هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
ChatGpt چیست؟

ChatGPT چیست؟ اولین ارتباط جذاب هوش مصنوعی با انسان ها

دسته بندی : فناوری
1401/12/02

شما با مطالعه این مقاله می‌توانید به صورت جامع و کامل با پروژه Chatgpt آشنا شوید.

شما با استفاده از این ابزار می‌توانید با هوش مصنوعی ارتباط قرار کنید.

سلام بر دنبال کنندگان سایت برترآموز 😃👋🏻 ، ما اومدیم با یک مقاله بسیار جذاب و کاربردی در حوزه تکنولوژی. اگر شما اندک آشنایی با فضای استارتاپ و تکنولوژی داشته باشید. قطعا اسم پروژه چت جی پی تی و یا Chatgpt خورده است. تیم تحقیقاتی برترآموز تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا یکبار برای همیشه شما را با پروژه Chatgpt به صورت کامل و جامع آشنا کند. چرا که این تکنولوژی به اندازه‌ای مهم است که گوگل با تمام امکاناتش احساس خطر کرده است.

اگر شما اندکی به فیلم‌های عملی و تخیلی علاقه داشته باشید، مشاهده کرده‌اید که در آن یک انسان‌ها با هوش مصنوعی ارتباط برقرار می‌کنند. این ارتباط ممکن است که روش‌های مختلف داشته باشد. برخی از طریق تلفن همراه خود با هوش مصنوعی صحبت می‌کردند. برخی دیگر از طریق ربات‌ها با هوش مصنوعی صحبت می‌کردند. در سال 2023 انسان‌ها می‌توانند از طریق پروژه Chatgpt با هوش مصنوعی با قابلیت ماشین لرنینگ و همچنین یادگیری بسیار بالای زبان‌های مختلف صحبت کنند. Chatgpt متعلق به شرکت  OpenAI می‌باشد.

شما با استفاده از Chatgpt می‌توانید به دریایی از اطلاعات دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال زمانی که شما به دنبال آموزش وردپرس می‌باشید. گوگل بر اساس خزنده‌های خود و تحلیل خود از سایت‌های مختلف به شما چند سایت معرفی خواهد کرد. اما زمانی که شما با چت جی پی تی در مورد آموزش وردپرس صحبت می‌کنید، با توجه به نیاز شما بررسی می‌کند و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می‌دهد. گزینه بسیار جذاب این است که به هرکسی با توجه توانایی و ویژگی‌هایی که دارد پیشنهاد های متفاوتی می‌دهد.

Chatgpt چیست؟

Chatgpt یک برنامه مبتنی بر هوش مصنوعی است که با استفاده از یک سیستم عامل مانند اندروید، IOS و یا ویندوز با شما ارتباط برقرار می‌کند. چت جی‌پی‌تی یک برنامه با توانایی یادگیری بسیار بالا می‌باشد و از طرفی حافظه آن نیز بسیار قوی می‌باشید. برای اینکه متوجه قدرت این برنامه شوید، باید به شما بگوییم که Chatgpt می‌تواند برای شما دست به خلق چیزی بزند که در فضای وب وجود ندارد. به عنوان مثال شما می‌خواهید یک نفر برای یک رویداد مهم در زندگی شما شعر بگوید.

تنها کافی است که Chatgpt استفاده کنید و بگویید که شعر مد نظر شما چه ویژگی‌هایی داشته باشد. در این صورت چت جی پی تی برای شما این کار را انجام خواهد داد. حتی شما می‌توانید پا را فراتر بگذارید و از او درخواست کنید که یک کد برنامه نویسی برای شما تعریف کنید. دقت کنید الگوریتم این برنامه بر اساس اصول برنامه نویسی است و شما می توانید با آن ارتباط برقرار کنید و از بخواهید که خود خالق یک کد جدید به زبان HTML باشد. شما می توانید با این هوش مصنوعی همانند یک دوست شروع به صحبت کردن کنید. چرا که حافظه آن قدری قوی است که هر ویژگی شما را به خاطر آورد.

از طرفی او می‌تواند در مورد مسائل روز با شما بحث کند. به عنوان مثال شما می‌توانید در مورد بازار سهام با او صحبت کنید. از طرفی از طریق آن نیز به آموزش بپردازید. اما زمانی که در مورد خرید یک سهام شک دارید با شروع به مکالمه کنید که آیا این سهام برای شما مناسب است و یا خیر. در این صورت او مانند یک مشاوره اقتصادی تمامی دیتای درون وب را بررسی می‌کنید و با توجه به درک تحلیل خودش به شما پیشنهاد خرید و یا فروش سهام را خواهد داد.

نحوه استفاده از چت جی پی تی « نحوه استفاده از chatgpt در ایران »

نحوه استفاده از چت جی پی تی « نحوه استفاده از chatgpt در ایران »

ممکن که شما به این برنامه بسیار جذاب علاقه‌مند شده باشید و بخواهید که از ان استفاده کنید. در این صورت کافی است که با یک شماره غیر ایرانی در آن ثبت نام کنید و سپس شروع به گفتگو با آن کنید. در حال حاضر تمامی اپراتورهای ایرانی در لیست سیاه شرکت OpenAI می‌باشند. به همین دلیل است که شما نمی‌توانید از آن استفاده مناسبی داشته باشید. البته توجه داشته باشید که یک ایرانی هرگز تسلیم‌ نمی‌شود و یک راه چاره پیدا می‌کند. 😎👊🏻

شما برای استفاده از Chatgpt در ایران کافی است که از یک شماره مجازی استفاده کنید. سپس با آن وارد گفت و گو شوید. البته در این مسیر برای شما یک توصیه مهم نیز داریم و این است که اگر به دنبال استفاده بلند مدت از Chatgpt می‌باشید، بهتر است که یک شماره مجازی معتبر تهیه کنید. معمولا افراد به دنبال شماره مجازی رایگان می‌باشند. به همین دلیل ممکن است که برای مدت زمان کوتاهی از این آن استفاده کنید و شماره شما مسدود شود. در این صورت دسترسی شما نیز به این Chatgpt مسدود خواهد شد. در برخی مواقع ممکن است که حتی IP  شما نیز توسط این برنامه محدود شود.

امروزه شرکت‌های بسیار زیادی می‌باشند که به شما این امکان را می دهند که به سادگی از شماره مجازی های معتبر استفاده کنید. در نهایت به این موضوع توجه داشته باشید که Chatgpt درک بسیار خوبی از زبان فارسی دارد. به همین دلیل شما بسیار ساده می‌توانید با آن به زبان فارسی صحبت کنید. این ویژگی منجر به این موضوع می‌شود که پاسخ سوال شما در هر زبانی که باشد چت جی پی تی پیدا کند و به شما تحول دهد. البته توجه داشته باشید که مکالمه شما در حالت عامیانه و در حالت کتابی برای او قابل درک است.

مزایای استفاده از Chat GPT چیست؟

اگر بخواهیم در مورد مزایای چت جی پی تی با شما صحبت کنیم، شاید لازم باشد چندین و چند مقاله برای شما بنویسیم. دلیل آن هم این است که این برنامه می‌تواند گفته‌های شما را به خوبی درک کند و برای آن یک پاسخ داشته باشد. برای درک بهتر Chatgpt بهتر است که به موارد زیر توجه کنید.

حل کردن مسائل ریاضی و اقتصادی

فرض کنید که شما برای یک موضوع ریاضی دچار چالش شده‌اید. شما موضوع خود را برای او مطرح می‌کنید و او به سادگی به شما پاسخ خواهد داد. و یا حتی می‌توانید برای اثبات مسائل ریاضی نیز از آن استفاده کنید. این موضوع برای یادگیری بهتر ریاضی توسط دانش آموزان می‌تواند معجزه کند. از طرفی اگر شما دچار چالش‌های اقتصادی نیز باشید Chatgpt می‌تواند برای شما آن را حل کند.

فرض کنید که شما درآمد مشخص دارید و از طرفی همیشه در آخر ماه هزینه لازم برای زندگی کردن و یا انجام برخی از کارها را ندارید. در این صورت از Chatgpt در خواست می‌کنید که وضعیت شما را بررسی کند و برای شما یک راه حل پیدا کند. البته توسعه دهندگان این برنامه ادعا دارند که با چت جی پی تی حتی می‌توان مسائل سخت ریاضی که چندین و چند سال است، پاسخ برای آن پیدا نشده را حل کرد. کافی است که بتوانید به درستی مسائل را برای او تعریف کنیم.

Chatgpt می‌تواند مانند یک دوست برای شما باشد

زمانی که دستیارهای صوتی مانند سیری در اپل و … آمد، همیشه این چالش مطرح بود که چرا دستیارهای صوتی درک درستی از برنامه ریزی و همچنین رفتار هر انسان ندارند. اما امروز با Chatgpt این مشکل به صورت کامل حل شده است. دلیل هم این است که شما می‌توانید با توجه به شخصیت خود با او دوست شوید. به هر میزان که چت جی پی تی بهتر شما را بشناسد می تواند بهتر با شما ارتباط برقرار کند. در نسخه‌های توسعه یافته این برنامه به دنبال این می باشند که او حتی برای شما یک اکشن را اجرا کند.

به عنوان مثال فرض کنید که شما با دنبال آموزش زبان انگلیسی می‌باشید و از طرفی زبان خوبی هم ندارید و انگیزه کافی نیز برای یادگیری زبان ندارید. در این صورت کافی است که به ChatGPT این موضوع را اطلاع دهید. سپس او با شما مکالمه زبان انگلیسی را کار می‌کند. حتی او می‌تواند مانند یک استاد به شما آموزش نیز بدهد. بهتر است که پا را یک قدم فراتر بگذاریم. فرض کنید که شما دچار اختلال و مشکلات احساسی شده‌اید. در این صورت کافی است که مشکل خود را با چت جی پی تی مطرح کنید.

در این صورت این فناوری بسیار ساده مشکل شما را بررسی خواهد کرد و حتی با گفت و گو شما را درمان خواهد کرد. البته نکته بسیار مهم این است که این برنامه شناخت درستی از شما داشته باشد و از طرفی هنوز برای درک احساسات انسان نیاز به توسعه بیشتر دارد و ممکن است به خوبی این درک انجام نشود. از طرفی به این نکته توجه داشته باشید که درک این احساسات هر انسان یک مسئله به شدت شخصی سازی شده است که ممکن است که در آپدیت‌های بعدی آن اطلاعات بیشتری از آن به دست آوریم.

Chat GPTرایگان است

اگر بخواهیم یکی از بزرگتری مزایای فناوری Chatgpt  را برای شما بیان کنیم. باید بگوییم که این برنامه در حال حاضر رایگان است و شما برای استفاده از آن تنها لازم به یک شماره تلفن خارجی خواهید داشت. از طرفی به این نکته توجه داشته باشید که امروزه برنامه هوش مصنوعی با دقت بسیار کمتر از این برنامه برای استفاده از شما هزینه‌های قابل توجه دریافت می‌کنند.اما در حال حاضر شما برای استفاده از این برنامه به هیچ چیزی نیاز نخواهید داشت به غیر از یک شماره مجازی. از طرفی این برنامه در حال حاضر می‌تواند برای  برخی از افراد درآمد زایی نیز داشته باشد که در مقالات بعدی به روش‌های درآمد زایی از Chatgpt   خواهیم پرداخت.

Chat GPTرایگان است

دستیار بسیار قوی برای انجام برخی از امور فنی مهندسی

یکی از جذابیت‌های غیر قابل انکار Chatgpt   این است که شما می‌توانید از آن برای حل کردن مسائل مهم فنی مهندسی استفاده کنید. به عنوان مثال شما می‌توانید از او در خواست که کنید که با توجه به سابقه شما و نیاز شما یک نقشه مهندسی شده طراحی کند. البته نکته مهم آن این است که شما به درستی منظور خود را به او منتقل کنید. در این صورت می‌توانید انتظار داشته باشید که یک رفتار منطقی و درست را از او مشاهده کنید. توجه داشته باشید که این تمام ماجرا نیست و این برنامه برای شما چند سوپرایز مهم هم دارد.

شما می‌توانید او را آموزش دهید تا در موارد مختلف برای شما تبدیل به یک دستیار بسیار حرفه‌ای و مهم شود. فرض کنید که شما می‌خواهید یک برنامه ریزی مناسب برای آموزش زیست داشته باشید و از طرفی به دنبال یک دستیار برای آماده سازی و دسته بندی اطلاعات می‌باشید. شما در ابتداء نیاز خود را به صورت کامل و جامع برای او تعریف می‌کنید و سپس به او اجازه می‌دهید که این کار را برای شما انجام دهید. البته توجه داشته باشید که این تمام قابلیت‌‌های فناوری Chatgpt   نیست و می‌تواند بیش از این نیز برای شما مفید باشد.

شما می‌توانید در طراحی او سهیم باشید

یکی از ویژگی‌های بسیار مهم فناوری چت جی پی تی در این است که شما می‌توانید در زمان استفاده خود از او به او بازخورد بدهید. می‌توانید به او بگویید که نظر شما در زمان استفاده چه بوده است. تا چه میزان او در انجام وظایف خود دقیق عمل کرده است. از طرفی شما می‌توانید برای هر اقدام او به آن لایک و دیس لایک بدهید. در این صورت شما می‌توانید به بهترین شکل ممکن در توسعه این فناوری به طراحان آن ایده بدهید.

از طرفی نکته بسیار جذاب این است که تمامی دیتای مورد استفاده توسط شما می‌تواند در یک مدل بیگ دیتا تحلیل شود و به برنامه اضافه شود. زمانی که به برنامه نویسان شرکت OPenAI درمورد آینده Chatgpt   صحبت شد، ایده بسیار جالبی داشتند. آن‌ها به دنبال این بودند که قدرت هوش مصنوعی مورد استفاده در این برنامه را به نحوی افزایش دهند که خود قابلیت ارتقاء و خود ترمیمی به صورت شخصی داشته باشد و این موضوع نیز در قدرت استفاده ما بسیار موثر خواهد بود.

یک موتور جستجوی بسیار قوی می‌باشد

اگر حضور ذهن داشته باشید، ما در زمان معرفی این برنامه به شما گفتیم که Chatgpt   شرکت گوگل را نگران کرده است. دلیل آن هم این است که در زمان جستجوی شما با ابزار گوگل نتایج 80 درصد بر اساس ابزار گوگل و 20 درصد بر اساس سوابق جستجو شما به شما معرفی خواهد شد. از طرفی معیار اصلی گوگل تا قبل از الگوریتم MUM معرفی و بررسی بر اساس کلمات کلیدی بود. اما امروزه این موضوع بسیار متفاوت است. اما امروزه با چت جی پی تی داستان و برنامه ما بسیار متفاوت است.

زمانی که ما صحبت از جستجو و پیدا کردن جواب یک سوال با استفاده از فناوری Chatgpt    می‌کنیم. ما به دنبال این می‌باشیم که پاسخ سوال خود را از او بگیریم و از طرفی اگر پاسخ سوال او قانع کننده نبود به دنبال روش‌های جستجوی دیگر برویم. به عنوان مثال فرض کنید که شما به دنبال پاسخ سوال « از کجا دانلود ChatGPT برای اندروید داشته باشیم؟ » زمانی که شما با گوگل این موضوع را جستجو می‌کنید، چند سایت به شما معرفی می‌کند که می‌توانید دانلود کنید.

اما زمانی که شما از ChatGPT استفاده می‌کنید، روش بسیار متفاوت است. او به صورت مستقیم به شما لینک دانلود این برنامه را می‌دهد و حتی اگر لازم باشد برای نصب نیز آنگونه که لازم است، شما را راهنمایی می‌کند. این تفاوت بنیادین باعث شده است که این برنامه رکورد نصب و محدود را در تمامی نسخه‌های موبایل و ویندوز بشکند و در مدت زمانی کوتاهی به معنای واقعی کلمه هک رشد را تجربه کند.

معایب Chat GPT چیست؟

شاید با خود فکر کنید که این برنامه همه چیز است و یک هوش مصنوعی بی عیب و نقص است. باید به شما بگوییم که هر برنامه و فناوری در کنار مزایایی که دارد قطعا معایبی نیز دارد که به بررسی آن خواهیم پرداخت. اما به صورت کلی باید به شما بگوییم که این فناوری هرچه توسعه پیدا می‌کند، نقاط ضعف بسیار کمتری پیدا خواهد کرد.

فناوری Chat Gpt ممکن است که ما را گمراه کند

در فناوری Chat GPT از تکنولوژی NLP به صورت ویژه استفاده شده است. این موضوع به این معنی است که فناوری چت جی پی تی توانایی درک زبان ما را به خوبی دارد و او می‌تواند با همین موضوع به اشتباه را ما را راضی به انجام یک کار کند. فرض کنید که شما به عنوان یک انسان دچار یک بیماری ساده باشد و گاها با یک الی دو روز استراحت حال شما خوب شود. شما با فناوری chatgpt شروع به صحبت در مورد بیماری خود می‌کنید.

او با توجه به اطلاعاتی که در محیط وب موجود است و از همه مهمتر با توجه به درکی که از شما پیدا کرده است، برای شما یک دستور درمانی توصیه می‌کند. فناوری chatgpt یک پزشک نیست و ممکن است که در درک بیماری شما دچار اشتباه شده باشد. در این صورت شما درمان او را امتحان می‌کنید و بسیار ساده دچار چند بیماری دیگر می‌شود. چرا که درمان شما از اساس اشتباه بوده است.

از طرفی فناوری chatgpt توانایی تولید پاسخ را دارد. این موضوع به این معنی است که ممکن است به یک سوال شما به اشتباه پاسخ دهد و از طرفی شما در مورد این پاسخ اشتباه نیز قانع کنید. دقت کنید که در این میان هیچ قصد بدی وجود ندارد. اما نکته بسیار مهم این است که یا ما منظور خود را کامل و جامع به او منتقل نکرده‌ایم و یا او درک درستی از مسئله و راه حل ندارد.

فناوری Chat Gpt ممکن است که ما را گمراه کند

فناوری chatgpt می‌تواند برای شما الگوریتم‌های تکراری و خسته کننده داشته باشد

فرض کنید که شما از تکنولوژی چت جی پی تی برای نوشت یک مقاله استفاده می‌کنید. زمانی که شما به متن مقاله و گفته او دقت می‌کنید، متوجه یک الگوریتم تکراری می‌شود. به عنوان مثال فرض کنید که فناوری chatgpt در مورد یک آسیب کلیوی برای شما مقاله نوشته است. او با تکرار غیر موزون کلمه درمان، بیماری، کلیوی برای شما یک احساس بد از مطالعه را تداعی می‌کند.

البته توجه داشته باشید که هر چه درک بهتری از زبان پیدا کند و از طرفی منابع عملی را نیز بهتر درک کند می‌تواند خود را اصلاح کند. اما در این بازه زمانی نمی‌توان روی آن به صورت ویژه حساب کرد و آن را به عنوان یک رفرنس قوی استفاده کرد. چرا که ممکن است دیتای او خلوص بالایی نداشته باشد.

قدرت پایین در پاسخ به درخواست کاربران

شرکت OpenAl یک شرکت بسیار معتبر در زمینه تکنولوژی و هوش مصنوعی می‌باشد. اما نکته بسیار مهم این است که سرعت محبوب شدن فناوری chatgpt بسیار بیشتر از توانایی این شرکت در پاسخگویی است. در برخی از ساعات روز تجهیزات و سرورهای اختصاصی این فناوری توانایی پاسخگویی به نیاز  و سوال مردم را ندارد. از طرفی در برخی مواقع نیز حتی صفحه chatgpt login در دسترس نمی‌باشد. دلیل آن هم این است که تقاضای بسیار بالایی وجود دارد.

البته برخی معتقدند که پس از مدت کوتاهی این برنامه از حالت رایگان خارج می‌شود و فشار از روی سرورهای ان کاسته می‌شود. از طرفی درآمد به دست آمده صرف توسعه و ارتقاء تجهیزات چت جی پی تی خواهد شد. این نکته بسیار مهم و حیاتی می‌باشد و شما باید سعی کنید برای استفاده با توجه به ساعت جهانی یک زمان مناسب را انتخاب کنید.

تحریم کردن کشورهای مختلف

یکی از بدترین معایب فناوری chatgpt در این است که در بدو ورود خود به صورت سیاسی و جناحی عمل کرده است. او به سادگی کشورهای زیادی را تحریم کرده است. اگر بخواهد می‌تواند به سادگی دسترسی‌های شما را محدود کند و لول تحریم‌های خود را افزایش دهد. به نحوی که کرک آن غیر قابل ممکن باشد. اگر این برنامه به صورت آزاد مطرح میشد، قطعا استقبال بسیار بیشتر و بهتری از آن صورت می‌گرفت.

سخن پایانی

ما در این مقاله به صورت کامل  و جامع در مورد فناوری chatgpt با شما صحبت کردیم. اما نکته بسیار مهم آن در این است که این تکنولوژی یک مسیر بسیار طولانی و پر پیج و خم برای کامل شدن در پیش دارد. نکته بسیار مهم آن در این است که شما برای استفاده در حال حاضر آن را به صورت یک مرجع قرار ندهید. گرچه می‌توانید به آن به عنوان یک گزینه قابل بررسی فکر کنید. در نهایت به این نکته توجه داشته باشید که چیزی تحت عنوان فناوری chatgpt فارسی نداریم. متاسفانه برخی از افراد سود جو با استفاده از این نام سعی در کلاه بردارید دارند. برای ChatGPT download سعی کنید که از درگاه‌های معتبر استفاده کنید.

نویسنده : امیر شادان پور

امیر شادان پور متخصص تولید محتوا و رپورتاژ نویسی پژوهشگر حوزه سئو و علاقه مند به تولید محتوای کاربردی و سئو شده، علاقه مند به حوزه تکنولوژی و دیجیتال مارکتینگ توانایی تولید محتوای تخصصی و ترجمه زبان انگلیسی مشغول همکاری با برترآموز سابقه همکاری با الو کانتنت سابقه همکاری با طراحان برتر سابقه همکاری با نت بازده سابقه همکاری با آموزشگاه فنان همکاری با کاورنت وی پی ان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *