هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود | ثبت نام
instagram-stats

آمار اینستاگرام | بیش از 10 آمار فوق العاده جذاب در اینستاگرام جهانی

دسته بندی : اینستاگرام
1400/09/30

اینستاگرام اپلیشکن محبوبی است که همه آن را می شناسیم. اینستاگرام از زمان راه‌ اندازی خود در سال ۲۰۱۰، شاهد یک رشد بی سابقه بوده که تعداد کاربران آن را به ۱ میلیارد کاربر فعال رسانده است. تعداد بالای کاربران اینستاگرام آن را به یکی از ۴ شبکه اجتماعی برتر در جهان تبدیل کرده است. بهتر است تعداد کاربران اینستاگرام را با کاربران فعال اینترنت قیاس کنیم. کم و بیش حدود 4 میلیارد کاربر اینترنت وجود دارد. پس تقریباً یک چهارم کاربران فعال اینترنت جهان هر ماه به اینستاگرام دسترسی دارند. این یعنی اینستاگرام در کنار گوگل و سایت هایی که با یادگیری وردپرس و سئو توانسته اند خود را در چشم مخاطب قرار دهند، بسیار موفق عمل کرده است و در ادامه آمارهایی از این شبکه اجتماعی را بایکدیگر بررسی می کنیم که قطعا شگفت زده خواهید شد. بنابراین تا انتها در سایت برترآموز همراه ما باشید.

برترین آمار اینستاگرام

 • کاربران فعال ماهانه اینستاگرام یا MAU چقدر است؟ ۱ میلیارد کاربر فعال ماهانه در تمامی جهان به اپلیکیشن یا سایت اینستاگرام دسترسی دارند.
 • کاربران فعال روزانه اینستاگرام یا DAU چقدر است؟: 500 میلیون کاربر فعال روزانه در تمامی جهان به اپلیکیشن یا اینستاگرام دسترسی دارند.
 • استفاده از بخش استوری های اینستاگرام در مدت 8 ماه به 500 میلیون نفر در روز رسیده است در حالیکه آمار رقیب اینستاگرام یعنی اسنپ چت روزانه 150 میلیون نفر است.
 • اینستاگرام با 1.386 میلیارد کاربر به عنوان چهارمین شبکه اجتماعی محبوب از نظر تعداد کاربران رتبه بندی شده است. در صدر نتایج، Facebook با 2.85 میلیارد کاربر، YouTube با 2.29 کاربر و WhatsApp با 1.6 میلیارد کاربر قرار دارند.
 • 23.92 درصد از 4.18 میلیارد کاربر فعال اینترنت در گوشی های همراه، به صورت ماهانه از اینستاگرام استفاده دارند، یعنی معادل تعداد افرادی که در اروپا و آمریکای شمالی زندگی می کنند.
 • بر اساس گزارش Ghost Data، حدود 9.5 درصد یا 95 میلیون کاربر اینستاگرام ممکن است ربات‌ های فیک باشند که فقط در سال 2019 1.3 میلیارد دلار خسارت به برندها وارد می‌کنند.
 • اینستاگرام با 180 میلیون کاربر بیشترین محبوبیت را در کشور هند دارد و پس از آن ایالات متحده آمریکا (با 170 میلیون)، برزیل (با 110 میلیون)، اندونزی (با 93 میلیون) و روسیه (با 61 میلیون) قرار دارند.
 • مردم به طور متوسط ​​29 دقیقه از وقت خود در روز را در اینستاگرام صرف می کنند – کاربران زیر 25 سال 32 دقیقه و افراد بالای 25 سال 24 دقیقه وقت می گذارند. البته این مقدار میانگین است و احتمال دارد که یک کاربر روزانه 4 ساعت از اینستاگرام استفاده کند و کاربر دیگر روزانه 5 دقیقه.
 • جالب است بدانید که اینستاگرام در حال حاضر فقط 450 کارمند دارد که به بیش از 1 میلیارد کاربر خدمات ارائه می کنند. در مقایسه با شرکت مادر، یعنی فیس بوک که 58000 کارمند برای 2.9 میلیارد کاربر خود دارد آمار واقعا متفاوت و جالب هستند.
 • کریستیانو رونالدو صاحب بزرگ ترین اکانت اینفلوئنسری با بیشترین تعداد فالوور است که با نزدیک به 340 میلیون کاربر 33.9 درصد از کل کاربران فعال ماهانه اینستاگرام را از آن خود کرده است.

آمار اینستاگرام در ایران

خوب است نیم نگاهی هم به آمار اینستاگرام در ایران داشته باشیم.

بیش از 30 میلیون کاربر اینستاگرام در ایران وجود دارد که معادل 25.5 درصد از کل جمعیت ایران است. همچنین میزان استفاده ایرانی ها از اینستاگرام از میانگین جهانی بالاتر بوده و به صورت حدودی ایرانی ها، بین 54 دقیقه تا 3 ساعت از وقت خود را (میانگین) صرف اینستاگرام می کنند. پتانسیل تجاری اینستاگرام در ایران موجب شده که افراد زیادی به اینستاگرام به دید یک پلتفرم برای بیزنس نگاه کنند. در مقاله اصول بازاریابی در اینستاگرام نکاتی گفتیم که فروش شما را افزایش می دهد و همچنین در صفحه مربوط به دوره آموزش اینستاگرام، از صفر تا صد موارد مربوط به بازاریابی، جذب مخاطب و فروش محصول و خدمات به صورت کامل بررسی شده است.

چند نفر از اینستاگرام استفاده می کنند؟ کاربران ماهانه (MAU) در مقابل کاربران روزانه (DAU)

شبکه‌های اجتماعی معمولاً به صورت ماهانه و روزانه بر اساس تعداد کاربران فعال رتبه‌بندی و اندازه‌گیری می‌شوند. از دو مخفف

MAU و DAU در آمار اینستاگرام و سایر آمارهای اینترنتی زیاد استفاده می شود که ابتدا معانی آن ها را توضیح می دهیم و سپس به سراغ اصل موضوع می رویم.MAU مخفف Monthly active users یا کاربران فعال ماهانه و DAU مخفف Daily active users به معانی کاربران فعال روزانه گفته می شود.

تعریف کاربران فعال ماهانه (MAU): کاربرانی هستند که در اینستاگرام یا هر پلتفرم دیگری ثبت نام کرده و وارد سیستم شده اند و طی یک بازه 30 روزه از تاریخی مشخص، از برنامه یا وب اپلیکشن اینستاگرام بازدید می کنند.

تعریف کاربران فعال روزانه (DAU): کاربرانی هستند که در اینستاگرام یا هر پلتفرم دیگری ثبت نام کرده اند و وارد سیستم شده اند و هر روز از برنامه یا وب اپلیکیشن اینستاگرام بازدید می کنند.

طبق آخرین گزارش هایی که از متا شرکت مادر اینستاگرام (قبلا نام شرکت مادر فیسبوک بود و به تازگی به متا تغییر نام داده است)، منتشر شده، تعداد کاربران مشخص فعلی اینستاگرام ۱ میلیارد کاربر فعال ماهانه (MAU) و ۵۰۰ میلیون کاربر روزانه (DAU) است.

تعداد کاربران فعال ماهانه اینستاگرام (MAU)

آخرین گزارش رسمی از متا، تایید کرد که تعداد کاربران در اینستاگرام در حال حاضر بیش از 1 میلیارد اکانت فعال ماهانه است که حدود 200 میلیون افزایش در 9 ماه تجربه کرده است.

آمارهای کلیدی:

 • در حال حاضر چند کشور هستند که بیشترین تعداد مخاطبان تبلیغات درون برنامه اینستاگرام را دارند. اولین کشور هند با 180 میلیون نفر و پس از آن آمریکا با 170 میلیون و برزیل با 110 میلیون قرار دارد. تبلیغات اینستاگرام در ایران، به دلیل تحریمات (مثل همه تحریم های دیگر) فعال نیست.
 • 28.88 درصد از 4.8 میلیارد کاربر فعال اینترنت در جهان به طور منظم از اینستاگرام بازدید دارند.
 • 26.3 درصد از 5.27 میلیارد کاربر فعال تلفن همراه در جهان از اینستاگرام استفاده می کنند.
 • 30.94 درصد از 4.48 میلیارد کاربر فعال شبکه های اجتماعی در جهان به طور منظم از اینستاگرام استفاده دارند.
 • 17.54 درصد از جمعیت 7.9 میلیاردی جهان به صورت ماهانه از اینستاگرام استفاده می کنند.
 • تعداد کاربران ماهانه اینستاگرام با مجموع کل جمعیت اروپا و آمریکای شمالی برابر است.

آمار اینستاگرام

اطلاعات کاربران اینستاگرام

در ادامه اطلاعاتی کاربردی در مورد کاربران اینستاگرام به دست می آوریم.

سن کاربران اینستاگرام چقدر است؟

 • افراد 18 تا 29 سال: 59 درصد از کاربران اینستاگرام را تشکیل می دهند.
 • افراد 30 تا 49 سال: 33 درصد از کاربران اینستاگرام را تشکیل می دهند.
 • افراد 50 تا 64 سال: 18 درصد از کاربران اینستاگرام را تشکیل می دهند.
 • افراد بالاتر از 65 سال: 8 درصد از کاربران اینستاگرام را تشکیل می دهند.

آمار اینستاگرام: جنسیت کاربران اینستاگرام

در ادامه آمار، بهتر است از جنسیت کاربران اینستاگرام نیز مطلع شویم.

جمعیت شناسی کاربران اینستاگرام بر اساس جنسیت

زنان بیشتر از مردان از اینستاگرام استفاده می کنند. با این حال، کاربران بر اساس جنسیت به طور مساوی تقسیم می شوند و تقریبا هم زنان و مردان به صورت مساوی از اینستاگرام استفاده می کنند. البته اینستاگرام مکان بهتری برای فعالیت بر روی حوزه های کاری مربوط به بانوان است. در ادامه آمار را می بینیم.

 • در سطح جهانی: 51.4 درصد از زنان و 48.6 درصد از مردان از این برنامه استفاده می کنند.
 • در ایالات متحده: طبق یک مطالعه روی بزرگسالان آمریکایی، 36٪ از مردان و 44٪ از زنان از این برنامه استفاده می کنند.
 • در ایران: طبق آمار و احتمال حدود 55 درصد از کاربران اینستاگرام در ایران بانوان و حدود 45 درصد آن ها آقایان هستند.

به صورت کلی 56.3٪ از کاربران اینستاگرام را بانوان تشکیل می دهند و 43.7٪ آنها آقایان هستند. 43 درصد از کاربران آمریکایی اینستاگرام نیز خانم ها هستند. در تمام دنیا بانوان سهم بیشتری را از تعداد کاربران اینستاگرام به خود اختصاص داده اند (و این آمار در ایران هم صدق می کند چون مطابق آمار نسبی، تعداد بانوان بیشتری نسبت به آقایان در اینستاگرام ایران فعال هستند) در ادامه و پس از آمریکا، کشور برزیل در رده دوم از نظر کاربران زن قرار دارد. این کشور دارای بیشترین تعداد کاربر در اینستاگرام در آمریکای لاتین و دومین کشور از نظر کاربران در جهان است.

تحصیلات کاربران اینستاگرام

سطح تحصیلات کاربران اینستاگرام در سال 2019 به شرح زیر است:

 • 27 درصد دارای مدرک دبیرستانی یا کمتر
 • 37 درصد دانشجو
 • دارای مدرک دانشگاهی 33 درصد

لازم به ذکر است که آمار جدیدتری از تحصیلات کاربران اینستاگرام پیدا نکردیم.

آمار اینستاگرام: گذشته درخشان اینستاگرام

پس از اینکه سازندگان اینستاگرام یعنی کوین سیستروم و مایک کریگر اینستاگرام را در 6 اکتبر 2010 راه اندازی کردند، در عرض یک هفته 100000 کاربر جذب کرد! تنها در 67 روز اینستاگرام توانست به 1 میلیون کاربر ماهانه برسد و تا فوریه 2011، سرمایه‌ گذاری بر روی اینستاگرام از سوی سرمایه‌ گذاران باعث شد که ارزش این اپلیکیشن به 25 میلیون دلار برسد.

یک سال طول کشید تا اینستاگرام به 10 میلیون ماهانه برسد. ابتدا اینستاگرام فقط بر روی بستر اندروید فعال بود سپس با راه اندازی برای گوشی های آیفون توانست به 30 میلیون کاربر فعال ماهانه پس از 24 ماه از تاریخ انتشار اولیه برسد. در همان مواقع بود که فیسبوک این شبکه اجتماعی را خریداری کرد.

آمار جالب در گذشته اینستاگرام به صورت ماهانه:

 • فوریه 2013: اینستاگرام به 100 میلیون کاربر ماهانه رسید.
 • ژوئن 2016: اینستاگرام به 500 میلیون کاربر ماهانه رسید.
 • ژوئن 2018: اینستاگرام به 1 میلیارد کاربر ماهانه رسید.

در مرحله بعد، بیایید ببینیم چه تعداد از آن کاربران ماهانه روزانه به برنامه اشتراک عکس دسترسی دارند.

آمار اینستاگرام: تعداد کاربران اینستاگرام به صورت انفجاری رشد کرده است.

وقتی به تعداد افرادی که از زمان شروع کار اینستاگرام به صورت روزانه از آن استفاده می‌کنند نگاه می‌کنیم واضح است امکانات و ویژگی های زیادی که اینستاگرام در طی سالیان گذشته به آن اضافه کرده است موجب شده تا کاربران بیشتری جذب کرده و زمان حضور کاربران در اینستاگرام افزایش یابد.

برای مثال در اکتبر 2016، اینستاگرام 550 میلیون کاربر ماهانه داشت که تنها 100 میلیون کاربر به صورت روزانه از آن استفاده داشتند، به این معنی که فقط حدود 18 درصد از کاربران، هر روز به برنامه سر می زدند. اما اگر به امروز برگردیم می بینم که بیش از 50٪ از کاربران ماهانه به دلیل برخی از ویژگی های قابل توجه که ویژگی های بیشتری در اختیار کاربران قرار می دهند، به صورت روزانه با اینستاگرام تعامل دارند.

 • استوری اینستاگرام: می توانید عکس و ویدئوهای زیبایی را با استفاده از فیلترها و امکانات ویرایش و متنی اینستاگرام ساخته و منتشر کنید. استوری ها 24 ساعت باقی می مانند.
 • IGTV: می توانید ویدیوهای طولانی تر ارسال کنید و محدودیت های قبلی که می شد فقط ویدئوهای کوتاه نهایتا چند دقیقه ای ارسال کرد را ندارید. می توانید با مطالعه مقاله آموزش IGTV اینستاگرام دانش خود را در این ابزار اینستاگرامی بالا ببرید.
 • Live: می توانید به طور زنده برای فالوورهای خود ویدئوی زنده برگزار کنید و آن ها می توانند همزمان نظرشان را کامنت کنند.
 • ترجمه فوری: توانایی ترجمه نظرات، کپشن ها، پروفایل ها و به تازگی استوری ها به گسترش و محبوبیت آن ها در جاهای انگلیسی زبان کمک کرد.
 • Reels: می توانید ویدیوهای سرگرم کننده 15 ثانیه ای ایجاد کنید. اینستاگرام برای رقابت با TikTok این امکان را افزوده است.

آمار اینستاگرام

استوری های اینستاگرام و رشد آن ها

در 2 آگوست 2016، اینستاگرام ویژگی جدید یعنی استوری را منتشر کرد. اینستاگرام به کاربران خود امکان ارسال محتواهای 1080 * 1920 در قالب ویدئو و عکس 24 ساعته ای را ارائه می دهد که مانند اسنپ چت ناپدید می شوند. در اکتبر 2016 و دو ماه پس از انتشار ویژگی استوری، اینستاگرام 100 میلیون کاربر داشت که به صورت روزانه استوری می گذاشتند.

فیسبوک قبلی یا متای کنونی در اضافه کردن ابزارهای جدید به پلتفرم های خود کاملا منعطف است و می داند که برای رشد به آن ها احتیاج دارد. هشت ماه پس از راه اندازی، مشخص شد که استوری های اینستاگرام از 150 میلیون کاربر فعال روزانه دارند و بدین ترتیب از اسنپ چت که رقیب اینستاگرام در بخش استوری ها بود پیشی گرفت.

آمار استوری اینستاگرام به صورت روزانه:

 • اکتبر 2016: استوری های اینستاگرام به 100 میلیون کاربر روزانه رسید.
 • ژوئن 2017: استوری های اینستاگرام به 250 میلیون کاربر روزانه رسید.
 • ژانویه 2019: استوری های اینستاگرام به 500 میلیون کاربر روزانه رسید.

در ژانویه 2019، گزارشی منتشر شده که بیش از 500 میلیون کاربر فعال روزانه با ویژگی استوری تعامل دارند. تقریباً چهار سال طول کشید تا تمام کاربران فعال روزانه اینستاگرام بتوانند به صورت روزانه با استوری ها تعامل داشته باشند.

نرخ رشد کاربران اینستاگرام در گذشته

طبق گزارش های نرخ رشد در اینستاگرام، این شرکت هر 4 تا 9 ماه بیش از 100 میلیون کاربر جدید اضافه می‌کند – این نرخ رشد کاربر از سال 2014 ثابت بوده است. با این حال، بین سپتامبر 2017 و ژوئن 2018، این شرکت 200 میلیون کاربر افزایش یافته است.  یعنی در طی 1 ماه 200 میلیون کاربر به آن اضافه شده است. از آن موقع به بعد، نرخ رشد کاربر به 6.7 درصد ثابت‌ بازگشته است.

آمار اینستاگرام: نرخ نفوذ اپلیکیشن اینستاگرام در مقابل کاربران گوشی های هوشمند

نرخ نفوذ اپلیکشن یعنی تعداد نصب و استفاده از اپ اینستا در مقابل کاربران گوشی های هوشمند، یعنی از تعداد افرادی که گوشی همراه هوشمند دارند چقدر از آن ها از اینستاگرام استفاده دارند. برخی از کشورهای در حال توسعه مانند هند، پاکستان و مالزی، دارای جمعیت عظیمی هستند اما نرخ استفاده از گوشی های هوشمند پایین است. پیش بینی می شود که در سال های آینده اینستاگرام در بخش بزرگی از گوشی های همراه هوشمند نصب و استفاده شود.

 تخمین زده می شود 46.2 درصد از دارندگان گوشی های هوشمند فقط در ایالات متحده، صرف نظر از سن، اینستاگرام را روی تلفن های خود نصب کرده اند. برزیل، اندونزی و ترکیه کشورهایی هستند که بیشترین پذیرش اپلیکیشن را دارند و فضای کمی برای رشد بازار باقی می‌گذارند اما برخی کشورها که جای رشد بیشتری دارند، طعمه های خوبی برای اینستاگرام هستند.

آمارهای کلیدی در مورد کاربران فیک در اینستاگرام:

 • بر اساس گزارش Ghost Data، اکانت هایی که ربات و فیک هستند در اینستاگرام می‌تواند 95 میلیون نفر از 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه باشد.
 • تعداد اکانت های ربات های اینستاگرامی در سال 2015 حدود 7.9 درصد بوده و در سال 2019 به 9.5 درصد رسیده است.
 • اینفلوئنسرها بابت تبلیغات پول می گیرند و پول گرفتن آن ها بیشتر به تعداد فالوورهایی که دارند بستگی دارد و اگر تعداد زیادی اکانت فیک داشته باشند برند و بیزنس های اینستاگرامی ضرر می کنند. پس بهتر است قبل از سپردن تبلیغ به اینفلوئنسرها از صحت و سقم تعداد فالوورهای واقعی آن ها مطلع باشید.
 • اینستاگرام به دلیل ماهیت خود که یک پلتفرم اشتراک گذاری عکس و ویدئو است، یک بازیگر کلیدی در اقتصاد اینفلوئنسر مارکتینگ به شمار می رود، جایی که مردم تا حدی به اندازه اکانت شما از نظر تعداد فالوور درآمد کسب می کنند. اگر شما صاحب یک برند هستید، دانستن اینکه 9.5 درصد از هزینه کمپین شما صرف اکانت های فیک در اینستاگرام می شود، چندان دلگرم کننده نیست. البته گفتیم که بهتر است قبل از تبلیغ دادن به اینفلوئنسرها بهتر است که آن ها را از نظر تعداد فالوور بررسی نمایید. همچنین پیشنهاد می کنیم که از مقاله راه های افزایش فالوور دیدن نمایید.
 • شرکت مادر اینستاگرام یعنی متا، در حذف اکانت های فیک در پلتفرم خود بسیار عالی عمل می کند. با این حال، اینستاگرام در برابر کاربران فالوور فیک آسیب‌پذیرتر است، زیرا ویدیوها و عکس‌ها بسیار سریع‌تر وایرال مارکتینگ می‌شوند و به همین علت نمی تواند بفهمد که کدام کاربر واقعی است و کدام فیک. همچنین ربات های اکانت فیک خیلی طبیعی جلوه می کنند و تشخیص آن ها بسیار سخت است. در نتیجه به تازگی اینستاگرام با اتخاذ سیاست های سخت برای ثبت نام مانند سلفی می خواهد مانع ورود آن ها به پلتفرم شود.

پس تعداد بالای اکانت های فیک بدان معنا نیست که اینستاگرام با این کار مقابله نکرده است و متا بیش از 20000 کارمند امنیتی دارد که برای شناسایی کاربران جعلی و فعالیت های مضر در خانواده متا تلاش می کنند. سرکوب کاربران ربات های فیک توسط اینستاگرام حتی منجر به بسته شدن سرویس های فروش فالوور فیک شده است و مانند گذشته برو و بیایی ندارند اما جنگ هنوز به پایان نرسیده است!

بیشترین کاربران اینستاگرام بر اساس کشور

در مرحله بعد، به این می پردازیم که کدام کشور بیشترین کاربر اینستاگرام را دارد. در سال 2021، 87.77 درصد از 1.39 میلیارد کاربر اینستاگرام که به طور بالقوه می توان با تبلیغات در این پلتفرم به آنها دسترسی پیدا کرد، خارج از ایالات متحده هستند. در مورد آموزش تبلیغات در اینستاگرام می توانید با مطالعه مقاله آن در برترآموز چیزهای بیشتری یاد بگیرید.

کشورهایی که بیشترین اکانت های فعال را برای دسترسی به برنامه اینستاگرام دارند بدین شرح هستند:

 • هند با 180 میلیون کاربر
 • پس از آن ایالات متحده با 170 میلیون
 • برزیل (110 میلیون)
 • اندونزی (93 میلیون)
 • و روسیه با (61 میلیون)

آمار اینستاگرام

رتبه چهارم از پر استفاده ترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی در سراسر جهان

در سال 2021، اینستاگرام در حال حاضر رتبه چهارم را در بین تمام شبکه های رسانه های اجتماعی در سراسر جهان دارد و هر ماه بیش از 1 میلیارد نفر از این برنامه استفاده می کنند. شرکت مادر فیس بوک دارای چهار شبکه اجتماعی از شش شبکه اجتماعی برتر (فیس بوک، واتس اپ، مسنجر و اینستاگرام) است.

در حال حاضر، بیش از 4.48 میلیارد کاربر رسانه های اجتماعی در سراسر جهان وجود دارد. امیدواریم که این امر باعث شود که برخی از بازیکنان در جدول زیر چقدر واقعاً تسلط دارند!

جمعیت شناسی کاربران محبوب اینستاگرام

ایالات متحده 120 میلیون کاربر دارد که آن را به محبوب ترین کشور از نظر تعداد حساب های فعال در برنامه تبدیل می کند. در ایالات متحده، 75 درصد از افراد 18 تا 24 ساله از اینستاگرام استفاده می کنند که بزرگترین گروه سنی را تشکیل می دهد و پس از آن 57 درصد از افراد 25 تا 30 ساله قرار دارند.

اینستاگرام که در سال 2010 راه اندازی شد، زمان زیادی برای تبدیل شدن به بخشی از زندگی نسل جوان داشت. تا این حد، بیش از نیمی از هزاره ها از اینستاگرام و دو سوم از نسل Z استفاده می کنند که 35 درصد آن را شبکه اجتماعی مورد علاقه خود عنوان کرده اند.

در ادامه، نگاهی به جمعیت شناسی فعلی بزرگترین پلت فرم رسانه های اجتماعی جهان می اندازیم.

10 اکانت اینستاگرام که بیشترین فالوور را دارند

با نادیده گرفتن پروفایل اینستاگرام کاربرانی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، ما به عنوان اکانت هایی که بیشترین فالوور را در پلتفرم اینستاگرام دارند، یک لیست رتبه بندی شده از افرادی جمع آوری کرده ایم که از حوزه های موسیقی، ورزش و سرگرمی هستند. برخی از افراد مشهور در این لیست مانند کایلی جنر و کیم کارداشیان شهرت و درآمد خود را از طریق پلتفرم های شبکه های اجتماعی مانند این افزایش دادند.

کریستیانو رونالدو بیشترین فالوور را در اینستاگرام دارد، به طوری که از هر 5 نفری که اینستاگرام حضور دارند، 1 نفر او را دنبال می کند.

 1. اینستاگرام – ۴۲۱ میلیون فالوور
 2. کریستیانو رونالدو – 339 میلیون فالوور
 3. راک – 268 میلیون فالوور
 4. آریانا گرانده – 265 میلیون فالوور
 5. کایلی جنر – 265 میلیون فالوور
 6. لیونل مسی – 262 میلیون فالوور
 7. سلنا گومز – 260 میلیون فالوور
 8. کیم کارداشیان – 251 میلیون فالوور
 9. بیانسه – 206 میلیون فالوور
 10. جاستین بیبر – 194 میلیون فالوور

آمار اینستاگرام: میانگین زمان صرف شده در اینستاگرام در طول روز

بر اساس گزارش های اینستاگرام، در جهان مردم به طور متوسط ​​28 دقیقه در روز را در اینستاگرام صرف می کنند. این تعداد می تواند به دو بخش کاربران زیر 25 سال تقسیم شود که 32 دقیقه در روز را صرف می کنند و کاربران 25 سال و بالاتر که 24 دقیقه در روز خود را در برنامه می گذرانند. انتشار استوری های اینستاگرام در سال 2016 با ویژگی هایی مانند فیلترهای جذاب و استیکرها نیز به افزایش زمان صرف شده در اینستاگرام کمک کرده است.

آمارهای کلیدی:

 • میانگین زمان صرف شده در اینستاگرام در روز 29 دقیقه است.
 • کاربران زیر 25 سال به طور متوسط ​​32 دقیقه در روز را صرف می کنند.
 • طبق این داده ها، میانگین کاربران زیر 25 سال اینستاگرام بیش از هشت روز در سال را در این پلتفرم سپری می کنند.
 • کاربران 25 ساله یا بیشتر به طور متوسط ​​24 دقیقه در روز را صرف استفاده از اینستاگرام خواهند کرد.
 • بر اساس این داده ها، میانگین کاربران بالای ۲۵ سال اینستاگرام بیش از ۶ روز در سال را در این پلتفرم سپری خواهند کرد.
 • در مقایسه، هر کاربر به طور متوسط ​​روزانه 1 ساعت و 15 دقیقه را در شبکه های اجتماعی صرف می کند.
 • بر اساس این داده ها در تمام پلتفرم ها، افراد بالای 18 سال به طور متوسط ​​بیش از 19 روز در سال را در رسانه های اجتماعی سپری می کنند.

نتیجه گیری و پایان

در این نقد و بررسی در مورد آمار اینستاگرام سعی داشتیم تا شما را با کلیدی ترین و کاربردی ترین آمار اینستاگرام آشنا کنیم. اگر سوال یا نظری دارید آن را از طریق بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

نویسنده : بابک حیدریان

بابک حیدریان مهر. دانشجوی کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی، محقق و متخصص SEO & Digital Marketing "زندگی ممکن است پُر از درد و رنج باشد، اما واکنشِ ماست که حرف آخر را می‌زند". فردیش نیچه

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *