هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
تیک آبی اینستاگرام چیست؟ برتر آموز

تیک آبی اینستاگرام چیست؟ چگونه می توان آن را دریافت کرد؟

دسته بندی : اینستاگرام
1401/06/24

خیلی از مواقع به دنبال صفحات مجازی افراد معروف و مطرح در شبکه اجتماعی اینستاگرام هستید اما متاسفانه پس از سرچ اسامی آنها با تعداد زیادی از پیج‌ها مواجه می‌شوید که حتی نمی‌توانید اصل و فیک آن را تشخیص بدهید. خوب این یک معضل برای شناسایی پیج‌های اصلی است و در همین مورد برخی از افراد سودجو هستند که با جعل هویت افراد و استفاده از آنها دست به کارهای ناشایست می‌زنند. تیک آبی اینستاگرام درست برای جلوگیری از این معضلات طراحی شده است که در ادامه به خوبی آن را معرفی و حتی راه دریافت آن را بیان می‌کنیم. پس اگر شما هم احساس می‌کنید که به تیک آبی اینستاگرام نیاز دارید تا انتهای مقاله تیک آبی اینستاگرام چیست؟ چگونه می توان آن را دریافت کرد؟ همراه من و برتر آموز باشید. در قسمت آموزش اینستاگرام کلی راه و روش برای استفاده از این شبکه اجتماعی را بررسی کردیم که با مطاله آن می‌توانید دانش خود را بیافزایید.

آنچه که شما در این مقاله می‌آموزید:

  • تیک آبی اینستاگرام چیست؟
  • شروط اصلی گرفتن تیک آبی اینستاگرام چیست؟
  • مزایای داشتن تیک آبی اینستاگرام چیست؟
  • یا چه فعالیت‌هایی در اینستاگرام زمینه ساز دریافت تیک آبی بشویم؟
  • چگونه درخواست تیک آبی اینستاگرام بدهیم؟
  • اشتباهاتی که هنگام دریافت تیک آبی دریافت می‌کنیم؟

تیک آبی اینستاگرام چیست؟

قطعا در اینستاگرام بارها مشاهده کرده‌اید که بعضی از اکانت‌ها در کنار نام آنها یک تیک آبی وجو دارد. این تیک آبی از جانب اینستاگرام برای جلوگیری از سئو استفاده افراد از مشهورین و سلبریتی‌ها داده می‌شود که کاربران با مشاهده این تیک آبی متوجه شوند که می‌توانند این اکانت اصلی است. در ابتدا این تیک بیشتر برای بازیگران ، خواننده‌ها ، بازیگران بوده است اما امروزه افراد معروفی هم در این دایره قرار گرفته اند و می‌توانند از اینستاگرام درخواست تیک آبی نمایند. تیک آبی موضوع بسیار مهمی است که امروزه افراد مطرحی در سراسر دنیا همواره در تلاش اند تا این تیک را دریافت کنند.

شروط اصلی گرفتن تیک آبی اینستاگرام چیست؟

خوب سوالی که الان برای بیشتر کاربران بوجود می‌آید این است که آیا گرفتن تیک آبی شرایط خاصی دارد یا می‌توان با داشتند هر پیجی درخواست تیک آبی نماییم.

همانطور که در بالاتر متوجه شویم این تیک از طرف خود کمپانی اینستاگرام به صفحات برای تشخیص اصل از فیک داده می‌شود بنابراین تیکی نیست که به راحتی تمام افراد بتوانند آن را درخواست کنند و باید یکسری از شرویط را دارا باشند.

1. حسابی که قصد دارید برای آن تیک دریافت کنید باید معتبر باشد.

شما نمی‌توانید برای هر اکانتی که در اینستاگرام دارید درخواست تیک آبی بدهید و این اکانت باید معتبر باشد. منظور از اعتبار این است که اکانت باید مربوط به یک شخص حقیقی و یا شخص حقوقی ثبت شده باشد. این شرط جزو یکی از مهم ترین شروط دریافت تیک آبی می‌باشد.

2. اکانت شما باید منحصر بفرد باشد.

شما با یک هویت واحد نمی‌توانید همزمان برای مثلا 10 تا پیج خود درخواست تیک آبی بدهید و اکانت شما باید منحصر بفرد باشد و نمایانگر حضور یک شخص یا یک کسب و کار باشد.

3. اکانت شما باید عمومی باشد.

اکانتی که می‌خواهید برای آن درخواست تیک آبی از جانب اینستاگرام را بدهید باید عمومی باشد یعنی تمامی کاربران بتوانند پست ، استوری و سایر محتواها را مشاهده کنند. اکانت شما باید عکس پروفایل و حداقل یک پست داشته باشد و در قسمن بیو اطلاعاتی در راجع به شما داشته باشد.

4. برجسته بودن اکانت

بسیاری از افراد تا قسمت 3 شروط را مطالعه کردند بسیار خوشحال از اینکه می‌توانند برای هر پیجی تیک آبی بگیرند اما نکته چهارم که مهم ترین نکته هم می‌باشد این است که اکانت یا حساب کاربری شما باید برجسته باشد. این برجسته بودن یعنی این که اکانت مربوط به یک شخصیت ، کسب  کار و برند معتبر باشد. بنابراین اکانت‌هایی که صرفا توسط تبلیغات بازدهی خوبی دارند امکان دریافت تیک آبی در آنها کمتر است.

اینستاگرام تمامی این شرایط را بسیار سخت گیرانه بررسی خواهد کرد و اگر شرایط شما مساعد باشد تیک آبی را دریافت می‌کنید.

آموزش دریافت تیک آبی اینستاگرام برتر آموز

مزایای داشتن تیک آبی اینستاگرام چیست؟

خوب تا الان که راجع به تیک آبی صحبت کردیم می‌خواهیم بررسی کنیم که داشتن تیک آبی چه مزایایی دارد؟

برند شما انحصاری می‌شود!

زمانی که برند شما در اینستاگرام تیک آبی نداشته باشد متاسفانه هر لحظه اکانت‌هایی زیادی با نام شما ساخته شده و از طرفداران و مشتریان شما سوء استفاده می‌کنند که این کار موجب به بی اعتمادی کاربران شما هم می‌شود بنابراین با داشتن تیک آبی انحصاری می‌شوید مانند خیلی از برندهای آدیداس ، زارا و… که با تیک آبی برند خود را منحصر بفرد کرده‌اند.

اعتماد جامعه هدف و مشتریان شما را افزایش می‌دهد!

یکی از راه‌های افزایش جامعه هدف و جلب اعتماد مشتریان داشتن تیک آبی است و زمانی که هویت شما توسط سازمان اینستاگرام تایید شود بنابراین کاربران هم ساده تر به شما اعتماد کرده و این حتی روی فروش شما تاثیر گذار است.

کاربران ساده‌تر می‌توانند شما را پیدا کنند!

خیلی از کاربران پیج اینستاگرام شما را حفظ نیستند و هنگام سرچ سعی می‌کنند پیج شما را پیدا کنند بنابراین اگر تیک آبی داشته باشید کاربران خیلی سریعتر شما را پیدا می‌کنند و دیگر درگیز پیج‌های جعلی نمی‌شوند و این یعنی سوء استفاده را به حداقل می‌رسانید!

پیج‌های جعلی کاملا مشخص می‌شوند!

زمانی که شما تیک آبی داشته باشند پیج‌هایی که جعلی هستند به خوبی متمایز می‌شوند و دیگر نمی‌توانند به صورت مستقل فعالیت کنند.

یا چه فعالیت‌هایی در اینستاگرام زمینه ساز دریافت تیک آبی بشویم؟

برای این که تیک آبی از اینستاگرام دریافت نمایید نیاز به یک سری شروط دارید که باید با توجه به قوانین اینستاگرام بررسی گردد اما شما با انجام دادن یکسری از فعالیت‌ها می‌توانید این کار را تسریع ببخشید و نظر اینستاگرام را تغییر بدهید!

سعی کنید همواره تعداد فالوورهای خود را افزایش بدهید.

داشتن فالوور بالا به این معنی نیست که شما حتما تیک آبی دریافت می‌کنید و حتی برخی از پیج‌ها وجود دارند که با داشتن فالوورهای کم هم واجد شرایط دریافت تیک آبی هستند اما داشتن فالوورهای بالا راهی برای جلب اعتماد اینستاگرام است. البته دقت کنید که اصلا با خرید فالوور فیک این کار را انجام ندهید زیرا الگوریتم‌های اینستاگرام بشدت به آن حساس هستند و تیک آبی اصلا به شما تعلق نخواهد کرد.

با تبلیغات درست و مناسب می‌توانید این کار را به خوبی انجام بدهید. اگر با تبلیغات اینستاگرام آشنایی ندارید حتما مقاله راهنمای کامل تبلیغ در اینستاگرام را مطالعه نمایید.

محتوای مناسبی را به اشتراک بگذارید.

برای کسب فالوور و آشنایی با جامعه هدف محتوای درست مهم ترین رکن در کسب و کار شما است که باید با دقت رعایت شود. در واقع داشتن محتوای درست برای شما از هزاران تبلیغ هم می‌تواند موثرتر واقع شود. محتوای تولید شده شما باید منحصر بفرد باشد تا کاربران زیادی را جذب کند و در اینستاگرام سعی کنید بیشتر محتوای تصویری و ویدیویی تولید نمایید. اگر یک جدول زمانبندی داشته باشید بسیار راحت‌تر و بهتری می‌توانید این کار را انجام بدهید. اگر نمی‌دانید این کار را از چه طریقی انجام دهید پیشنهاد می‌شود حتما مقاله انتخاب اعضای تیم تولید محتوا را مطالعه نمایید.

با نام خودتان پیج فیک بسازید!

اینستاگرام زمانی متوجه شود که از هویت شما دائما سوء استفاده می‌شود روند دریافت تیک آبی شما را تسریع می‌بخشد.

دریافت تیک آبی اینستاگرام برتر آموز

چگونه درخواست تیک آبی اینستاگرام بدهیم؟

خوب بعد از تمامی صحبت‌ها راجع به مزایای تیک آبی نوبت به آن می‌رسد که چگونه از اینستاگرام درخواست تیک آبی بدهیم؟

معم نیست که صفحه شما اکانت بیزینسی و یا معمولی است تنها کافیست برای دریافت تیک آبی طبق دستورالعمل زیر رفتار نمایید:

وارد صفحه پروفایل اینستاگرام خود شوید سپس قسمت بالا سمت راست را لمس کرده تا تب جدید برای شما نمایش داده شود. سپس گزینه Setting را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب کردن این گزینه نوبت به آن می‌رسد که روی عبارت Account  کلیک نمایید. در این قسمت گزینه‌ای به نام Request Verification وجود دارد که با کلیک بر روی آن به تب جدیدی هدایت می‌شوید.

در این قسمت باید هویت خود را تایید نمایید ، در قسمت Username که نام اکانت شما قرار دارد و در قسمت Full name باید نام خود را به صورت کامل درج نمایید. این نام حقوقی شما می‌باشد که در کارت شناسایی درج شده است بنابراین از درج نام مستعار به شدت دوری نمایید.

در قسمت Document type یک مدرک شناسایی معتبر که برای شخص مانند پاسپورت یا گواهینامه و برای کسب و کار از قبض‌های آب و برق ، اسانامع ، اظهارنامه مالیاتی ، روزنامه رسمی ، گواهی ثبت برند و…. آپلود نمایید.

در گام دوم اطلاعاتی مانند دسته بندی را درج کنید. این دسته بندی پیج شما در اینستاگرام می‌باشد و اینستاگرام به آن اهمیت می‌دهد. این دسته بندی شامل  اخبار/ رسانه ، ورزش ، موسیقی ، مد ، سرگرمی ، دولت‌/ سیاست ، کسب‌وکار/ برند تجاری/ سازمان ، بلاگر/ اینفلوئنسر یا دیگر می‌باشد بنابراین دسته بندی خود را درست درج نمایید.

در قسمت Country که باید کشور محل سکونت خود را وارد نمایید.

در قسمت Links می‌توانید برای اطمینان بیشتر لینک چندتا از اکانت‌های خود در سایر شبکه‌های اجتماعی یا آدرس وب سایت خود را درج نمایید.

پس از درج تمامی اطلاعات یک بار با دقت آن را چک کرده و روی گزینه Submit کلیک نمایید. درخواست شما برای شرکت اینستاگرام ارسال می‌شود و آنها این درخواست را طی چند روزه کاری بررسی و سپس نتیجه را به شما اعلام می‌کنند. اگر نتیجه شما منفی بود و تیک دریافت نکردید باید هرچه سریعتر پروفایل خود را بهبود ببخشید و تمامی مشکلات احتمالی را رفع نمایید تا در آینده بتوانید این تیک را دریافت نمایید.

اعلام برای درخواست تیک آبی را باید پس از گذشت 30 روز از نتیجه اولیه انجام بدهید و در این تایم شما فرصت دارید تا بتوانید تمامی مشکلات را به خوبی بررسی کرده و آن را رفع نمایید.

اشتباهاتی که هنگام دریافت تیک آبی دریافت می‌کنیم؟

معمولا افراد هنگام دریافت تیک آبی اینستاگرام دچار اشتباهاتی می‌شوند که باید از این اشتباهات جلوگیری نمایید و گاهی اوقات این اشتباهات باعث می‌شود که روند دریافت تیک آبی شما طولانی شود.

حتما فرآیند دریافت تیک آبی را خودتان انجام بدهید و هیچ واسطی بین کسب و کارتان و اینستاگرام قرار ندهید! دریافت تیک آبی بر اساس آموزش بالا اصلا سختی و مشکلات ندارد و با دانش نسبی به زبان انگلیسی به راحتی خودتان از پس آن بر میایید. اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید پیشنهاد می‌شود آموزش زبان انگلیسی را مطالعه نمایید. این شرکت‌های واسط با دریافت هزینه‌‌های زیاد و اکثرا به دلار کلاهبرداری هستند و ممکن است هیچ اقدامی برای شما انجام ندهند. حتی نیاز است شما رمز عبور و نام کاربری خود را در اختیار آنها قرار بدهید که خوب مسلما این کار بسیار خطرناک بوده و ممکن است از کار شما و یا حتی نام شما سوء استفاده گردد بنابراین اگر به هر دلیلی نمی‌توانید این درخواست را اجرایی نمایید حتما از افراد قابل اعتماد کمک بگیرید.

از بیوی اینستاگرام خود برای تبلیغ سایر حساب‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده نکنید. همچنین از فالوورهای خود در اینستاگرام نخواهید که شما را در هر رسانه‌ی دیگری دنبال کنند. اگر پروفایل شما شامل لینک Add me به سایر رسانه‌های اجتماعی باشد، اینستاگرام حساب شما را تأیید نخواهد کرد.

قوانین و تمامی سیاست‌های اینستاگرام را رعایت نمایید. شما قرار است از این کمپانی تیک آبی دریافت نمایید پس تمامی رفتارهای شما باید مطابق قوانین اینستاگرام باشد و انجام هرگونه عملی خلاف جهت اینستاگرام ممکن است روند دریافت تیک آبی ما را طولانی‌تر نماید.

سعی کنید در طول دریافت فرآیند تیک آبی هیچ گونه عملیات ربات گونه‌ای نداشته باشید تا الگوریتم‌ها روی شما حساس شوند.

سخن آخر :

سعی کرده‌ایم به صورت کامل و کاربردی راجع به موضوع تیک آبی اینستاگرام چیست؟ چگونه می توان آن را دریافت کرد؟ صحبت کرده و نکات کاربردی زیادی را بررسی نماییم. اگر قصد دریافت تیک آبی را دارید پیشنهاد می‌شود قبل از این که سریع درخواست تیک بدهید اول صفحه خود را برای این کار آماده نمایید و سپس درخواست بدهید تا احتمال تایید شدن شما بالا باشد. اگر در زمینه دریافت تیک آبی اینستاگرام تجربه‌ای دارید لطفا در قسمت کامنت با دوستان برتر آموزی به اشتراک بگذارید. ممنون از توجه شما به برتر آموز. راستی اگر به جدیدترین‌های اینستاگرام علاقه مندید پیشنهاد می‌شود حتما به برتر آموز سر بزنید.

نویسنده : تارا محمدزاده

تارا محمدزاده هستم دانشجوی کارشناسی ارشد هوش مصنوعی. در زمینه سئو ، تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ فعالیت میکنم. سابقه کاری در زمینه تولید محتوا و سئو موضوعات فناوری ، دیجیتال و... دارم. خوشحالم که از نوشته های من استفاده می کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *