راهنمای کامل تبلیغ در اینستاگرام

راهنمای کامل تبلیغ در اینستاگرام

دسته بندی : اینستاگرام
1401/05/15

اینستاگرام ، شبکه اجتماعی پر قدرتمد و مهمی که این روز ها به بخش جدا نشدنی از زندگی و روزمزه مردم تبدیل شده است. تمامی دیجیتال مارکتر ها همیشه به دنبال این هستند تا بتوانند استراتژی فروش خوب و پر بازدهی را برای کسب و کار خود طراحی کنند. تا گذشته بازاریابی در شبکه های اجتماعی به اندازه امروزه مهم و پر قدرت نبوده است و تمامی تمرکز فروش روی سایت های شخصی بوده است اما الان شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام به یکی از پلتفرم های قوی و پر قدرت برای فروش و جذب مشتری تبدیل شده است به طوریکه به کسب و کار های بزرگ و کوچک توصیه می شود در کنار گسترش وب سایت که امری مهم و جدا نشدنی از کار شما است حتما روی اینستاگرام تمرکز کنند و برای رشد و توسعه آن استراتژی داشته باشند. یکی ار روش هایی که با برنامه ریزی در آن می توان بازدهی خوبی از اینستاگرام گرفت ، تبلیغات نام دارد. در این سری از مقالات برتر آموز قصد داریم تا به صورت مفصل راجب به راهنمای کامل تبلیغ در اینستاگرام صحبت کنیم پس همراه من و برتر آموز باشید و ما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

آنچه که شما در این مقاله می آموزید:

 • راهنمای کامل تبلیغ در اینستاگرام
 • انواع تبلیغات در اینستاگرام
 • روش های تبلیغات در اینستاگرام
 • هزینه های تبلیغات در اینستاگرام
 • چگونه در اینستاگرام استراتژی تبلیغات طراحی کنیم؟
 • راهنمای کامل پیدا کردن پیج مناسب برای تبلیغ در اینستاگرام

راهنمای کامل تبلیغ در اینستاگرام

قطعا بارها اینفلوئنسر ها و پیج های ایرانی و یا خارجی زیادی را دیده اید که با فالور های میلیونی درآمد های بسیار خوبی هم دارند. اگر کمی بخواهیم به ساز و کار این افراد دقیق بشویم ، متوجه می شویم که این افراد هم با استفاده از تبلیغات اینستاگرامی توانسته اند تا این میزان فالوور جذب کنند پس یعنی تبلیغات یک میان بر برای جذب کاربر و جامعه هدف می باشد که اگر به صورت اصولی انجام شود ، نتیجه فوق العاده ای را برای شما خواهد داشت.

شما قبل از این که بخواهید در فضای اینستاگرام برای خود تبلیغ بگیرید باید نکات مهمی را رعایت کنید تا بیشترین جذب را داشته باشید. هیچ کاربری جذب پیج خالی ، بی محتوا ، بدون توضیحات و…. نمی شود. یعنی اگر شما حتی میلیونی هم خرج کنید ولی نتوانید ظاهر آراسته ای برای پیج خود ایجاد کنید قطعا به نتیجه نخواهید رسید. خوب در ادامه قبل از این که مبحث تبلیغات را بررسی نماییم به شما تعدادی راهکار گفته می شود که حتما باید در پیج های خود رعایت نمایید.

 • برای پروفایل خوب عکس مناسبی قرار دهید.
 • بیو جذابی بنویسید و توجه داشته باشید که زیاده گویی ممنوع!
 • اگر وبسایت دارید حتما در بیو قرار دهید.
 • ظاهر پیج و عکس ها باید آراسته و منظم باشد.
 • حتما موضوع کاری خود را مشخص نمایید تا کاربر به محض مشاهده پیج متوجه حیطه فعالیت شما بشود.
 • و ……..

انواع تبلیغات در اینستاگرام

خوب حالا به موضوع هیجان انگیز انواع روش های تبلیغ در اینستاگرام رسیدیم. در حالت کلی ما می توانیم از طریق چند روش برای خود در اینستاگرام تبلیغ داشته باشیم.

1. تبلیغات از طریق اینفلوئنسر ها و استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ

یکی از روش های پر بازده این روز ها که میان کاربران شبکه های اجتماعی هم محبوبیت خود را حفظ کرده است، تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ نام دارد. (Influencer marketing) اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از شیوه ها روش های بازاریابی در دنیای دیجیتال مارکتینگ است که شما به افرادی که در حوزه و حیطه کاری های مختلف شناخته شده و مطرح هستند یعنی به عبارتی دنبال کننده های زیادی دارند مبلغی را به عنوان حق تبلیغ پراخت می کنید تا این افراد محصول یا خدمات شما را به شیوه های که می شناسند تبلیغ کرده و به مردم معرفی نمایند. اگر این روش به درستی انجام شود قطعا بازخورد خوبی را برای شما به همراه خواهد داشت مهم ترین نکته در درست انجام شدن این تبلیغ این است که محصول ، خدمات و… شما مطابق با نظر و سلیقه فالوور های پیج مورد نظر باشد. برای مثل در پیج های بیوتی بلاگر ها شاید تبلیغ آشپزی به خوبی نتیجه بخش نباشد.

2. تبلیغات در پیج های عمومی ولی پر بازده در اینستاگرام

پیج های خبری ، پیج های جوک و طنز ، فن پیج ها و…. همگی در دسته پیج های عمومی قرار می گیرند که بازدهی بالایی در تبلیغات دارند. این پیج ها معمولا با دنبال کننده های بالا بیشترین میزان اثر بخشی را برای شما به همراه دارند. مزیت تبلیغات توسط پیج های عمومی به نسبت اینفلوئنسر ها این است که شما می توانید با قیمت خیلی مناسب تری در فضای شبکه های اجتماعی تبلیغات داشته باشید.

آموزش تبلیغات در اینستاگرام

3. تبلیغات از طریق سرویس Instagram Ads

یکی از مواردی که خود پلتفرم اینستاگرام برای تبلیغات کاربران خود در نظر گرفته است ، استفاده از سرویس Instagram Ads می باشد. متاسفانه این سرویس داخل ایران به خوبی کار نمی کند و روش خوبی برای تبلیغات به شمار نمی رود. پرداخت تمامی هزینه های این تبلیغات به دلار است که خوب مسلما پرداخت آن از طریق ایران با کمی مشکل روبرو است. بنابراین این نوع سرویس متاسفانه در ایران پاسخگو نیست.

4. تبلیغات از طریق سلبریتی ها

بازیگران ، ورزشکاران ، مجری ها ، خواننده ها ، کارگردان ها ، نویسنده ها و….. همگی افرادی هستند که مردم آن ها را جدا از شبکه های اجتماعی می شناسند و محبوبیت خود را از طریق شبکه های اجتماعی به دست نیاورده اند. تبلیغات از طریق سلبریتی ها هم یکی از روش های تبلیغات در اینستاگرام می باشد که علاوه بر بازدهی بالایی که دارد تبلیغات کردن سخت تر و پر هزینه تر می باشد بنابراین هر پیجی شانس تبلیغات توسط سلبریتی ها را نخواهد داشت.

پیشنهاد می شود مقاله آموزش تبلیغات در شبکه های اجتماعی را مطالعه نمایید.

روش های تبلیغات در اینستاگرام

در ادامه راهنمای کامل تبلیغ در اینستاگرام میخواهیم به روش های در دسترس درباره ی تبلیغات در اینستاگرام بپردازیم.

1.تبلیغات با استفاده از بنر

این روش یکی از رایج ترین و ملموس ترین روش های تبلیغات در اینستاگرام می باشد که در این روش شما با استفاده از یک بنر که توضیح دهنده پیج شما می باشد قصد دارید تا کاربران جدیدی را به سمت سایت خود هدایت نمایید. این روش معمولا هزینه های کمتری نسبت به سایر روش های تبلیغات دارد و کسب و کارهای نوپا و بیزینس های کوچک معمولا طرفدار این مدل هستند. شما یک بنر خوب با توضیحات کافی را در اختیار شخص تبلیغ کننده می گذارید و از او میخواهید که پیج شما را تگ کند. بسته به مبلغی که پرداخت کردید این بنر پست و یا استوری می شود.

2. تبلیغات ویدیویی

تبیلغات ویدیویی نسبت به تبلیغات بنری روشی جدید تر و پر بازده تر می باشد. بدین صورت که شما یک ویدیو کوتاه طراحی می کنید و از شخص تبلیغ کننده میخواهید آن را باز نشر کند. البته حالت دیگر و جدید تری هم وجود دارد و آن این است که شما در همکاری با یک اینفلوئنسر از او میخواهید که درباره ی محصول شما تبلیغ و کاربران را قانع کند تا به صفحه شما سر بزنند. این روش بازدهی بالایی دارد و معمولا ار تبلیغات با استفاده از بنر موثر تر است.

هزینه های تبلیغات در اینستاگرام

خوب رسیدیم به مهم ترین بخش راهنمای کامل تبلیغ در اینستاگرام. معمولا هزینه های تبلیغات جزو پر تکرار ترین سوالات هر کسب و کاری می باشد که خوب مسلما این امر طبیعی است. زیرا با افزایش تعرفه تبلیغات کسب و کار ها باید بدانند که چه بودجه ای به این کار را اختصاص دهند. مانند تمامی موارد که در طول سال افزایش قیمت داشته ، تعرفه تبلیغات اینستاگرامی نیز افزایش پیدا کرده است. هزینه های تبلیغات در اینستاگرام به عوامل مختلفی بستگی دارد.

تعرفه تبلیغات پست ، استوری ، استوری ویدیویی با صحبت بلاگر ، استوری با معرفی محصول و…. همگی متفاوت هستند. حتی در برخی از پیج ها شاهد این بودیم که تعرفه تبلیغات صبح و یا شب آن ها متفاوت بوده است. هیچ تعرفه واحدی برای هزینه های تبلیغات اینستاگرامی وجود ندارد برای همین نمی توان عدد دقیقی را بیان کرد. بهترین کار این است که در ابتدا پیج های منتخب با پیج خود را پیدا کرده و سپس از آن ها تعرفه تبلیغات بگیرید. بدین صورت می توانید بودجه خود را برنامه ریزی کرده و تبلیغات پر بازدهی را داشته باشید.

چگونه در اینستاگرام استراتژی تبلیغات طراحی کنیم؟

خوب پس از بررسی موارد بالا میخواهیم برای کسب و کار خود یک استراتژی تبلیغات داشته باشیم باید بدانیم که چگونه برای پیج خود تبلیغ نویسی داشته باشیم تا بیشتریت بازدهی را نسبت به بودجه پرداخت شده دریافت نماییم.

هدفتان را از تبلیغات در اینستاگرام مشخص کنید!

بله تیتر را درست خوانده اید! شما باید هدف مشخصی را از تبلیغات خود داشته باشید و در راستای آن تلاش کنید. تبلیغات بی هدف تنها انرژی و بودجه شما را می گیرد و هیچ صرفه ای برای شما نخواهد داشت. اگر شما بی هدف باشید کاربران و جامعه هدف هم در این بی هدفی سردرگم می شوند اما اگر شما دید بازی از تبلیغات خود داشته باشید کاربران را نیز به این سمت هدایت می کنید. این هدف وابسته به نوع کسب و کارتان می تواند متفاوت باشد. برای مثال عده ای از کسب و کار ها به دنیال فروش محصولات هستند ، برخی دیگر فقط جذب فالوور در اولویت آن ها است. شرکت های نوپا بیشتر قصد دارند برند سازی داشته باشند و….. ما تنها سه هدف از صد ها هدفی که قرار است شما داشته باشیم بیان کردیم. پس هدف گذاری را فراموش نکنید!

پیشنهاد می شود مقاله معرفی درگاه پرداخت برای فروشگاه های اینستاگرامی را مطالعه نمایید.

تعیین بودجه برای تبلیغات

می دانیم که شما برای تبلیغات باید هزینه پرداخت کنید و باید بدانید که این هزینه ها به چه صورتی است و شما باید چه بودجه ای را برای کار اختصاص دهید. بهتر است در همین ابتدای مسیر با توجه به نرخ و تعرفه هایی که از پیج های مختلف گرفتید یک بودجه را کنار بگذارید تا در اواسط مسیر تبلیغات شما به علت نداشتن بودجه کافی عقب نیفتد.

داشتن استراتژی زمان بندی برای تبلیغات

نکته بعدی این است که شما برای تبلیغات خود باید زمان بندی مشخصی داشته باشید. می دانیم استراتژی زمانی بازدهی دارد که روی اصول و نظم انجام شود. بنابراین حتما استراتژی زمان بندی خوبی داشته باشید و از قبل با تمامی پیج های مربوط صحبت کرده و تبلیغات خود را رزرو نمایید.

پیدا کردن پیج های مناسب برای تبلیغات!

در مراحل بعدی باید بتوانید پیج مناسب برای تبلیغات خود انتخاب نمایید. این پیج ها باید از نظر محتوایی به محتوای شما نزدیک باشند و همچنین نرخ تعامل بالایی داشته باشند. حالا در ادامه مراحل بررسی پیج خوب برای تبلیغات را به تفکیک بیان می کنیم.

محتوای تبلیغاتی خود را آماده نمایید!

خوب شما برای تبلیغات نیاز به محتوا دارید ، باید بتوانید یک محتوای کاربر پسند با بازدهی بالا طراحی نمایید. این محتوا می تواند به صورت بنر و یا یک تیزر کوتاه باشد. به هر حال فرقی ندارد چه بنری را انتخاب می کنید مهم این است که بتوانید محتوایی را تولید کنید تا بازدهی بالایی داشته باشد. به این نکته توجه نمایید که اگر در تولید محتوا ضعیف عمل کنید قطعا تمامی زحمات مرحله بالاتر شما بی نتیجه خواهد بود و بازدهی مطلوبی را نمی گیرید. برای این کار حتما با یک کارشناس شبکه های اجتماعی صحبت کنید و از تجربیات وی در این زمینه استفاده نمایید.

راهنمای کامل پیدا کردن پیج مناسب برای تبلیغ در اینستاگرام

خوب تا اینجای مسیر به خوبی در مورد راهنمای کامل تبلیغ در اینستاگرام صحبت کردیم و حالا به بخش مهم یعنی تشخیص پیج خوب از بعد برای تبلیغات می پردازیم که حتما باید این موارد را در نظر بگیرید.

پیج هم موضوع را پیدا کنید!

یکی از دلایلی که تبلیغات اکثر کسب و کار ها با شکست روبرو می شود این است که اکثرا تبلیغات خود را به پیج هایی می دهند که از نظر محتوا اصلا شبیه نیستند و برای فالوور ها جذاب نیست. برای مثال شما یک پیج مشاور کنکور و پکیج های درسی هستید و به همین منظور باید پیج هایی را انتخاب کنید تا از نظر محتوایی نزدیک شما باشد زیرا شما قرار است مخاطبین آن پیج مورد نظر را به صفحه خود دعوت نمایید. برای مثال پیج یک بیوتی بلاگر مسلما بازدهی دلخواه را برای شما به همراه نخواهد داشت. پس حتما سعی کنید بلاگر ها و پیج های معمولای مرتبط را پیدا نمایید تا بیشترین بازدهی را از بودجه خود دریافت نمایید.

تعداد تبلیغات منتشر شده!

سعی کنید پیج شخص مورد نظر را از لحاظ تبلیغات هم بررسی نمایید. معمولا پیج هایی که دائما در حال تبلیغ محصول هستند و روزانه تعداد زیادی تبلیغ دارند برای کاربر جذاب نیستند و بازدهی بالایی هم ندارند و بر عکس برخی از پیج ها هستند که تبلیغات در آن ها به ندرت انجام می شود که معمولا این پیج ها هم برای تبلیغات بازدهی بالایی را ندارند.

تبلیغات اینستاگرامی

نرخ تعامل پیج را بررسی نمایید!

هیچ موقع برای تبلیغ دادن گول فالور های یک پیج را نخورید که متاسفانه در برخی از پیج ها به وفور با فالوور های فیک روبرو هستیم. برای تشخیص این مورد می توانید تعداد لیک ، تعداد کامنت ، تعداد بازدید ویدیو ها در پیج را مشاهده نمایید و نسبت آن را با فالور ها بررسی کرده تا بتوانید از صحت سالم بودن فالوور های یک پیج اطمینان داشته باشید.

به این نکته توجه داشته باشید که پس از تبلیغات کار شما پایان نیافته است و تازه شما ابتدای مسر هستید. شما یکسری مخاطب جذب کرده اید که باید به قول خود وفادار باشید و با تولید محتوای حرفه ای این کاربران را نزد خود نگه دارید. تمامی این فالورر ها برای شما ارزشمند هستند زیرا بابت بدست آوردن آن ها هزینه کرده اید پس باید بتوانید این افراد را حفظ و به مشتری بالفعل خود تبدیل کنید و در نهایت این افراد را تا انتهای قیف فروش پیش ببرید. اگر آشنایی با قیف فروش ندارید در ادامه به خلاصه ای از مفهوم آن می پردازیم که باید حتما برای یافتن مشتری های وفادار یک قیف فروش سالمی را برای خود ایجاد نمایید.

مرحله اول قیف فروش آگاهی از برند نام دارد. شما باید با بازاریابی محتوا ، به جامعه هدف مرتبط با کسب و کار برند خود را معرفی کنید. مرحله اول قیف مرحله ریزش شماست در این قسمت شما شاهد ریزش زیادی خواهید بود. پس جای نگرانی نیست ، مرحله بعدی جذب مخاطب نام دارد. افرادی که در این مرحله کنار شما هستند اگر روش های اصولی بازاریابی داشته باشید می توانید همگی را به مشتری بالفعل تبدیل کنید. اگر این افراد از شما خرید انجام دهند وارد مرحله جذب مشتری می شود. مرحله بعدی ریتنشن مارکتینگ است یعنی کاربر در یک فاصله زمانی دوباره از شما خرید انجام دهد. مرحله بعدی وفاداری گفته می شود. در این قسمت مشتری کسب و کار شما را درک کرده و شما را به عنوان یک برندی که برایش مفید هستید در نظر دارد.

سخن آخر :

سعی کرده ایم به طور کامل و مفصل راجب به راهنمای کامل تبلیغ در اینستاگرام صحبت کنیم. حتما توصیه می شود برای رشد کسب و کار خود از تبلیغات اینستاگرامی استفاده نمایید ولی دقت داشته باشید که تبلیغات هدفمندی را تجربه نمایید و حتما بازخورد هر تبلیغ را یادداشت نمایید تا در انتها بتوانید نتیجه بهتری را کسب نمایید. اگر داشن کافی در این زمینه ندارید آموزش اینستاگرام فوق حرفه ای محسن حبیبی راد را از دست ندهید. اگر در زمنیه تبلیغات در اینستاگرام تجربه ای دارید لطفا در قسمت کامنت با دوستان برتر آموزی به اشتراک بگذارید.

نویسنده : تارا محمدزاده

تارا محمدزاده هستم کارشناس رشته علوم کامپیوتر. در زمینه سئو ، تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ فعالیت میکنم. خوشحالم که از نوشته های من استفاده می کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.