هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
کسب و کار اینترنتی چیست

کسب و کار اینترنتی چیست؟ آموزش کسب و کار اینترنتی در 2022

1400/10/19

اگر اغراق نکنیم، کسب و کارهای اینترنتی مزایای بسیار بیشتری به داشتن یک کسب و کار سنتی دارند. ایجاد یک کسب و کار اینترنتی، به مراتب دردسرهای کمتری نسبت به کسب و کارهای سنتی داشته و شما را از بسیاری از مشکلات روزمره داشتن یک کسب و کار اینترنتی سنتی خلاص می کند. از سوی دیگر اهمیت کسب و کارهای اینترنتی در سراسر جهان هر روز بیشتر از دیروز می شود چون بسیاری از هزینه و کارهای اضافی را حذف می کند. اگر شما هم به دنبال ایجاد یک کسب و کار اینترنتی در خانه و کسب درآمد تضمینی از اینترنت هستید با ما همراه باشید تا در مورد این نوع کسب و کار جذاب، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بسیاری از مردم بر این باورند که کسب درآمد از اینترنت، امری آسان و بدون دردسر است. اما لازم است بدانید که این طور نیست. برای اینکه در  ایجاد یک کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت موفق شوید باید بیشتر از آن چیز که فکر می کنید تلاش کنید.

این دیدگاه که با داشتن یک سایت یا کانال تلگرامی می توان پول پارو کرد، باعث می شود تا بسیاری از کسانی که به دنبال این نوع کسب درآمد هستند، در اواسط راه خسته شده و همه چیز را کنار بگذارند. پس قبل از شروع این تفکر را مغزتان فراری داده و بدانید لازمه ایجاد یک کسب و کار اینترنتی موفق و کسب درآمد از اینترنت، داشتن تخصص بالا و مطالعه همیشگی در حوزه بازاریابی اینترنتی است.

امروزه بازار کسب درآمد از اینترنت داغ داغ است و همه سعی دارند تا به اشکال گوناگون از آن درآمد کسب کنند. کسب و کارهای اینترنتی انواع مختلفی دارند که کسب درآمد از آنها نیز، متفاوت است. ما در این مقاله به بررسی انواع کسب و کار اینترنتی خواهیم پرداخت و بهترین مدلهای کسب درآمد از اینترنت را معرفی خواهیم کرد. اینترنت بازاری نوین و بکر است که در صورت تلاش و بهره وری درست از آن، می توانید به درآمدی مناسب و پایدار دست پیدا کنید.

کسب و کار اینترنتی چیست

کسب و کار اینترنتی چیست؟

می توان گفت که کار اینترنتی نوعی سرمایه گذاری متمرکز بر بازار آنلاین است. از مزایای یک کسب و کار اینترنتی می توان به عدم نیاز به سرمایه های زیاد، دردسرهای کم و قابل ایجاد بودن توسط هر فردی (زن و مرد، پیر و جوان، تحصیلات بالا و تحصیلات کم) اشاره کرد.

برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی تلاش و انگیزه کافی برای ادامه راه کافی است. البته کسب و کار اینترنتی می تواند با سرمایه گذاری علمی و مالی بیشتر در ادامه، رشد بیشتری را تجربه کند و در این مسیر همه چیز به خود شما بر می گردد. اما چیزی که مسلم است این است که شما با راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی، در واقع یک کارخانه کسب درآمد تضمینی از اینترنت به راه می اندازید و بدون اغراق اگر خوب تلاش کنید، موفق خواهید شد.

کسب درآمد از اینترنت چیست؟

در دنیای کنونی نام اینترنت و کلمات کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد تضمینی از اینترنت بسیار زیاد به گوشمان می خورد. همه در مورد این موضوع صحبت می کنند و هر کس سعی دارد به نوبه خود، از این بازار سهمی داشته باشد. کسب درآمد از اینترنت به درآمدی گفته می شود که در بستر اینترنت، در خانه یا محل کار و با یک کامپیوتر یا گوشی متصل به اینترنت به دست می آید. روش های کسب درآمد از اینترنت بسیار گوناگون است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. از رایج ترین مدلهای کسب درآمد از اینترنت می توان به فروش محصولات یا خدمات، مشارکت در فروش، فروش عضویت ویژه و فروش مکان های تبلیغاتی اشاره کرد.

کسب درآمد از اینترنت چگونه است؟

کسب درآمد از اینترنت با دسترسی به کامپیوتر یا گوشی های هوشمند، تلاش و انگیزه صورت می پذیرد. سوال کسب درآمد از اینترنت چگونه است؟ ورد زبان افراد زیادی است و همه دوست دارند تا با انجام کارهایی کم، درآمدی پایدار و بالا داشته باشند. اما امروزه دیگر مثل گذشته پای یکی دو کسب و کار اینترنتی کوچک که سعی دارند بزرگ شوند در میان نیست! الآن و در این لحظه، شرکت ها و کسب و کارهای بسیار زیادی با قدرت و رقابت بسیار بالا، در این حوزه فعالیت دارند. برای کسب پیروزی هر چه بزرگتر در میدان کسب و کار اینترنتی می بایست صبر و حوصله به خرج داد و انگیزه کافی برای ادامه راه داشته باشید.

کسب و کار اینترنتی چیست

کسب درآمد از اینترنت

مطمئن باشید کسب درآمد از اینترنت واقعیت دارد اما حرف های عده ای که قصد فروش محصولات خود را دارند واقعیت ندارد. برای کسب درآمد از اینترنت باید تلاش کرد و به قولی بی خوابی کشید. بدون رنج هیچ گنجی میسر نخواهد شد و این در گذر زمان ثابت شده است. بسیاری بر این باورند که کسب درآمد از اینترنت چیزی غیر واقعی است یا راه اندازی کسب و کار اینترنتی، اگر هم واقعی است بسیار راحت است.

در حالی که به این شکل نیست. برای موفقیت و بهتر شدن اوضاع، گاهی اوقات لازم است از تفریحات و استراحت خود زده و پای کار بنشینید و گاهی هم باید برای جبران شکست ها و اشتباهات غرامت بپردازید. در کسب و کار اینترنتی هم موفقیت وجود دارد و هم شکست! البته همه چیز به شما بر می گردد. برای کسب درآمد تضمینی از اینترنت، باید روی خودتان سرمایه گذاری کنید.

در طول گذر زمان، افراد بسیار زیادی بوده اند که با تلاش های خود و مدارا و حمایت اطرافیان موفق شده اند (هر چند اگر به لحاظ جسمی ظاهری یا روحی روانی در اوضاع مناسبی نبوده باشند که البته مطمئناً آن شاید در ظاهر معلولیت باشد و در باطن به میزان انگیزه افراد، مایع پیشرفت است) و افراد بسیار بیشتری به خاطر سهل انگاری، تنبلی یا ناسازگاری اطرافیانشان شکست خورده اند.

البته این را نیز مدنظر داشته باشید که قرار نیست زیاد به رفتارهای حمایت کننده یا زننده اطرافیان دل بسپرید؛ هر چند که همراهی آنان خوب است. اما در کل کسی در حوزه کسب و کار اینترنتی به درآمد می رسد که کلیه جوانب را بررسی کرده و در حین راه خودش را نبازد. همواره امید و انگیزه داشته باشد و تلاش و امید به خدا را فراموش نکند. این فرمول سری کسب درآمد واقعی از اینترنت است.

چرا کار اینترنتی، گزینه ای مناسب برای کسب درآمد تضمینی است؟

بدون نیاز به سرمایه: برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی نیازی به داشتن سرمایه های آن چنانی نیست. درست برعکس کسب و کارهای سنتی! دیگر زمان اجاره یا خرید مکان، انبار اجناس، خاک خوری موجودی، حقوق کارمندان و پول قبض آب و گاز و برق به اتمام رسیده است. در عصر دیجیتال، شما برای شروع به هیچ چیز اینترنت و تخصص نیاز ندارید.

دسترسی همیشگی: با راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی، تمامی افراد جامعه در هر ساعتی در شبانه روز، حتی هنگامیکه شما پشت کامپیوتر یا گوشی خود نیستید، یا در حال استراحت، سفر یا گردش هستید به کسب و کار شما دسترسی داشته و می توانند کالا یا خدمات مورد نظر خود را پس از واریر وجه دریافت نمایند.

قابل شروع از صفر: برای اینکه در عرصه راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق شوید لازم نیست از قبل توشه ای داشته باشید. برای این کار می توانید نه تنها از صفر و بلکه از زیر صفر شروع کنید. اگر خوب کار کنید، مطمئناً درآمدتان به حدی غیر قابل تصور در اکنون خواهد رسید.

استفاده از وسایل معمولی و دم دست: برای ایجاد کسب و کار اینترنتی نیازی به خرید دستگاه های چند ده میلیونی یا چند صد میلیونی و پرداخت مبالغ سنگین در ازای دریافت امکانات شروع ندارید. یک سایت و شبکه های اجتماعی را راه اندازی می کنید و تمام! با استفاده از معجزه بازاریابی اینترنتی همه چیز به گونه ای غیر قابل تصور بهتر از قبل می شود. برای شروع تنها اینترنت و کامپیوتر یا گوشی هوشمند لازم است و نه دستگاه های گران قیمت.

قابل شروع برای انواع حیطه های کاری: برای جناب اینترنت مهم نیست که شما مکانیک هستید، در کشاورزی مهارت دارید یا متخصص زیست شناسی جانوران هستید. می توانید کسب و کار اینترنتی خود را در هر حوزه ای که مشغول فعالیت هستید، راه اندازی کنید.

بازدهی مناسب: به جرئت می توان گفت پتانسیل درآمدزایی کمتر کسب و کاری به اندازه ایجاد یک کسب و کار اینترنتی است. چرا که از سویی بسیاری از هزینه ها، رفت و آمد ها و مشکلات را حل می کند و از سوی دیگر، اگر تلاش و حوصله به خرج بدهید پس از مدت کوتاه 6 ماه تا یک سال به درآمدی قابل توجه و پایدار خواهد رسید.

انواع کسب درآمد اینترنتی

پول در آوردن از اینترنت به کمک ایجاد کسب و کار اینترنتی، از راه های مختلفی انجام می گیرد. فضای اینترنت آنقدر بزرگ است که می توانید کسب و کار اینترنتی خودتان را با کمترین سرمایه و وسایل شروع کرده و آن را گسترش و توسعه دهید. ما در ادامه برای شما انواع مدلهای کسب درآمد از اینترنت را توضیح خواهیم داد.

کسب درآمد از طریق سایت

ساخت سایت بهترین گزینه برای ساخت کسب و کار اینترنتی است. اگر می پرسید چرا؟ دلیلش واضح است. داشتن یک سایت شما را از استرس مهاجرت کاربران از شبکه های اجتماعی، فیلترینگ و سایر دغدغه ها بی نیاز می کند. کسب و کارهای اینترنتی زیادی بوده اند که از طریق شبکه های اجتماعی به کار خود ادامه می دادند اما به دلیل فیلتر شدن شبکه اجتماعی مورد استفاده آنها همه چیز نابود شد یا حداقل از چیزی که بود بدتر شد؛ همچنین با داشتن یک سایت همه چیز تحت کنترل شماست و می توانید به راحتی هر چه تمام تر امکاناتی را به آن حذف کرده و یا به آن اضافه کنید.

ما در ادامه به توضیح در مورد مدل های رایج کسب و کار اینترنتی می پردازیم. ایده های کسب و کار اینترنتی بسیار متنوعی برای ساخت کسب و کار از طریق سایت و کسب درآمد از آن وجود دارد که ما آنها را در این مقاله معرفی می کنیم.

به راه انداختن کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از سایت شیوه های گوناگونی دارد که از بارزترین آنها می توان به ایجاد فروشگاه اینترنتی، خبری و محتوایی، شخصی و خدمات دهی آنلاین اشاره کرد که مدل کسب درآمد از هر کدام متفاوت است.

درگاه پرداخت

اگر می خواهید کسب و کار اینترنتی خود را از طریق وب سایت راه اندازی کنید، باید درگاه پرداخت آنلاین بگیرید. درگاه های پرداخت به دو نوع درگاه پرداخت مستقیم و واسط تقسیم می شوند. درگاه های پرداخت مستقیم، نیازمند دارا بودن گواهی ها و مجوزاتی (همچون ای-نماد) از سوی کسب و کار شما می باشند؛ به جز آن می بایست در بانک مورد نظر به صورت حضوری فرمها و تعهداتی را پر کنید. اما درگاه های پرداخت واسط دردسرهای کمتری داشته و به مجوزهای کمتری نیازمند هستند.

با یک جستجوی ساده می توانید سایت های زیادی را بیابید که خدمات ارائه درگاه پرداخت اینترنتی واسط را ارائه می کنند. البته بابت مطمئن بودن کارکرد آن ها نگران نباشید چون اگر کار آنها غیرقانونی باشد، فیلتر می شوند. اما اگر به دنبال یک در پرداخت واسط خوب و مناسب برای کسب و کار اینترنتی خودتان هستید، ما زرین پال را به شما پیشنهاد می دهیم

کسب درآمد از اینترنت با اپلیکیشن

اپلیکیشن ها بخشی از زندگی ما هستند کمتر کسی در دنیای امروز زندگی می کند ولی از اپلیکیشن ها استفاده نمی کند یا کاربرد آن ها را نمی داند. اپلیکیشن های بسیار متنوعی وجود دارد که هر کدام کارایی مخصوص به خودشان را دارند.

بعضی ها برای انجام کارهای روزمره استفاده می شوند و بعضی دیگر برای دسترسی سریع تر به خدمات آنلاین یک شرکت استفاده می شوند؛ برخی دیگر برای بازی و گروهی نیز برای امر ارتباطات و تبادل پیام یا اشتراک انواع پست مورد استفاده قرار می گیرند که به آن ها شبکه های اجتماعی می گوییم و همینطور کارایی و دسته بندی های اپلیکیشن ها بر روی سیستم عامل های مختلف گسترده می شود.

اما نکته مهمی که وجود دارد، این است که هر کدام از این اپلیکیشن ها به گونه ای درآمد خود را از اینترنت با فروش کالا یا خدمات خود و نمایش تبلیغات کسب و تضمین می کنند. با توجه به دغدغه های فراوان کاربران، شما هم می توانید از طریق آن ها، کسب و کار اینترنتی خود را آغاز کرده و به کسب درآمد از اینترنت بپردازید.

کسب درآمد از اینترنت توسط اپ طراحی شما: در این روش شما می بایستی با استفاده از دانش خود و با تحقیق بر روی مشکلات و دغدغه های مردم اقدام به تولید و انتشار اپلیکیشن اختصاصی خود در انواع دسته بندی خرید و فروش محصولات، ارائه خدمات یا انواع برنامه های محتوایی که کسب درآمد اصلی آن ها از طریق تبلیغات است، در انواع مارکت ها، به ایجاد یک کسب و کار اینترنتی پرداخته و کسب درآمد کنید.

کسب درآمد از اینترنت توسط سایر اپلیکیشن ها: اپلیکیشن های بسیار زیادی وجود دارند که می توانید با عضویت در آن ها به کسب درآمد مستقیم یا غیر مستقیم بپردازید. برای مثال می توانید با عضویت در سرویس های تاکسی آنلاین همچون اسنپ یا ماکسیم به درآمد برسید یا با فروش کالاهای غیر ضروری خود در دیوار و شیپور کسب درآمد کنید. این اپلیکشن ها برای معرفی خدمات و انواع اطلاع رسانی های فروش مناسب هستند. یک ایده جالب برای استفاده از دیوار یا شیپور به منظور کسب درآمد این است که کلکسیونی از انواع وسایل یا کالاها را جمع آوری کرده و در این اپلیکیشن ها به فروش برسانید.

کسب درآمد از اینترنت توسط اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی: شبکه های اجتماعی فوق العاده هستند! با استفاده از آن ها می توانید با مخاطبین خود ارتباط و تعامل برقرار کنید، به تبلیغ یا معرفی محصولات و خدمات خود بپردازید و یا حتی آن ها را به صورت مستقیم به فروش برسانید. این اپ ها گزینه هایی ایده آل برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستند. البته کارایی این اپلیکیشن ها بیشتر به دلیل ایجاد انواع ارتباطات است و اگر بتوانید با دوستان و مخاطبین خود، تعامل برقرار کنید می توانید با تبلیغ و معرفی خود و کسب و کار یا محصولات و خدمات تان، به کسب درآمد بپردازید.

کسب درآمد از اینترنت توسط اینستاگرام

اینستاگرام شبکه اجتماعی بسیار قدرتمندی است که به لطف امکانات فراوانش، هواداران زیادی به دست آورده است. اینستاگرام بستری مناسب برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی توسط کسانی است که قصد دارند بدون هزینه و حوصله به خرج دادن، از اینترنت پول در بیاورند.

اینستاگرام منبعی بکر برای کسانی است که محصول یا خدماتی را برای عرضه به عموم آماده کرده اند. همچنین اگر شما ایده جذابی برای تولید محتوا دارید می توانید با تولید محتوای جذاب و خوب به جذب فالوورهای اینستاگرامی پرداخته و تبدیل به یک اینفلوئنسر (فرد تاثیرگذار) در اینستاگرام شوید و با دریافت پیشنهادات تبلیغ درآمد کسب کنید. انسان های زیادی با ایده ها و استعدادهای متفاوت، یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کرده و قشر بزرگی از کاربران را جذب کرده و از روش های مختلف پول در می آورند.

کسب درآمد از اینترنت توسط تلگرام

تلگرام نیز یک شبکه اجتماعی (بهتر است بگوییم پیام رسان) در خور توجه است که امکانات زیادی از جمله ایجاد کانال و سوپر گروه را به کاربران خود ارائه می دهد. اگر فکر می کنید ایده بکری دارید می توانید کانال تلگرامی خود را راه اندازی کرده و با تولید محتوای مستمر و جذاب کاربران را مجذوب کانال خود کنید. از آن پس می توانید با دریافت پیشنهادات تبلیغ، فروش محصولات و یا همکاری در فروش، کسب و کار اینترنتی خود را ایجاد کرده و از این پیام رسان کاربردی کسب درآمد کنید.

کسب درآمد از اینترنت بدون سایت

اگر نمی خواهید کارتان را با یک سایت شروع کنید هم زیاد مشکلی ندارد. می توانید با راه اندازی صفحات خود در شبکه های اجتماعی محبوب، به فروش و بازاریابی انواع کالا پرداخته یا به معرفی خدمات کسب و کار خود بپردازید. نکته ای که وجود دارد، تمرکز بر خاص بودن است.

اگر در تمام شبکه هایی که فعالیت می کنید، رفتارها و محتوایی منحصر به فرد تولید کرده و با مخاطبین خود در ارتباط باشید، این کار زیاد سخت نیست. افراد بسیار زیادی وجود دارند که سایت ندارند اما درآمدی قابل توجه و بالا کسب می کنند. البته کسب درآمد از طریق روش هایی به جز سایت تضمینی نیستند.

کسب و کار اینترنتی چیست

دو شیوه مختلف برای راه اندازی

اگر می خواهید با راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود، کسب درآمد از اینترنت را تجربه کنید، به طور کلی راه اندازی کسب و کار به دو شیوه نیازمند تخصص و بدون نیاز به تخصص تقسیم می شوند. در مورد این تقسیم بندی کسب و کار اینترنتی توضیح داده ایم.

نیازمند تخصص

برای شروع انواعی از کسب و کار اینترنتی به تخصص هایی نیاز دارید. این تخصص ها شامل موارد زیر می شود.

برنامه نویسی: CSS . HTML . PHP. ASP.NET . WORDPREES . JAVA SCRIPT . JQUERY . JAV . ANDROID و سایر زبان های نرم افزاری و تحت وب

طراحی: گرافیک . UI . UX

بازاریابی: زیر مجموعه های بازاریابی دیجیتال شامل بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، بازاریابی شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ، تولید محتوا و سایر موضوعات تقسیم می شود.

بدون نیاز به تخصص

برخی دیگر از مدلهای کسب درآمد از اینترنت و راه اندازی کسب و کار های اینترنتی همچون فروشندگی محصولات فیزیکی آماده، زیاد نیاز به داشتن تخصصی حرفه ای ندارد. البته این را نیز باید بدانید، برای شروع یک کسب و کار ایده آل باید متخصص شوید؛ حتی اگر تخصص تان بسیار کم باشد. با مطالعه و انواع تحقیقات می توانید تخصص خود را در زمینه های مختلف افزایش دهید. برای اینکه کسب درآمد تضمینی از اینترنت داشته باشید باید تخصص هایی داشته باشید.

نتیجه گیری

همه روزه با جملات مختلفی همچون کسب درآمد از اینترنت، کسب درآمد اینترنتی، کسب درآمد واقعی از اینترنت، کسب درآمد تضمینی از اینترنت، کسب و کار اینترنتی، کسب و کار اینترنتی مطمئن و امثال این کلمات برخورد می کنیم. اما حقیقت این است که اگر تلاش کنید تمامی کلماتی که می بینید، از جمله کلماتی که ذکر کردیم واقعیت دارد! لازمه ایجاد یک کسب و کار اینترنتی مطمئن و پر سود فریب نخوردن از افراد سودجو، داشتن تلاش و انگیزه و توجه کافی به کسب و کار اینترنتی خودتان است که ایجاد می کنید.

برای اینکه موفق شوید باید به طور مستمر فعالیت کنید و با انواع علم در حوزه کسب و کار اینترنتی آشنا باشید. برای موفقیت لازم نیست خوشبین باشید! بهتر است همه چیز را بدبینانه ترین حالت ممکن ببینید اما در کنار آن تلاش کنید.

اگر در طول کاشت و نگهداری کسب و کار اینترنتی خودتان کوشا باشید، چیزهایی را برداشت می کنید که ارزش زجر و زحمت هایی که کشیده اید را دارد. پس دست از تلاش بر ندارید و سعی کنید به جای اتلاف وقت خود، بر روی کسب و کاری که راه اندازی کرده اید متمرکز شده و برای پیروزی و موفقیت آن نهایت تلاش خود را بکنید؛ فرمول سری موفقیت در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت این است!

نویسنده : بابک حیدریان

بابک حیدریان مهر. دانشجوی کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی، محقق و متخصص SEO & Digital Marketing "زندگی ممکن است پُر از درد و رنج باشد، اما واکنشِ ماست که حرف آخر را می‌زند". فردیش نیچه

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *