هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
آموزش بخش های تلگرام

آموزش فوت و فن های تلگرام

دسته بندی : تلگرام
1398/08/01

تلگرام یکی از محبوبترین پیام رسان هایی خارجی در ایران میباشد که روزانه میلیون ها ایرانی از آن استفاده میکنند.حال شما باید آموزش تلگرام را بلد باشید و با فوت و فن این پیام رسان محبوب آشنا شوید.در کشور ایران از تلگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی یاد میشود اما  کاملا بر خلاف اکثر مردم تلگرام فقط یک پیام رسان است.اما اینستاگرام و فیسبوک و توئیتر یک شبکه اجتماعی میباشند.از چندی پیش در ایران طی یکسری اتفاقات سیاسی و استفاده های نادرست مردم از این پیام رسان توسط دولت بعد از کلی حواشی بالاخره تلگرام در ایران فیلتر شد.اما با این وجود همچنان این پیام رسان فعال بوده و مردم از طریق های محتلف وارد این برنامه میشوند.در ادامه قصد داریم به آموزش تلگرام بپزداریم و در برتر آموز شمارا با اصلی ترین بخش های این پیام رسان آشنا کنیم.

تلگرام

آموزش ساخت اکانت تلگرام

بعد از دانلود این برنامه  فعال کردن ف*شکن خود وارد شدن به آن شما باید اکانتی را برای شروع کار خود بسازید.برای این کار اول باید شماره تماس خود را وارد کنید سپس کد تاییدی برای شما خواهد آمد آن مد را وارد برنامه نموده و اطلاعات کاربری خودر را تکمیل نمایید.ساخت اکانت تلگرام بسیار راحت بوده و آموزش زیادی لازم ندارد.

توجه کنید با توجه به فیلترینگ این برنامه شما باید برای ساخت اکانت تگرام خود با شماره های ایرانی از ف*شکن استفاده کنید.گاها کد تاییدی برای شما نخواهد آمد اما باید چندین بار امتحان کنید تا کد تایید برایتان بیایید.

نکته : فقط نسخه اصلی تلگرام را دانلود نمایید.

ممکن است حذف اکانت تلگرام برای شما کمی پیچیده باشد اما بازهم کاره سختی را در پیش نخواهید داشت.شما باید اول وارد این آدرس شوید. https://my.telegram.org/deactivate سپس شماره تماسی که با آن اکانت تلگرام شما فعال است را اینجا وارد کنید و گزینه Next  را بزنید.حال شما یک پیامی برای شما خواهد آمد که حاوی یک کد میباشد ، این کد را در کادر مربوطه وارد کنید Sign in را بزنید.در صفحه بعد تلگرام از شما خواهد پرسید چرا میخواهید اکانت خود را حذف کنید که شما میتوانید عبارت I don’t use Telegram را در کادر توجه کنید با حذف اکانت تلگرام تمامی چت ها تصاویر و اطلاعاتی که در تلگرام شما موجود بود حذف خواهد شد و غیرقابل برگشت است.

آموزش بلاک کردن مخاطب در تلگرام

در بخش بعدی آموزش تلگرام و فوت و فن این پیام رسان شما بلاک کردن را یاد خواهید گرفت.ممکن است برای شما مزاحمت هایی پیش آید و یا نخواهید فردی دیگر به شما بتواند پیام بفرستد شما در این موقع باید آن فرد را بلاک کنید یعنی او رادر لیست سیاه قرار دهید.برای این کار روی اسم فرد در صفحه چت کلیک کنید و سپس سه نقطه بالا سمت راست را بزنید و بعد گزینه Blocked users را انتخاب کنید و نهایت فرد مورد نظر دیگر نمیتواند به شما پیام ارسال کند.

آموزش حذف مخاطب در تلگرام

در این بخش از آموزش تلگرام شما یاد خواهید گرفت چطور یک مخاطب را از لیست مخاطبین تلگرام خود پاک کنید.برای این کار روی نام فرد در صفحه چت کلیک کنید و بالا سمت راست سه نقطه را بزنید و در نهایت گزینه Delete را کلیک کنید.اگر تلگرام شما فارسی هست گزینه حذف را بزنید.در این بخش فرد مورد نظر از لیست مخاطبین تلگرام شما پاک خواهد شد.

آموزش لینک دار کردن متن در تلگرام

یک بخش جالب در تلگرام وجود دارد که بیشتر مورد توجه ادمین های کانال میباشد و که قصد دارند متنی را به جایی دیگر لینک کنند.برای این کار باید شما تلگرام خود را آپدیت کنید سپس در بخش سرچ عبارت @bold را وارد کنید.هم اکنون شما وارد یک ربات تحت نظر تلگرام شده اید در این بخش عبارت @bold [matn](link) را وارد کنید حال در بخش matn متن مورد نظر خود را بزنید و سپس در بخش link لینک آن بخش را وارد کنید و ارسال کنید.بسیار خب نوشته لینک دار شما در تلگرام ساخته شد آنرا کپی کنید و هرجایی که مدنظر دارید استفاده کنید.

آموزش تغییر شماره تلفن در تلگرام

در این بخش آموزش تلگرام به شما یاد خواهیم داد چطور شماره خود را حذف کنید بدون آنکه هیچ گونه از اطلاعات شما شامل پیام ها و تصاویر حذف شوند و به اکانت و شماره ای دیگر منتقل شود.برای این کار شما باید وارد بخش تنظیمات یا همان Settings اکانت تلگرام خود بشوید و سپس گزینه Info را بزنید.در این صفحه شما گزینه CHANGE NUMBER را انتخاب کنید سپس Ok را بزنید.حالا شماره جدید خود را وارد کنید و سپس تیک بالا را بزنید کمی صبر کنید تا تغییرات با موفقیت انجام شود.

آموزش حذف فایل های اضافی تلگرام

قطعا برای خیلی از کاربران پیش خواهد آمد که چظور میتوانند اطلاعات قدیمی خود را حذف کنند.اطلاعاتی که یک فضای زیادی از حافظه گوشی آنها را اشغال کرده است و به نوعی گوشی آنها سنگین شده است.برای حذف این داده ها شما دو را دارید.یکی اینکه وارد بخش مدیریت فایل های خود شوید سپس پوشه تلگرام و در نهایت پوشه های عکس و غیره را حذف نمایید.روش دوم این میباشد که همین کار را از داخل اکانت خود انجام دهید و به تلگرام بگویید طبق بازه زمانی مشخصی اطلاعاتی که برای شما مشخص میکنم را پاک کن.

برای این کار وارد تنظیمات اکانت خود بشوید و گزینه Cache Settings را انتخاب کنید.در بخش Keep Madia شما میتوانید بازه زمانی که اطلاعات شما حذف شود را مشخص کنید.در بخش Clear Cache شما میتوانید با تیک دار کردن بخشهای مورد نظر مشخص کنید که فعلان موراد را حذف کن. و در بخش Local Database تمامی چت ها و گفت و گوهای شما حذف خواهد شد.

تلگرام

آموزش ساخت کانال در تلگرام

جذابترین بخشی که در آموزش تلگرام نیاز است یاد داشته باشید این میباشد که چطور میتوانیم یک کانال یا همون چنل یا Channel در تلگرام ساخت.برای این کار راحت شما روی اکانت خود کلیک کنید و گزینه New Channel را بزنید.حال نام و تصویر و سپس توضیحات چنل خود را انتخاب کنید و سپس تیک بالا را بزنید.حال ID پیج خود را مشخص کنید.توجه کنید در حالت Public Channel کانال شما عمومی خواهد بود و با انتخاب Private Channel کانال شما خصوصی خواهد شد و شما دارای یک لینک اختصاصی خواهید بود که هر فردی با کلیک بر روی آن مستقیم عضو کانال شما خواهد شد. برای آموزش ساخت کانال به صورت حرفه ای و همراه با تصویر به صفحه آموزش ساخت کانال تلگرام مراجعه کنید.

تا اینجا صحبت درباره ساخت کانال هست، بذارین یه دیدگاهی که وجود داره رو باهم بررسی کنیم. بسیاری از دیدگاه ها به این سمت و سو هست که با ساخت یک کانال و قراردادن چند عکس داخل اون از محصولات و خدمات، اتفاق بسیار بزرگی در درآمد میفته. این اصلا درست نیست، هر روش بازاریابی نیاز به فعالیت و تولید محتوای مستمر دارد و باید برای آن زمان گذاشته شود. برای کسی که می خواهد به کانال های پربازدید برسد و درآمد بسیار بالایی داشته باشد، باید آموزش تولید محتوا دیده باشد و در کنار آن سعی کند با استفاده از آموزش فتوشاپ طرح های گرافیکی بی نظیر برای کانال خود ایجاد کند. ترکیبی از این ها و صبر و پشتکار، راز موفقیت شما خواهد بود.

آموزش ساخت چت مخفی در تلگرام

ممکن از بخواهید با فردی چت کنید و به او اعتماد نداشته باشید که از تصاویر شما اسکرین بگیرد یا متن هارا ویرایش و یا کپی کند.برای این کار نیازمند به یک چت خصوصی هستید شما در این صفحه هر کاری انجام بدهید همان است و هیچ کدام نمیتوانند کلکی به دیگری بزنند.برای ساخت چت مخفی تلگرام وارد اکانت خود بشوید سپس گزینه New Secret Chat را انتخاب کنید و سپس فرد مورد نظری که قصد دارید با او چت کنید را انتخاب کنید.

آموزش ساخت گروه و سوپر گروه در تلگرام

در این بخش از آموزش تلگرام به شما یاد خواهیم داد چطور گروه و سوپر گروه بسازید.شما با زدن روی اکانت خود و انتخاب گزینه New Group و سپس انتخاب مخاطبین گروه خود را بسازید.حال برای ساخت سوپر گروه اول باید تعداد ممبرهای گروه شما به بیش از 200 عضو برسد و سپس در بخش مدیریت گزینه Upgrade to Supergroup را انتخاب کنید و شما تبدیل به یک سوپر گروه میشوید.

آموزش فعالسازی تایید دو مرحله ای در تلگرام

یکی از مهمترین بخش های آموزش تلگرام فعالسازی تایید دو مرحله ای یا همان رمز دو مرحله ای تلگرام میباشد.این کار باعث خواهد شد امنیت اکانت تلگرام شما دو برابر شود.برای این کار وارد سیتینگ خود شوید سپس گزینه Privacy & Security را بزنید و بعد گزینه Two-Step Verification و در نهایت گزینه Set Additional Password را لمس کنید.در این مرحله از شما رمز عبور جدید میخواهد که باید آن را وارد کنید و تیک بالای صفحه را بزنید و در مرحله بعدی مجدد رمز عبور خود را تکرار کنید.در مرحله بعدی گزینه ای به نام Hint وجود دارد که شما میتوانید در صورت نیاز یک راهنمای برای یادآوردی رمز عبور خود داشته باشید را وارد کنید.و در بخش بعدی ایمیلی را وارد کنید که در صورت فراموشی رمز عبور از طریق این ایمیل بتوانید رمز خود را ریکاوری کنید.در غیر این صورت گزینه Skip را بزنید و سپس ok  را انتخاب کنید تا رمز عبور شما تایید شود.

خاموش کردن پیش نمایش پیام ها

پیش نمایش پیام ها یکی از قابلیت های جذابی است که بسیاری از شبکه های اجتماعی مانند تلگرام آن را دارند. در کنار آن، همین قابلیت بسیار خوب می تواند در بسیاری از مواقع باعث دردسر و اذیت شما شود. چرا که ممکن است گوشی موبایل شما در دست کس دیگری باشد یا کسی نزدیک شما باشد و نخواهید پیام های شما را بخواند. در چنین حالتی فعال بودن قابلیت پیش نمایش می تواند گزینه خوبی برای شما نباشد.

اما تلگرام قابلیت غیرفعال کرد حالت پیش نمایش را درون آپدیت های خود اضافه کرده است. برای غیرفعال کردن پیش نمایش، به قسمت تنظیمات تلگرام بروید، سپس  “اطلاعیه ها و صداها” لمس کنید تا وارد مرحله بعدی شوید. در این قسمت، “پیش نمایش پیام” را غیرفعال کنید. با استفاده از این روش دیگر کسی قادر نخواهد بود پیام های شما را بخواند. همچنین اگر منوی تلگرم شما به زبان انگلیسی بود، طبق تصویر زیر می توانید مراحل را طی کنید.

حذف پیش نمایش پیام تلگرام

آموزش ساخت گذرواژه بر روی چت های مختلف

در فوت و فن قبلی، یاد گرفتیم پیش نمایش مربوط به نمایش پیام را غیرفعال کنیم. اما اگر کسی بخواهد یک چت مشخص ما را بخواند و رمز گوشی ما نیز باز باشد، هیچ کاری از دست ما برنمی آید. درست است؟ در مرحله اول شاید فکر کنید همین گونه باشد اما تلگرام امکانی را فراهم کرده که شما بتوانید برای هر چت مخصوص خود گذرواژه تعیین کنید. این کار باعث حفظ حریم شخصی شما شده و از سرکشی افراد مختلف به چت شما جلوگیری خواهد شد.

برای تنظیم کردن گذرواژه به تنظیمات تلگرام بروید، گزینه حریم خصوصی را انتخاب کرده و رمز عبور را انتخاب کنید و آن را فعال کنید. سپس رمزی که مورد نظرتان است را وارد نمایید. شاید برایتان جالب باشد که حتی می توانید برای رمز گذاشتن زمان نیز تعیین کنید. یعنی در واقع به تلگرام بگویید پس از مدت مشخصی، این چت را قفل کن و برای آن رمز عبور تعیین شده قرار بگیرد. اگر منوی تنظیمات تلگرام شما به صورت انگلیسی بود، می توانید از تصویر زیر به عنوان راهنما استفاده کنید.

قفل گذاشتن برای چت در تلگرام

جلوگیری از ورود به گروه ها و کانال های ناخواسته

قعا بارها و بارها برای شما نیز پیش آمده است که به صورت ناخواسته به یک گروه یا کانال تلگرامی اضافه شده اید. تلگرام این قابلیت را ایجاد کرده است که به راحتی جلوی اد شدن در این گروه ها و کانال ها را بگیرید. برای تنظیمات این مورد، کافی است وارد تنظیمات تلگرام شوید و سپس از قسمت “تنظیمات حریم خصوصی” اقدام به بررسی و حل این موضوع کنید. در این قسمت افرادی که می توانند شما را به گروه ها و کانال های مختلف اد کنند نوشته شده است که دو گزینه پیش روی شماست. یا می توانید بگویید همه کس می تواند شما را به گروه های مختلف اد کند و یا می توانید مخاطبین خود را فقط مجاز به اد کردن کنید. حتی می توانید از بین مخاطبین نیز افراد خاصی را برای اد کردن انتخاب کنید.

جمع بندی و کلام آخر

سعی کردیم در این مقاله ترفندهای جدیدی که شما به آن نیاز خواهید داشت را مورد بررسی قرار دهیم و هر آنچه برای بهبود وضعیت تلگرام مورد نیاز است را مورد بررسی قرار دهیم. البته که با فیلتر شکن تلگرام و ورود اینستاگرام به شبکه های اجتماعی کمتر از این شبکه اجتماعی استفاده می شود، اما هنوز هم طرفداران و استفاده کنندگان خود را دارد. در کنار تلگرام اگر شما علاقمند به یادگیری اینستاگرام هستید، توضیه می کنم مطالب صفحه آموزش اینستاگرام را از دست ندهید. حال اگر شما در تلگرام مشکلی دارید یا ترفندی است که به نظر شما برای دیگر افراد مهم است و ما به آن نپرداخته ایم، خوشحال می شویم آن را در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

نویسنده : محسن حبیبی راد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *