، سایت‌های آموزش فتوشاپ حوزه وب انگلیسی چگونگی این کار را به شما آموزش خواهند داد. شما می‌توانید از بزرگترین سایت‌های رقیب خود در حوزه وب انگلیسی استفاده کنید. اگر زبان انگلیسی قوی ندارید. به سادگی می‌توانید از بخش آموزش زبان انگلیسی برترآموز استفاده کنید و تسلط خود را بالا ببرید.

معرفی و بررسی بهترین افزونه‌های نمایش پادکست در سایت

در این بخش قصد داریم، مهمترین و کاربردی‌ترین افزونه‌ نمایش پادکست در سایت را به شما معرفی کنیم. در این بخش شما می‌توانید بررسی کنید که کدام یک از این افزونه‌ها برای سایت شما مناسب‌تر است. البته خود وردپرس نیز ابزارهایی برای پخش صوت در سایت دارد که در بخش آموزش وردپرس به صورت مفصل آن‌ها را توضیح داده‌ایم.

ZoomSounds بهترین افزونه نمایش پادکست در سایت

یکی از افزونه‌های رایگان وردپرس که توانسته است نظر افراد زیادی را به خود جلب کند، افزونه ZoomSounds می‌باشد. این افزونه برای نمایش پادکست در سایت شما یک افزونه کاملا واکنش گرا و عالی می‌باشد. به علت رابط کاربری بسیار مناسبی که دارد، کاربران سایت شما به صورت قابل توجه‌ای از آن استقبال خواهند کرد و راحتی قابل ملاحظه‌ای را نیز احساس خواهند کرد. افزونه ZoomSounds ویژگی‌های جذاب بسیار زیادی دارد، اما در این بخش به صورت اجمالی به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 1. پشتیبانی کامل از فناوری HTML5 « یکی از مهمترین فناوری‌های حوزه پادکست می‌باشد. در این فناوری انسان و کامپیوتر می‌توانند یک محتوای صوتی را درک و تحلیل کنند. به همین علت این قابلیت برای جستجوی صوتی گوگل بسیار مهم و قابل توجه می‌باشد.»
 2. ریسپانیو برای کاربران موبایل و تبلت و …
 3. بهینه سازی شده برای فرماین لمسی
 4. دارای 3 طراحی پوسته متفاوت برای استفاده بهتر
 5. امکان افزون کدهای CSS
 6. نصب آسان و راحت
 7. سازگاری بالا با اندروید و IOS
 8. امکان ثبت نظرات توسط شنوندگان به صورت مستقیم
 9. قابلیت پخش فایل صوتی از طریق SoundCloud با استفاده از کلیدی اختصاصی API
 10. دارای قابلیت پخش تکراری
 11. توانایی شخصی سازی کردن برای کاربران پریمیوم
 12. دارای دو نسخه رایگان و پولی
 13. و …ZoomSounds بهترین افزونه نمایش پادکست در سایت

Simple podcast یک افزونه نمایش پادکست کلاسیک

اگر به دنبال یک افزونه بسیار ساده و کلاسیک برای نمایش پادکست در سایت خود می‌باشید. افزونه سیمپل پادکست می‌تواند این تجربه را برای شما فراهم کند. برای این کار تنها لازم است که آن را به صورت رایگان نصب کنید و از طرفی در پیشخوان سایت خود نیز از آن استفاده کنید. اگر بخواهیم به صورت اجمالی به چند ویژگی از این افزونه نمایش پادکست در سایت اشاره کنیم.

 1. قابلیت ایجاد پادکست به صورت مستقیم درون وردپرس
 2. دارای قابلیت شخصی سازی با استفاده از کد نویسی و یا داشبورد سایت
 3. قابلیت انتقال فایل‌های صوتی از به صورت مستقیم به هاست سایت شما
 4. کاربر شما می‌تواند با توجه به نیاز خود آن را شخصی سازی کند و از طرفی از طریقی کوکی‌ها آن را ذخیره کند
 5. دارای قابلیت مولتی پادکست برای پخش در سایت
 6. قابلیت مدیریت تمامی پادکست‌های موجود در سایت از طریق پست تایپ مربوط به هر یک از آن‌ها
 7. شما می‌توانید با افزونه Simple podcast ، تمامی پادکست‌های خود قسمت بندی کنید و به نوعی با پخش قطره چکانی آن‌ها مخاطبین را مجدد به سایت خود فرا بخوانید.
 8. قابلیت رشد و توسعه با توجه به ابزار کد نویسی

افزونه PowerPress یکی از بهترین افزونه نمایش پادکست در سایت

اگر شما به دنبال یک افزونه جذاب و کاربردی برای نمایش پادکست در سایت خود می‌باشید، بهتر است که افزونه PowerPress را نیز بررسی کنید. این افزونه از قابلیت بسیار مهم HTML5 پشتیبانی می‌کند. دارای ابزارهای یکپارچه سازی می‌باشد که به شما امکان اشتراک گذاری بیشتر و همچنین افزایش تعداد مخاطبین شما را می‌دهد. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته توسط تیم تحقیقاتی برترآموز  افزونه PowerPress توانایی متصل کردن فیلدهای پادکست به انواع پست‌های سفارشی سایت شما را دارد. از طرفی شما می‌توانید با ایجاد ویجت نواری کناری، یک پادکست پاسخگو ایجاد کنید.

از طرفی شما با این افزونه نمایش پادکست در سایت می‌توانید علاوه بر فایل‌های صوتی خود، فایل‌های ویدیویی را نیز با مخاطبین خود و ربات‌های گوگل به اشتراک بگذارید. حتی شما می‌توانید با تهیه نسخه پریمیوم آن رشد ارگانیک سئو به صورت تضمینی داشته باشید. البته باید با در این رابطه با توسعه دهندگان آن در ارتباط باشید تا برای شما برخی از ویژگی‌های آن را شخصی سازی کنند. از دیگر ویژگی‌های افزونه PowerPress می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. در نسخه رایگان آن نزدیک به 95 درصد از امکانات خود را ارائه می‌دهد. « تنها ویژگی که برای آن باید هزینه کنید، رشد ارگانیک سئو می‌باشد. »
 2. افزونه PowerPress با اکثر قالب‌های وردپرسی سازگاری دارد.
 3. با پلیر سرویس‌هایی همچون اپل پادکست و گوگل پادکست سازگاری کامل دارد.
 4. افزونه PowerPress دارای هاستینگ اختیاری می‌باشد که برای سئو کاران حرفه‌ای یک امتیاز ویژه محسوب می‌شود.
 5. دارای نسخه تحلیلی به صورت مستقل برای افزایش راندمان پادکست‌های شما « البته این افزونه به صورت مستقل و پولی می‌باشد. »
 6. رابط کاربری آن هم برای سئو کار و هم برای مخاطب سایت بسیار ساده است.
 7. نصب آسان و راحت دارد و هر شخصی آماتوری می‌تواند آن را انجام دهد.

افزونه Wave Player  ، سریعترین افزونه نمایش پادکست در سایت

در کنار ویژگی‌های مثبت استفاده از پادکست در سایت، باید به یک ویژگی منفی نیز اشاره داشته باشیم. زمانی که شما پادکست اختصاصی خود را در سایت استفاده می‌کنید، در برخی مواقع ممکن است که سرعت سایت شما کاهش پیدا کند. از طرفی باید به این نکته توجه داشته باشید که تمامی افزونه‌های نمایش پادکست در سایت این ویژگی را ندارند. شما باید بررسی کنید که کدام افزونه با قالب و ویژگی‌های سایت شما بیشترین هماهنگی را دارد. خوشبختانه افزونه Wave Player با تمامی سایت‌های وردپرسی هماهنگی دارد و بدون افت سرعت به شما خدمات بسیار زیادی را ارائه می‌دهد. از جمله مهمترین ویژگی‌های افزونه Wave Player می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. پشتیبانی کامل از HTML 5
 2. رابط کاربردی متوسط و پیشرفته « برای سئو کار »
 3. رابط کاربری آسان برای کاربران سایت
 4. سرعت بالا
 5. طراحی واکنش گرا
 6. توانایی ادغام یکپارچه با WooCommerce
 7. دارای امتیاز بالای مصرف کنندگان در سایت‌های تحلیلی مختلف
 8. میزبانی به صورت کامل و با سرعت بالا از سرویس‌های ابری مختلف
 9. قابلیت استفاده از تصویر شاخص برای ارتباط بهتر با مخاطب
 10. شخصی سازی بسیار آسان و سریع
 11. و …

افزونه Smash Balloon YouTube Feeds یک افزونه برای نمایش پادکست در سایت به صورت صوتی و ویدیویی

برخی از افراد دوست دارند که پادکست‌های خود را به صورت صوتی و تصویری نمایش بدهند. در این صورت افزونه Smash Balloon YouTube Feeds می‌تواند یک گزینه بسیار عالی برای آن‌ها باشد. از طرفی این افزونه می‌تواند به صورت مستقیم با یوتیوب‌ شما هماهنگ شود. در این صورت بازدید ‌هایی که از طریق این افزونه ثبت می‌کنید، به صورت مستقیم برای بازدیدهای یوتیوب شما نیز ثبت می‌شود. با توجه به این موضوع درآمد دلاری شما به صورت قابل توجه افزایش پیدا می‌کند. اگر راهکارهای درآمد دلاری از یوتیوب را نمی‌دانید. پیشنهاد ما این است که از مقاله « روش کسب درآمد از یوتیوب چگونه است؟ » در بخش مقالات برترآموز دیدن فرمایید.

از دیگر ویژگی‌های افزونه Smash Balloon YouTube Feeds می‌توان به پخش زنده اشاره کرد. در این صورت می‌توانید پادکست‌های خود را به صورت لایو ضبط کنید و از مخاطبین خود بخواهید که در این بخش شما را باید کنند. حتی شما می‌توانید برای قرعه کشی کمپین‌های تبلیغاتی خود از این افزونه استفاده کنید و هم ترافیک ارگانیک سایت خود را افزایش دهید و هم صداقت و راستی خود را برای دیگران به نمایش بگذارید. از دیگر ویژگی‌های افزونه Smash Balloon YouTube Feeds می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. رابط کاربری پیشرفته « برای اپراتور فنی سایت »
 2. رابط کاربری متوسط برای مخاطبین عمومی سایت
 3. وصل شدن به صورت مستقیم به حساب یوتیوب
 4. قابلیت تحلیل دیتا
 5. دارای پشتیبانی HTML 5 به صورت کامل
 6. قالب‌های مختلف برای یکپارچه سازی بهتر با قالب اصلی سایت
 7. ایجاد انجمن فعال به صورت آنلاین
 8. و …

افزونه Smash Balloon YouTube Feeds یک افزونه برای نمایش پادکست در سایت به صورت صوتی و ویدیویی

افزونه‌ smart podcast player یک پادکست حرفه برای افراد خلاق

افراد حرفه‌ای زمانی که به دنبال یک افزونه نمایش پادکست در سایت می‌باشند، یکی از ویژگی‌هایی که بررسی می‌کنند قابلیت کنترل سرعت می‌باشد. افزونه smart podcast player به کاربران شما این امکان را می‌دهند که پادکست‌هایی با زمان بالا را به سادگی به دور تند گوش کنند. از طرفی این ویژگی معمولا مورد توجه افراد زیادی می‌باشد، چرا که همه به دنبال کوتاه کردن زمان جستجو خود می‌باشند. یکی از مهمترین قابلیت‌های افزونه smart podcast player پشتیبانی از HTML 5  می‌باشد.

از دیگر ویژگی‌های افزونه smart podcast player می‌توان به قابلیت دانلود مستقیم فایل پادکست، اشتراک گذاری آن اشاره کرد. یکی از راه‌هایی که می‌توانید پادکست خود را به گوش دیگران برسانید و از طرفی سایت خود را به دیگران معرفی کنید و سئو سایت خود را تقویت کنید، اشتراک گذاری فایل‌های صوتی شما می‌باشد. اگر شما بتوانید که یک امضای دیجیتالی مناسب نیز برای پادکست صوتی خود انتخاب کنید. در این صورت می‌توانید یک بازدهی بسیار عالی از این پادکست به دست آورید. از دیگر ویژگی‌های افزونه smart podcast player می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. رابط کاربری حرفه‌ای و ویژه برای « اپراتور فنی سایت »
 2. رابط کاربری ساده و جذاب برای مخاطبین سایت
 3. قابلیت پشتیبانی کامل از HTML 5
 4. این افزونه برآیندی از چند افزونه نمایش پادکست در سایت می‌باشد
 5. پادکسترهای حرفه‌ای معمولا آن را توصیه می‌کنند و به آن امتیاز بسیار بالا داده‌اند.
 6. سرعت سایت را شما را کم نمی‌کند و حتی حالت بهینه سازی سرعت برای پخش بهتری محتوای صوتی یک سایت دارد.
 7. دارای دو نسخه معمولی و پریمیوم می‌باشد
 8. قابلیت اتصال آسان به فضای ابری برای پخش پادکست را دارد
 9. سرعت و مراحل نصب آسان دارد
 10. و …

افزونه sound press یک افزونه نمایش پادکست برای سایت‌ها با طراحی اختصاصی

معمولا سئو کاران حرفه‌ای دوست دارند که افزونه نمایش پادکست در سایت آن‌ها قابلیت شخصی سازی زیادی داشته باشد. در برخی مواقع دوست دارند که کاربر با زدن تنها یک دکمه به پادکست دسترسی داشته باشد و توانایی تغییر سرعت و یاد امکانات را نداشته باشد. افزونه Sound press به سئو کار و یا طراح سایت اجازه می‌دهد با توجه به نوع سایت و حوزه کاری او تمامی امکانات او را شخصی سازی یک طرفه و دو طرفه کند. از طرفی باید کدهای این افزونه نیز بسیار کوتاه می‌باشد.

حتی شما می‌توانید از برنامه نویس بخواهید که برخی از ویژگی‌های آن را به صورت اختصاصی تغییر دهد چرا که این افزونه به صورت منبع باز فعالیت می‌کند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید برخی از سایت‌هایی که به صورت مستقیم با موزیک سر و کار دارند از این افزونه به صورت مستمر استفاده می‌کنند. حتی علاوه بر پادکسترها، برخی از خوانندگان و نوازندگان نیز آن را به عنوان یک برنامه موسیقی کاربردی تایید و توصیه کرده‌اند.

چگونه پادکست سایت را بهینه سازی نماییم؟

تا به این قسمت از مقاله به صورت کامل و جامع با ارزش و نیاز یک سایت به پادکست آشنا شدید. حال سوال اصلی در این است که چگونه آن را بهینه سازی کنیم. البته نوع بهینه سازی شما با نوع افزونه مورد استفاده برای نمایش پادکست ممکن است اندکی متفاوت باشد که در بخش‌های بعدی این موضوع را به صورت دقیق مورد بررسی قرار خواهیم داد. زمانی پادکست در سئو، فروش و ارتباط شما با مخاطب تاثیر گذار است که یک فرآیند بهینه سازی را تجربه کند. البته بعد از بهینه سازی اولیه نیاز است که با توجه به نتایج به دست آمده این بخش تکرار شود. حتی در برخی مواقع ممکن است که شما به این نتیجه برسید که این افزونه پادکست برای شما جذابیت ندارد و نیاز به تغییر آن می‌باشد.

با ادبیات مخاطب خود صحبت کنید

یکی از مهمترین موضوعاتی که در انواع پادکست‌های فارسی مورد بحث می‌باشد، استفاده از کلمات تخصصی و گاها انگلیسی می‌باشد. در برخی مواقع مخاطب سایت شما به نحوی است که تنها با یک گفتگوی تخصصی می‌توانید نظر او را به خود جلب کنید. بررسی پرسونای مخاطب برای تولید محتوا بسیار مهم است. این موضوع نیز در پادکست و دیگر شرایط شما تاثیر گذار است و نتیجه می‌تواند با توجه به نیاز شما دستخوش تغییراتی شود. سعی کنید بعد از تولید پادکست از دوستان و آشنایان خود نظر سنجی کنید.

در گام بعدی می‌توانید از مخاطبین خود بخواهید که نظر خود را در مورد پادکست شما بیان کنند. نکته بسیار مهم در این است که یک پادکست حرفه‌ای معمولا به پادکستی گفته می‌شود که نظرات را به قصد بهینه سازی پادکست بررسی کنید و نه پاسخ دندان شکن به فرد نقد کننده. بهینه سازی پادکست از نظر مخاطبین بسیار مهم است و می‌تواند تاثیر قابل توجهی روی نتیجه نهایی داشته باشد. سعی کنید با ادبیات مختلف با مخاطبین خود صحبت کنید و میزان بازدید و به اشتراک گذاری را تحلیل کنید. دقت کنید که بهینه سازی گاها نیاز به خلاقیت فرد دارد و در این صورت است که او می‌تواند به یک نتیجه بسیار جذاب و کاربردی دست پیدا کند.

خلاصه اما پرمحتوا صحبت کنید

گاها مشاهده می‌شود که افراد به پادکست به چشم یک موضوع اضافی نگاه می‌کنند. در این صورت زمان کافی نیز برای آن صرف نمی‌کنند. یک محتوای بسیار خلاصه و بی کیفیت قرار می‌دهند که با محتوای اصلی نیز فاصله بسیار زیادی دارد، در این صورت بازدهی مناسب نیز در انتظار شما نخواهد بود. در صورتی که شما به این نتیجه رسیده‌اید که پادکست و تولید محتوا در سایت شما تاثیر گذار است، باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا بهترین و جذابترین میزان بازدهی را ثبت کنید. در این صورت بازدهی شما به صورت ویژه افزایش پیدا خواهد کرد.

البته این موضوع یک سمت دیگر نیز دارد و آن زیاده گویی می‌باشد. برخی مواقع افراد در پادکست خود بسیار صحبت می‌کنند و فرم استاندارد خود را از بین می‌برند. در این صورت مخاطب نیز بعد از مدت زمان کوتاهی پادکست شما را ترک خواهد کرد. در این صورت کاملا طبیعی است که نتیجه مورد نظر خود را کسب نکنید. به همین دلیل است که شما به عنوان یک فرد حرفه‌ای باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا با یک استراتژی مناسب و کاربردی در کوتاهترین زمان ممکن بیشتری اطلاعات را به مخاطب خود منتقل کنید. در این صورت می‌توانید انتظار یک بازدهی مناسب از سمت مخاطب خود داشته باشید.

از افزونه‌ های مختلف نمایش پادکست در سایت استفاده کنید

همانطور که در بخش‌های قبلی به بررسی افزونه‌های مختلف پادکست پرداختیم، هر یک از آن ها ویژگی‌های خاص خود را دارد. در برخی مواقع این ویژگی‌ها مورد تایید شما است، اما مخاطبین سایت از آن استقبال نمی‌کنند. در این صورت باید به دنبال یک افزونه نمایش پادکست جدید باشید. به عنوان مثال اگر افزونه نمایش پادکست شما قابلیت افزایش سرعت پخش و همچین « حذف سکوت » را ندارد، به احتمال زیاد باید به دنبال یک افزونه مناسب باشید. معمولا رابط کاربری افزونه نمایش پادکست شما به صورت موثر روی طراحی  UI / UX سایت شما نیز تاثیر گذار است. به همین دلیل است که در سایت‌های مطرح به صورت پیوسته این موضوع مورد بررسی و تغییر قرار می‌گیرد.

سخن پایانی

در این مقاله به صورت کامل و جامع در مورد بهترین و جذابترین افزونه‌ نمایش پادکست در سایت با شما صحبت کردیم. اگر شما تجربه استفاده کردن از هر یک را دارید، می‌توانید در بخش کامنت‌ها با دیگران به اشتراک بگذارید. حتی اگر از یک افزونه خاص برای نمایش پادکست در سایت خود استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را با ما در میان بگذارید تا در یک مقاله کامل و جامع به بررسی آن بپردازیم. به عنوان آخرین نکته باید توجه داشته باشید که امروزه صرفا داشتن یک محتوای متنی با کیفیت کافی نمی‌باشد. شما باید محتوای صوتی و گرافیکی قوی نیز داشته باشید، تا بتوانید در بین رقبای خود به یک بازدهی قابل قبول دست پیدا کنید.

نویسنده : امیر شادان پور

امیر شادان پور 😎 متخصص تولید محتوا « Content Marketing »و رپورتاژ نویسی پژوهشگر حوزه سئو و علاقه مند به تولید محتوای کاربردی و سئو شده، علاقه مند به حوزه تکنولوژی و دیجیتال مارکتینگ توانایی تولید محتوای تخصصی و ترجمه زبان انگلیسی مشغول همکاری با برترآموز😏

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *